IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    Кой се е ушил, покажи ми един такъв, дето се е ушил?! Нека излезе самия той да се оплаче тук в темата, да каже какво е направил и как по-точно се е "ушил". Единствените хора които губят са тези които играят с криптовалутите като на хазартна игра... печалби от днес за утре и тн. който си е рисков тип ще се ушие навсякъде.
    То който се ушие не си признава. И няма да дойдат на мен да ми дават отчет. Новата парадигма седя неоценена 3-4 години, и сега хоп нови рибоци.




    Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
    Блокверигата не е точно копие на ДНК веригата, както и ДНК веригата не е точно копие на РНК. Просто имат сходен механизъм на действие. ДНК веригата организира материята, блокверигата организира икономиката.
    Баси големи приказки за някаква елементарна база данни. И няма грам общо с ДНК. ДНК се самореплицира. Блокверигата расте от нула до безкрайност!
    Прав е ексмана. Дългосрочна инвестиция му е майката!

    Ей на, някои още си държат химко, крема и мостовете, не са продали при първите несполуки я!
    Раздуй за неследящите като мен - туй Химко не е ли набутвация като Namecoin и Peercoin? Вдън семя се продъниха през 2013 още, а бяха много силно подобрен Биткойн.
    Last edited by IvanTerziev; 10.01.2018, 15:03.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Прав е ексмана. Дългосрочна инвестиция му е майката!

      Ей на, някои още си държат химко, крема и мостовете, не са продали при първите несполуки я!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Не разбирам. Денонощно повтаряш колко благодат неземна са Биткойните, които сумарно казваш на всички криптоси, дори цитат ти извадих. Следователно и преизкопаните песъчинки са благодат неземна, според теб. После пък не си ги препоръчвал...
        Последно наясно ли си каква ти е тезата, и от какво се оплакваш? Рушал съм темата - ми 50 процентовите "корекции" са факт. Фактите ли рушат темата? Добра информация е кое - да набия 10 бона у Рипъли, IOTA или Кардано, след само 5 ДНИ да струват почти наполовина? И после да чакам още 3 години, че да си ги взема поне без загуби? Тоя филм го прожектираха само преди 3 години. Колко лесно забравят хората...
        Сума и народ ви казаха, че е въздух под налягане, големи и признати анализатори. Ама рушим и разваляме възможността да се ушият и други!
        Кой се е ушил, покажи ми един такъв, дето се е ушил?! Нека излезе самия той да се оплаче тук в темата, да каже какво е направил и как по-точно се е "ушил". Единствените хора които губят са тези които играят с криптовалутите като на хазартна игра... печалби от днес за утре и тн. който си е рисков тип ще се ушие навсякъде.


        Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Като си тръгнал да оценяваш разбирането ни за вселената - ще благоволиш ли да кажеш какво общо има ДНК с някаква тъпа счетоводна книга? Блокверигата е това. И за разлика от ДНК има тенденция да става безкрайна.

        Блокверигата не е точно копие на ДНК веригата, както и ДНК веригата не е точно копие на РНК. Просто имат сходен механизъм на действие. ДНК веригата организира материята, блокверигата организира икономиката.
        Last edited by Xman1; 10.01.2018, 14:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          В основата си "блокверигата" е нещо което организира други неща, няма значение какво... икономика, живи организми, компютърни програми и тн. това е основната философия и вие това не можете да разберете. Еволюцията някога е започнала с РНК веригата, после ДНК... и днес в информационния свят е блокверигата. Това е, вие се впускате в някакви детайли, какво било пари, какво било икономика... няма никакво значение... "Може ли да се оранизира?" е въпросът. След като може да се организира, хоп блокверига му слагаме и готово, от там нататък блокверигата си еволюира и си се развива. Нямам си на идея през какви перипетии ще трябва да пемине и кой ще и слага "прът в колелото", но блокверигата ще продължава да се развива.

          Слаба ви е философията и разбирането за вселената, от там ви е проблема... и не очаквам това да се промени в скоро време.
          Като си тръгнал да оценяваш разбирането ни за вселената - ще благоволиш ли да кажеш какво общо има ДНК с някаква тъпа счетоводна книга? Блокверигата е това. И за разлика от ДНК има тенденция да става безкрайна.

