IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така че крипто са система за обработка на плащания, но не с пари, а числа, зад които не стоят обещания/кредит.

    Някои хора приемат, че тези числа са някаква дигитална суровина и дават пари за да имат числата.

    Интересно е като феномен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
      Между другото само да допълня... Сатоши няма от какво да се притеснява, защото има равно количество Биткойн и Биткойн Кеш... както и всеки който притежава Биткойн от преди "вилицата".




      В грешка си, защото Биткойн не е само за "обработка на плащания".


      Иначе щеше да е много хубаво, ако можех директно да си сложа пари в сметка при Виза... но не трябва да ползвам банка... е аз не искам да използвам банка.
      Xman1, парите не са просто числа.

      Няма как да има истински пари без да има банка (освен ако някоя суровина не се приеме за пари, както ти си представяш парите).

      Коментар


      • Между другото само да допълня... Сатоши няма от какво да се притеснява, защото има равно количество Биткойн и Биткойн Кеш... както и всеки който притежава Биткойн от преди "вилицата".


        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Според една теза, биткойн не са безсмислица, защото вършат полезната работа на обработка на плащания. И следователно зад койните се крие социалната полезност от тази дейност.

        Значи спрведливата стойност на койните Би трябвало да е приблизително стойността на оборота на Виза и МастърКард, ако койните започнат да обработват по 300 милиона транзакции дневно. Много интересна теза.
        В грешка си, защото Биткойн не е само за "обработка на плащания".


        Иначе щеше да е много хубаво, ако можех директно да си сложа пари в сметка при Виза... но не трябва да ползвам банка... е аз не искам да използвам банка.
        Last edited by Xman1; 20.12.2017, 21:38.

        Коментар


        • Според една теза, биткойн не са безсмислица, защото вършат полезната работа на обработка на плащания. И следователно зад койните се крие социалната полезност от тази дейност.

          Значи спрведливата стойност на койните Би трябвало да е приблизително стойността на оборота на Виза и МастърКард, ако койните започнат да обработват по 300 милиона транзакции дневно. Много интересна теза.


          Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
          Интересно е че противниците на Биткойн казват, че нямал капацитет за транзакции колкото Виза... но някак забравят, че Биткойн не е един, а са няколко и някои от тях (като Биткойн Кеш да речем) нямат "твърдо" ограничение за големината на блоковете... т.е. съвсем скоро "заветната" глупост "няма капацитет", няма да бъде на дневен ред. Защото капацитет има и то много по-голям от този на Виза. На Биткойн Кеш ще са му необходими около 150 МБ блокове за да достигне капацитета на Виза... 150МБ за 10 мин. са нищо... аз свалям 150 МБ за 20 секунди на моят бавен Интернет... т.е. капацитета не е никакъв проблем.

          Не само това, както вече казахме, криптовалутата не е само една, има около 1300 в момента... мислите ли че те всички ако се "впрегнат" няма да имат капацитет да обслужат всички транзакции на човечеството?!


          Иначе аз ще се радвам ако оригиналния Биткойн наистина стане 0$, защото решението за увеличаване капацитета на мрежата, трябваше да се вземе много отдавна и трябваше да бъде вдигнат, още преди 2 години.

          Та да обобщим във връзка с това: Оригиналният Биткойн е мъртъв, да живее Биткойн (Кеш).


          П.С. Сега да не вземете да продадете всичко, това е просто размисъл, не е съвет за покупко-продажба на криптовалути.
          Last edited by Money; 20.12.2017, 21:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

            Както духовният му баща бай Тошо разбра полупроводниковата теория , тъй и БХ разбра за криптовалутите !
            Дано е толкова прозорлив колкото и духовният му баща... та да направим и в България един "завод" за криптовалути. Нооо се съмнявам в това... Бай Тошо беше хитър... при сегашната ситуация България щеше да е при първите в света... веднага щяхме да спретнем и ние нЕколко криптовалути и да миньорстваме яко, дори на държавно ниво.

            Коментар



            • Интересно е че противниците на Биткойн казват, че нямал капацитет за транзакции колкото Виза... но някак забравят, че Биткойн не е един, а са няколко и някои от тях (като Биткойн Кеш да речем) нямат "твърдо" ограничение за големината на блоковете... т.е. съвсем скоро "заветната" глупост "няма капацитет", няма да бъде на дневен ред. Защото капацитет има и то много по-голям от този на Виза. На Биткойн Кеш ще са му необходими около 150 МБ блокове за да достигне капацитета на Виза... 150МБ за 10 мин. са нищо... аз свалям 150 МБ за 20 секунди на моят бавен Интернет... т.е. капацитета не е никакъв проблем.

