IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Мисля че правиш връзка между събития, които нямат нищо общо помежду си... и стига вече с тия лалета. Тази мания по лалетата, дори не е исторически факт, а е някаква измишлиотина. Освен това дори да е истина, въпросната история... Холандия 1000 пъти си е върнала загубите от 1637-а година. Дори да сме в подобна ситуация, ако ефекта е подобен на този при лалетата... държава да се кръсти "страната на криптовалутите", ще е огромен успех. (но няма да се случи това)

    По-скоро трябва да се направи аналогия с Интернет, криптовалутите са най-близки по свойства до Интернет.

    Интернет демократизира движението на информацията, криптовалутите демократизират движението на парите.





    Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

    А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
    1929 г всичко изглежда идеално , както и при дигиталната революция в края на 90 години. А причината ще ни извади очите глобалния дълг гони 300 процента който е по голям от 1929 г А дали предстои иновация от голям порядък която да ни измъкне от ситуацията не е сигурно. Преди това пазарите ще колабират.
    Last edited by Todor Sabev; 24.02.2018, 01:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
      Изброявам годините 1637 г, 1720 г, 1929 г, 2000г, 2007г Класически пример е всеизвестната манията по лалетата по време на холандския златен век .Мисля че сме в подобна ситуация.

      Мисля че правиш връзка между събития, които нямат нищо общо помежду си... и стига вече с тия лалета. Тази мания по лалетата, дори не е исторически факт, а е някаква измишлиотина. Освен това дори да е истина, въпросната история... Холандия 1000 пъти си е върнала загубите от 1637-а година. Дори да сме в подобна ситуация, ако ефекта е подобен на този при лалетата... държава да се кръсти "страната на криптовалутите", ще е огромен успех. (но няма да се случи това)

      По-скоро трябва да се направи аналогия с Интернет, криптовалутите са най-близки по свойства до Интернет.

      Интернет демократизира движението на информацията, криптовалутите демократизират движението на парите.


      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Аз нищо не пренасям , просто има такава закономерност балон и последващ колапс. А дали мисля забавно , хич няма да е забавно когато пазара на акции обърне дългосрочно.

      Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

      А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
      Last edited by Xman1; 24.02.2018, 00:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Мислиш... забавно Пренасяш механично, това правиш.
        Аз нищо не пренасям , просто има такава закономерност балон и последващ колапс. А дали мисля забавно , хич няма да е забавно когато пазара на акции обърне дългосрочно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
          Ей тая тема доста е изтъпяла в сравнение с това, което беше преди 4 години, затова и почти не я чета, камо ли да пиша.

          Ето ви все пак малко прясна/пресна информация, която мернах преди малко някъде:

          https://news.bi.tcoin.com/belarus-le...icos-tax-free/

          И приятен пъмпо-дъмпов уикенд.
          Не ти се отваря линка, но Ето началото..

          The president of Belarus, Alexander Lukashenko, has signed a decree which legalizes cryptocurrencies, initial coin offerings (ICOs), and smart contracts. All crypto transactions and related income, including from mining, will be tax-free for the next five years.

          Коментар


          • Ей тая тема доста е изтъпяла в сравнение с това, което беше преди 4 години, затова и почти не я чета, камо ли да пиша.

            Ето ви все пак малко прясна/пресна информация, която мернах преди малко някъде:

            https://news.bi.tcoin.com/belarus-le...icos-tax-free/

            И приятен пъмпо-дъмпов уикенд.

            Коментар


            • Мислиш... забавно Пренасяш механично, това правиш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Todor Sabev - причината е умрелия дребен и среден бизнес, гръбнака на икономиката го няма и е станала безгръбначна. Хората почват да се занимават с глупости които могат да им бъдат уж персонален бизнес.
                Балоните и се развиват в края на цикъла по време на кредитна експанзия и излишък на пари и богатство Изброявам годините 1637 г, 1720 г, 1929 г, 2000г, 2007г Класически пример е всеизвестната манията по лалетата по време на холандския златен век .Мисля че сме в подобна ситуация. При дефлационен колапс когато действително бизнеса е буквално умрял и средната класа почити изчезнала никой не може да си позволи или помисли да да инвестира в каквото и да е.Прилагам историческа графика.
                Click image for larger version

Name:	Cv9FbPZUEAIBuCO.jpg
Views:	3
Size:	48.5 КБ
ID:	3303326

                Коментар


                • Todor Sabev - причината е умрелия дребен и среден бизнес, гръбнака на икономиката го няма и е станала безгръбначна. Хората почват да се занимават с глупости които могат да им бъдат уж персонален бизнес.

