IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
    Да речем най голямата кражба до сега, тази от MtGox не е донесла почти никаква печалба на извършителите... те не могат да си използват откраднатите милиарди. Т
    Не го пожелавам на никого, но ... дали ще го стопли оня тая мисъл дето ще му гепят криптите - че не може никой да ги ползва ???
    Или викаш койните са по-защитени от парите в банка

    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
      То е ясно,че някой ще направят пари.Прите са важни-факт.Но за някой е по-важен и начина на печеленето им.А това с койните е чиста измама,.В началото на демокрацията имаше една игра-измама с писма-ти изпращаш на трима/ и ти плащат/,, и те на трима и другите на трима.....докато останат в някой и той "издуха супата".Това е същото.
      Да така е съгласен съм, но тук не става въпрос за никаква измама. Това за измамата са абсолютни глупости, написани от хора които изобщо не са наясно с криптовалутите и са прочели най много 5 реда. Криптовалутите са най честните възможни пари, масовото им навлизане би направило всякакъв вид измами почти невъзможни. Такива неща като "търговия с наркотици", "пране на мръсни пари", "финансиране на тероризма" и други подобни, са абсолютно невъзможни с крипто. Просто системата е абсолютно прозрачна и всички транзакции са там завинаги, което прави невъзможни обемни "мръсни операции". Да речем най голямата кражба до сега, тази от MtGox не е донесла почти никаква печалба на извършителите... те не могат да си използват откраднатите милиарди. Това го няма в нито една днешна система, днес този който иска да прави мащабни измами, просто си купува 2-ма банкери и 2-ма политици и си прави каквото си иска... ако нещо се разкрие, банкерите и политиците "горят", а истинския виновник е чист. При крипто това ще бъде невъзможно, защото блокверигата не може да бъде подкупена. Сега какво става, парите потъват в някакви банки и там никой не знае какво става и къде всъщност отиват тия пари... уж има някакви книжа, но те могат лесно да бъдат подправени и много хора биха си сложили "главата в торбата", за да вършат тези престъпления. Примери колкото искаш в последно време, някакви пари отиват някъде "изчезват" и няма обяснение къде са и какво е станало... разни "хиляди бушони" са на пътя на разследващите... и в крайна сметка нещата потъват, рядко се стига до "големите бушони" и никога до истинските извършители. При крипто тия неща са невъзможни, рано или късно цялата истина излиза наяве, защото човек неможе да ги потули нещата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



        Това всичко е много добре, жалко е че в България повечето хора ще изпуснат тази златна възможност. Най вече защото някога се опариха от пирамидите и сега, когато дойде една истинска възможност да спечелят, не смеят да се включат.


        Всеки е забил поглед в земята, набълбукал се е с кредити и чака... "по-добрите времена"... които разбира се никога няма да дойдат, ако хората не проявят малко инициатива.



        П.С. Мнението ми не е препоръка за инвестиция.
        То е ясно,че някой ще направят пари.Прите са важни-факт.Но за някой е по-важен и начина на печеленето им.А това с койните е чиста измама,.В началото на демокрацията имаше една игра-измама с писма-ти изпращаш на трима/ и ти плащат/,, и те на трима и другите на трима.....докато останат в някой и той "издуха супата".Това е същото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
          Както бях обещал - равносметката от БиткоинКеш "манията" от последната 1 седмица:
          Продадени общо 4,5 ВСН
          2 ВСН срещу Биткоин х средна цена 0,193.... = 0,386.... Биткоина
          2,5 ВСН срещу Евро х средна цена 930 Евро/бр.= 2.325 Евро (Еврата току-що ми влезнаха в сметката)
          Сега, който ме е чел тук, знае много добре какво ще направя с Еврата.
          С Биткоините ще купя същото количество БиткоинКеш (4,5) като падне цената под 0,07 ВСН/ВТС
          И от Еврата и от Биткоините ще остане за прилична почерпка!!!
          Пре-доволно от ДИВИДЕНТА за притежание на Биткоини!!! Сега (след месец-два) ако се повтори същото и с БиткоинГолд - няма да купувам Злато, ами ще водя жената я в Куба, я на Аруба!


          Това всичко е много добре, жалко е че в България повечето хора ще изпуснат тази златна възможност. Най вече защото някога се опариха от пирамидите и сега, когато дойде една истинска възможност да спечелят, не смеят да се включат.


