IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Бай Марине, тук съм си, изчаквам и гледам мача отстрани. За мен посоката е надолу, въпросът е от кое ниво ще започне това надолу, т.е. чакам евентуален втори връх, за да шортя. Успех на теб - чета ви и сте ми интересни, основно информативно за момента
    Груйо,изтърва ли шипа?
    Кой сложил чакащ ордер намазал
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      Явно Груйо нама да почерпи!
      ама и аз какво ли съм очаквал за едни 500 лв. спестени ......
      Бай Марине, тук съм си, изчаквам и гледам мача отстрани. За мен посоката е надолу, въпросът е от кое ниво ще започне това надолу, т.е. чакам евентуален втори връх, за да шортя. Успех на теб - чета ви и сте ми интересни, основно информативно за момента
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        днес на 4150 си беше за селл, но нямам как да пусна едни къси за спорта на това чудо на спекулантската гилдия
        Адмирала предлага вече търговия с койни, та даже и до 4 маржин дават. Та спокойно може да се пусне и къса.

        ​​​​​​​Иначе, момчета, внимавайте. Тука ще има голям пук, просто няма как големите риби да оставят разни пичове с видео карти да правят пара, а те да изпуснат. Форекс пазара е около 4 трлн. на ден и пак успяват да го манипулират. Тука с 1-2 млрд. ще направят всички луди. Успех на спечелилите досега, дано не се окажа прав. Аз си изпуснах момента за влизане 2011, когато койна беше 2-3 долара, сега ще гледам отстрани. Големите печалби тук вече са направени. Да се влиза от нива 4000, с цел 10000 не е зле, но шанса да падна на 1000 и надолу е твърде голям. Виж, който е задържал от началото сега може и милионер да е.

        Коментар


        • Тия тъпи смотани койни не могат да изместят парите като платежно средство, защото не стават за тази цел. Печатането на хартиени банкноти е енергоефективно производство, печатането на койните е енергогубещо производство.
          Да се напечатат 10 милиона в банкноти може би струва около хилядарка, а да се напечатат 100 биткойна е необходима електроенергия, колкото месечното потребление на малък град.
          Бъдещето е на енергоефективните технологии, затова койните нямат бъдеще.
          Направих си труда да проверя, дали японците изобщо използва биткойни, както някои пациенти твърдяха - не видях никой в Япония да използва тези простотии за разплащане. За дребни покупки японците както винаги си използват банкноти и монети, даже използват специални хартиени карти за покупка от вендинг машините.
          Last edited by Frosty; 15.08.2017, 13:15.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

            Да,но след като големия батко е ограничен за трансакции,а малкия не,защо да няма бъдеще?
            Освен това защо всичко се имплементира върху BTC,Лайткойна и Етериума защо са заспали?
            Заради мрежовия ефект - потребители и търговци отдавна приемат биткойн за платежно средство. За другите криптовалути това (засега) не може да се каже. Първият печели, всички го знаем. Лесно може да се направи социална мрежа конкурент на Фейсбук. Но когато всички ползват Фейсбук, нещо ново трудно може да се наложи. Ето и Google се мъчат, но дори с техните ресурси не се получава. Същото беше и с Windows за компютрите - имаше по-добри ОС, но всички вече ползваха Уиндоус, всички програми се пишеха за него. Ако Бил Гейтс не беше проспал мобилните телефони, още щеше да е №1. Доскоро виждах шанс за нови криптовалути, които да предлагат светкавични транзакции, смарт контракти и др. подобрения на биткойн. Но сега е ясно, че самият биткойн ще се подобри. Така че за другите съществуващи не виждам никакъв шанс. Единствен конкурент за биткойна си остава фиата - все пак всички ползваме книжните пари и тяхната мрежа е огромна, въпреки очевидните им недостатъци.

            Коментар


            • Добри Ютро!
              Едно много хубаво интервю на Макс Кайзер:
              https://steemit.com/bitcoin/@keiserr...erhype-bitcoin
              "When the price was $3 - when Keiser Report first covered Bitcoin - you could afford to ignore it. But as price heads to $5,000 and higher, you can't afford to ignore the technology and accept the fact that your preconceptions about money are probably wrong."
              А най-хубавото е графиката накрая на интервюто!!!
              Enjoy the ride!!!
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • наскоро си говорих с един пич и той ми разказа за някава много яка технология на база мрежата на етериума ... използват я за преносна средна сигурна , но не за разплащания , а просто за комуникация... резултата е доста интересен (няма да влизам в подробности)

                от хоби фирмата им в момента искат да я купат големите батковци за милиони , но не я дават ...
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron
                  Биткойн-кеша е партия, която се провали на изборите (под 10%) и няма бъдеще

