IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Защо никой не казва, че биткойна чукна 23 800, а сега е 23500. Лафите си тука в темата и никой не гледа курса, че покрай вас и аз.

    Иначе новината е добра - вече съм на печалба от сбърканата ми инвестиция в 5 копачки преди 3 години. Сега само трябва да си изясня кога ще кеширам.
    Т.е. at the end of the day всеки "кешира", демек обръща към фиат. Защо? Защо не стои в биткойн? А да, не може да си купи червено боро за 6 кинта, вярно.

    Но пък може да препере милиони, за което признавам бития койн.

    В Перник всеки койн е бит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Биткойна има същия проблем като златото. В сегашния момент в 95% от случаите трябва да го обърнеш в долари/фиат, за да платиш нещо или да излезеш от инвестицията. Отиваш на пазара, а там акули бол, ако решат да схрускат цацата Всичкото инвестиционно злато на света по трезори и под дюшеци струва макс 4-5 трилиона долара по сегашен курс. Всички изкопани биткойни са горе-долу 1/10 от това по днешен курс. Прави си сметката

      Има една огромна разлика със златото, докато златото ако му се покачи цената може да се изкопае в неограничени количества... то Биткойна е ограничен до 21 милиона броя.... и дори да купиш много копачки, само ще качиш трудноста, но няма да изкопаеш повече за единица време. При златото колкото и да се качва цената, ако даваш все повече пари за миньорстване ще можеш да копаеш все повече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        Пазара на сребро и паладий е толкова малък, че често се манипулира.
        Отвреме на време и на златото.
        Остава резонния въпрос, дали биткойна е далеч от такива схеми.
        ​​​​​
        Биткойна има същия проблем като златото. В сегашния момент в 95% от случаите трябва да го обърнеш в долари/фиат, за да платиш нещо или да излезеш от инвестицията. Отиваш на пазара, а там акули бол, ако решат да схрускат цацата Всичкото инвестиционно злато на света по трезори и под дюшеци струва макс 4-5 трилиона долара по сегашен курс. Всички изкопани биткойни са горе-долу 1/10 от това по днешен курс. Прави си сметката, на малък пазар всичко може да се прави
        Last edited by Kildirim_Bei; 21.12.2020, 14:39.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Пазара на сребро и паладий е толкова малък, че често се манипулира.
          Отвреме на време и на златото.
          Остава резонния въпрос, дали биткойна е далеч от такива схеми.
          ​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Защо никой не казва, че биткойна чукна 23 800, а сега е 23500. Лафите си тука в темата и никой не гледа курса, че покрай вас и аз.

            Иначе новината е добра - вече съм на печалба от сбърканата ми инвестиция в 5 копачки преди 3 години. Сега само трябва да си изясня кога ще кеширам.
            Според мен има нужда от корекция до нива 19500-20000. Но и с такава корекция не виждам как ще поеме низходящ тренд предвид разликата между предлагане и търсене. В момента има няколко институции, които купуват сериозни количества, а днес дневното производство е в размер на 900 биткойна. Цветният филм ще започне през лятото на 2024г., когато инфлационния индекс на BTC ще е 0.8%, а дневното производство в размер на 450 биткойна.

            Коментар


            • Защо никой не казва, че биткойна чукна 23 800, а сега е 23500. Лафите си тука в темата и никой не гледа курса, че покрай вас и аз.