          Всеки е забил поглед в земята, набълбукал се е с кредити и чака... "по-добрите времена"... които разбира се никога няма да дойдат, ако хората не проявят малко инициатива.



          П.С. Мнението ми не е препоръка за инвестиция.
          Last edited by Xman1; 13.11.2017, 15:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Проблеми с теглене на печалби засега съм нямал и въпреки проблемите, за които писах по-долу с Кракен, като цяло съм доста доволен от последните 3-4 дни. За да не казвам "хоп" преди да скоча - понеделник (след 17.00), като ми влезнат парите по евровата сметка ще си публикувам ровносметката тук.
            Както бях обещал - равносметката от БиткоинКеш "манията" от последната 1 седмица:
            Продадени общо 4,5 ВСН
            2 ВСН срещу Биткоин х средна цена 0,193.... = 0,386.... Биткоина
            2,5 ВСН срещу Евро х средна цена 930 Евро/бр.= 2.325 Евро (Еврата току-що ми влезнаха в сметката)
            Сега, който ме е чел тук, знае много добре какво ще направя с Еврата.
            С Биткоините ще купя същото количество БиткоинКеш (4,5) като падне цената под 0,07 ВСН/ВТС
            И от Еврата и от Биткоините ще остане за прилична почерпка!!!
            Пре-доволно от ДИВИДЕНТА за притежание на Биткоини!!! Сега (след месец-два) ако се повтори същото и с БиткоинГолд - няма да купувам Злато, ами ще водя жената я в Куба, я на Аруба!

            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Абе отива към 6 000, при 7 800 оня ден пик...
              Гледаш ли цените изобщо?
              Аз си го броя вече 10.000 защото под толкова няма да продавам!
              Ти ако намериш някой да ти продаде на 6.000 - вземи малко и за мен
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • момчета, всички ли сте тука?
                да не липсва нечие другарче?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Едно време като излезе биткоийна нещата бяха доста по-идеалистични.

                  Имаше списъци, статии и пр. с местата където може да си платиш с биткоини. Един ентусиаст разправяше как ходел да яде пици в еди си коя пицария, където собственика приемал биткоини, но по курса на деня. Цената си била в долари, но той поглеждал курса на борсата и казвал плати ми толкоз коини. И там чрез телефона, бла, бла си плащал. И после ходел в незнам си кое кафе, където и то приемало биткоини. И пазарувал не знам си от кой сайт, които и той приемал биткоини. За малко дори и аз да се вържа.

                  Сега не съм чул някой да прави списъци с местата където може да плащаш с биткоини или с някоя от останалите 100 криптовалути. То ако за всичките трябва интеграция нали се сещате как никой няма да направи или ще направи само за 1-2.
                  Я намери Барбарона да те светне по въпроса ...

                  Коментар


                  • Едно време като излезе биткоийна нещата бяха доста по-идеалистични.

                    Имаше списъци, статии и пр. с местата където може да си платиш с биткоини. Един ентусиаст разправяше как ходел да яде пици в еди си коя пицария, където собственика приемал биткоини, но по курса на деня. Цената си била в долари, но той поглеждал курса на борсата и казвал плати ми толкоз коини. И там чрез телефона, бла, бла си плащал. И после ходел в незнам си кое кафе, където и то приемало биткоини. И пазарувал не знам си от кой сайт, които и той приемал биткоини. За малко дори и аз да се вържа.

                    Сега не съм чул някой да прави списъци с местата където може да плащаш с биткоини или с някоя от останалите 100 криптовалути. То ако за всичките трябва интеграция нали се сещате как никой няма да направи или ще направи само за 1-2.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение

                      За PoS, DPos, DAG или HashGraph чувал ли си или.. е така, плямпаме си общи приказки..
                      А ти като си ги чувал, разбрал ли си изобщо какво точно представляват те и по какъв начин оборват твърдението на supertrader?
                      В известна степен именно заради горните неща, заедно с технологичните недостатъци на криптовалутите, последните никога няма да заменят фиатните пари. Могат дълго време да съществуват паралелно, но дотам.

