IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
    Бай Марине, специално ще повтора за теб - убеден съм, че колапс на биткойна ще има и той ще е неудържим. А най-хубавото е, че никой не знае кога ще настъпи. Според мен ще се случи някоя нощ, докато всички спят сладко. Нали видя - фалира Гокса и спекулантите не взеха и една стотинка. Пиха по една студена вода накрая. Това беше просто предупреждение какво ги очаква в бъдеще.
    Така че, възползвайте се от тая щуротия докато все още можете. Аз съм само наблюдател.
    Ами като си само наблюдател,защо даваш акъл на тези реално занимаващи се с биткойн?
    Много лаладжийство-няма нужда!

    Майкъле,хубаво е,че намираш съратници все още за тезата си,че крипто валутата не струва.
    Това показва само едно-има хляб още,телета много.

    Относно днк-спиралите,ей аз се чудя що ми е на сърце биткойна,ами инж.химик съм.

    Повтарям за кой ли път- отхвърлянето на неразбраното говори за примитивност.

    Моля по-малко хейт,и повече конструктивни и обосновани мнения.

    Благодаря.
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Бай Марине, специално ще повтора за теб - убеден съм, че колапс на биткойна ще има и той ще е неудържим. А най-хубавото е, че никой не знае кога ще настъпи. Според мен ще се случи някоя нощ, докато всички спят сладко. Нали видя - фалира Гокса и спекулантите не взеха и една стотинка. Пиха по една студена вода накрая. Това беше просто предупреждение какво ги очаква в бъдеще.
      Така че, възползвайте се от тая щуротия докато все още можете. Аз съм само наблюдател.
      Фрости - Искренно Оценявам загриженоста ти да ме предупредиш, ама:
      1. Биткоина не познава граници, и ако аз спя, Бай Китаец е буден и обратно. Така че "някоя нощ" е нещо безмислено в този случай....
      2. МТ Гокс, Мокс - не съм спекулант и не съм имал нещо там и въобще тази история ми е от единия крачол в другия .....
      3. "тая щуротия" може да е бъдещето! Никой не знае защото историята се пише СЕГА!!! Не пречи да опитам да съм вътре и в Тази Игра. Всичко което имам като хардуер вече се е ИЗПЛАТИЛО в ПЪТИ!!! Нищо не рискувам (вече) - само се кефя
      Ай Лека вечер и Успех с наблюдението!
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Бай Марине, специално ще повтора за теб - убеден съм, че колапс на биткойна ще има и той ще е неудържим. А най-хубавото е, че никой не знае кога ще настъпи. Според мен ще се случи някоя нощ, докато всички спят сладко. Нали видя - фалира Гокса и спекулантите не взеха и една стотинка. Пиха по една студена вода накрая. Това беше просто предупреждение какво ги очаква в бъдеще.
        Така че, възползвайте се от тая щуротия докато все още можете. Аз съм само наблюдател.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Фрости, Фрости, ако не беше толкова смешно - щеше да бъде много тъжно .....
          Казах ти да се ограмотиш малко по темата преди да пишеш тук!

          Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          .......Най-вероятно .......
          ...... Може би ......
          Що не вземеш да пуснеш утре едно тото или малко там от ония за триенето ......

          Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          .....Хардуерът няма да го изхвърлят, защото струва прекалено много.
          И откъде знаеш кое - колко струва???
          Last edited by marin1; 17.06.2017, 22:55.
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Еми и аз това имах пред вид. Всички печатари разпродават напечатаното и се прехвърлят на нещо ново. Хардуерът няма да го изхвърлят, защото струва прекалено много. Примерно създават биткойн 2(леко усъвършенствана версия на стария) и пак почват всичко отначало.
            Обаче в едно съм сигурен, колапс ще има и той ще е неудържим. Най-вероятно ще се случи за няколко минути и всички спекуланти ще останат с пръст в уста. Може би борсите ще блокират.
            Като страничен наблюдател много ще ме изкефи да наблюдавам паниката, когато това се случи.
            Last edited by Frosty; 17.06.2017, 22:47.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Frosty, на 99% съм съгласен с теб. Единствено си мисля, че копачите няма да разпродадат оборудването, а просто ще се пренасочат към следващата криптовалута в генезис и ще копат там докато има далавера. В момента даже наблюдаваме подобен процес от Биткойн на Етер (макар, че експериментът на Микелсон-Морли доказа, че етер не съществува - шегичка ).

              И така до безкрайност...

