IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май цената се мъчи да тръгне надоли и няколко сайта на борси са в maintenance mode Случайност?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      +
      И аз още сутринта го написах. Неминуемо ще има корекция и то жестока след такъв як ЪП!!!
      Според мен корекцията ще е поне 70%, ако не и повече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

        За машините поне нямам илюзии, но малко ме притеснява как се отразява спирането на ток и интернет, предвид услугите на някои местни доставчици. А доколкото заемите, ако някой веше взел заем преди 5 години и го беше вложил целия в биткойн, сега нямаше да го жалим Аз доста съжалявам, че не си взех през 2009-2010, но като се сетя за историята с двете пици доста се успокоявам, а и щях да съм излязъл много преди цената да стигне 10к.

        Ако нещата продължават така, скоро всички ще се чувстваме така, като този с 2-те пици.

        Все пак ако приемем, че не се случи корекция и нещата продължават така, очаквам конкуренция с Уолстрийт в съвсем скоро време... т.е. хората ще започнат да продават акции за да купуват крипто. Дори само 1% от Уолстрийт да влезе в крипто, може да се очаква 10-кратен скок дори при тези цени. Но това е твърде фантастичен вариант, според мен е много по-вероятно да се случи корекция.


        П.С. За хората които в момента виждат за първи път крипто... по добре стойте на страна, отидете в някоя друга тема. В крипто определено можете да изгубите много пари... със сигурност ще си изгубите парите. Сега не е момента за инвестиция.
        Last edited by Xman1; 29.11.2017, 17:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



          Мисля че хората трябва да започнат да продават в момента. Наистина този растеж изглежда прекалено голям... просто $10к беше предела. Всеки който купува Биткойн в момента да не се сърди, ако цената се срути на $2к - $3к .

          Според мен има реална опасност от голяма корекция.


          П.С. Аз съм един от най големите крипто оптимисти по принцип. Мнението ми не е съвет към никой за нищо.
          +
          И аз още сутринта го написах. Неминуемо ще има корекция и то жестока след такъв як ЪП!!!
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


            Това хубаво, но като ги гледам, повечето хора са далече от този етап... а и повечето в днешно време нямат пари за инвестиране а имат заеми.

            Освен това имат някаква наивна представа за миньорстването и ме питат редовно, дали с лаптопите си могат да изкопаят "милиони". Като им кажа какви МАШИНИ им трябват и се отказват мигновено.
            За машините поне нямам илюзии, но малко ме притеснява как се отразява спирането на ток и интернет, предвид услугите на някои местни доставчици. А доколкото заемите, ако някой веше взел заем преди 5 години и го беше вложил целия в биткойн, сега нямаше да го жалим Аз доста съжалявам, че не си купих през 2009-2010, но като се сетя за историята с двете пици доста се успокоявам, а и щях да съм излязъл много преди цената да стигне 10к.
            Last edited by Abnell; 29.11.2017, 17:32.

            Коментар


            • "easy come - easy go"
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                Мисля че хората трябва да започнат да продават в момента. Наистина този растеж изглежда прекалено голям... просто $10к беше предела. Всеки който купува Биткойн в момента да не се сърди, ако цената се срути на $2к - $3к .
                +++

                Коментар


                • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                  С това нездравословно темпо на ръст на обменния курс, някой ще яде дървото скоро. По принцип нямам нищо против глупаците да страдат, но е нечовешко някак... Опасявам се, че след един срив, доверието към криптосите ще бъде ликвидирано за дълъг период от време, ако не и завинаги. Кой знае, може и това да е целта. $10к за 5 години щеше да е ОК, но $10к за 5 месеца е проблем..


                  Мисля че хората трябва да започнат да продават в момента. Наистина този растеж изглежда прекалено голям... просто $10к беше предела. Всеки който купува Биткойн в момента да не се сърди, ако цената се срути на $2к - $3к .

                  Според мен има реална опасност от голяма корекция.


