IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    По-добре за тях самите само да копаят и да продават.

    Пък и като пада е по-трудно да се вземе, особено ако е нещо, на което по никакъв начин не може да се определи цената.


    E па я и тоя феодал някакъв, разпределя кой на тръстиката кой на камъните.
    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

    Коментар


    • По-добре за тях самите само да копаят и да продават.

      Пък и като пада е по-трудно да се вземе, особено ако е нещо, на което по никакъв начин не може да се определи цената.

      Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Бай Марин се ежеше, че щял да купува на 8 К $. Падна на 5 К по някои борси, ама не купи! Т.е. голяма част от хората са наясно за къв майтап иде реч, и ако се появят повече измишльотини по борсите - няма да има кой да купува. От което е ясно какво следва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Въпросът трябва да се перефразира: какво ще стане ако 40 от тези 200 юнаци продадат по 50% от койните си.


        Бай Марин се ежеше, че щял да купува на 8 К $. Падна на 5 К по някои борси, ама не купи! Т.е. голяма част от хората са наясно за къв майтап иде реч, и ако се появят повече измишльотини по борсите - няма да има кой да купува. От което е ясно какво следва.

        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Въпросът трябва да се перефразира: какво ще стане ако 40 от тези 200 юнаци продадат по 50% от койните си.

          Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

          Много прав , много прав !!!!
          80 % от бииткойнья се държи от 4% от бииткойнаджиите .........................

          Коментар


          • Ив, Хубаво им казваш ... ама докато не се наиграят няма да го разберат!!! Затова - остай ги да се наиграят (y)
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              .... Та Иване...браво.
              ...
              Благодаря! Аз също не съм против криптото, дори съм най-големия му фен сред пишещите. Но в момента са го обърнали на митове и легенди. Имаше един дето направо на бой налиташе, щото не се връзвам на великите парадигми за крайния брой. Наистина използваемо крипто може да притесни сериозно сегашните разпищолили се банкери. Но точно Биткойн няма и милионна част от необходимото, за да го направи.
              Следя ICO на TON, но иска телефонен номер за безплатни стинки, и ме изгуби за каузата. Бяга от идеята на използваемо крипто.

              Първоначално изпратено от redcretin
              Е то и в главата ти има вакуум
              Какви твои проекти - как да лежим на социалките ли? Щото в момента това правиш.
              Ех, колко е хубаво, че някой знае по-добре от мен с какво се занимавам.
              Има ли друг правилен начин в живота, освен да ставаш всяка сутрин, да търпиш простотиите на шефове и колеги, както и да купуваш скъп хардуер, за да решава безсмислени задачи? Туй ли е най-умното, на което си способен? На всичко отгоре тия духалки остаряват за някоя друга година. Излизат по-оптимални копачки, и пак си на кота нула.
              Last edited by IvanTerziev; 28.02.2018, 22:47.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Не мога да не отбележа, че Иван Терзиев - който и да е той, е един от малкото мислещи хора в тоя форум.

                Дава някакви аргументи и мисли трезво. Не щото е против криптовалутите а просто щото мисли по самостоятелно.
                Наистина не мога да си обясня емоцията обзела по голяма част от вас по тези глупости.
                Бих уважил всеки който казва - да търгувам ги щото искам да направя пари а движенията са с огромни проценти така че ако позная наистина ще спечеля пари. Не поощрявам такава търговия, дори каква да е търговия но който иска да си пробва късмета - никой не може да го спре. И с малко понзания в техническия анализ и голяма доза късмет може да е и на плюс.
                Но когато някой от вас емоционално залитат по революции които са прочели във вестниците без да си направят труда или пък не е по възможностите им да седнат за 30 минути да помислят с аргументи кво аджеба е положението - ми става жал.
                Значи аз нямам против привържиниците на криптовалутите. Дори чета много от тях. Уважавам тези от тях които имат АРГУМЕНТИ. Въпреки че до момента не съм чул сериозни извън емоционалните или пристрастните или предубедените такива.
                Та, ако е възможно...когато имате теза някаква..измислете аргументи за нея извън емоцията или допускането че аха...утре ще свърши света и ги кажете тези аргументи, защитете ги. Чуйте контрааргументите...и поне на тази база извън емоцията помислете дали вашите са по силни. Лошо няма човек да не е прав. Аз например ужасно се радвам когато някой ми докаже че не съм прав. Само това има смисъл всъщност. Щото това те развива.
                Това го говря по принцип. То е за вас, не за мен.

