IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jica Разгледай мнение

    Учудва ме как още има хора продължащи да вярват в тази заблуда. btc мрежата не е способна на повече от 6-7 трансакции в секунда, а таксите са от порядъка на $10+? Как точно си представяш да се случват разплащанията с всяко "устройство-банка"? Биткойн [философията] умря, да живее Биткойн [измамата].
    Излез от пещерата и се огледай, 2021 год сме, алооууу Явно не си чувал за Lightning Network. Отделно не говоря за Биткойн а за крипто, ако си забелязал. Вероятно не си чувал и за Solana:
    Екипът на Tether обяви, че ще пусне USDT токени в мрежата Solana (SOL). Интеграцията ще позволи на потребителите на USDT да използват впечатляващите скорости на Solana от над 50,000 транзакции в секунда с такси до $0,00001 за транзакция.

    https://cryptodnes.bg/tether-shte-puska-usdt-na-solana

    Четете бре, чететеееее, не се излагайте
    Last edited by better; 20.03.2021, 11:42.

    Коментар


    • Deutsche Bank Research, the financial research subsidiary of global banking giant Deutsche Bank, issued a report devoted exclusively to Bitcoin, titled “The Future of Payments: Series 2 Part III. Bitcoins: Can the Tinkerbell Effect Become a Self-Fulfilling Prophecy?”

      In the 18-page study, Deutsche Bank Research describes the basic characteristics of Bitcoin and analyzes the key drivers of its historical price growth to a $1 trillion asset.

      Deutsche Bank analysts suggested that the Bitcoin price “could continue to rise” further as long as asset managers and companies continue to enter the market. The firm emphasized that central banks and governments now “understand that Bitcoin and other cryptocurrencies are here to stay” and thus are expected to start regulating them by late 2021.

      https://cointelegraph.com/news/bitco...sche-bank-says

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
        Философията на критпото е ясна и много проста - P2P, следователно посредници не са нужни! Всяко устройство ще бъде банка, всеки ще разполага и харчи своите си пари както намери за добре.
        Учудва ме как още има хора продължащи да вярват в тази заблуда. btc мрежата не е способна на повече от 6-7 трансакции в секунда, а таксите са от порядъка на $10+? Как точно си представяш да се случват разплащанията с всяко "устройство-банка"? Биткойн [философията] умря, да живее Биткойн [измамата].

        Коментар


        • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
          Visa започва да работи с криптовалути и навсякъде ще може да се плаща с биткоини
          От този слух не става изобщо ясно какво точно иска да направи visa, но си мисля, че изобщо няма да бъде това, което форумците тук си мислят. Аз го разбирам така:

          - или visa ще започнат да работят с някои btc exchange_и за да предоставят "разплащане в btc" - като по този начин ще събират така мечтаната за тях таксичка от конверсията $ -> btc (при POS терминала) и ще я делят с exchange-а, където вече не-анонимния btc wealth държач си държи "новото злато";

          - или visa мислят да пуснат btc exchange on its own - при, което ще си събират горната таксичка в целият и размер.

          Какво няма да направи - да използва btc ledger-а за трансакциите с btc - това е просто невъзможно, вече съм писал защо.

          Относно изключването на банките от веригата... ох, как мислите visa си събира комисионните в момента? Търговеца сключва договор с банка - да точно така - остарялата, лоша, измамна банка - банката дава на търговеца POS терминал. От там нататък, от всичко, което мине през POS терминала се събира комисионна (1%-3%), която отива в банката, която от своя страна отчислява частта към visa. Еми, сега в тази вакханлия от паразити, които ви събират комисионни ще се наместят и btc exchange_те. Не знам всички Вие, които мразите лошите банки дали осъзнавате иронията в ситуацията, но нищо, те вашите деца ще я разберат.

