IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
    каква схема пък видя в койна. Дай някоя информация или интепретация
    Информация по въпроса може да изискваш от автора на темата - Форекс Мастъра, който май си държеше койните в м-т Шмокс... така де, в ем ти Гокс...
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
      каква схема пък видя в койна. Дай някоя информация или интепретация
      Каква информация очакваш от някой, който няма експертиза за материя, която коментира? Единствената информация, която можеш да получиш ще е погрешна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        250 000 долара след 1 година е твърде малко за измамническа, пирамидална понци-схема като биткойна.
        Класическата понци схема винаги включва ангажимент за изплащане на премия в конкретен размер на конкретна дата над това, което е вложено. Поради тази причина винаги рухва в един момент, когато количеството влизащи е по-малко от тези, които излизат. Биткойн има няколко цикъла на масово напускане на вложители, в резултат на което цената е търпяла корекция от 75-80%. Но системата не колабира, защото е децентрализирана и на върха не стои никой, който обещава премия на конкретна дата над това, което е вложено. Това е и причината 11 години по-късно, днес на Коледа 2020г. да виждаме all time high. Между другото, 99% от моите познати и приятели разсъждават по същия начин, т.е без изобщо да знаят какво е понци схема, респективно пропуснаха да спечелят. А аз го направих.
        Мнението ти показва верността на китайската поговорка "Когато не знаеш накъде вървиш, стигаш другаде"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          250 000 долара след 1 година е твърде малко за измамническа, пирамидална понци-схема като биткойна. Дори билетите на Мамонтов-Мавроди в неговата стара руска пирамида - МММ са поскъпвали със стотици, може би с хиляди проценти на месец.
          А дали е възможно 1 биткойн да достигне астрономическа цена в диапазона 670 000 ~ 790 000 долара до 2025-та година???
          Правителствата по целия свят не се ли подготвят за хипер-инфлационно печетане на пари??
          каква схема пък видя в койна. Дай някоя информация или интепретация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение


            Битката за 28-30 к$ ще е епична!!! Веднъж обаче преодоляна тази цена ще отскочи много бързо до 100 к$ и няма да се спре само до там, просто ще е една психологическа бариера, която ще се види че нищо не значи ....
            Колко ще струва един Биткоин след 1 година, не се наемам да прогнозирам, но мисля че през 2021 г. ще видим цена от 250 к$
            250 000 долара след 1 година е твърде малко за измамническа, пирамидална понци-схема като биткойна. Дори билетите на Мамонтов-Мавроди в неговата стара руска пирамида - МММ са поскъпвали със стотици, може би с хиляди проценти на месец.
            А дали е възможно 1 биткойн да достигне астрономическа цена в диапазона 670 000 ~ 790 000 долара до 2025-та година???
            Правителствата по целия свят не се ли подготвят за хипер-инфлационно печетане на пари??
            Last edited by Frosty; 25.12.2020, 15:55.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
              Ха Добри Ютро!!!
              Ще се чуем пак около Коледа когато ще сме някъде м/у 20 и 28 к$
              Добри Ютро и Честито Рождество Христово!!!
              Горното е писано точно преди един месец и сега 30 дни по-късно сме точно по средата на прогнозата ми. Найс а???
              Битката за 28-30 к$ ще е епична!!! Веднъж обаче преодоляна тази цена ще отскочи много бързо до 100 к$ и няма да се спре само до там, просто ще е една психологическа бариера, която ще се види че нищо не значи ....
              Колко ще струва един Биткоин след 1 година, не се наемам да прогнозирам, но мисля че през 2021 г. ще видим цена от 250 к$
              Успехи на Всички и бъдете Живи и Здрави!!!

              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                Ripple заплаши да премести централата си извън САЩ заради това дело, като Лондон, Швейцария, Сингапур, Япония и Обединените арабски емирства са потенциални нови дестинации.

                Тоя Американски Регулатор е неясно докъде му стигат правомощията, само за борсите в САЩ ли е, за американските граждани ли е, за американските банки ли е ?
                Да не се окаже, че банките искат да изместят точно Рипъла от пазара ;;
                Макар че, поне половината от транзакциите с биткойни са от или във САЩ, останалия свят какво го интересуват тези разпоредби по принцип ?
                Помниш ли преди години, като вкараха Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA) за американските граждани? Зор, не зор, целия свят се юрна да им попълва декларациите. При нас трябваше в НАП да пращаш данните, те да им ги пращат в Щатите. Пълна боза, като измислят нещо, почват да го налагат на целия свят с изключение на Китай, Русия и Северна Корея....
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Ripple заплаши да премести централата си извън САЩ заради това дело, като Лондон, Швейцария, Сингапур, Япония и Обединените арабски емирства са потенциални нови дестинации.

                  Тоя Американски Регулатор е неясно докъде му стигат правомощията, само за борсите в САЩ ли е, за американските граждани ли е, за американските банки ли е ?
                  Да не се окаже, че банките искат да изместят точно Рипъла от пазара ;;
                  Макар че, поне половината от транзакциите с биткойни са от или във САЩ, останалия свят какво го интересуват тези разпоредби по принцип ?

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	BTCUSDH4 2.png
Views:	3
Size:	8.2 КБ
ID:	3693458






                    Click image for larger version

Name:	BTCUSDH4 kraj na impulsa.png
Views:	1
Size:	8.8 КБ
ID:	3693459








                    Импулса вероятно е приключил с ,,Trow Over,, над канала, ако не беше така бих се учудил, поради спицификата на инструмента.
                    Чакащи поръчки на 17600. Чакащите поръчки ще бъдат преместени на горе, ако корекцията се развие като ,,expanding flat,,
                    Last edited by Todor Sabev; 22.12.2020, 14:26.

