IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

    Импе, walet.dat файла пази ВСИЧКО!!! Всъщност идеята е че в този файл се пазят адресите ти и всичко което си получил по тях, също и паролата и цялата история която имаш в блокчеина на съответната КриптоВалута. Коините които имаш не са в портфейла ти, или в компютъра на който е инсталиран портфейла - ТЕ СА В БЛОКЧЕИНА НА СЪОТВЕТНАТА КРИПТОВАЛУТА!!! Портфейла ти е просто визуализация на публичните и частните ключове, един вид е направен като интерфейс, който да е по-удобен за потребителите да контролират това което притежават.
    Няма нужда да изпращаш Лайткоините към виртуални портфейли, макар че и това е добра идея, аз съм го правил много пъти към Jaxx и после обратно. Просто съхрани си wallet.dat файла и го преинсталирай на новия компютър. Може да го направиш 1-2 пъти тестово да видиш дали работи и дали си се справил.
    А иначе за малките суми - не се притеснявай и аз почнах да събирам Лайткоини през фаусетчета преди повече от 5 години Ноооо апетита идва с яденето!!!
    Зная това, драги - просто исках да съм сигурен дали и сега мога да запаметя транзакциите с walet.dat файлът.
    Няма да е нов компютърът, просто ще дам да ми преинсталират този, който си е съвсем добър за домашно ползване, но не е преинсталиран никога - към пет години вече и неизбежно се е задръстил, колкото и да го чистя с разнип рограми, а и е още на ХР, защото съм си свикнал с него, но явно трябва да се откажа вече от.

    Не се притеснявам от малките суми Ако Алчният и някои други са прави и има по-сериозен спих на криптовалутите, ще започна и да си купувам, засега само се уча и си покопвам по малко. Впрочем и аз вярвам, че ще има поне един по-сериозен спад, и ако това стане - ще се понагувича.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Точно нормалното поведение, в понеделник в 4 следобед ще дърпа нагоре - и те така.
      10к вече едва ли ще видите... прибирайте си печалбите.. ще ревете.. това съм го играл няколко пъти до сега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        ............
        Не разбрах съвсем напълно обяснението ти обаче - ако сега сторя това - то ще запази ли този wallet dat файл настоящата наличност по този портфейл? Ако не - как да я запазя, например да я кача в някой виртуален портфейл ли?
        .................
        Импе, walet.dat файла пази ВСИЧКО!!! Всъщност идеята е че в този файл се пазят адресите ти и всичко което си получил по тях, също и паролата и цялата история която имаш в блокчеина на съответната КриптоВалута. Коините които имаш не са в портфейла ти, или в компютъра на който е инсталиран портфейла - ТЕ СА В БЛОКЧЕИНА НА СЪОТВЕТНАТА КРИПТОВАЛУТА!!! Портфейла ти е просто визуализация на публичните и частните ключове, един вид е направен като интерфейс, който да е по-удобен за потребителите да контролират това което притежават.
        Няма нужда да изпращаш Лайткоините към виртуални портфейли, макар че и това е добра идея, аз съм го правил много пъти към Jaxx и после обратно. Просто съхрани си wallet.dat файла и го преинсталирай на новия компютър. Може да го направиш 1-2 пъти тестово да видиш дали работи и дали си се справил.
        А иначе за малките суми - не се притеснявай и аз почнах да събирам Лайткоини през фаусетчета преди повече от 5 години Ноооо апетита идва с яденето!!!
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

          Импе - ще ти отговоря, само от уважение към теб поради факта че далечната 2007 г. имаше голяма "вина" да се насоча към Инвестиционно Злато.
          Това което си дал като скрийн шот е трябвало да го направиш още преди да получиш първите Литошита!!!
          Казва се "backup" на Портфейла. Резултата от този backup е един wallet.dat файл в койти има цялата необходима инфорация за твоя портфейл.
          Така че трябва да направиш следното:
          1. Направи си такъв backup (wallet.dat файл)
          2. Запази го на ПОНЕ 2 тайни места - USB стикове или някъде в тайна директория на харддиска си
          3. Когато си сменяш компютъра - инсталираш новия портфейл. Изключваш го и после трябва да намериш директорията C:\Users\YOURNAME\AppData\Roaming\Litecoin и да замениш новогенерирания wallet.dat файл със своя стар!
          Успехи и повече Лайткоини!!!
          Благодаря, радвам се, че съм ти повлиял за златцето - ти хубаво отигра Биткойновете, но мисля, че криптовалутите са вероятното бъдеще на парите, така че не се отказвай от

          Не разбрах съвсем напълно обяснението ти обаче - ако сега сторя това - то ще запази ли този wallet dat файл настоящата наличност по този портфейл? Ако не - как да я запазя, например да я кача в някой виртуален портфейл ли?