          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Money - парите в съвременната икономика не функционират добре и затова се появи биткойн. Надявам се в един момент всички да разберат че парите не функционират добре и измамата и ограбването чрез тях е с огромни размери и не е вярно че трябва да има понцита.Има цели държави като Швейцария и валутата и които са абсолютни схеми на Понци и никой с пръст не може да ги пипне. Същия подход започват да го прилагат и към биткойна. Виж топ мениджъри които са се изказали откровенно за него как някой от някъде ги притиска и завъртат позицията си на 180 градуса.Така както кухите швейцарски банки са бранени от всички политици от различни държави, така започват да правят обръч около биткойна който е една върла измишльотина и абсолютна пародия извън всякакви закони и превенции срещу престъпността. Може би знам отговора на въпроса който ги тормози - дали биткойна няма да изчезне както се е появил и по най брутален начин да им бъде отнет и какво ще го замести, може и да съм го написал без да искам някой път.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Ти и другите криптофенове прескачате пъвата стъпка, а тя е основна. Затова и избягваш всякаква дискусия по същността на нещата. Що е то пари и каква е функцията на банките. Затова и пускаш ютюб видео с някакъв пич, който си представя парите като някакъв краен брой жеточета, които хората носят в банката. Това няма почти нищо общо с реалността.

              Ако наистина нещата се свеждаха до там, тогава крипто валутите щяха да решат проблема с посредниците. Но системата не функционира така.

              В основата си "блокверигата" е нещо което организира други неща, няма значение какво... икономика, живи организми, компютърни програми и тн. това е основната философия и вие това не можете да разберете. Еволюцията някога е започнала с РНК веригата, после ДНК... и днес в информационния свят е блокверигата. Това е, вие се впускате в някакви детайли, какво било пари, какво било икономика... няма никакво значение... "Може ли да се оранизира?" е въпросът. След като може да се организира, хоп блокверига му слагаме и готово, от там нататък блокверигата си еволюира и си се развива. Нямам си на идея през какви перипетии ще трябва да пемине и кой ще и слага "прът в колелото", но блокверигата ще продължава да се развива.

              Слаба ви е философията и разбирането за вселената, от там ви е проблема... и не очаквам това да се промени в скоро време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                .
                Говориш вече пълни глупости. Ти ми покажи пост където съм препоръчвал Биткойн... може ли ?!

                Злорадите ти глупости нямат никакъв смисъл, освен да рушиш темата и да пречиш на хората да получават добра информация.
                Не разбирам. Денонощно повтаряш колко благодат неземна са Биткойните, които сумарно казваш на всички криптоси, дори цитат ти извадих. Следователно и преизкопаните песъчинки са благодат неземна, според теб. После пък не си ги препоръчвал...
                Последно наясно ли си каква ти е тезата, и от какво се оплакваш? Рушал съм темата - ми 50 процентовите "корекции" са факт. Фактите ли рушат темата? Добра информация е кое - да набия 10 бона у Рипъли, IOTA или Кардано, след само 5 ДНИ да струват почти наполовина? И после да чакам още 3 години, че да си ги взема поне без загуби? Тоя филм го прожектираха само преди 3 години. Колко лесно забравят хората...
                Сума и народ ви казаха, че е въздух под налягане, големи и признати анализатори. Ама рушим и разваляме възможността да се ушият и други!
                Last edited by IvanTerziev; 10.01.2018, 14:43.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hi4kok Разгледай мнение
                  Здр.Искам да помоля запознатите как да се здобием с безплатните ЕТЕРЗЕРО при предстоящото разцепване на 19.01.
                  Аз например имам 3 етера в myethrtwalet и ако са си там ще получа ли 3 етерзеро или трябва да ги местя другаде за да ги получа?

                  Автоматично се появяват на адреса на който имаш Етери, нищо допълнително не трябва да правиш.


                  Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Ами тогава си препоръчвал IOTA, който е подмножество на всички криптовалути. И се е оказал бая куца инвестиция, който е влязъл късно в пирамидата.

                  Говориш вече пълни глупости. Ти ми покажи пост където съм препоръчвал Биткойн... може ли ?!

                  Злорадите ти глупости нямат никакъв смисъл, освен да рушиш темата и да пречиш на хората да получават добра информация.
                  Last edited by Xman1; 10.01.2018, 14:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Чувал съм, че може и надолу да печелиш ако си печен трейдър. И всъщност няма значение на къде върви цената.
                    Ако си печен трейдър не ти трябват криптоси.
                    Първоначално изпратено от XMan1
                    За мен Биткойн = всички криптовалути.
                    Ами тогава си препоръчвал IOTA, който е подмножество на всички криптовалути. И се е оказал бая куца инвестиция, който е влязъл късно в пирамидата.
                    Last edited by IvanTerziev; 10.01.2018, 14:21.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Здр.Искам да помоля запознатите как да се здобием с безплатните ЕТЕРЗЕРО при предстоящото разцепване на 19.01.
                      Аз например имам 3 етера в myethrtwalet и ако са си там ще получа ли 3 етерзеро или трябва да ги местя другаде за да ги получа?