                    Коментар


                    • Освен, че се готвят да ударят рипъл заради неква глупост, какво мислите за това:

                      ....Преди дни американското финансово министерство предложи ново правило за биткойн, целящо да запълни регулаторните пропуски в изпирането на пари. Правилото би принудило криптоборсите да предприемат допълнителни стъпки за съответствие при изпращане на средства до т.нар. нехоствани портфейли, които не се държат на борса или от банка. Министерството на финансите даде на обществеността само 15 дни, за да коментира плана.

                      Лекичко почват да отнемат анонимността при биткойна?

                      https://www.investor.bg/kriptovaluti...torite-318513/
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Защо никой не казва, че биткойна чукна 23 800, а сега е 23500. Лафите си тука в темата и никой не гледа курса, че покрай вас и аз.

                        Иначе новината е добра - вече съм на печалба от сбърканата ми инвестиция в 5 копачки преди 3 години. Сега само трябва да си изясня кога ще кеширам.
                        Матеев, от както обяви преди 3 години, че купуваш копачките си задавам следните 2 въпроса:
                        1. Има ли смисъл да се инвестира в копачки или излиза същото, ако просто се инвестира в съответната криптовалута.
                        2. ако си инвестирал в копачка и се срине цената на криптото което копаеш, кое ще донесе по-голяма загуба, ако си инвестирал в криптовалутата или ако си инвестирал в копачката?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                          Има една огромна разлика със златото, докато златото ако му се покачи цената може да се изкопае в неограничени количества... то Биткойна е ограничен до 21 милиона броя.... и дори да купиш много копачки, само ще качиш трудноста, но няма да изкопаеш повече за единица време. При златото колкото и да се качва цената, ако даваш все повече пари за миньорстване ще можеш да копаеш все повече.
                          То ако така лесно се вадеше златото просто с наливане на повече капитали в техника.....досега всичкото да са го извадили ония де печатат парите от нищото.

                          Златните залежи също са ограничени и трудно се намират такива които да са рентабилни и лесно достъпни за обработка. Всяко едно находище се изчерпа рано или късно. Освен това за изваждането на златото има технологично време в зависимост от геоложките условия, терена и материала с който се работи.

                          Коментар


                          • В краткосрочен план тежък удар ще бъде републиканец да спечели в Джорджа сенаторската позиция. Тогава няма да има толко агресивно monetary debasement.

                            Забравих да добавя...

                            Коментар


                            • Аз да се изкажа като новоизпечен биткойн фен...
                              Запалих се и почнах да "вкарвам" пари април-май когато ФЕД почна да налива трилиони. Не защото разбирам технологията, а защото оценявам нуждата от гъвкав дигитален актив, който да защитава от девалуацията на парите (не от инфлацията!, monetary debasement). Купувам и злато, но понеже започнах с малко пари искам да сложа на най-бързия кон, както се изрази Пол Тюдър Джоунс. В идните месеци се случиха няколко важни неща:
                              - В щатите регулираха crypto assets custody, което отвори вратите за институционалните пари. Т.е. терминът bearer asset custody се оформи и Фиделити вече предлагат такива услуги на своите клиенти.
                              - В цял свят данъчните аспекти от години са налице. Т.е. койнът и сходните му намериха място в данъчните системи, което е супер важно.
                              - Големите пари започнаха да влизат. Споменах вече ПТДЖ, но и Стенли Дръкънмилър. Тези двамата са важни, не заради собствените си пари, а заради това, че седят в бордовете на много endowment funds. 2 застрохователя също влязоха, единият от които беше Mass Mutual. Очаквам този тренд да продължи. Microstrategy са по-скоро изключение, но може и други да последват.
                              - Издадоха няколко лицензи за крипто банки в Уисконсин.

                              Това ме наведе на мисълта, че регулаторите няма да спрат биткойна, и че връщане назада нямам. Централните банки са вдигнали мерника на stablecoins, защото искат да запазят плащанията в банковата система, но нито една от големите 3 централни банки не се изказа срещу биткойна или етериум.

                              Та сега чакам БТК на 40К до края на следващата година, просто като реакцията на институционалните пари, които ще влязат, засега основно в биктойн. Тези скокове от по 1000-2000 на ден и след това изваждането на койните от борсите говори за големи институционални или семейни офиси.

                              Вече е ясно, че бтк не е пари, не е валута, не е средство за разплащане и никога няма да бъде. Свойствата му го дефинират като дигитално злато, а не като пари.
                              Сега чета за етериум в повече детайли.

                              Имам и други инвестиционни идеи, но ми изглеждат като разсейване на фона на случващото се при биткойн / етериум. Имам позиции в злато и сребро, но при златото тезата ми е за 2-3% инфлацията и по-ниска доходност при американските дцк от сегашните. Ако ФЕД не покажат намериния да държат доходноста на 10годишните ниско долу ще продам златото. Биткойнът би трябвало да расте дори в тези условия, заради притокът на пари. Койнът е 250-300 милиарда, златото е 10 трилиона. Трябва да се поизравнят в идните 10 години

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Защо никой не казва, че биткойна чукна 23 800, а сега е 23500. Лафите си тука в темата и никой не гледа курса, че покрай вас и аз.

                                Иначе новината е добра - вече съм на печалба от сбърканата ми инвестиция в 5 копачки преди 3 години. Сега само трябва да си изясня кога ще кеширам.
                                Т.е. at the end of the day всеки "кешира", демек обръща към фиат. Защо? Защо не стои в биткойн? А да, не може да си купи червено боро за 6 кинта, вярно.

                                Но пък може да препере милиони, за което признавам бития койн.

                                В Перник всеки койн е бит

                                Коментар

                                Working...
                                X