          Това с visa е всъщност един много добър пример защо все повече от "големите" се обръщат към биткойна - все пак ще уточня - биткойна в момента страда от детските болести на всички финансови инструменти преди него. Преди десетилетия са се правили страшни машинации по stock exchange_те, които поради множество регулации и присъди в момента са намалени на минимум, това не важи за btc exchange_ите - там машинациите се правят с пълна сила сега - трябват ти само пари, добър интернет и малко над средното акъл. От друга страна изглежда btc авантюристите (a.k.a. the ultimate wealth holders) въобще не им пука за комисионни, settlement, рискове асоциирани със settlement-а; с валутната конверсия; с clearing-а (физическото притежание) на btc като финансов инструмент (а, да не пропускам, че не им пука и за данъците върху реализираните печалби, но там има други два учебника - данъчен кодекс и наказателен кодекс). Та, "големите" винаги намират начин да вземат парите на "малките" и неопитните и hype_натите - още една ирония, защото не беше ли точно това причината, поради която някой създаде btc?

          Като цяло, поуката в историята е - когато ходите на оргия, винаги си носете +1 тубичка вазилин, че не знаете кого ще заварите там и колко още ще се присламчат към нея.

          Коментар


          • Аз файда от Paypal с крипто не виждам, изобщо не виждам полза от "посредници" с огромни такси. Според мен ако гиганти като Amazon (въпрос на време) се включат и приемат критпо, то с посредници като Paypal e свършено - просто нЕма смисъл от тях.
            Учудва ме как някакви антични системи от аналоговата епоха се опитват да се присламчат към криптото и да продължат да припечелват.
            Философията на критпото е ясна и много проста - P2P, следователно посредници не са нужни! Всяко устройство ще бъде банка, всеки ще разполага и харчи своите си пари както намери за добре - директно.
            Last edited by better; 20.03.2021, 00:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Ако PayPal го можеше това с биткойна, щях много пъти да съм го ползвал. Да, ама никъде в платформата не видях такава функционалност, или и да я има, то тя не е предназначена за европейски клиенти.
              Има, но е само за американски клиенти към момента. Уж скоро ще я пускат и за другите. Обаче ме съмнява че ще я ползваш - най-вероятно комисионните там ще са доста по-дебели, а и биткоините ще седят в техен портфейл. Т.е. системата едва ли ще е децентрализирана - уж каквото е силата на биткоина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                Не мисля, че някой би се разплащал с Биткойн. Това е личен резервен актив. Стейбълкойни и т.н. да.
                Като цяло игнорирам новини за биткойн разплашания и гледам новини за купуване и обеми свалени от борсите (glassnode).
                Аз бих се разплащал с биткойни, ако имах лесен и бърз начин да го правя това. Масово пазарувам в интернет с кредитни карти и бих се възползвал от възможноста парите да не се теглят от сметката ми, а да ги изпращам по друг начин. Дори и в момента се възползвам от подобна възможност на PayPal да получавам приходи от едно нясто и да ги харча на друго място.

                Например продавам процесорна мощ на Metaquotes за техния Metatrader 5 Strategy Tester и за 3-4 години съм получил приходи от няколко хиляди долара, които ги прехвърлям в PayPal и от там пък си пазарувам в целия свят. Ето виждате един затворен кръг, заобикалящ банките - свършена от мене работа -> получени приходи -> пазаруване -> получаване на стоката. Какъв е проблемът и биткойна да се намеси в този кръг?

                Ако PayPal го можеше това с биткойна, щях много пъти да съм го ползвал. Да, ама никъде в платформата не видях такава функционалност, или и да я има, то тя не е предназначена за европейски клиенти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                  Хубаво я обсъждате тази банка ама да се бяхте съсредоточили малко повече като и четете името. Не че е от голямо значение но все пак банката е Лихтенщаинска. Разколебавате ме относно експертноста ви!
                  Люкс или Лихтенщайн, все тая, за метеорита Биткойн нЕма значение, гази наред

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Люкс и малка селска банка? Ти сериозно ли? Май идея си нямаш кви мангизи има в Люкс (някои му викат Lux).
                    Само да ти напомня, че мин сума за откриване на сметка (в тази същата банка) на ф.з е 250 000 евра. На Фирми 1 000 000 евра
                    А и онлайн банкиране си имат (имаха ):
                    https://www.mason-privatbank.li/en/ebanking
                    Хубаво я обсъждате тази банка ама да се бяхте съсредоточили малко повече като и четете името. Не че е от голямо значение но все пак банката е Лихтенщаинска. Разколебавате ме относно експертноста ви!

                    Коментар


                    • Не мисля, че някой би се разплащал с Биткойн. Това е личен резервен актив. Стейбълкойни и т.н. да.
                      Като цяло игнорирам новини за биткойн разплашания и гледам новини за купуване и обеми свалени от борсите (glassnode).

