IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Защо да няма начин? Примерно държиш си койните у вас на диск, с бекъп на флашка, става пожар и всичко изгаря. Нямаш други бекъпи. Унищожените койни могат ли пак да бъдат напечатани?
    Няма как да кажеш на бай хойн системата, че искаш нов достъп до портфейла си. Не съм чувал начин да дерегистрираш хойн. Иначе софтуерът на blokchain.info дава ДВА адреса на портфейл, именно с цел бакъп. Ама то си е техен локален фичър, не на бай хойн.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Няма как да унищожиш хойн. Не е предвидено в софта. Просто са някакви забравени портфейли, което не е унищожаване.
      Е не е печатане на хартия и мастило. И копаене не е.
      Размножаване по ли ти харесва? Copy/paste на цифрички!
      Защо да няма начин? Примерно държиш си койните у вас на диск, с бекъп на флашка, става пожар и всичко изгаря. Нямаш други бекъпи. Унищожените койни могат ли пак да бъдат напечатани?
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Няма как да унищожиш хойн. Не е предвидено в софта. Просто са някакви забравени портфейли, което не е унищожаване.
        И към всички други, които искат да им се обясни с прости думички - разширете си речника, момчета. Вземете прочетете нещо и се опитайте да разберете нещата сами преди да питате.
        Е не е печатане на хартия и мастило. И копаене не е.
        Размножаване по ли ти харесва? Copy/paste на цифрички!
        Last edited by IvanTerziev; 04.10.2017, 14:49.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Унищожените койни могат ли да се напечатат повторно, или изчезват завинаги?
          Печатарчето ми то. Като Георги Димитров. Направо е удивително как след толкова "компетентни" мнения, изписани в тази тема, все още нищичко не си разбрал. Чукча не читател, той писател. И към всички други, които искат да им се обясни с прости думички - разширете си речника, момчета. Вземете прочетете нещо и се опитайте да разберете нещата сами преди да питате.
          Last edited by Гари; 04.10.2017, 13:54.

          Коментар


          • Унищожените койни могат ли да се напечатат повторно, или изчезват завинаги?
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kamata_1 Разгледай мнение
              И какво точно ти е променилo мнението, като си го прекомпилирал?? Намерил си бъг, или просто си решил, че не е достатъчно secure?
              Бай Хойн може да се атакува по 1001 начина. Оставянето на нещата в тоя вид е благодарение на интересите на тия де участват в сорса. Т.е. тия де пускат софтуера могат да си напечатат колкото още искат хойни, могат да ти вземат твоите от портфейла, могат каквото се сетиш.
              Освен това блокчейна сега е единичен 120 гигабайтов файл. Ако почне наистина да замества кеша - тоя файл няма да се събира на няколко харддиска, а пък ти трябва ако искаш да си имаш твой си портфейл. Иначе си принуден да си довериш портфейла на такива като МтГокс и БТС-е, вечна им памят! Вечна им памят и на парите на жертвете им, тоже!
              Отделно, дето се чака по сума и дни за транзакция. Мрежата отсега издъхва, а още не е влязла в масова употреба.
              Още не е излязла истинска валута, дето да може да се ползва за ежедневни разплащания.
              Last edited by IvanTerziev; 04.10.2017, 13:09.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • може да е интересно за пишещите тук, свен ако вече не сте го видяли:

                http://www.reuters.com/article/us-bl...-idUSKCN1C90ST

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                  Тук за Ripple не се пита. Веднага ще ти скочат биткойманяците как смееш да питаш за криптовалутата на банките. как я подържат изкуствено нищо ,че бие по-всеки показател биткойна. Тук се говори само за биткойн и как след време ще струва 1 000 000. критика и чуждо мнение не се приема на добре. Анатемосват те за глупак, невеж, бедняк, загубеняк как не си инвестирал като е било 1000 или 2000 долара
                  Само биткойна ли не струва сега ? Това е забележителен прогрес в мисленето.
                  Аз наивно бях останал с впечатлението, че всичките "хойни", битх.йни", и разни други такива, са за най-окаяните будали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mollov Разгледай мнение
                    За Ripple какво ще кажете? Отдавна се му се чудя за пазаруване..
                    Тук за Ripple не се пита. Веднага ще ти скочат биткойманяците как смееш да питаш за криптовалутата на банките. как я подържат изкуствено нищо ,че бие по-всеки показател биткойна. Тук се говори само за биткойн и как след време ще струва 1 000 000. критика и чуждо мнение не се приема на добре. Анатемосват те за глупак, невеж, бедняк, загубеняк как не си инвестирал като е било 1000 или 2000 долара