                Та мненията на Иван в по голямата си част - показват че дори човек да не знае в детайли какво е положението щото на практика изключително малко хора познават бизнеса и никой няма вина че не знае...ако просто МИСЛИ...обективно и самостоятелно не на база единственно на кой кво написъл в медиите...може да се доближи до реалността и без конкретна информация.

                Което е много хубаво. Та Иване...браво.

                Не че имаш нужда от моето браво, но ми е приятно, и мисля че е необходимо да се подкрепя всяко нещо което е ОК.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Ръстовете обикновено са в началото на американската сесия на разните борси (не че има директна връзка с тях) - около 4 следобед българско време.
                  Като ще правиш дейтрейд - купувай сутрин, продавай вечер.
                  Този тайминг нещо е сбъркан има графика която ми казва каквото искам да знам, току що заредих дълги и си лягам.

                  Коментар


                  • https://bitinfocharts.com/top-100-ri...addresses.html
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                      Тъй тъй, на заплатаджийчета ще се обиждаме. В момента си бачкам по мои проекти. Нямам си началник, да ми мрънкя всеки ден! Иначе постът ти е "ама що биете негрите". Досега да съм пуснал валута с един трилион койна, и да избича капитализация колкото на енергоразпределително дружество. Ако има кой да ми движи маркетинга да ти покажа ли нагледно как се генерират кухи капитализации?
                      За акциите също не е лъжа, ама там поне в балона има въздух. В криптото има вакуум.
                      Е то и в главата ти има вакуум
                      Какви твои проекти - как да лежим на социалките ли? Щото в момента това правиш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                        Много прав , много прав !!!!
                        80 % от бииткойнья се държи от 4% от бииткойнаджиите .........................
                        Какво ще кажете за понцито от 30 трилиона на Японския държавен дълг, колко процента се държи от Японската централна банка и колко човека взимат решенията в управителния съвет. Предполагам че 80 процента от целия дълг се държи от не повече от 10 до 20 ключови субекта , Японската централна банка , пенсионни фондове и банки.
                        Last edited by Todor Sabev; 28.02.2018, 22:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Не човек, не критикувам какво си написал, нито нечия друга позиция. Просто ме дразнят елементарните хватки, дето ги плямпат, че и се дразнят като не им се връзвам. Един от първите тарикати на понцито може да събори целия крипто пазар, ако иска. Щото като тръгне биткойна и всичко друго го следва съвсем плътно.
                          Отделно, че голямата част от Биткойн го притежават не повече от 200 души. Е затуй му казвам най-грандиозния и кух балон в историята. Лалетата са като приказка на братя Грим пред това.
                          Много прав , много прав !!!!
                          80 % от бииткойнья се държи от 4% от бииткойнаджиите .........................

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                            Че при акциите не е ли същото?! Ако тръгнат да ги продават всичките наведнъж, ще ударят 0-лата, та и под 0-ата.

                            При банките не е ли същото... ако всички тръгнат да си теглят парите... и стойноста им става 0... при държавите, ако всички се изнесат, не стават ли 0. Изобщо даваш ли си сметка каво пишеш или просто ти харесва да си теоретизираш глупости?!

                            ...
                            Да не говорим за ограниченията, които ти налагат брокерите, да речем някои брокери не ти дават да заемаш насрещни позиции едновременно... тези неща изобщо знаеш ли ги?! Не ги знаеш разбира се, защото никога нищо не си търгувал, нито си правил нещо различно от това да работиш някъде на заплата.
                            Тъй тъй, на заплатаджийчета ще се обиждаме. В момента си бачкам по мои проекти. Нямам си началник, да ми мрънкя всеки ден! Иначе постът ти е "ама що биете негрите". Досега да съм пуснал валута с един трилион койна, и да избича капитализация колкото на енергоразпределително дружество. Ако има кой да ми движи маркетинга да ти покажа ли нагледно как се генерират кухи капитализации?
                            За акциите също не е лъжа, ама там поне в балона има въздух. В криптото има вакуум.

