IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
    Оф, абе вие верно сте за гъби отвсякъде. То и в света има не знам си колко валути, ама ясно кой са важните. Конкуренция като във всяко друго нещо - много ясно, че много валути ще изчезнат, огромен процент, много ясно, че ще има нови, въобще мислите ли като пишете? Баси фашизма бе То цялата идея на криптото е децентрализация и липса на вреда от банка или държава издател, вие мрънкате че били много. И вие сте ми много, ама на - търпя ви
    Какви децентрализации, какви щуротии? Около 90% от койните са в един самолет хора, които са ги купили на безценица още преди 6-7 години, останалите държат нищожни количества с по няколко нули отпред.

    https://bitinfocharts.com/top-100-ri...addresses.html

    Според този лист, адресите, които са с над 10 койна са 133250. Като сметнеш, че почти всички имат по 3-4 и повече адреса, значи глобално хората с по над 10 койна може би са някъде към 30 хиляди?
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Друже, има търговски банки, има и инвестиционни банки. Не се съсредоточавай само върху търговските. Със закона Глас-Стийгъл след срива от 1929 година е забранена извънтърговската дейност за търговските банки. С идването на Рейгън започна инвестиционното банкиране, защото решиха, че така ще борят империята на злото. И успяха. Добре, ама това се превърна в атомно оръжие в ръцете на шепа финансови престъпници. С отпадането на рестрикциите позволиха да няма разграничаване между търговски и инвестиционни банки. Всяка банка може да прави всичко със закона Грам-Лийч-Блилей от 1999 година. И сега стана миш-маш - малко зърно, малко риба и много вяра в либидото на Джанет Йелън. Трябва да се прави разлика между търговско банкиране и инвестиционно банкиране.
      Глас-Стигъл създава иделни условия за регулаторен арбитраж и за изместване на част от банковата дейност извън традицонните банки.

      Което и зародиша на кризата от 2008. Гръмва т.нар. shadow banking.

      Коментар


      • Иван Терзиев, няма смисъл.
        Много добре разбират те цялата безсмислена хамалогия, НО са от тия дето чакат да зарибят още и още балък.
        А иди откажи ония сигани от ломско, дето прозвъняват "клиенти" от къщи около Букурещ от "бизнесът" им де! Щото бил безсмислен?!?!? Не и за тях...

        Коментар


        • Ми да ги продава, като има кой да купува. Кой беше ти, че да обясняваш може ли, не може ли. Една част от тия валути са целеви, носят някаква добавена стойност под формата на решения за определени неща. Други са просто ей така. Инфо има предостатъчно, че да трябва някакъв ..... да дудне общи приказки. Бъде полезен по някакъв начин, кажи нещо смислено, стига чете избирателно, че да заблуждаваш. Еврото как се роди на времето? От въздуха, базирано на германската марка. Защо това да може, а да не може някой си да пусне нова валута, базирана на технологията на биткойна? Аз не съм виждал друг човек да се държи с такъв явен слугинаж на целия естаблишмънт по света. Виждаш нещо ново и почваш да храчиш. Нямам нужда от такива, спри да пишеш тук за не знам кой път моля.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
            Оф, абе вие верно сте за гъби отвсякъде. То и в света има не знам си колко валути, ама ясно кой са важните. Конкуренция като във всяко друго нещо - много ясно, че много валути ще изчезнат, огромен процент, много ясно, че ще има нови, въобще мислите ли като пишете? Баси фашизма бе То цялата идея на криптото е децентрализация и липса на вреда от банка или държава издател, вие мрънкате че били много. И вие сте ми много, ама на - търпя ви
            Преизкопаните са всичко, но не и децентрализация. Някой си ги напечатва на 100% и ги продава на мечтателите.
            Много пъти съм си мислил да изкопирам сорса на някоя преизкопана, и да я пусна по борсите. Ама няма корпорация от мащаба на М$ зад гърба ми, че да изплувам.
            Имаше един култов филм Кин Дза Дза. На-евтиното за което се бяха сетили - търгуваха с част от кибритена клечка. Койнаджиите ги надминаха по пародия!
            Last edited by IvanTerziev; 15.12.2017, 13:56.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • monopola - просто си коментираме, така се раждат идеите понякога.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • IvanTerziev - страшно изгодно е да си емитират собственни койни а не да хукнат да купуват по 15 хиляди парчето дядото на койните. Тогава обаче ще трябва да кажат че с техните койни може да се купува от тях еди какво си и за да не държат прекалено дълго на склад тези неща, ще трябва да кажат че това трябва да стане до еди кога си. После вече куция куц...и т.н.т., защото койн с който може да се купи нещо е едно и койн дето е изкопан в Китай и с него може да се купи нищо е съвсем друго по дефолт. Ще дойде момемента в койт о обръщането на биткойн в някакъв друг койн ще е голям късмет за който успее.