                  П.С. Аз съм един от най големите крипто оптимисти по принцип. Мнението ми не е съвет към никой за нищо.
                  Last edited by Xman1; 29.11.2017, 17:20.

                  Коментар


                  • Неволно всички признават, че нещо НЕ Е НАРЕД, просто като изразяват цената/"повишението" или "печалбата" от койни в.....USD.
                    Ако погледнете "двойката" биткойн(или друг койн)/венецуелски боливар не би ви хванало, чак толкова страх. ...има още мегдан

                    Коментар


                    • Bitcoin Is Making People Rich All Over Europe

                      Bitcoin Will Make Many More Millionaires Before Diving

                      Коментар


                      • С това нездравословно темпо на ръст на обменния курс, някой ще яде дървото скоро. По принцип нямам нищо против глупаците да страдат, но е нечовешко някак... Опасявам се, че след един срив, доверието към криптосите ще бъде ликвидирано за дълъг период от време, ако не и завинаги. Кой знае, може и това да е целта. $10к за 5 години щеше да е ОК, но $10к за 5 месеца е проблем..

                        Коментар


                        • Като гледам графиките на криптосите все повече ми заприличват на ски щанца Да се приготвим за зимните спортове . Вярно ще излезне твърдението, че идиотите никога не свършват . За почитателите, за да ги окуража - наистина се пише история в момента, но не може да се каже дали е с холандски бекграунд или друг . Много е важен тайминга - кога по едрите държатели ще решат, че е момента да кешират - така че наблюдавайте размера на буфера в ляво , че после ЛАВИНАААААА .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            Една от "критиките" към Биткоина бе че са му скъпи транзакциите, сега вече и тя отпада.
                            Да видим какво ще измислят критикарите на нейно место?

                            Скъпи са ако се използва вместо пари... ако се използва като злато и диаманти са дори много евтини. Я си представи един тон злато ако трябва да транспортираш, какви пари ти трябват за транспорт и охрана... а 1 тон диаманти... а един тон (несъщесвуващ супер скъп елемент).... и тн. т.е. ако 1 биткойн стане 1 милион или 1 милиард... какво значение има, че 1 транзакция ще е 1000 долара примерно?!

                            Дали аз лично одобрявам това... не го одобрявам, но хората явно искат дигитално злато... а Биткойн има свойството да бъде това което хората поискат.... хммм... да не сме открили философския камък... да му се невиди... някога химиците толкова много са се мъчили... ей го на и това открихме.

                            Мисля че до края на 21-ви век цивилизацията ни ще стане неразпознаваема, за по-ранен наблюдател.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                              ...
                              Ти да не си мислиш че с всякакви ASIC-и става, трябва да са по най модерната 16nm технология, иначе просто забрави.
                              Това е висшия пилотаж у хардуера, иначе да се бях хванал сам. Иска и сериозна лаборатория.
                              Ама...

                              Ако мислиш “сразен съм”, сразен си.
                              Ако мислиш “ не смея”, не смееш.
                              Ако казваш “бих искал”, но си мислиш “не мога”,
                              просто няма как да успееш.

                              Ако мислиш, че губиш, ”загубен си”
                              ще ти каже светът без упойка -
                              успехът се крие в твоята воля
                              и е в умствената ти настройка.

                              Ако мислиш “назад съм”, назад си,
                              който мисли високо, не пада.
                              Просто трябва да бъдеш напълно уверен
                              щом си тръгнал да дириш награда.

                              Не най-силният, нито най-бързият
                              обезателно грабват залога,
                              но човекът, който печели играта
                              е тоз, който мисли “АЗ МОГА”.

                              Приписват го на:
                              Иван Вазов
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                Е то вече какво значение има и $100 за транзакция е малко... на фона $11 000 за единична бройка... пък който иска за семки и бонбонки... криптоси бол.... при Етера транзакцията е 4- 5 цента, при Даш същата работа.
                                Една от "критиките" към Биткоина бе че са му скъпи транзакциите, сега вече и тя отпада.
                                Да видим какво ще измислят критикарите на нейно место?

                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X