IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Има си достатъчно връзка и в тоя момент. Трудно е обръщането на алткойновете в БТК.
    Какво е трудното в обръщането на алткойновете в БТК?
    Да се измери налягането на въздуха в отделните такива ли?

    Иначе, с фиатните пари директна връзка няма, и трябва някой (central counterparty) да се нагърби да я осигури, демек да гарантира за кеширането.
    In XXXcoin we trust...but we have to cash in at some point in time

    Мнението ми не е препоръка за нищо.
    Last edited by Kildirim_Bei; 11.11.2017, 13:18.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Благодаря за коментара.
      Един въпрос - как точно я има връзката с фиатните пари без central counterparty? Не ми е ясно.
      Има си достатъчно връзка и в тоя момент. Трудно е обръщането на алткойновете в БТК.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение

        Скоро ще те изравня:
        на :
        https://www.eobot.com/new.aspx?referid=1133609

        Cloud Mining
        10.80889157 GHS 4.0
        на:
        https://freebitco.in/?r=7643777
        • 0.00047977 BTC
        И по кранчетата около 200к без да си давам зор.

        За няма и 2 месеца.
        И няма такова животно.
        Няма няма, ама аз си го паса.......
        На аванта толкова.
        Хахах, безплатно сириньие от сириньето дето не е сирене. Ще ми дойде малко в повече. Сега си знам. Две вечери съм им хвърлил. Цъкам си от пусто в празно с положителен резултат на картинка. Няма да ги вадя докато не станат милион

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
          Баш това болднатото имах предвид. За момента единственото предимство на Биткойн е поддръжката му. За да платиш с алткойн трябва да си отвориш акаунт в криптоборса, в каквато пак има ограничения. Липсва удобен gateway на алткойновете към Биткойн. Връзката с фиатните вече я има.
          Благодаря за коментара.
          Един въпрос - как точно я има връзката с фиатните пари без central counterparty? Не ми е ясно.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Трудничко ще ти е да реализираш борса, без някой да е отговорен за транзакциите в нея...
            Айде, трансферите на монетките ще ги реализираш някак (смарт-контракти, едно - друго), ама връзката с фиатните пари ти се губи....

            Иначе няква борса само за връткане на едни монетки в други повече има шанс за реализация....
            Баш това болднатото имах предвид. За момента единственото предимство на Биткойн е поддръжката му. За да платиш с алткойн трябва да си отвориш акаунт в криптоборса, в каквато пак има ограничения. Липсва удобен gateway на алткойновете към Биткойн. Връзката с фиатните вече я има.

            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Мда, това беше една от идеите, за които така и не намерих съмишленици да копаме дано я реализираме. Всеки се ушил у заеми и гледа шефа си в очите!
              Трудничко ще ти е да реализираш борса, без някой да е отговорен за транзакциите в нея...
              Айде, трансферите на монетките ще ги реализираш някак (смарт-контракти, едно - друго), ама връзката с фиатните пари ти се губи....

              Иначе няква борса само за връткане на едни монетки в други повече има шанс за реализация....
              Ама квото и да правиш, все ще трябва да кешираш в един момент... засега тва е положението.
              Last edited by Kildirim_Bei; 11.11.2017, 12:39.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                ... Сега идеята е да няма криптоборси а само софтуер който всеки който ползва криптоси го запуска на машината си и по този начин се поддържат крипто ту крипто трансферите.
                Мда, това беше една от идеите, за които така и не намерих съмишленици да копаме дано я реализираме. Всеки се ушил у заеми и гледа шефа си в очите!
                Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                ...
                Всъщност, цялата история с БиткоинКеша изглежда доста абсурдна (пари от въздуха и т.н.), но ако приемем че БиткоинКеша е ДИДИДЕНТ за притежателите на Биткоин - всичко си идва на местото!!!
                П.С. Имаше тема във Форума Дивиденти/Дивиденти (или нещо подобно), никога не съм имал акции и нямам желание да имам!!! Биткоин/БиткоинКеша компесират този ми "пропуск".
                А да си мислил, че БТК Кеш е инфлация на БТК класик? Ей го вече не мога да се сетя колко форка им пуснаха. Дефакто са алткойни, наедно с хилядата други, които други на всичко отгоре са и по-добри.
                Last edited by IvanTerziev; 11.11.2017, 12:30.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                  Всъщност, цялата история с БиткоинКеша изглежда доста абсурдна (пари от въздуха и т.н.), но ако приемем че БиткоинКеша е ДИДИДЕНТ за притежателите на Биткоин - всичко си идва на местото!!!
                  Или по-точно казано парите не са дошли от въздуха, както ти се иска, а от баламурниците, които са купили виртуалните ти койни.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                    Добри Ютро!!!
                    БиткоинКеш - още 2 ордера са ми минали снощи на 0.155 и 0.165 ВСН/ВТС. Вълната още не е приключила, след като приключи ще се насочи към друга Алтернативна монета, незнам коя ще е, но се надявам да имам и от нея!
                    Всъщност, цялата история с БиткоинКеша изглежда доста абсурдна (пари от въздуха и т.н.), но ако приемем че БиткоинКеша е ДИДИДЕНТ за притежателите на Биткоин - всичко си идва на местото!!!
                    П.С. Имаше тема във Форума Дивиденти/Дивиденти (или нещо подобно), никога не съм имал акции и нямам желание да имам!!! Биткоин/БиткоинКеша компесират този ми "пропуск".
                    Браво, бай Марине! Ти направо като ясновидец действаш, човек
                    Със здраве да си харчиш "дивидентите"!
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Добри Ютро!!!
                      БиткоинКеш - още 2 ордера са ми минали снощи на 0.155 и 0.165 ВСН/ВТС. Вълната още не е приключила, след като приключи ще се насочи към друга Алтернативна монета, незнам коя ще е, но се надявам да имам и от нея!
                      Всъщност, цялата история с БиткоинКеша изглежда доста абсурдна (пари от въздуха и т.н.), но ако приемем че БиткоинКеша е ДИДИДЕНТ за притежателите на Биткоин - всичко си идва на местото!!!
                      П.С. Имаше тема във Форума Дивиденти/Дивиденти (или нещо подобно), никога не съм имал акции и нямам желание да имам!!! Биткоин/БиткоинКеша компесират този ми "пропуск".
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        ...
                        Глобалната икономика и локалната трябва да се балансират, трябва да има и локална икономика а политиката на централните банки и правителства силно приоритизира глобалната и буквално ликвидира локалната. Който не е гореща точка на глобалната икономика трябва да си прави харакири - да се хвърля от някой мост щото бизнес за него няма.
                        Много си прав тук, но не виждам оправия в някакво обозримо бъдеще.