                      Коментар


                      • Попаднах на една подходяща фраза за тебе Xman:

                        The first step in making things better is to understand why things are the way they are.


                        Ти и другите криптофенове прескачате пъвата стъпка, а тя е основна. Затова и избягваш всякаква дискусия по същността на нещата. Що е то пари и каква е функцията на банките. Затова и пускаш ютюб видео с някакъв пич, който си представя парите като някакъв краен брой жеточета, които хората носят в банката. Това няма почти нищо общо с реалността.

                        Ако наистина нещата се свеждаха до там, тогава крипто валутите щяха да решат проблема с посредниците. Но системата не функционира така.
                        Last edited by Money; 10.01.2018, 13:52.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Ами то не си само ти, препоръчвахте си монети един през друг. И Биткойн е надолу, а ти се кълнеш в него. Бай Марин го признавам, че си каза директно, че с преизкопани не се занимава.

                          Кога пък съм препоръчвал Биткойн ?! Та аз самият не веднъж казах, че оригиналния Биткойн е надценен. Когато говоря за Биткойн през повчето време го използвам като събирателно понятие за всички криптовалути. То така или иначе няма вече оригинален Биткойн... единия е Биткойн SegWit, а другия е Биткойн Кеш.

                          За мен Биткойн = всички криптовалути. Когато имам предвид отделната монета обикновено го наричам Оригиналния Биткойн... но по правилно ще е да го наричам Биткойн SegWit (обаче някои хора няма да разберат за какво говоря), затова гледам да го наричам "оригиналния Биткойн" и явно по-често ще трябва да използвам това понятие.

                          А и все пак да поясня, не мисля че цената на оригиналния Биткойн ще се срути под 10 000$, но може да си седи около 14 - 15к дълго време.

                          Трябва да се гледа и контекста на това което казвам.

                          Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Чувал съм, че може и надолу да печелиш ако си печен трейдър. И всъщност няма значение на къде върви цената.
                          Тия движения надолу са рисковани да се пчели от тях, защото максималния спад на теория е 100%, а максималният ръст е безкраен.
                          Last edited by Xman1; 10.01.2018, 13:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Ами то не си само ти, препоръчвахте си монети един през друг. И Биткойн е надолу, а ти се кълнеш в него. Бай Марин го признавам, че си каза директно, че с преизкопани не се занимава.
                            Чувал съм, че може и надолу да печелиш ако си печен трейдър. И всъщност няма значение на къде върви цената.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                              Някога да си прочел мой коментар в който препоръчвам IOTA ?! Виж монетите които съм препоръчал и там ми намери кусур, защото така просто си говориш празни приказки.
                              Ами то не си само ти, препоръчвахте си монети един през друг. И Биткойн е надолу, а ти се кълнеш в него. Бай Марин го признавам, че си каза директно, че с преизкопани не се занимава.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                                Е, тук мисля, че си прекалено самоуверен в знанията си. Сигурен съм, че Фридмън би бил един от най-големите академични поддръжници на биткойна. Ако си чел някои от неговите трудове, със сигурност си попадал на една истинска история за остров, на който пари са били определен вид камъни, но не защото нещо стояло зад тях или имали каквото и да е предназначение в битието, освен средство за размяна.
                                Това вече съм го писал тук в отговор, но пак ще го напиша щом трябва. Та в тази история има интересна случка - един от жителите намерил голям камък на съседния остров, но на връщане буря обърнала лодката, с която го превозвал. Въпреки това, свидетелите на случката потвърдили за притежанието на голямо богатство, независимо, че било на дъното на океана. Този човек живял като един от най-богатите на острова, разплащайки се с части от онзи камък...

                                P.S.
                                Историята може и да се различава от оригиналната (все пак съм я чел преди повече от десетилетие), но смисълът е такъв.
                                Не отричам, че в една примитивна икономика хората могат да намерят мидички на плажа и да решат да ги използват като пари и да вярват, че имат стойност. Въпреки че в реалния свят мидите, които са ползвани като пари са имали стойност, защото индианците са ги използвали за накити и от там колониалистите в Северна Америка започват да ги използват като разменна монета първо с индианските племена, а после и помежду си. Така че дори мидите са били суровина с "реално" използване в бита.

                                Специално биткойн не го виждам дори като "дигитално злато" защото цената му сега се вдига заради очакването, че нещо може да се случи. Но това нещо няма да се случи. И какво правим тогава? Променяме си мнението за цената му и вече няма запазване на стойност. А няма и използване за обмен. И какво остава накрая?
                                Last edited by Money; 10.01.2018, 13:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X