              Тук аз не споря дали може да изкараме едни пари от овцете. Очевидно е, че може. Но не това е оригиналната идея на тая дискусия. Оригиналната идея е дали биткойн може да стане реална валута, а не просто "временно дигитално злато". Не ме интересува лесната печалба (пари да ми давате, пари няма да взема даром ). Дискусията много се измести от фокус, лично мен не ме интересува лесната печалба. Интересува ме, дали може да се създаде интелигентен децентрализиран модел, небазиран на разхищение и това да се превърне в истинска разменна монета за всички хора.... Май си отговорих сам на въпроса .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobbyD Разгледай мнение
                Ако оставим всички "пазарни" глупости настрана, за мен най-големия проблем на Биткойн и производните му криптовалути е фактът, че са базирани на алгоритми, които изискват чисто разхищение на ел. енергия. Една иновативна технология според мен трябва да е базирана на някакъв оптимизиран подход, а не на прахосване на мегавати електричество и "изчисления", които нямат никакъв практически смисъл, освен да докажат, че са изчислили поредния блок и да озаптяват озверели копачи. Не знам за вас, но аз не бих подкрепил нещо, което хаби ценен ресурс, много повече от необходимото, само за да поддържа съществуването си. Не претендирам, че мога да измисля подобен алгоритъм, но ми се струва, че не е невъзможно.
                Според мен тоя бибиткойн сам си копае гроба още от момента на създаването си, точно защото не произвежда никакъв полезен продукт. Колкото повече се вдига трудността, толкова повече нарастват разходите на печатарите. И ако няма достатъчно нови зомбита, които да наливат пари и да покриват увеличените разходи, пирамидата ще се разпадне от само себе си.
                В момента, в който печатането на бибиткойни стане нерентабилно, печатарите масово ще разпродадат каквото имат и ще се оттърват от тази криптощуротия. Виртуалната пара ще колабира и ще приключи за минути. Но предполагам, че преди това ще го надуят до астрономически стойности може и до 15 000 - 20 000 долара да го напомпят.
                Най-хубавото е, че никой не знае кога ще настъпи моментът на колапс - може да е днес, утре, след 3 месеца или след 5 години.
                Last edited by Frosty; 17.06.2017, 22:02.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  Едва ли някой знае точната причина, поради която Сатоши го е направил така, но ако трябва да сравним блокчейн веригата с ДНК, на ДНК също е необходима енергия за да съществува и да се разпространява.

                  Аз мисля, че Сатоши е почерпил вдъхновение от природата, за създаването на Биткойн.
                  ++++
                  Има нещо такова, даже май е разбирал доста от Биохимия/Молякулярна Биология за да успее да създаде такава верига, която се копира и разпространява на принципа на ДНК репликационна вилка, но това могат да го разберат само хора учили Биохимия или Генетика. А тук във Форума май не СМЕ доста!
                  П.С. Заформя се някаква "вражда" между привържениците на Етерума и Биткоина! Всеки "псува" другата технология .....
                  За мен няма голяма разлика ако могат да се изкарват "кинти"
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobbyD Разгледай мнение
                    Ако оставим всички "пазарни" глупости настрана, за мен най-големия проблем на Биткойн и производните му криптовалути е фактът, че са базирани на алгоритми, които изискват чисто разхищение на ел. енергия. Една иновативна технология според мен трябва да е базирана на някакъв оптимизиран подход, а не на прахосване на мегавати електричество и "изчисления", които нямат никакъв практически смисъл, освен да докажат, че са изчислили поредния блок и да озаптяват озверели копачи. Не знам за вас, но аз не бих подкрепил нещо, което хаби ценен ресурс, много повече от необходимото, само за да поддържа съществуването си. Не претендирам, че мога да измисля подобен алгоритъм, но ми се струва, че не е невъзможно.

                    ДНК веригата също изисква разхищение на енергия. Хайде бе хора отворете си пустото съзнание малко.

                    Гледай интервюто с Виталик, ако и това не те накара да се замислиш, можеби нищо няма да промени мнението ти.

                    Блокчейна не е просто измишлиотина на Сатоши да "открадне" парите на хората. Това че използва PoW и хаби енергия, също не е случайно. В момента не е сигурно, че изцяло PoS монета може изобщо да работи. Едва ли някой знае точната причина, поради която Сатоши го е направил така, но ако трябва да сравним блокчейн веригата с ДНК, на ДНК също е необходима енергия за да съществува и да се разпространява.