          Редов - колкото толкова - сега се уча на криптови работи и поради воатилството и убеждението ми, че поне един сериозен спад на цената ще има, не ща засега да купувам... а и защо мислиш, че това на екранчето са всичките ми входящи трансфери, ърм?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Моментума на Койна нещо много яко издиша. Уикенд е, а койнът пада.

            Лоша поличба.
            Точно нормалното поведение, в понеделник в 4 следобед ще дърпа нагоре - и те така.

            Коментар


            • Моментума на Койна нещо много яко издиша. Уикенд е, а койнът пада.

              Лоша поличба.

              Коментар


              • Импе, в твоя случай е без значение - като гледам какъв си
                Не си заслужава труда.
                Last edited by RUBLA; 24.02.2018, 20:03. Причина: Обида.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Другари,

                  Технически въпрос:

                  Иде време най-после - въпреки своята неохота (знаете каква е играчка), да преинсталирам своят компютър, но - искам да си запазя - то се знае - портфейлът за лайткойнченца. Имам си външен хард - та всъщност питам:

                  1. Как се премества портфейлът на него - ето от туканка ли, това е всъщност правене на копие ли? как се случва по-подробно - генерира се някакъв ключ ли, що ли?


                  https://imgur.com/a/8QQxz

                  2. Може ли по принцип там да си седи портфейлът?

                  Благодаря предварително
                  Импе - ще ти отговоря, само от уважение към теб поради факта че далечната 2007 г. имаше голяма "вина" да се насоча към Инвестиционно Злато.
                  Това което си дал като скрийн шот е трябвало да го направиш още преди да получиш първите Литошита!!!
                  Казва се "backup" на Портфейла. Резултата от този backup е един wallet.dat файл в койти има цялата необходима инфорация за твоя портфейл.
                  Така че трябва да направиш следното:
                  1. Направи си такъв backup (wallet.dat файл)
                  2. Запази го на ПОНЕ 2 тайни места - USB стикове или някъде в тайна директория на харддиска си
                  3. Когато си сменяш компютъра - инсталираш новия портфейл. Изключваш го и после трябва да намериш директорията C:\Users\YOURNAME\AppData\Roaming\Litecoin и да замениш новогенерирания wallet.dat файл със своя стар!
                  Успехи и повече Лайткоини!!!
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Другари,

                    Технически въпрос:

                    Иде време най-после - въпреки своята неохота (знаете каква е играчка), да преинсталирам своят компютър, но - искам да си запазя - то се знае - портфейлът за лайткойнченца. Имам си външен хард - та всъщност питам:

                    1. Как се премества портфейлът на него - ето от туканка ли, това е всъщност правене на копие ли? как се случва по-подробно - генерира се някакъв ключ ли, що ли?


                    https://imgur.com/a/8QQxz

                    2. Може ли по принцип там да си седи портфейлът?