                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Оф, абе вие верно сте за гъби отвсякъде. То и в света има не знам си колко валути, ама ясно кой са важните. Конкуренция като във всяко друго нещо - много ясно, че много валути ще изчезнат, огромен процент, много ясно, че ще има нови, въобще мислите ли като пишете? Баси фашизма бе То цялата идея на криптото е децентрализация и липса на вреда от банка или държава издател, вие мрънкате че били много. И вие сте ми много, ама на - търпя ви

                  Коментар


                  • redcretin - дори амазон на които им текат лигите да си пуснат койн - нямат койн.Имат едно което са нарекли койн и с него тестват реакцията на данъчните власти, то е токен по скоро или купон.

                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Не са такова.

                      Такова са държавните пари, защото са фабрикувани безпределно.

                      Не съм чул мидички и листенца да за изчерпаем ресурс.
                      Кученцата наследяват сорса на Биткойн, и са доста по-съвършени. Всеки алткойн е подобрен Биткойн. Иначе пак да кажа, че напечатаните от нищото койнчета са 100 милиарда в топ 15 валути. Ако сметна преизкопаните в топ 100 ще ми се препълни калкълатора от милиарди. Кое му е ограниченото на това, че да поскъпвало 1000 % като Кардано и IOTA? Гугъл си направиха Рипъли, М$ лобират за IOTA, то всяка фирма ще си напечата свой койн, че най-лесно!
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        Реално погледнато, парите в оборот (т.е. депозитите) се създават от търговските банки. Пак реално погледнато, това са частни пари.

                        Централната банка създава само монетраната база, чрез покупка на активи от търговските банки. Монетраната база това са резервите на ТБ в ЦБ.

                        ***

                        Спирам до тука, защото не ми се обяснава за милионен път едно и също.

                        Купувайте биткойн! И успех
                        Друже, има търговски банки, има и инвестиционни банки. Не се съсредоточавай само върху търговските. Със закона Глас-Стийгъл след срива от 1929 година е забранена извънтърговската дейност за търговските банки. С идването на Рейгън започна инвестиционното банкиране, защото решиха, че така ще борят империята на злото. И успяха. Добре, ама това се превърна в атомно оръжие в ръцете на шепа финансови престъпници. С отпадането на рестрикциите позволиха да няма разграничаване между търговски и инвестиционни банки. Всяка банка може да прави всичко със закона Грам-Лийч-Блилей от 1999 година. И сега стана миш-маш - малко зърно, малко риба и много вяра в либидото на Джанет Йелън. Трябва да се прави разлика между търговско банкиране и инвестиционно банкиране.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Иване,не ме чети както Дявола Евангелието!

                          Казах в световен мащаб в гугъл се търси Инфо за Биткойн,а в България-инфо за Биг Брадър и Айфон.

                          Кофти матриал,тва си е.....