                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              Хубо де, как ги смятате тия цифрички? Не са вкарани и стотна от тия измислени суми. Първо, че огромната част от Биткойните са изкопани, или купени на безценица, демек близо до реалната им цена. Второ, че алткойните си напечатват примерно 100 милиарда преизкопани стотинки. Всеки алткойн се напреварва да пусне повече стотици милиарди, че само с няколко цента да излезе на челните места по "капитализация". С няколко транзакции между собствени портфейли им докарват няколко цента на койнче, и те ти ги измислените 500 милиарда, да се шашкат бабите като гледат Босфор ТВ.
                              Ако сега тръгнат да кешират тия 500 милиарда, само след 2 седмици цените ще приближат нормалните, т.е. нулата. След стотина милиона ще лъснат новите дрехи на царя, докато се уплашат новите рибоци. И се усетят за реалността на новото бъдеще и парадигма и ИИ и икономика, и докато се сетят кой е глупака на покер масата.
                              Има един лаф - ако не се сещаш кой е глупака на покера - значи си ти!


                              Че при акциите не е ли същото?! Ако тръгнат да ги продават всичките наведнъж, ще ударят 0-лата, та и под 0-ата.

                              При банките не е ли същото... ако всички тръгнат да си теглят парите... и стойноста им става 0... при държавите, ако всички се изнесат, не стават ли 0. Изобщо даваш ли си сметка каво пишеш или просто ти харесва да си теоретизираш глупости?!

                              Според мен по-важният критерии е, колко хора участват и какъв е дневният оборот. Дали примерно на практика като отидеш на борсата можеш да търгуваш или е някаква бутафория с няколко играчи (като нашето БФБ например). Нашето БФБ е абсолютен пример за фалшива борса... няколко играчи си разменят от време на време някакви акции... ако ти тръгнеш да продаваш или да купуваш, не се знае дали ще има оборот за теб. Оборот има но е между няколко играчи, които може да не искат да "играят" с теб. Този "фалшиф оборот" за който говориш, всъщност не е ясно дали е фалшив или не е някой маркет мейкър... защо на нашето БФБ няма такъв "фалшив" оборот... да не мислиш, че е защото играчите са честни?!?

                              Хайде нека сравняваме криптовалутите с някакви реални неща, а не с някакви идеализирани работи, които не съществуват никъде. Ти как мислиш е на Уолстрийт... да не мислиш, че всичко е някакво идеално нещо с гарантирани печалби и гарантирани "реални" обороти специално за теб?!? Там нещата са още по зле за твое сведение, защото ти като краен клиент получаваш информацията със закъснение, а за да я получаваш в реално време трябва яко да плащаш, за да търгуваш в реално време трябва още по яко да плащаш... и това реално изважда обикновения човек от дневната и дори седмичната търговия.

                              Да не говорим за ограниченията, които ти налагат брокерите, да речем някои брокери не ти дават да заемаш насрещни позиции едновременно... тези неща изобщо знаеш ли ги?! Не ги знаеш разбира се, защото никога нищо не си търгувал, нито си правил нещо различно от това да работиш някъде на заплата.
                              Last edited by Xman1; 28.02.2018, 17:51.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Дали са 100,200 или 500 какво значение има........просто изразих позиция,че му е рано да го затриват както всички си мислим.
                                Не човек, не критикувам какво си написал, нито нечия друга позиция. Просто ме дразнят елементарните хватки, дето ги плямпат, че и се дразнят като не им се връзвам. Един от първите тарикати на понцито може да събори целия крипто пазар, ако иска. Щото като тръгне биткойна и всичко друго го следва съвсем плътно.
                                Отделно, че голямата част от Биткойн го притежават не повече от 200 души. Е затуй му казвам най-грандиозния и кух балон в историята. Лалетата са като приказка на братя Грим пред това.
                                Last edited by IvanTerziev; 28.02.2018, 17:31.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X