                    Благодаря предварително
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Аз нищо не пренасям , просто има такава закономерност балон и последващ колапс. А дали мисля забавно , хич няма да е забавно когато пазара на акции обърне дългосрочно.
                      Поне малко акъл да покажеш, а то единствено цикличност на пазарите се вижда. Какво ме брига спад след 30 години, когато ще съм изкуфял дядка в пенсия?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Иновацията е направена точно навреме. Нарича биткойн Дау нарави дъното 6800 някъде около март 2009. ...Само 2 месеца преди това Сатоши пуска съобщението че управителя (фед) ще има още да спасява банки - в първия генезис-блок на койна. Според мене копирал зподзаглавие от вестник, някои обаче го изкарват велик икономист това е вбез значение ,в случая. Така или иначе инфлацията (илизшъка от пари и богатство го поема ... койна, с цел анихилацията му да не доведе срив и на пазарите Фед държи немалък % от фрифлоута ))) A допечатка на изгубени, изчезнали изобщо да го кажем изведени от употреба койнове ... не е решена алгоритмично Явно не е панирано да е бъде валута )))) (ne e preporyka)
                        Виждам че си чел Костолани , въпроса е какво си възприел. Думата анихилация носи нещо апокалиптично в себе си. Как си представяш дълг 250 - 300 трилиона да почне да се свива и изчезва мирно и тихо Иновация която може на изведе от ситуацията , трябва да създаде достатъчно голяма нова индустрия която да доведе до нов растеж.Нивата на дълга са такива като при връх. Новата индустрия също ще се нужда е от нов дълг, няма на къде. А дали крипто инструментите са такава иновация , те не могат да създадат мащабна нова индустрия.По точно приличат на лекарство което може да убие своя пациент .Ако се наложат като начин за разплащания са предпоставка за дефлациона депресия.
                        Last edited by Todor Sabev; 24.02.2018, 10:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev
                          Балоните и се развиват в края на цикъла по време на кредитна експанзия и излишък на пари и .... ...А дали предстои иновация от голям порядък която да ни измъкне от ситуацията не е сигурно. Преди това пазарите ще колабират....
                          Иновацията е направена точно навреме. Нарича биткойн Дау нарави дъното 6800 някъде около март 2009. ...Само 2 месеца преди това Сатоши пуска съобщението че управителя (фед) ще има още да спасява банки - в първия генезис-блок на койна. Според мене копирал зподзаглавие от вестник, някои обаче го изкарват велик икономист това е вбез значение ,в случая. Така или иначе инфлацията (илизшъка от пари и богатство го поема ... койна, с цел анихилацията му да не доведе срив и на пазарите Фед държи немалък % от фрифлоута ))) A допечатка на изгубени, изчезнали изобщо да го кажем изведени от употреба койнове ... не е решена алгоритмично Явно не е панирано да е бъде валута )))) (ne e preporyka)
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                            Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

                            А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
                            Нали помниш какво съм ти обещал, накрая портиерче при нас, да разсмиваш клиентите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                              Мисля че правиш връзка между събития, които нямат нищо общо помежду си... и стига вече с тия лалета. Тази мания по лалетата, дори не е исторически факт, а е някаква измишлиотина. Освен това дори да е истина, въпросната история... Холандия 1000 пъти си е върнала загубите от 1637-а година. Дори да сме в подобна ситуация, ако ефекта е подобен на този при лалетата... държава да се кръсти "страната на криптовалутите", ще е огромен успех. (но няма да се случи това)

                              По-скоро трябва да се направи аналогия с Интернет, криптовалутите са най-близки по свойства до Интернет.

                              Интернет демократизира движението на информацията, криптовалутите демократизират движението на парите.





                              Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

                              А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
                              1929 г всичко изглежда идеално , както и при дигиталната революция в края на 90 години. А причината ще ни извади очите глобалния дълг гони 300 процента който е по голям от 1929 г А дали предстои иновация от голям порядък която да ни измъкне от ситуацията не е сигурно. Преди това пазарите ще колабират.
                              Last edited by Todor Sabev; 24.02.2018, 01:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Изброявам годините 1637 г, 1720 г, 1929 г, 2000г, 2007г Класически пример е всеизвестната манията по лалетата по време на холандския златен век .Мисля че сме в подобна ситуация.

                                Мисля че правиш връзка между събития, които нямат нищо общо помежду си... и стига вече с тия лалета. Тази мания по лалетата, дори не е исторически факт, а е някаква измишлиотина. Освен това дори да е истина, въпросната история... Холандия 1000 пъти си е върнала загубите от 1637-а година. Дори да сме в подобна ситуация, ако ефекта е подобен на този при лалетата... държава да се кръсти "страната на криптовалутите", ще е огромен успех. (но няма да се случи това)

                                По-скоро трябва да се направи аналогия с Интернет, криптовалутите са най-близки по свойства до Интернет.

                                Интернет демократизира движението на информацията, криптовалутите демократизират движението на парите.


                                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Аз нищо не пренасям , просто има такава закономерност балон и последващ колапс. А дали мисля забавно , хич няма да е забавно когато пазара на акции обърне дългосрочно.

                                Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

                                А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
                                Last edited by Xman1; 24.02.2018, 00:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X