                  В момента има миньори с обща производителност 5,832,000.92 TH/sec.
                  Те "изкопават" дневно 843.8 биткойна = $3,600,000
                  Огромна част от тези койни отиват веднага за обмен в долари.
                  На ден се обменят следните количества:
                  $4,249.90 (Bitfinex) 34713.62432108 BTC
                  $4,259.01 (Bitstamp) 13291.96251282 BTC
                  $4,261.99 (itBit) 3886.31590000 BTC
                  $4,400.98 (CEX.io) 1660.46610948 BTC
                  Благодарение на медийната шумотевица народа масово се юрна да си купи биткойни и да чака да стане 10 000
                  Голямо търсене, малко предлагане - знаете, и виждате какво става
                  Да,но след като големия батко е ограничен за трансакции,а малкия не,защо да няма бъдеще?
                  Освен това защо всичко се имплементира върху BTC,Лайткойна и Етериума защо са заспали?
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron
                    Моята дребна транзакция още не е валидирана! Въпреки комисионната от 2.5%
                    Чакам скоро спукване на балона и на биткойна, и на етера
                    И предстоящите SegWitt няма да променят нещата -
                    необходимо е да се обработват не в "пъти повече", а в хиляди пъти повече транзакции
                    Сега миньорите на биткойни обработват 7 транзакции в секунда.
                    Мрежата на VISA обработва 2000 с капацитет до 56 000 транзакции в секунда.
                    Правете си изводите сами
                    А на детските рисунки - прогнози - не обръщам никакво внимание
                    https://en.bitcoin.it/wiki/Scalability

                    Не сравнявай платежната система на VISA с Биткойн транзакциите. При VISA само "обещанието за плащане" се извършва моментално, истинския сетълмент става много по късно и много по бавно.

                    Блокверигата може да поеме достатъчен брой транзакции за сегашната платежна система, при Биткойн това в момента е ограничено изкуствено, поради тази причина беше създаден Биткойн Кеш, за да се вдигне това изкуствено ограничение от 1МБ.


                    Иначе ако искаш милиарди транзакции в секунда, няма да стане с блок верига. За това има т.нар. DAG (Directed acyclic graph), монета базирана на DAG би могла да обработва милиони транзакции в секунда. Според мен в крайна сметка може да се се използва комбинирана технология DAG за малки разплащания и вече на по късен етап сетълмент върху блок веригата. Така потенциално може да се достигне желаната скорост за да се свърже цялата световна икономика. Засега DAG технологията е по скоро експериментална, но може да погледнеш IOTA ако се интересуваш.

                    Коментар


                    • barbaron и всякакви методи за генериране на случайности. Няма значение и важното е че никой не може да се уреди с по бързи транзакции понеже бил с чадър или пък с преференции в блокчайна.

                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Интересно се получава Биткойна расте здраво(20%) от петък,а другите койни не мърдат,даже падат.
                        Какво стана с Биткой кеша?
                        Защо не мърда....
                        Никаква корелация,никаква логика,а някои го разглеждат и технически с нива и подкрепи и съпротиви
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение


                          Груйо, нама ли да почерпиш за съвета който съм ти дал на 20-ти Юни?
                          П.С. вече сме над 3.775 $
                          После: It is wise to expect a possible throwback / bear trap to $3000 after making a temporary stop at the $4200-3800 top
                          Явно Груйо нама да почерпи!
                          ама и аз какво ли съм очаквал за едни 500 лв. спестени ......
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Skromen - ще дойде време биткойна няма да струва и една стотна от валутата която някой си е емитирал за да продава срещу нея нещо което той сам прави в къщи. Това време може и да не го дочакам в тоя алчен Свят, богатството много често е форма на дементност..по добре да си останем психично здрави. Големи банки, големи системи за разплащания - на кой му трябват когато и малки може да вършат и по добра работа стига да не са изложени на риск и хората почтенно да си работят. Какъв е проблема валутите да са милиони на брой стига да е възможно с подходящ софтуер те да се разменят бързо. С един единствен биткойн не може да правиш огромно количество транзакции, но с голямо количество валути транзакциите на пари могат да бъдат много повече от примерно днешните в системата на Виза. В момента криптосите са още в своята каменна ера - биткойн та биткойн.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Гледам че из медиите пак се заформила някаква еуфория. Затова - SELL ALL!

                              А и чисто технически се намираме в зоната за продажба от 4200 до 4800.

                              Отделно 5000 си е доста силна психологическа съпротива така че вероятността за корекция там е висока. Само че който чака за да продаде точно на 5000 или по нагоре може и да не ги дочака тези нива (Поне в краткосрочен план.).

                              А и нали знаете поговорката че последните 10-20% от всеки тренд са най скъпи!

                              Коментар


                              • Абе не знам откъде плащате Биткоини ама моята продажба днес мина за 2-3 минути (включи се в следващия блок) и таксата ми бе 0,04% от преведената сума!
                                А иначе - да и на мен ми прави впечатление че има много непотвърдени транзакции, не знам може да съм късметлия.
                                Last edited by marin1; 14.08.2017, 20:36.
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X