IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тук точно това си действа и ще си остане за писачите хейтъри на XYZ-койните:

    Here only 3 kinds of people are posting:

    1. Those, who make it happen!
    2. Those, who watch it happen!
    3. Those, who spend their life asking "What happen?"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Я па, преди 2 седмици... пролетта беше към 1300, ако тогава си бях купил 10 биткойна за 13 000 долара, сега щях да имам 190 000 долара.
      Много съм смотан, признавам си. Ако имах късмет може би щях да забогатея просто ей така, от нищото.
      Някои хора купиха, забогатяха. Ти що не купи? Ааа, и сам си го осъзнал. Ама от април до сега не спря да плюваш. През това време доста хора направиха пари - някои повече, някои по-малко, но пак по-добре от плюнки по монитора.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
        Е те това се опитваме да кажем....няма такова нещо. И НЕ МОЖЕ ДА ИМА!....поне за по-дълъг период от време, иначе Можеш да лъжеш целия народ за известно време. Можеш да лъжеш част от народа през цялото време. Но не можеш да лъжеш целия народ през цялото време
        И какъв е смисъла от това ти изказване като тук масово се говори за спекула. Кой ти говори за дълъг период от време. То е ясно, че големите пари в биткойн са минали - и 100 хил да стане това са пак само 5 пъти спрямо сегашните нива - нищо в сравнение с това да си взел/ имал койни от 100 долара и сега да ги продаваш на 19 хил. Ама не знам какво ти пречи на теб, че другите правят пари. Пари могат да се направят от дългосрочни инвестиции, могат и от краткосрочна спекула. Що си решил, че трябва всеки да инвестира дългосрочно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
          И даже е редно да го предпазиш от същите грешки С интерес бих чул предложения кое е нещото, което в сегашната ситуация може да докара доходността на крипто и кое е нещото, което мога да започна да произвеждам с минималната в случая инвестиция от около 4000 лева (толкова е една машинка) и след колко време ориентировъчно ще си възвърна вложеното?
          От хазарт може да си докараш същата доходност. Но навсякаде всичко опира да инвестицията. Всички големи играчи на биткойна и другите монети са инвестирали в първата вълна и са най-отгоре на пирамидата. Те са купували на безценица и сега с радост ви продават койни. Биткойна в крайна сметка е нисколиквиден. Оставете ги всички глупости за обороти от нз си колко милярда. Човека ви каза можел да продава само по два биткойна на ден. Навсякаде има някакви ограничения. Реално погледнато единици са хората купуващи цял биткойн, а част от тях са го направили с печалбите си до момента. Аз не виждам как някой голям играч сега би се включил в играта и да набие над 5 милиона в това нещо. За 4 бона си на идеалното място въртиш печелиш прибираш, но големите играчи тази доходност и грам не ги блазни. И пак казвам едно е 1600% с 1000 и друго е 1% с 50 милиона

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Вие защо не станахте милионери бе, капацитети такива? Защо продавахте на евтиното?
            Ако се занимава с майнинг, трябва да продава, за да си покрива разходите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              Е те това се опитваме да кажем....няма такова нещо. И НЕ МОЖЕ ДА ИМА!
              Грешка - във всяка една пирамида първите печелят яко ....
              Проблема е друг - тези, които рекламират далаверата в койни също го знаят ... както знаят, че ще печелят на мах само ако има следващи шарани .

              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                Все едно слушам новоизлюпен "инвеститор" в HDPAT 2007-ма септември, чиято инвестиция от 1000 лева е станала за няколко месеца почти 40 000, обясняващ на невежите "аргументирано", как са се преевали да не си набият кинтите в това съкровище навреме, а само дуднат.
                Ама зад патките пак имаше поне нещо....е преди черепахата да го прехвърли в Кипър или някъде другаде, а тук.....
                Предизвика ме да отговоря малко в стил на Abnell, според който и лошите и добрите новини все водят до ръст.

