IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Xman1 - ок ! Но погледни какво става с биткойн, силно централизиран и собственици на биткойните са много малка групичка хора. Да обясня ли как ще ти "откраднат" имота и ..няма да стане сигурно никога и не бива да сее допуска да се случи. А това нон стоп задържане на продажби с емитиране на бонус койните доказва че то си има кой да мисли как да пробие и изкриви пазара. Само да сравнително дребен бизнес може да се използва блокверига и койни, дребен и локален и все още никой, никъде не го е направил. Това прилича все едно да сме в момента на откриване на термоядрената реакция и с нея се правят само бомби, още няма нито една електрическа централа. 90% от биткойните се откраднаха сигурно и само остава имотите да се направят на блокчайн технология.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      Можеш и директно - без да е необходимо да минаваш през ФИАТ
      https://www.moro.si/morobitcoin/
      Сигурно можеш. Но въпросът е ти откъде мина?


      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Само дето тук се пази самата транзакция а как ще пазиш за какво е транзакцията?

        Нали като си купиш кола/автомобил/акции - всичко това се регистрира някъде, че вече ТИ си собственик на тази кола/имот/акции в съответния регистър. Транзакцията на парите ти е най-малкия проблем.

        Т.е. блокчейна ще реши проблемите на централизирания регистър на КАТ, примерно, или на имотния регистър.

        И само КАТ ще знае тая кола на кой е и никой друг освен купувача и продавача.

        Може и да стане, ама едва ли ще сме живи да го видим.




        Заради това има Етер, там има т.нар. "умни договори" и с тях могат да се правят всички тези неща които си изредил. Цялата информация за покупките и продажбите не е необходимо да се пази върху блок веригата. Само трансферите ще се пазят, останалата информация може да е в друга база данни... примерно трите имена и тн. други подробности.

        Това което ще се пази върху блок веригата ще е транзакцията и хеш който доказва, че останалата информация е истинска.... те. ако в базата данни е записано, че се казваш да речем Мартин и имаш такъв и такъв имот и останалото описание (което може да е много дълго), всичко това ще е хеширано и само хешът ще се пази в блокверигата. Хешът ще доказва, че информацията не е променяна.... а той самия хеш е просто един ред от букви и цифри... т.е. много по кратък от съхраняваната информация....

        Ако някой се опита да промени базата данни и да запише, че този имот е на Иван, а не на Мартин... няма да може да го направи, без по някакъв начин да извърши определни действия през блок веригата (примерно да плати определена сума или да изпълни решение на съда), като всичко това отново ще се записва... и така ще има една непроменяема история на събитията... т.е. ако някой иска да промени минали събития, е абсолютно невъзможно да го направи.

        В момента нямаме подобна система, някой може да унищожи регистъра и после да си твърди каквото си иска. Унищожаването на блокверигата ще е непосилно за повечето хора и държави, но дори някой да успее да го направи, няма да може да го направи тайно. (т.е. примерно Китай решава да "забрани/блокира" блокверигата, това не може да стане тайно.) По просто казано, за да му откраднат къщата на Мартин, ще трябва да съборят блокверигата, няма да е достатъчно да подправят документи и да подкупят нотариуса. (както до сега)


        Струва ти се, че ще стане бавно, но в момента в който "умните" държави разберат блокверигата, ще стане много бързо. Само разни държави като Зимбабве може да не го въведат. (защото там има разни престъпници, които имат интерес от днешното положение)


        П.С. Чудно ми е как ти като математик, не си един от хората, които трябва нас да ни убеждават в полезноста на Блокверигата, а се случва обратното. Можеби трябва да си подобриш знанията по криптография. (явно само знанията по математика не са достатъчни)

