IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    А ти какво точно си прехвърлил? Можеш ли като имаш депозит в японска банка в йени да прехвърлиш парите в евро в немска банка за 15 секунди чрез биткойн?



    През биткойн не, ама с рипъл - да, даже ще минеш и през няколко други валути, ако това ще е по-изгодния вариант. Той затова Рипъла е банковия койн.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Някога и аз се вбесявах с бавните транзакции на банките. После имахме едни клиенти дето имат банка. Сторнирането усложнява поне 100 пъти работата им. Стейт диаграмата на отказите прилича на чиния със спагети. Обаче сторното решава много от проблемите с разни кражби на валута. Какъвто е и случая на Возняк. Аз лично предпочитам да изчакам 2 дни за валутен превод, отколкото да ми ги гепят.
      Койните имат още много ляп да ядат, докато заместят кеша.
      Ти може и да предпочиташ КТБ, след което да ти съобщят че тъй като си имал влог с преференциялни условия, не те покрива гаранцията от 200 000 лв на сметка... то затова и си на опашката за безработни де

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

        Бега бе , верно ли У ВАС в Германия си немате Делтасток
        Вие сте за кашмер бре ...............
        Не сме цаци като теб... затова

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
          Държавата никога няма да се откаже от контрола върху каквато и да е форма на парични средства, които циркулират на територията ѝ.
          Това е и основната причина за възникване на централните банки.

          Криптосите са децентрализирани, но всичко е в интернет. Не съм по конспирациите, но интернет тръгва от разработка на военните. Няма как да няма оставени задни вратички, ако някой реши да надникне някъде. То тая работа със задните вратички е и на ниво хардуер - скандали с процесорите на различни фирми.
          Всички говорят за свързаност. По-голяма свързаност, по-големи възможности за контрол

          Капитализацията на всички криптоси е незначителна на фона на съществуващият фиат, и ще станат пари когато (и ако) държавите решат.
          Засега са поредното нещо, с което може да се спекулира. Честито на печелившите.
          Тогава да го духа и държавата, и централната и банка. И без това е неизбежно с глобализацията. Не съм съгласен да ме контролират в замяна на 40%-80% от моите доходи под формата на преки и косвени данъци.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            А ти какво точно си прехвърлил? Можеш ли като имаш депозит в японска банка в йени да прехвърлиш парите в евро в немска банка за 15 секунди чрез биткойн?



            Пак недъгав опит да слагаш криптото в калъпа на фиата.
            Мога да имам произволна криптовалута в борсов портфейл (аналог на банкова сметка) или в локален (аналог на парите в джоба ти) и да ги прехвърля в произволна друга крипто-валута веднага, както и в произволна друга борса или локален портфейл.
            При това забележи - таксата за обмен не е 3% (класиката при банките, с йени ще е и повече!) а около 0.03%.

            ПП: къде написах "биткойн"? Пак недъгав пример, все едно под "пари" да разбираме винаги долари, и то щатски...

            Коментар


            • Някога и аз се вбесявах с бавните транзакции на банките. После имахме едни клиенти дето имат банка. Сторнирането усложнява поне 100 пъти работата им. Стейт диаграмата на отказите прилича на чиния със спагети. Обаче сторното решава много от проблемите с разни кражби на валута. Какъвто е и случая на Возняк. Аз лично предпочитам да изчакам 2 дни за валутен превод, отколкото да ми ги гепят.
              Койните имат още много ляп да ядат, докато заместят кеша.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                У нас в Германия Делтасток няма. Както обикновено си объркан
                Бега бе , верно ли У ВАС в Германия си немате Делтасток
                Вие сте за кашмер бре ...............

                Коментар


                • Държавата никога няма да се откаже от контрола върху каквато и да е форма на парични средства, които циркулират на територията ѝ.
                  Това е и основната причина за възникване на централните банки.

                  Криптосите са децентрализирани, но всичко е в интернет. Не съм по конспирациите, но интернет тръгва от разработка на военните. Няма как да няма оставени задни вратички, ако някой реши да надникне някъде. То тая работа със задните вратички е и на ниво хардуер - скандали с процесорите на различни фирми.
                  Всички говорят за свързаност. По-голяма свързаност, по-големи възможности за контрол

                  Капитализацията на всички криптоси е незначителна на фона на съществуващият фиат, и ще станат пари когато (и ако) държавите решат.
                  Засега са поредното нещо, с което може да се спекулира. Честито на печелившите.
                  Last edited by Kildirim_Bei; 13.03.2018, 11:50.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • А ти какво точно си прехвърлил? Можеш ли като имаш депозит в японска банка в йени да прехвърлиш парите в евро в немска банка за 15 секунди чрез биткойн?



                    Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Понеже както обикновено не си в час - не си наясно как протича физически търгуването на крипто. Е, има и Р2Р борси И пак пишеш пълни глупости, като се опитваш да вкараш процес от криптосите в схема от фиатните пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      ти си голям бе.....