                    Аз мисля, че Сатоши е почерпил вдъхновение от природата, за създаването на Биткойн.
                    Last edited by Xman1; 17.06.2017, 21:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                      Кеш много ....
                      Биткоините са кът!!!
                      П.С. Смятам да продам малко (BTC) на 2.600 $
                      2600 достигнато!!! Продавам "малко"
                      Следваща продажба на 2800+
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Ако оставим всички "пазарни" глупости настрана, за мен най-големия проблем на Биткойн и производните му криптовалути е фактът, че са базирани на алгоритми, които изискват чисто разхищение на ел. енергия. Една иновативна технология според мен трябва да е базирана на някакъв оптимизиран подход, а не на прахосване на мегавати електричество и "изчисления", които нямат никакъв практически смисъл, освен да докажат, че са изчислили поредния блок и да озаптяват озверели копачи. Не знам за вас, но аз не бих подкрепил нещо, което хаби ценен ресурс, много повече от необходимото, само за да поддържа съществуването си. Не претендирам, че мога да измисля подобен алгоритъм, но ми се струва, че не е невъзможно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          Xmana1 явно не съм само аз тоя дет ги вижда така нещата ..... излиза, че и тая страница са тролове и хейтъри ли как му викате на някой дет злослови срещу крипто глупостите ... ?! ...

                          Ем ко толкоз кат се спука балона, дет навремето викаше Пената - ше духате супата !! .....

                          Аз и преди съм казвал, всички така сме ги виждали нещата в началото, просто за всеки от нас началото е по различно време. Когато човек опознае технологията и започне да я разбира, започва да мисли по съвсем различен начин.

                          Ето едно интервю с Виталик, направено наскоро, където той обяснява собствената си история:

                          Vitalik Buterin - The Mastermind Behind Ethereum: https://www.youtube.com/watch?v=KCQP02LHjGY

                          Между другото обърнете внимание как Виталик просто "грейва" когато говори за Сатоши Накамото. Гения на Сатоши е абсолютно неоспорим. Също така да направя малка отметка, че Виталик никога не е общувал директно със Сатоши, когато Виталик научава за Биткойн, Сатоши вече си е бил отишъл.

                          Виталик също е бил много скепчтичен в началото, всичките тези неща за това, че Биткойн няма "вътрешна стойност" и тн. си ги мисли всеки, който се сблъсква за пръв път с Биткойн и криптовалутите. Просто по интелигентните хора по някое време си правят "собствено проучване", докато "овците", чакат да им "кажат по телевизора". Когато по "телевизора" кажат официално да инвестирате в Биткойн, умните хора вече ще излиат от там. Когато бабите на село започнат да си дават пенсията за Биткойн, ще е времето другите да излязат.


                          П.С. За мен лично разбирането на блокчейн технологията се превърна в нещо което изцяло промени виждането ми за вселената, на фундаментално ниво. Вземете го най накрая това "червено хапче"... Морфиъс е Сатоши...
                          Аналогията с Матрицата е съвсем на място, представете си, че сте в Матрицата, за вас не съществува нищо друго, за вас Матрицата е истинският свят. Ако вземете "червеното хапче", ще се почувствате точно като Нео, после няма да искате да ги чуете всички тия глупости за пирамидите, понци схемите, лалетата и тн. простотии. Вие всъщност се в света на тия неща, ние сме в истинския свят.
                          Last edited by Xman1; 17.06.2017, 20:57.

                          Коментар


                          • "Здравословен балон", "честна измама", "профилактично убийство" - абе аз ли съм закостенял или идиотизма е новото реципрочно на новата интеличентност. Не знам дали ще има световен апокалипсис, но при такава социална среда е по добре да хващам гората. Нямам представа кое каква стойност има, но при такъв дефицит на мислещи хора, бих заложил на тях.

                            Коментар


                            • Ами ако балонът се спука?

                              Ако има понятие като здравословен балон, този при криптовалутите е именно такъв
                              http://www.investor.bg/analizi/9/a/a...-spuka-240995/

                              ей я и тука оригиналната статия .... от TheEconomist които аз лично считам за манипулаторчета и интригантчета ....

                              What if the bitcoin bubble bursts?
                              http://www.economist.com/news/leader...bitcoin-bubble

                              Xmana1 явно не съм само аз тоя дет ги вижда така нещата ..... излиза, че и тая страница са тролове и хейтъри ли как му викате на някой дет злослови срещу крипто глупостите ... ?! ...

                              Ем ко толкоз кат се спука балона, дет навремето викаше Пената - ше духате супата !! .....
                              Last edited by michaelis12; 17.06.2017, 14:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                                Да са ти Живи и Здрави Внучетата Барби!
                                И ти да си Жив и Здрав да им се радваш още много години!
                                Лайткоина е подценен! Аз моите ще почна да ги продавам над 50 долара за парче, т.е. над 0,02 LTC/BTC
                                Тоя има внучета колкото и 7000 евро пенсия , ама нейсе...

                                Коментар

                                Working...
                                X