              Не само това, както вече казахме, криптовалутата не е само една, има около 1300 в момента... мислите ли че те всички ако се "впрегнат" няма да имат капацитет да обслужат всички транзакции на човечеството?!


              Иначе аз ще се радвам ако оригиналния Биткойн наистина стане 0$, защото решението за увеличаване капацитета на мрежата, трябваше да се вземе много отдавна и трябваше да бъде вдигнат, още преди 2 години.

              Та да обобщим във връзка с това: Оригиналният Биткойн е мъртъв, да живее Биткойн (Кеш).


              П.С. Сега да не вземете да продадете всичко, това е просто размисъл, не е съвет за покупко-продажба на криптовалути.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                според мен само са се опитали да го ограмотят, но той нищо не е възприел.
                и предполагам накрая е пуснал някой плосък майтап а компири.
                Както духовният му баща бай Тошо разбра полупроводниковата теория , тъй и БХ разбра за криптовалутите !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                  http://epicenter.bg/article/Balgariy...oyn/143469/2/0
                  В срещата участваха главният прокурор Сотир Цацаров и посланикът на Обединеното кралство Ема Хопкинс България ще си сътрудничи с Европол по темата с биткойн
                  299 | 20 дек. 2017 | 18:07

                  Днес премиерът Бойко Борисов е бил ограмотен по темата за виртуалната валута от директора на Европол Роб Уейнрайт


                  "Ограмотен" ...авторитетно , тежко звучи ...като самия БХ .
                  според мен само са се опитали да го ограмотят, но той нищо не е възприел.
                  и предполагам накрая е пуснал някой плосък майтап а компири.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • http://epicenter.bg/article/Balgariy...oyn/143469/2/0
                    В срещата участваха главният прокурор Сотир Цацаров и посланикът на Обединеното кралство Ема Хопкинс България ще си сътрудничи с Европол по темата с биткойн
                    299 | 20 дек. 2017 | 18:07

                    Днес премиерът Бойко Борисов е бил ограмотен по темата за виртуалната валута от директора на Европол Роб Уейнрайт


                    "Ограмотен" ...авторитетно , тежко звучи ...като самия БХ .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                      Вземи си и малко Кеш (имам предвид Биткойн Кеш).


                      П.С. Не е препоръка.
                      Жалко че не те послушах, но като гледам общата картинка едва ли щях да го удържа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                        Те физьорките не са свикнали и не се знае какво ще стане, да не се окаже нещо друго.
                        Няма страшно, те си имат занаят и IT-тата няма да останат гладни така че няма да има много нещастни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          эатворих си Биткойн кеша и ще почина иэвестно време,че тия движения,с по 50% при алткойните ми идват в повечко.
                          Не се спи добре при такива движения,като няма SL ,TP спекулата си е доста опасна....
                          сега поэнах движението и профита е повече от сочен,мисля да му се насладя(Американците имат един лаф-ИЭИ КОМ,ИЭИ ГОУ ) ,че следващия път може и да не поэная.....

                          успехи пичове.
                          Поздравления за печалбите! Жив и здрав и да си ги харчиш с кеф! Иначе и аз те разбирам, малко в повече ми идва и на мен при тези бързи скокове и спадове, но поне още известно време ще търгувам с койни - има още бързи ракети за ловене. Успехи на всички!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                            Абе отвсякъде си плаче за една хубава корекция.
                            Те физьорките не са свикнали и не се знае какво ще стане, да не се окаже нещо друго.

                            Коментар


                            • Абе отвсякъде си плаче за една хубава корекция.

                              Коментар


                              • https://qz.com/1161391/bitcoin-cash-...trading-probe/


                                Bitcoin cash, a bitcoin offshoot, is soaring. But it’s not changing hands for $9,500, as the price displayed on Coinbase’s exchange suggests. Its real gain for the day is more like 64%, around the $3,400 mark, according to data provider Coinmarketcap.

                                The picture is complicated by the fact that the bitcoin cash price likely rose because Coinbase made a surprise announcement that it would start trading the cryptocurrency on its GDAX exchange.

                                But the trading was short-lived. Just two minutes after it began, GDAX put restrictions on trades, preventing orders from being filled. A little over an hour later, orders were cleared and the market was taken offline.
                                Ако някой е пропуснал, по-рано постнах клипче как някой го хваща този момент на живо: https://www.youtube.com/watch?v=2stT...ature=youtu.be

                                Как търпите да играете на такива пазари не знам, но шапка ви свалям.

                                Коментар

                                Working...
                                X