                      При тебе е много важно парите да си ги прехвърлиш за 15 секунди...сам на себе си.....щот на кой да ги прехвърлиш...и кой да ти прехвърли....

                      ей това е революция в плащанията....хората да могат бързо да си прехвърлят парите сами на себе си.....щото нормален човек дет бачка нещо си....няма къде в реалния живот много да използва тая бързина....освен заплатата му да пристига за 15 секунди....

                      ей тая уникална възможност са видели хората....

                      а бизнеса умник....имаш ли идея що бачка с определена банка и минават от там разплащанията му? Ако си имал бизнес ще знаеш...щото отношенията с банката са много по важни за всяка една компания от колкото скоростта на преводите. Щото компания която не бачка с банка....ще види кредит или овърдрафт през крив макарон в живота си....ама ти от де да го знаеш това. Сигурно компаниите ще си направят по един портфейл с биткойни и ще си цъкат помежду си...някога....

                      Ако може да сметнеш че 2+2 е 4 ( само толкова ъкъл ти е нужен ) .....значи ще видиш колко са важни тея 15 секунди за хората....и за бизнеса.....

                      Тея неша са важни само ако продаваш наркотици....или ако събираш кинти от престъпна дейност....
                      Кредитите не са обвързани с фиата и традиционните банки, ама ти това отде да го знаеш Има и кредитиране, и лихви от спестяване при криптосите.
                      Обаче сам си си отговорил защо при банков фалит не остават пари за обезщетяване ... там е и разликата с MtGox примерно Бизнесът сам си прави банка умнико - кой смяташ ми отпусна лизинг за новата кола (Митсубиши), банка КТБ ли хахахаха

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Аз не говоря за тях първо. И псоле що борсата има биткойни въобще? Каква и е работата на борсата.....да осигурява пазар или да инвестира в биткойн? Ако инвестира в биткойн има ли резон да манипулира цената при положение че знае всичко кво става от първа ръка? Тея биткойни на ква цена ги е купила? Може би като тебе е видяла бъдещето само че тя го е видяла от 100 $.

                        Борсите за криптовалути са все едно.....аз да съм борсата и вие да идвате у нас да търгувате и всеки ден аз ви сетвам цената квата си искам. И никой не може да ми каже нищо щото не съм длъжен да казвам как работя и що работя така на никой. Така беше в началото. И после нещата се автоматизираха.
                        Понеже както обикновено не си в час - не си наясно как протича физически търгуването на крипто. Е, има и Р2Р борси И пак пишеш пълни глупости, като се опитваш да вкараш процес от криптосите в схема от фиатните пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Абе къде търгуваш...))) тея глупости?))

                          Гледах тука във вашто делта сток...те ви обират бе.....пладнешки обир...))) Ебахти ужаса))
                          У нас в Германия Делтасток няма. Както обикновено си объркан

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Е то тва и PayPal го може и дори ePay.bg

                            И банките го могат от тяхна сметка в тяхна сметка.

                            Въпросът е в интегрирането на всичките тези системи и възможността "наистина" да ползваш парите си навсякъде. За тая цел има кеш, виза и мастеркард.
                            Никой от тях не го може почти без такса (има частен случай в Пейпал за приятели, ако няма превалутиране - а там то е отвратително скъпо). А тук говоря за стинка, създадена от 3 (трима) души. Нито кеша, нито виза и мастъркард не гарантират че парите може да ги ползваш навсякъде Трябва да превалутираш, да разчиташ на POS терминал или банкомат - я го има я не и т.н. И не е евтино - пак с едно изключение, банковите сметки в Германия не само от сметка в сметка вътрешно за банката (безплатно прехвърляне), но пък отнема дни (пак с редки изключения).

                            Тук прехвърлих еквивалента на $300. С разходи 1.5 цента. Глобално, за цял свят и за 15 секунди максимум. Стинката е основата януари 2018та и дори не е развита още, къде ти Пейпал и банкови системи от десетилетия и столетия дори!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                              ПП: преди малко си прехвърлих едни пари за около 15 секунди. Сеш'се банки ли...
                              Е то тва и PayPal го може и дори ePay.bg

                              И банките го могат от тяхна сметка в тяхна сметка.

                              Въпросът е в интегрирането на всичките тези системи и възможността "наистина" да ползваш парите си навсякъде. За тая цел има кеш, виза и мастеркард.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Уилям Гейтс също е незавършил колеж, например
                                Банковото лоби щяло да контраатакува хахахаха, те се стремят да адаптират - тоя атаки сънува. Ей така динозаврите са си мислели че падащата звезда сбъдва желания ... като теб сега.

                                ПП: преди малко си прехвърлих едни пари за около 15 секунди. Сеш'се банки ли...
                                Абе къде търгуваш...))) тея глупости?))

                                Гледах тука във вашто делта сток...те ви обират бе.....пладнешки обир...))) Ебахти ужаса))

                                Коментар

                                Working...
                                X