                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                    Интернета е готин, защото всеки си мисли, че знае всичко.... на един клик разстояние е.
                    Не е нужно много да се мисли - Интернет знае и мисли за вас

                    Джордж Оруел го е предвидил преди седемдесетина години
                    Тежко ни ако нета мисли вместо нас, но за съжаление масата точно това прави.

                    Коментар


                    • Интернета е готин, защото всеки си мисли, че знае всичко.... на един клик разстояние е.
                      Не е нужно много да се мисли - Интернет знае и мисли за вас

                      Джордж Оруел го е предвидил преди седемдесетина години

                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                        Нови реалности.... нали това е мотото на 21-ви век - нищо вече не е това, което беше.....
                        Всичко отива към виртуална реалност, защото реалният свят не може вече да осигури процентите растеж, които са необходими за поддържането в движение на икономиките, такива, каквито са днес (огромни публични и частни задължения, които математически погледнато, са невъзможни за обслужване).

                        Бях писал вече преди време, че криптосите тестват поносимостта на хората към нови нива на пазарна волатилност (няма друг актив с такава волатилност). Целта е привикване към резки движения в двете посоки. Като се свикне, са възможни нови сценарии по пазарите.
                        А кой може да оцени колко струва виртуалното?
                        Може да струва на кой колкото му се иска - не се изискват учебници и особени аналитични познания.
                        Изключително удобно е. Никой няма да пита за нищо, защото диспут е невъзможен.

                        Мнението е лично и не е препоръка за нищо.
                        Волатилността на крипто инструментите е точно такава каквато е волатилността на при галопираща инфлация или хиперинфлация. Дали не предричат такова в не далечно бъдеще. Просто сценарий. Мисля че това би се случило след дефлационен срив.
                        Май прекалих с кометарите в темата.
                        Last edited by Todor Sabev; 23.02.2018, 16:49.

                        Коментар


                        • Нови реалности.... нали това е мотото на 21-ви век - нищо вече не е това, което беше.....
                          Всичко отива към виртуална реалност, защото реалният свят не може вече да осигури процентите растеж, които са необходими за поддържането в движение на икономиките, такива, каквито са днес (огромни публични и частни задължения, които математически погледнато, са невъзможни за обслужване).

                          Бях писал вече преди време, че криптосите тестват поносимостта на хората към нови нива на пазарна волатилност (няма друг актив с такава волатилност). Целта е привикване към резки движения в двете посоки. Като се свикне, са възможни нови сценарии по пазарите.
                          А кой може да оцени колко струва виртуалното?
                          Може да струва на кой колкото му се иска - не се изискват учебници и особени аналитични познания.
                          Изключително удобно е. Никой няма да пита за нищо, защото диспут е невъзможен.

                          Мнението е лично и не е препоръка за нищо.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Todor Sabev - Лемън Брадърс, 300 години им се рути понцито. Имам 750 броя от един приятел, като срутиха ми ги подари да не ги гледа и сега имат стойност обаче от какво е стойностат им - от въздуха който са изпуснали.


                            Писах вече ,, Не говорим за естествения цикъл на акциите или облигациите които може да продължи десетилетия или столетия и накрая изчезват.,,
                            Както знеш след спукването на балона при ипотеките изпускането пак става бързо през лятото и есента на 2008 година. ДА ,,надуването,, Лемън Брадърс продължава 300 години но спускането е бързо. Действително на много акции след реализиране на връх им трябват десетилетия за да изчезнат но те не са били понци схема .При понци схема всички осъзнават истината паникиосват се и разпродават всичко бързо независимо на каква цена.Мисля че , възникването на крипто инструментите е много лош сигнал за световната финансова система. Едновременно са функция на излишната ликвидност и реакция на свръх дълга в системата.

                            Коментар


                            • Todor Sabev - Лемън Брадърс, 300 години им се рути понцито. Имам 750 броя от един приятел, като срутиха ми ги подари да не ги гледа и сега имат стойност обаче от какво е стойностат им - от въздуха който са изпуснали.



                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • [QUOTE=mathematician;n3303105]Venezuela To Go Full Crypto; All Coins To Be Accepted For Payments

                                https://www.btcnn.com/venezuela-go-f...pted-payments/


                                Само не знам това за коя тема е - колебая се между Политика, Биткойн и Бисери и Вицове. На последната най ще ходи.


                                А вица близо 500 процента частен и държавен дълг на Япония как ти звучи.

                                Коментар

                                Working...
                                X