IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

    Спри да се излагаш
    С кое се излагам,че не съм фен на биткойна ли?Всеки си има виждане,това че си мислиш че ги разбираш нещата не означава,че наистина ги разбираш."Черният лебед" ще застигне и биткойна
    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

    Коментар


    • Ето още едно "погребение" на биткойна:

      Юли 2019


      А ето как изглежда "мъртвеца" към днешна дата - ами по свеж от всякога:

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

        ФЕД може да обяви и Мъск за извънземен. ТА няма да има никакъв смисъл при регулации от страна на САЩ, които забраняват биткойн. Но ако си мислиш, че Tesla е единствената major компания с експозиция към биткойн, значи живееш в някакъв виртуален свят. Всички имат. Така, че колкото и лозунги да се вдигат в стил "Забранете биткойн", това в САЩ няма да се случи. Просто защото САЩ няма да оставят други да спечелят, а те да са капо. След 10 години повечето биткойни ще са в портфейли на щатски институции.
        Аз не вдигам лозунги за забрана на биткойна.Той според мен ще изиграе ролята на клапан,който ще отпуши насъбралата се пара.Нека пазарната капитализация да мине един трилион долара и банкерите от уолстрийт бързо ще ги изтрият от обръщение.Не гледайте Тесла и другите,както разбрахте със закъснение,че са влезли в биткойн,така и ще разберете със закъснение кога ще излязат от него.
        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

        Коментар


        • Ето възходите на Биткойна и след това неговите "погребения", предречени от масовката:

          Юни 2011


          Април 2013


          Декември 2013


          Ноември 2015


          Юни 2016


          Януари 2018

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
            По би ти ви-то споменаха биткойна.Да не е на лоша поличба щото и за GME направиха новина,а какво стана отиде от там където тръгна
            Спри да се излагаш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

              Същото мога да го кажа и аз.Утре ФЕД обявява че биткойн е балон и той отива в коша.Спекулантите правим ТА,въпреки,че аз съм малко по далеч от общоприетия ТА.Инвеститорите слушате новини и търгувате по тях
              П.П.Това болднатото предлагам да се запише в учебниците по счетоводство
              ФЕД може да обяви и Мъск за извънземен. ТА няма да има никакъв смисъл при регулации от страна на САЩ, които забраняват биткойн. Но ако си мислиш, че Tesla е единствената major компания с експозиция към биткойн, значи живееш в някакъв виртуален свят. Всички имат. Така, че колкото и лозунги да се вдигат в стил "Забранете биткойн", това в САЩ няма да се случи. Просто защото САЩ няма да оставят други да спечелят, а те да са капо. След 10 години повечето биткойни ще са в портфейли на щатски институции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                Матеев той и един друг колега така рекламираше GME в другата тема за златния шанс,че ще видим 1000 долара за акция и който не купува е глупак изпуска влака,безплатни пари и т.н.След като акцията се срути от 450 на 50 долара и след това ни лук ял ни лук мирисал
                Спомняш ли си времето, когато един италианец се похвали, че си е купил 2 пици за 20 000 биткойна?

                От тогава изтече много време. Биткойна невярващите няколко пъти го погребваха, и няколко пъти той възкръсваше от пепелта и правеше нови и нови рекорди в цените. Така че това не му е за първи път - правил го е много пъти, ще го направи и този път след поредната дълбока корекция, която освен всичко друго все още не е започнала.

                Казвам, че има ЗЛАТЕН ШАНС, защото нито един друг финансов инструмент до момента не е демонстрирал 5-6 пъти измъкване от пепелта и възкръсване до нови висоти. Затова и си мисля, че му предстоят още възкръсвания .......

                И още нещо - в линейния мащаб, в който гледате биткойна, на месечна графика виждате някакви чудеса с много бързо излитане в небесата. Погледнете обаче в логаритмичен мащаб, и там ще видите, че бавно и славно биткойна си нараства почти по права линия с леки разклащания от двете и страни. Тоест никакво чудо не се е случило - просто койна си расте вече цяла година, с особенно голям ръст на линейната графика през последните 4 месеца, но на логаритмичната графика, която е истинската, този ръст съвсем не е впечатляващ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Ако човек купува Биткойн, за да го държи няколко години, гледането на минутната графика е повече от грешка. Просто трябва да си изясни още от сега - ще кешира ли при най-малкия признак за реверс на тренда, или спокойно може да чака още няколко години.