        П.С.2. И една статия свързана с тези въпроси и повод за размисъл:
        https://www.ing.com/Newsroom/All-new...-lot-safer.htm
        Last edited by Xman1; 17.11.2017, 18:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Само че мина през книжни пари или директно с коини си купи златни монети?
          Можеш и директно - без да е необходимо да минаваш през ФИАТ
          https://www.moro.si/morobitcoin/
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
            Е, сега книжните пари отстъпват на безкешовите плащания, а блокчейна е следващото ниво на тези плащания. Не казвам конкретно биткойна, а технологията зад него, защото тя може да се използва за обработка и на плащания със сега съществуващите реални валути. Да не говорим, че може и да се използва да управлява цялата търговия на фондовите борси без нуждата от клирингови къщи и депозитари - просто цялата информация за всяка транзакция ще се пази в блок-чейна, изобщо за всякаква търговия - просто няма да имаш нужда от посредници, свидетели (нотариус) и т.н. при извършване на сделките. Е, ще мине време докато стигнем до там, ама това са част от проблемите, които решава блокчейн-а.
            Само дето тук се пази самата транзакция а как ще пазиш за какво е транзакцията?

            Нали като си купиш кола/автомобил/акции - всичко това се регистрира някъде, че вече ТИ си собственик на тази кола/имот/акции в съответния регистър. Транзакцията на парите ти е най-малкия проблем.

            Т.е. блокчейна ще реши проблемите на централизирания регистър на КАТ, примерно, или на имотния регистър.

            И само КАТ ще знае тая кола на кой е и никой друг освен купувача и продавача.

            Може и да стане, ама едва ли ще сме живи да го видим.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
              Това няма как да го знаем, ако някой не се похвали... т.е. някой може и всеки ден да си пазарува, но да не се хвали във форума. Ето применро Марин си беше купил златни монети и се похвали, но едва ли всички са склонни да кажат подобни неща.
              Само че мина през книжни пари или директно с коини си купи златни монети?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение



                Златото какви проблеми решава? Освен това дето се използва за промишлени цели. Преди да използват златото хората са ползвали сол за размяна. И тя им е вършила работа. Златото може да върши работа за размяна вместо пари, примерно. Но не се използва за това. Книжните пари са се наложили.
                Златото, както и всички други благородни метали, дълго време е решавало един проблем - съхраняването на парите във времето, и тук имам предвид физическото съхранение, защото е инертно, не се променя от вода и можеш да си го закопаеш в двора и извадиш след 100 години непроменено. Освен това поради цвета си е било невъзможно да се имитира от друг метал (медта е червеникава и не става) - решавало е проблема с фалшивите пари. Тези две проблема не съществуват в днешно време при кешовите транзакции. Така че златото в момента освен малко в индустрията и за кичене на индийките никаква полезност няма, както си и писал - минало му е времето. Е, сега книжните пари отстъпват на безкешовите плащания, а блокчейна е следващото ниво на тези плащания. Не казвам конкретно биткойна, а технологията зад него, защото тя може да се използва за обработка и на плащания със сега съществуващите реални валути. Да не говорим, че може и да се използва да управлява цялата търговия на фондовите борси без нуждата от клирингови къщи и депозитари - просто цялата информация за всяка транзакция ще се пази в блок-чейна, изобщо за всякаква търговия - просто няма да имаш нужда от посредници, свидетели (нотариус) и т.н. при извършване на сделките. Е, ще мине време докато стигнем до там, ама това са част от проблемите, които решава блокчейн-а.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Интернет решава проблеми. Полезността на Интернет е очевидна. При това е доста по-млад и от златото и от изкуството.
                  Един цитат от една статия от преди 20-тина годинки относно полезността на Интернет: "We're promised instant catalog shopping—just point and click for great deals. We'll order airline tickets over the network, make restaurant reservations and negotiate sales contracts. Stores will become obselete. So how come my local mall does more business in an afternoon than the entire Internet handles in a month? Even if there were a trustworthy way to send money over the Internet—which there isn't—the network is missing a most essential ingredient of capitalism: salespeople."


                  Обърни особено внимание на болданато подчертаното... тези молове днес вече ги закриват заради Интернет... а някога един мол е правел повече бизнес оборот за един ден от целия Интернет за 1 месец.

                  Днес всички вече знаем, за полезноста на Интернет и възможностите които дава, но това не винаги е било така и не винаги е било толкова "очевидно".