                        Глобализацията априори е програмирана да зароби локалните икономики, щото хора, стоки и, особено капитали, се разхождат свободно, ама при неравен старт, на финала победителят е ясен.

                        Ама зарежи я икономиката, парите ѝ обръщат малко внимание, колкото да се движи горе-долу, да има с какво да се занимават хората и да си плащат сметките...

                        Откакто някои хора са се досетили, че парите могат за правят пари без пряка връзка с реалната икономика, тогава е почнала финансовата революция. Финансите, а не индустрията, вече казват къде, какво и как ще се случи. Парите отдавна не са само мярка за стойност, средство за размяна и запазване на стойността. Новите оръжия не са ракети и бомби... а едни цифри в някоя база данни някъде, без значение дали е централизирана или не.
                        Действат бързо, тихо и безотказно, а разходите са пренебрежими. Системата се захранва от само себе си - перпетуум мобиле

                        Мнението ми не е препоръка за нищо.
                        Last edited by Kildirim_Bei; 11.11.2017, 10:06.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Xman1 - ти потвръждаваш това което написах, смъкна се размера на блока на 1 мб заради атака към сигурността -" спам която се елиминира с по бавно ядро. Сега трябва да се премахнат борсите, те пречат на технологията и има начин да се направи.Технологията има нужда от редакции, никой не е безгрешен и е сложно да се предвидят пробивите.Глобалната икономика и локалната трябва да се балансират, трябва да има и локална икономика а политиката на централните банки и правителства силно приоритизира глобалната и буквално ликвидира локалната. Който не е гореща точка на глобалната икономика трябва да си прави харакири - да се хвърля от някой мост щото бизнес за него няма.
                          Last edited by supertrader; 11.11.2017, 08:59.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • IvanTerziev - идеята е когато има хора за които парите са недостъпни, свито потребление поради това че хората нямат пари а лихвите им са високи или са изперкали и подстрекавани на тема да ги спестяват прекомерно от банките да се използват криптоси между икономическите субекти и те да си работят. Хлебаря дава хляб срещу неговите си му криптоси, обущаря срещу други които той е емитирал и всички криптоси са индексирани през един виртуален коефициент, който да определя тяхната тежест - биткойн. Обаче не става с биткойн защото се концентрира в ръцете на много малко хора и те му манипулират цената прекалено драстично защото пазара му е почти нулев. Идеята е че ще стане с коефициент който не може да се търгува и ще се генерира софтуерно на база тежестта на криптосите един спрямо друг и тяхната размяна. Всички хора си мислят че 2008-ма се случи някаква криза която е естественна, не банките я замислиха, подготвиха и реализираха. Това е и идеята да им се отнеме тази възможност. Сега идеята е да няма криптоборси а само софтуер който всеки който ползва криптоси го запуска на машината си и по този начин се поддържат крипто ту крипто трансферите.

                            Last edited by supertrader; 11.11.2017, 08:51.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              ... Идеята на Сатошито е да се изкопаят всички тези 21 койна и да има я създадена- изчислена тази верига, като се изчисти от транзакциите обема и става като бижу. ...
                              Иха, и кви пари са тогава? За чий са на някого? Иначе гледах излезли някакви digital assets, нещо подобно на каквото казваш предполагам, ама баш сега не ми се занимава с поредната крипто простотия.

                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Xman1 - с 1мб блокове ядрото е много по защитено от най баналния тип атака - чрез голяма изчислителна мощ атака от типа с груба сила. Идеята на Сатошито е да се изкопаят всички тези 21 койна и да има я създадена- изчислена тази верига, като се изчисти от транзакциите обема и става като бижу. Но предполагам има резервен вариант да може да я приключи и на 11 койна.

                                Пишеш някакви глупости. Защитата на Биткойн не идва от ограничението за големината на блоковете. Това ограничение първоначално е било 32МБ, после Сатоши го е намалил заради спам... с идеята, че по късно лесно може да бъде вдигнато. По времето когато ограничението е било 1МБ, това е било предостатъчно за всички нормални транзакции (дори за тези без такса). Наградата на миньорите е на брой блокове, обема на самия блок няма никакво значение, може да е 0 МБ или 10, 100, 1000МБ, наградата винаги е една и съща... т.е. изкопаваш 1 блок, получаваш 12.5 Биткоина. Това по никакъв начин не променя ограничението от 21 милиона монети. Биткойн няма да се изкопае по-бързо ако отделните блокове станат по-големи като обем.

                                Също така е добре да прочетеш отново "бялата книга" на Сатоши и да вникнеш малко повече в написаните там неща.

                                Коментар

                                Working...
                                X