                      Разбира се, пари могат да се правят от всичко, за което някой е готов да дава пари (които в крайна сметка са фиатни), така че нека не бъда разбиран погрешно. Мантрата за великия "нещо-си-койн", който ще измести националните валути е за балъци и дилетанти. Нищо по-различно от телевизионна проповед, след която по-богат се оказва този, който проповядва. Но, пари могат да се правят, при това не лоши, и ако само слушаш какво говори проповедника и слагаш парите си там, където и той.

                      Коментар


                      • innergy - не може да се реши проблема с плащане на транзакциите, някой трябва да покрива тези разходи и употребатана такива криптоси глобално би била чрез скъпи транзакции, много по скъпи от тези на банките. Всички други способи за намаляване на броя на транзакциите които се нананасят във веригата ЕЛИМИНИРАТ сигурността.Няма какво да се измисли, ако имаше то щеше да бъде направено още в началото - тази технология е измислена от някой който разбира много от финансова търговия със сериозен опит. Неговата цел е генериране на веригата в най тежкия и сигурен вариант, тя после ще може да се ползва за неголям брой транзакции с нищожни изчислителни разходи.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Аз за себе си съм убеден, че до 10 години тая тъпа крипто-пирамида ще се разпадне и всичките тези виртуални измислени хойни няма да съществуват.
                          http://pcworld.bg/27434_greshka_zamr...v_kriptovaluta Грешка замрази $280 милиона в криптовалута

                          [I]Представете си, че малка грешка на системия администратор (знаем, че всеки има такъв, нали) ви лиши от солидна сума пари и няма никаква гаранция, че някога ще си ги върнете.
                          Това се случва за втори път на тая валута, ама не знам дали от тея или други бяха виновни. Ама като гледам това по никакъв начин не пречи на ентусиастите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            takiteasy - криптосите въобще на стават за глобални пари, няма как да стане това по никакъв начин защото няма кой да плаща за тази работа - откачени изчислителни мощности с огромен енергиен разход за да въртят тази голяма верига с много информация в нея. Но за локални "пари" - персонални са супер и могат да вършат чудесна работа. Нищо повече и не е възможно технологията да се усъвършенства така че да поема голям обем транзакции. Съвсем по друг начин ще тръгнат нещата когато хората започнат да ги използват полезно.
                            За PoS, DPos, DAG или HashGraph чувал ли си или.. е така, плямпаме си общи приказки..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              Видяхме малко Фоерверки и сега полека ще се върнем към нормалния ход на нещата - т.е. Биткоин нагоре към 10.000$ а Биткоин Кеша около 1/10 от цената на Биткоина. Това не значи че няма да може да се прави добра спекула пак - покупки под 0,07 и продажби над 0,12 (0,14)
                              Който спечелил - Честито! На другите: "не губи кураж - следва нов тираж"!!!
                              Абе отива към 6 000, при 7 800 оня ден пик...
                              Гледаш ли цените изобщо?
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Аз за себе си съм убеден, че до 10 години тая тъпа крипто-пирамида ще се разпадне и всичките тези виртуални измислени хойни няма да съществуват.
                                http://pcworld.bg/27434_greshka_zamr...v_kriptovaluta Грешка замрази $280 милиона в криптовалута

                                Представете си, че малка грешка на системия администратор (знаем, че всеки има такъв, нали) ви лиши от солидна сума пари и няма никаква гаранция, че някога ще си ги върнете. Вероятно ще бъдете леко раздразнени, меко казано. В момента доста собственици на криптовалутасе чувстват по този начин. Компанията Parity, която се занимава с предоставяне на услуги тип дигитален портфейл, предупреди потребителите, че големи масиви от криптовалутата Ethereum са замразени, след като разработчикът devops199 изтрил погрешка софтуерна библиотека, която управлява виртуални портфейли с повече от един тип автентификация.

                                Грешката на програмиста е превърнала Parity и техния сертификат за работа с криптовалутата в стандартен виртуален портфейл - изтривайки всички налични потребителски портфейли и софтуерния код, асоцииран с тях. Това е станало въможно заради бъг в кода, останал неотстранен за повече от година.

                                Независимо дали вярвате в случайността на тази "грешка", тя може да има много сериозни последици. Анализатори предполагат, че в момента повече от 1 милион етер е заключен и недостъпен, което превърнато в долари прави колосалната сума от 280 милиона. Дори по-консервативно предположение оценява сумата на 150 милиона долара.


                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X