                  Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Както и криптовалутите. Сигурно и те решават някакви проблеми. Ама май никой не ги ползва за това. Всеки ги ползва за спекула. Което по скалата за полезност ги нарежда по зле и от златото и от изкуството.
                  Криптовалутите решават много проблеми, например проблема с бързите, евтини и сигурни транзакции. Представи си сега искаш да си купиш нещо от някакъв Китайски сайт за 50 долара... но не искаш въпросния Китайски сайт да ти открадне кредитната карта и да прави после злоупотреби, не само със самата карта, а и с данните от нея. Има и други варианти, подобни на този, но сега няма да ги изброявам всичките.

                  Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Кога някой от тоя форум е изкопал нещо и си е купил с него нещо от даден сайт, примерно.
                  Това няма как да го знаем, ако някой не се похвали... т.е. някой може и всеки ден да си пазарува, но да не се хвали във форума. Ето применро Марин си беше купил златни монети и се похвали, но едва ли всички са склонни да кажат подобни неща.
                  Last edited by Xman1; 17.11.2017, 17:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                    Според теб Интернет безполезен ли е за един дивак от Амазонската джунгла?! Защото някога и за Интернет се говореха същите глупости и е най добрата аналогия.
                    Интернет решава проблеми. Полезността на Интернет е очевидна. При това е доста по-млад и от златото и от изкуството.

                    Златото какви проблеми решава? Освен това дето се използва за промишлени цели. Преди да използват златото хората са ползвали сол за размяна. И тя им е вършила работа. Златото може да върши работа за размяна вместо пари, примерно. Но не се използва за това. Книжните пари са се наложили.

                    Произведенията на изкуството решават някакви "естетически" проблеми. Трудно ми е да разбера колекционерите. Айде музеите - да отидеш да видиш - разбирам. Ама да си държиш нещо в частна колекция заключено ми е трудно за разбиране. Картина за 450 милиона долара да я държиш заключена някъде.

                    Както и криптовалутите. Сигурно и те решават някакви проблеми. Ама май никой не ги ползва за това. Всеки ги ползва за спекула. Което по скалата за полезност ги нарежда по зле и от златото и от изкуството.

                    Кога някой от тоя форум е изкопал нещо и си е купил с него нещо от даден сайт, примерно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                      Ако имаш 10 златни монети, и ги нацепиш на по две парчета всяка, пак ще имаш 10 златни монети (тва е сплит, да).

                      Не е сплит да имаш 10 биткойна, и да получиш още 10 биткойн кеш, и още 10 биткойн голд (тва е по-скоро "дивидент", както му казва бай Марин).

                      Ако говорим за разни надмощия в биткойн общността, тва Сатошито не го е предвидил в неговия уайт пейпър.
                      Да но той като се е "разцепил" ти не си получил още 10 Биткойна от старите... а си получил 10 Биткойн Кеш. Истината е че дори не си ги получил... т.е. никой не ги е изпратил.


                      Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                      Блокчейна, викаш, ни връща back to the nature. А нещата, които се случват с живите същества в природата, следват строги закони. Там жал и справедливост няма. Силният изяжда слабият.

                      Изобщо не си разбрал какво съм имал предвид. Това все едно да кажеш "в математиката жал и справедливост няма". Ние решаваме как да я използваме и как да разпределяме нещата, Блокверигата просто е един нов инструмент който би позволил по добро разпределение, но ако хората не го искат това, няма и да се случи. При блокверигата хората имат интерес от това нещата да са справедливи... т.е. почти никой от участниците няма интерес MtGox да се повтаря всеки ден.



                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Примерно ако хванеш един индианец от джунглите на Амазонка той ще ти оцени нещата по полезност - дали ще му вършат работа или не. Ми и трите неща няма да му вършат никаква работа. И хопс стигаме и до белите страни - повечето хора в белите страни и те така разсъждават, с изключение на спекулантите. Всички ще ти кажат, че и трите неща са безполезни - но в името на спекулата и да изкараме някой лев ей така от нищото ще се включат в играта/схемата.
                      Според теб Интернет безполезен ли е за един дивак от Амазонската джунгла?! Защото някога и за Интернет се говореха същите глупости и е най добрата аналогия.