                  Всичко зависи от това дали има нужда от кешираните пари, или не. Ако няма нужда от тях, по-добре да чака, защото иначе ще изтърве златният шанс за бързо забогатяване..Никой друг финансов инструмент не го предлага този шанс. За всеки случай да кажа - ЗЛАТЕН ШАНС, а не гаранция.
                  Матеев той и един друг колега така рекламираше GME в другата тема за златния шанс,че ще видим 1000 долара за акция и който не купува е глупак изпуска влака,безплатни пари и т.н.След като акцията се срути от 450 на 50 долара и след това ни лук ял ни лук мирисал
                  "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                  Коментар


                  • По би ти ви-то споменаха биткойна.Да не е на лоша поличба щото и за GME направиха новина,а какво стана отиде от там където тръгна
                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                      Ми това нищо ли не говори?

                      [ATTACH=CONFIG]n3719613[/ATTACH]
                      Виж това и тогава разсъждавай:



                      Определено тренда не само че продължава да го има, но и УСКОРЯВА !!!

                      Случайно да виждаш някакви признаци за реверс?
                      Last edited by Mateev; 16.02.2021, 23:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                        Обръщането на тренда е бавен и продължителен процес.Едно слизане до 40500 да тества предходният връх не означава,че има обръщане.Просто ми се струва,че за да мине 50000 убедително ще му трябва още сила.Върха на дневна нещо ми прилича на "бодлива тел" ако не греша.
                        Ако човек купува Биткойн, за да го държи няколко години, гледането на минутната графика е повече от грешка. Просто трябва да си изясни още от сега - ще кешира ли при най-малкия признак за реверс на тренда, или спокойно може да чака още няколко години.

                        Всичко зависи от това дали има нужда от кешираните пари, или не. Ако няма нужда от тях, по-добре да чака, защото иначе ще изтърве златният шанс за бързо забогатяване..Никой друг финансов инструмент не го предлага този шанс. За всеки случай да кажа - ЗЛАТЕН ШАНС, а не гаранция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Въпреки малката корекция, Day бара все още си е в посока нагоре. Не знам какво толкова се развълнувахте. Нека седмичния бар да пробие дъното на предишния седмичен бар, и след това месечния бар да пробие дъното на предишния месечен бар, и тогава можем да говорим за нова тригодишна корекция.

                          Иначе засега всичко си е наред - няма как да се завоюват нови, по-високи нива, без съпътстващите корекцийки.

                          Ако A средностатистически е равно на C при един средностатистически ABC сегмент, то тогава имаме поне още 20к нагоре. А ако се развива импулс според Елиът, то тепърва предстои удължаване на 3-тата вълна и след това 4-та и 5-та, които като минимум ще гонят 100к.

                          Дори и да приемем, че точно сега е започнала 3-годишната корекция, ами нищо лошо - ще почакаме 3 години и след това ще видим 200-300к. Междувременно ще закупим още биткойни по ниските нива. Този път съм решил яко да товаря на нива под 20к.
                          Ми това нищо ли не говори?

                          Click image for larger version

Name:	Screenshot (5).png
Views:	1
Size:	15.2 КБ
ID:	3719613


                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
                            TA при биткойн е пълна глупост. Утре Apple обявява, че 5% от кеша са инвестирани в биткойн и всички 50 EMA, 20 EMA, Фибоначи и Елиът вълни отиват в коша. Това е 10-годишен актив от нов клас и се държи като тийнейджър. Да правиш технически анализи е колосална глупост
                            Същото мога да го кажа и аз.Утре ФЕД обявява че биткойн е балон и той отива в коша.Спекулантите правим ТА,въпреки,че аз съм малко по далеч от общоприетия ТА.Инвеститорите слушате новини и търгувате по тях
                            П.П.Това болднатото предлагам да се запише в учебниците по счетоводство
                            Last edited by bokogega; 16.02.2021, 23:38.
                            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                            Коментар


                            • TA при биткойн е пълна глупост. Утре Apple обявява, че 5% от кеша са инвестирани в биткойн и всички 50 EMA, 20 EMA, Фибоначи и Елиът вълни отиват в коша. Това е 10-годишен актив от нов клас и се държи като тийнейджър. Да правиш технически анализи е колосална глупост

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Така е ..... има ги , засега ..... но са твърде незначителен сигнал (за мен ) , за обръшане на тренда ....
                                Не се ли покаже на седмична ........... другото е шум , които може просто да се '''пробва'' , но задължително след връщане на другия бар до половината на ''пина '' и оттук с малък стоп - върха на ''пина'' ........... знаеш го , да не се правя ..на ''матеев '' с ПМО -то .............
                                Обръщането на тренда е бавен и продължителен процес.Едно слизане до 40500 да тества предходният връх не означава,че има обръщане.Просто ми се струва,че за да мине 50000 убедително ще му трябва още сила.Върха на дневна нещо ми прилича на "бодлива тел" ако не греша.
                                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                                Коментар

                                Working...
                                X