                В общи линии човекът е прав, макар заслугата за откриването на новата парадигма да е на проф. Каро. Биткойнът превъзхожда всички активи, защото зад него ... не стои нищо. Като няма нищо физическо, т.е. реален фундамент, няма и какво лошо да се случи с него, че да доведе до негативна промяна в оценката. Биткойнът вече е философска категория и всеки опит към него да се подхожда като към нещо реално, е обречен на неуспех. Включително сравнението му с лалетата, Южно море, железопътните и интернет компании - зад всички тези балони е имало реални, физически активи и мноооого нереални очаквания.
                Last edited by fantasy_gt; 18.12.2017, 16:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                  И даже е редно да го предпазиш от същите грешки С интерес бих чул предложения кое е нещото, което в сегашната ситуация може да докара доходността на крипто и кое е нещото, което мога да започна да произвеждам с минималната в случая инвестиция от около 4000 лева (толкова е една машинка) и след колко време ориентировъчно ще си възвърна вложеното?
                  8-9 месеца ако всичко е наред, иначе пак гориш, картите няма да струват нищо, не знам защо копаенето се смята за по-безрисково.

                  Коментар


                  • Е те това се опитваме да кажем....няма такова нещо. И НЕ МОЖЕ ДА ИМА!....поне за по-дълъг период от време, иначе Можеш да лъжеш целия народ за известно време. Можеш да лъжеш част от народа през цялото време. Но не можеш да лъжеш целия народ през цялото време
                    Last edited by 4ervenasgan; 18.12.2017, 16:10.

                    Коментар


                    • И даже е редно да го предпазиш от същите грешки С интерес бих чул предложения кое е нещото, което в сегашната ситуация може да докара доходността на крипто и кое е нещото, което мога да започна да произвеждам с минималната в случая инвестиция от около 4000 лева (толкова е една машинка) и след колко време ориентировъчно ще си възвърна вложеното?

                      Коментар


                      • Все едно слушам новоизлюпен "инвеститор" в HDPAT 2007-ма септември, чиято инвестиция от 1000 лева е станала за няколко месеца почти 40 000, обясняващ на невежите "аргументирано", как са се преевали да не си набият кинтите в това съкровище навреме, а само дуднат.
                        Ама зад патките пак имаше поне нещо....е преди черепахата да го прехвърли в Кипър или някъде другаде, а тук.....

                        Коментар


                        • Аз лично защото дълго време подценявах ситуацията и не обръхащ внимание и се включил сравнително късно Ама пък да видим, кой знае, може и слънче да огрее на моята улица

                          Истината, момци, е много проста - за инвестиции и печалбата от тях се изисква да вземеш решение Разбира се информирано и обмислено, после става ясно прав ли си бил или не. А вие сте като дядковците кибици в градинката пред Народния, но тези там си мълчат, докато тука виртуалността ви позволява да дуднете яко. Същата тая виртуалност, която пък е родила и биткойна.
                          Last edited by X_Y; 18.12.2017, 15:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                            Ма прав си бе, даже да ти кажа преди две седмици беше под 12 000 долара! Представяш ли си? А пък преди седмица беше към 16 000, то не се пипа това, трябва да съм луд просто да имам такова чудо... Че на всичкото отгоре е вероятно да продължи да расте, а пък после и да падне. Абе направо не знам какво има да го говорим!
                            Вие защо не станахте милионери бе, капацитети такива? Защо продавахте на евтиното?

                            Защото не ви интересували парите, както вика Марин. Тогава какво се пените и се радвате, че се качва цената и че може да се печели от въздуха. като не ви интересуват парите, създайте нещо стойностно в живота.

                            И я ми кажи един магазинер като вземе койни и те паднат 10х надолу, както се е случвало в миналото, смяташ ли, че той ще чака 3 години да си избие загубите, като гледа как чудото се срива?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                              Ма прав си бе, даже да ти кажа преди две седмици беше под 12 000 долара! Представяш ли си? А пък преди седмица беше към 16 000, то не се пипа това, трябва да съм луд просто да имам такова чудо... Че на всичкото отгоре е вероятно да продължи да расте, а пък после и да падне. Абе направо не знам какво има да го говорим!
                              Я па, преди 2 седмици... пролетта беше към 1300, ако тогава си бях купил 10 биткойна за 13 000 долара, сега щях да имам 190 000 долара.
                              Много съм смотан, признавам си. Ако имах късмет може би щях да забогатея просто ей така, от нищото.
                              Last edited by X_Y; 18.12.2017, 15:53.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Мисля, че е ясно на всички (дори и да са визионери), че ако има критична маса на сел офф, хората ще продават просто защото цената пада. Т.е. нещата ще се обърнат. Ще влезем в един друг feedback loop за надолу.
                                Ясно ама колко да е ясно ...като не знаем най-важния показател - колко е критичната маса или ..къде е точката на пречупване ...
                                С тая ниска ликвидност ( която се вижда от търгуваните фючърси) все едно да търгуваш шит на БФБ с 2% free float
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X