                      Last edited by Xman1; 17.11.2017, 15:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                        Добива на злато не е безсмислен за разлика от бай хойна. Златото е символ на успех пари власт и подобни. Като си богат ще си купиш Ролекс( просто за пример) с злато и диаманти нале? За да покажеш колко си успял. Психология на човек от най-дълбока древност.
                        Абе не е точно така. Ако разгледаш статистиката ще видиш, че Индия и Китай консумират най-много от добитото злато. Много от добитото злато отива в Индия, щото там булката разбираш ли трябвало да бъде накичена, примерно. При което могат да живеят в колиби и да ходят по голяма нужда на улицата, но имат злато в колибите.

                        Биткоина може да го разглеждаш като изкуството. Някви хора си определят разни произведения на изкуството колко струват. Оня художник бил як - неговите картини супер скъпи. Оня не е толкоз як - неговите картини по-евтини.

                        Биткоините едни хора решили (почти като при изкуството) да си направят там нещо и да му сложат цена и да видят кво ще стане.

                        Примерно ако хванеш един индианец от джунглите на Амазонка той ще ти оцени нещата по полезност - дали ще му вършат работа или не. Ми и трите неща няма да му вършат никаква работа. И хопс стигаме и до белите страни - повечето хора в белите страни и те така разсъждават, с изключение на спекулантите. Всички ще ти кажат, че и трите неща са безполезни - но в името на спекулата и да изкараме някой лев ей така от нищото ще се включат в играта/схемата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Не бяха ли тия, дето им думна голяма банка баш под носа? Че се наредили пак акъл да дават.
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                            Това не е точно така... един стар Биткойн пак си е 21 милиона... просто имаме два нови, нито един от които не е стария... т.е. това е нещо като т.нар. stock split, но в случая не е пропорционално и не е същото нещо (просто stock split е най близката възможна аналогия). Имаме раздаляне на веригата на две нови вериги, Биткойн Кеш не е алт.монета, независимо от твърденията на някои хора.

                            Сега ще се опитам да го обясня възможно най елементарно... ако имаме 21 милиона златни монети и вземем една "брадва" и ги разцепим... няма да станат "повече"... същото е и тук. Оригиналния Биткойн в момента е разделен на 2... съвсем отделен е въпросът с цялата политическа борба за надмощите, между двете непропорционални половини.

                            Инфлацията е нещо съвсем различно и няма общо с това което се случва при Биткойн.

                            Между другото при Блокверигата се случват неща които са по-близки до това което се случва с живите същества в природата, отколкото до нашата икономическа действителност.
                            Ако имаш 10 златни монети, и ги нацепиш на по две парчета всяка, пак ще имаш 10 златни монети (тва е сплит, да).

                            Не е сплит да имаш 10 биткойна, и да получиш още 10 биткойн кеш, и още 10 биткойн голд (тва е по-скоро "дивидент", както му казва бай Марин).

                            Ако говорим за разни надмощия в биткойн общността, тва Сатошито не го е предвидил в неговия уайт пейпър.

                            Блокчейна, викаш, ни връща back to the nature. А нещата, които се случват с живите същества в природата, следват строги закони. Там жал и справедливост няма. Силният изяжда слабият.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Соло-то с какъв ресурс трябва да го бичиш, че да намериш блок?!
                              Соло копане на Биткоин е невъзможно за обикновени потребители - опитах се да се пошегувам с питащия защото и неговия въпрос бе зададен по този начин.
                              Соло стават някои от Алтернативките, тези които са с малка трудност. Само за сведение на SIA имам над 20 ударени блока - всеки от който струваше около 50$, преди вече близо година и половина. Имам и други блокове - на МагиКоин, ПраймКоин, Декрет и т.н.
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                                Най-обичам СОЛО!!! ама и в колхози се пускам: nicehash.com
                                Според зависи - къде излизат повече монетки
                                Соло-то с какъв ресурс трябва да го бичиш, че да намериш блок?!

                                Коментар

                                Working...
                                X