                      Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                      Visa започва да работи с криптовалути и навсякъде ще може да се плаща с биткоини

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        В САЩ, а и по други части на Запада все още има доста малки банки останали, които си фалират периодично или големите ги купуват.

                        Повечето в САЩ са в някакви малки градчета с по 1-2 клона, в тоя град и съседното село и изглеждат точно както по каубойските филми. Съответно тея се водят на доизживяване, щото повечето такива градчета и селца са със западащи функции - като няма работа, населението бяга към големия град. Съответно с навлизането на Интернета, онлайн банкирането и други екстри тези малки банки останали от каубойските филми хич не са конкурентни и затова си фалират или биват изкупени от по-големите играчи. Те предлагат доста малък набор от услуги и не са конкурентни на големите, но па местните пенсионери си ги харесват - щото се познават и може да ходят да гише да си обменят клюките докато теглят по 20-30 долара.

                        Да не се чудиш защо покрай кризата 2008 и последващите години има доста фалирали такива малки банки.

                        Най-вероятно въпросната банка от Люксембург и тя е от тоя калибър - малка селска банка, която просто и е минало времето.
                        Люкс и малка селска банка? Ти сериозно ли? Май идея си нямаш кви мангизи има в Люкс (някои му викат Lux).
                        Само да ти напомня, че мин сума за откриване на сметка (в тази същата банка) на ф.з е 250 000 евра. На Фирми 1 000 000 евра
                        А и онлайн банкиране си имат (имаха ):
                        https://www.mason-privatbank.li/en/ebanking
                        Last edited by better; 19.03.2021, 15:21.

                        Коментар


                        • В САЩ, а и по други части на Запада все още има доста малки банки останали, които си фалират периодично или големите ги купуват.

                          Повечето в САЩ са в някакви малки градчета с по 1-2 клона, в тоя град и съседното село и изглеждат точно както по каубойските филми. Съответно тея се водят на доизживяване, щото повечето такива градчета и селца са със западащи функции - като няма работа, населението бяга към големия град. Съответно с навлизането на Интернета, онлайн банкирането и други екстри тези малки банки останали от каубойските филми хич не са конкурентни и затова си фалират или биват изкупени от по-големите играчи. Те предлагат доста малък набор от услуги и не са конкурентни на големите, но па местните пенсионери си ги харесват - щото се познават и може да ходят да гише да си обменят клюките докато теглят по 20-30 долара.

                          Да не се чудиш защо покрай кризата 2008 и последващите години има доста фалирали такива малки банки.

                          Най-вероятно въпросната банка от Люксембург и тя е от тоя калибър - малка селска банка, която просто и е минало времето.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Текста прочете ли?
                            "and digitization challenges" ква е тая "дигитализация" според теб, която така безжалостно им слага "прът" в колелото
                            Онлайн банкиране

                            Ти па - текстът е общ, копи§пасте от някой друг текст. Явно нямаш ден трудов стаж в големи организации.

                            Ма то и в малките се работи така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Биткоина цепи

                              Още как е измислен в 2009 успява да фалира цели 140 банки в САЩ, следващата 2010 цели 157 банки, 2011 - 92, 2012 ... и така нататък.


                              https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...2%80%93present)
                              Текста прочете ли?
                              "and digitization challenges" ква е тая "дигитализация" според теб, която така безжалостно им слага "прът" в колелото
                              Last edited by better; 19.03.2021, 12:37.

                              Коментар


                              • Е биткоина като се появи всеки куц и сакат сайт почна да интегрира разплащания в биткоини.

                                После видяха, че няма смисъл, щото рядко някой ги ползва и лека полека дропнаха поддържката на биткоин.

                                След това системите за разплащания като ПейПал, Скрил, Револют - решиха и те да ги вкарат - и ги вкараха. Не знам дали някой ги ползва. Но от там може да си купиш биткоини без да ходиш на борса, верно с доста по-голяма комисионна. Но никой не разкрива информация за ползването им.

                                Та сега е ред и на Виза да мине по тоя път.

                                Нека пробват, па може и да има успех, може и да седи като опция с 2-3 транзакции годишно.

                                Коментар

                                Working...
                                X