                    Коментар


                    • marin1 - а кой им ги взема назаем ? Пазара ли пак.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • За Ripple какво ще кажете? Отдавна се му се чудя за пазаруване..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Първо защо ти не се запознаеш, че после нас да подканваш? Именно затова съм скептичен, защото дръпнах сорса на бай хойн и пробвах да го прекомпилирам.
                          Криптоси има и ще се въдят още повече. Само че засега няма криптовалута, дето да замени кеша.

                          И какво точно ти е променилo мнението, като си го прекомпилирал?? Намерил си бъг, или просто си решил, че не е достатъчно secure?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            От близо 3 години давам на заем срещу лихва тук:
                            https://poloniex.com/lending#BTC
                            Поствал съм го това поне 10 пъти ма кой да чете ......
                            Чукча пиастел .....
                            Как и кой ги регулира - ПАЗАРА ги регулира.
                            П.С. ЛИХВИТЕ СА ЗА 1 ДЕН!!! И понякога скачат до 1% (ДА ДЕН!!!)
                            Найс а?
                            Ти даваш, а някой вземал ли е на заем от теб? И обясни ми на елементатно ниво/за да го разбера/ как се гарантира,че ще ти ги върнат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                              ...
                              От първият момент в който съм прочел в нета за крипто, хората са скептични, до сега забелязвам една основна прилика между тези които са скептични, пълно непознаване на това какво всъщност са криптовалутите. Учудващо за мен е друго, като не ги познавате, защо не се опитате да научите малко повече за технологията, как точно работи на практика, как е защитена блокверигата и тн. защо бързате с изводите... ?! Някога така са били скептични и за самолетите... няколко години преди да полети първият самолет "известни експерти" от онова време са твърдели, че това няма да се случи и след милион години. В първите 10-тина години от съществуването си... самолетите са били по скоро обект на подигравки и просто "любопитно явление", никой не ги е вземал на сериозно, никой не е вярвал че могат да променят света и тн. Дайте на криптовалутите поне 10 години от създаването им, преди да ги отписвате окончателно. Явно на хората просто им трябва известно време, преди да започнат да осъзнават пълния потенциал на дадена нова технология. Така е било винаги и се е повторило хиляди пъти в човешката история.
                              Първо защо ти не се запознаеш, че после нас да подканваш? Именно затова съм скептичен, защото дръпнах сорса на бай хойн и пробвах да го прекомпилирам.
                              Криптоси има и ще се въдят още повече. Само че засега няма криптовалута, дето да замени кеша.


                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Това не е психоза... не знам защо продължаваш да го повтаряш, сякаш се надяваш повторението да го направи истина.


                                Криптовалутите не са просто пари, через тях може да се прехвърля всякакъв вид стойност... по правилната дума би била "умни пари", никога подобно нещо в човешката история не е съществувало. (или ако имаш примери просто ги кажи). Например через крипто може да се прехвърлят имоти и автомобили без посредник (т.е. без нотариус), могат да се сключват договори между фирми и тн. цялото счетоводство на дадена фирма може да се автоматизира посредством блокверига и "умни договори".... нещо немислимо в миналото. Тепърва ще наблюдаваме цялостна трансформация във финансовата сфера. Разбира се всичко това няма да стане за един ден, но държавите които използват технологията първи, ще изпреварят останалите със светлинни години. Блокверигата също така се съчетава много добре с изкуствения интелект и квантовите компютри.
                                Сигурно бъдещето е в криптовалутите,но не и биткойните и подобните им.За да има"тежест" една валута трябва някой ГОЛЯМ да е зад нея.Това с биткойна е все едно всеки да пише на листчета някакви цифри и да ги разменя срещу стока.Т. е всеки да си печата пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X