                          П.С. Ей са ше дойде Грую,да ми нашока ряпата,че пиша против Българите ,но пред фактите и Боговете мълчат.
                          Ем то все чалга, ми беше мисълта. И Биткойн също. Само алчен и незапознат спекулант може да набива пари в тая тъпня. Никой не каза какво предимство дава притежанието му, ако изключим безмозъчната спекула.
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Разбира се, че си прав. Но, погледни само какъв пример даваш - когато парите имат стоково покритие - зърно, риба и розови гащи, да речем. Това вече не е илюзия, не е вяра в нищото. Аз говоря за фиатните пари, това не са пари със стоково покритие, вътре включвм стоки, услуги, труд, капитал и т.н. Не може пазарът на валути да е 1 000 трлн. долара, пазарът на деривати да е 700 трлн. долара, а СБП да е 80 трлн. долара. Какво са тези 80 трлн. долара насред 1 700000 трлн.долара, какво ако не - едно нищо. И парите в твоя пример не са обещание, те са стока. А фиатните пари не са стока, те са финансови декрети. Политическият аналог на подбни взаимоотношения във финансите това е управление с декрети, както се управляват хунти и диктатури. Ние живеем в условия на финансов фашизъм. Има много неща извън купувай и продавай и от тях произтичат важните последствия.
                            В моя пример покритието не са стоки, а обещания за стоки, които още не са произведени. В този смисъл "фиатните" пари са с абсолютно покритие, защото са родени от покупка на ДЦК. Централната банка купува ДЦК и издва резерви на търговската банка в замяна. (В България не е точно така, заради борда. Но в държавите без борд е така.) А зад ДЦК стои властта на държавана да облага с данъци една реална икономика с всичките й активи и очаквани печалби и доходи на фирмите и неселението.
                            Last edited by Money; 15.12.2017, 13:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Не са такова.

                              Такова са държавните пари, защото са фабрикувани безпределно.

                              Не съм чул мидички и листенца да за изчерпаем ресурс.
                              Реално погледнато, парите в оборот (т.е. депозитите) се създават от търговските банки. Пак реално погледнато, това са частни пари.

                              Централната банка създава само монетраната база, чрез покупка на активи от търговските банки. Монетраната база това са резервите на ТБ в ЦБ.

                              ***

                              Спирам до тука, защото не ми се обяснава за милионен път едно и също.

                              Купувайте биткойн! И успех
                              Last edited by Money; 15.12.2017, 13:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение


                                Парите са най-ликвидното обещание. А цялата ни икономика се крепи на договори и обещания, защото иначе трябва да минем на бартер.

                                Ето ти най-елементарния случай, в който бартерът е невъзможен:




                                Та значи ако аз ти давам риба срещу обещание ти да ми дадеш зърно в бъдеще, вече не е бартер. И ако твоето обещание за зърно го напишеш на една хартия "Аз, pinoccio, се задължавам за доставя 100кг зърно на приносителя на тази бележка на 1 септември 2018г." вече сме много близо до парите. Тази хартия аз бих могъл да я изтъргувам срещу други стоки с трети лица, които също ти имат доверие и вярват, че щом си обещал значи ще доставиш. Разбира се в зависимост от прецнката им за риска да не доставиш, те ще искат да дисконтират хартията. Т.е. ако при бартер 100кг. зърно е равно на 50кг месо (спот цена), те срещу хартията ще ми дадат примерно 45кг месо (защото кой знае какво може да стане до 1 септември 2018).

                                Ако сложим един посредник, търговец на обещания, помежду ни, който да мери риска и да дисконтира обещанията, и който да издава свои бележки в една абстрактна мерна единица за стойност - и ето ти банка и пари.
                                Разбира се, че си прав. Но, погледни само какъв пример даваш - когато парите имат стоково покритие - зърно, риба и розови гащи, да речем. Това вече не е илюзия, не е вяра в нищото. Аз говоря за фиатните пари, това не са пари със стоково покритие, вътре включвм стоки, услуги, труд, капитал и т.н. Не може пазарът на валути да е 1 000 трлн. долара, пазарът на деривати да е 700 трлн. долара, а СБП да е 80 трлн. долара. Какво са тези 80 трлн. долара насред 1 700000 трлн.долара, какво ако не - едно нищо. И парите в твоя пример не са обещание, те са стока. А фиатните пари не са стока, те са финансови декрети. Политическият аналог на подбни взаимоотношения във финансите това е управление с декрети, както се управляват хунти и диктатури. Ние живеем в условия на финансов фашизъм. Има много неща извън купувай и продавай и от тях произтичат важните последствия.

                                Коментар

                                Working...
                                X