              Иначе новината е добра - вече съм на печалба от сбърканата ми инвестиция в 5 копачки преди 3 години. Сега само трябва да си изясня кога ще кеширам.
              Last edited by Mateev; 20.12.2020, 03:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                Kакво значи чел ?
                Въпрос на няколко секунди и клика - и воала - най-богатите 500 биткойн акаунти и информация по тях.
                https://99bitcoins.com/bitcoin-rich-list-top500/
                Адреси, не акаунти. При това вероятно са на цели борси. Мелеон биткойни тук накуп няма.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                  Бях чел някъде, че първият милион биткойна Сатошито (или които са там зад това име), са накопани в негови адреси и оттогава не са пипани. Бях гледал преди време класация на най-големите наличности по адреси, от 50000 нагоре. В топ 20 има адреси дето не са барани от години, това са милиони койни. Каква е идеята зад това и кой стои зад тях? Не вярвам да са им загубили ключовете
                  Kакво значи чел ?
                  Въпрос на няколко секунди и клика - и воала - най-богатите 500 биткойн акаунти и информация по тях.
                  https://99bitcoins.com/bitcoin-rich-list-top500/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                    Бях чел някъде, че първият милион биткойна Сатошито (или които са там зад това име), са накопани в негови адреси и оттогава не са пипани. Бях гледал преди време класация на най-големите наличности по адреси, от 50000 нагоре. В топ 20 има адреси дето не са барани от години, това са милиони койни. Каква е идеята зад това и кой стои зад тях? Не вярвам да са им загубили ключовете
                    Не чети романи друг път, бития е лимитиран до 21,000,000 , от които са изкопани 18,575,312 до днес.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                      Бях чел някъде, че първият милион биткойна Сатошито (или които са там зад това име), са накопани в негови адреси и оттогава не са пипани. Бях гледал преди време класация на най-големите наличности по адреси, от 50000 нагоре. В топ 20 има адреси дето не са барани от години, това са милиони койни. Каква е идеята зад това и кой стои зад тях? Не вярвам да са им загубили ключовете
                      21.01.2018
                      Скандален коментар за виртуалната валута биткойн направи един от основателите на руската компания за сигурност Лаборатория Касперски. Според Наталия Касперски, в момента главен изпълнителен директор на InfoWatch, биткойн е разработка на американското ЦРУ.

                      На конференция тази седмица, за която съобщават руски медии, Наталия Касперски, цитирана от technews.bg, заяви: "Биткойн е разработка на американските служби с цел бързо финансиране на разузнаването на САЩ, Англия и Канада в други държави". По нейните думи, биткойн е приватизиран, както интернет, GPS и TOR.
                      Last edited by hazard; 19.12.2020, 17:21.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Колега,

                        Минаха 10 години, биткоина се провали в това, в което беше първоначално планиран и рекламиран.

                        Доста хора рецитираха и рекламираха как биткоина и блок-чейна по специално завинаги щял да промени Света и начина, по които се събира, съхраняват, обработват данни, смарт-контракт и други такива глупости. Е стана ли нещо от тях!?!?!?!

                        Нищо, ноне, зеро, нула.

                        Технологията блок-чейн, смарт-контракт и другите такива хубаво звучащи рекламни термини в момента никой не ги ползва за нищо полезно и значимо.


                        И както казах биткоина и някои други криптовалути оцеляха и поскъпнаха заради други причини, което единствено значи че разни "визонерски" неща за бъдещето не работят.

                        Демек визията за бъдещето за провали. Проработи нещо дето се нарича случайност. Но тя така или иначе си работи - винаги е била част от нашия живот.


                        Демек както по случайност се напомпи, така и по случайност може да спихне.

                        Защо да се е "провалил".... Биткойн се превърна от единствена криптовалута, във флагмана на криптовалутите... еталон, по който се мерят останалите. Виж "coinmarketcap" през 2012-а... всъщност не си прави труда, защото тогава нямаше такова чудо... хи хи.... кой да ти очаква. Днес се надпреварват да го индексират, вече сериозни индекси като NASDAQ... а скоро S&P DowJones, също ще започнат да го показват.


                        Като пишеш за смарт контрактите (умните договори) "е стана ли нещо от тях", явно не си наясно какво е станало и какво не, очевидно не се интересуваш особено какво се случва там.

                        Относно тразакциите, ако се опиташ да прехвърлиш евтино Биткойн през Биткойн веригата няма да стане или ако се опитваш да го използваш директно за умни договори, но това може да се случи през други вериги, посредством умни договори... т.е. можеш да прехвърляш Биткойн не за 5 цента, а дори безплатно (или почти безплатно в зависимост, коя верига искаш да използваш). Най известният начин да прехвърлиш по-евтино Биткойн е през Етериум веригата, через т.нар. wrapped Bitcoin (WBTC) . Макар че то в момента Етериум веригата също е претоварена, но там се работи усилено по въпроса за разширяване на капацитета. Те вече веднъж го разшириха, но постепенно се запълни.... което изобщо не е "лоша новина", това всъщност е добра "новина".... т.е. ако криптовалутите "умираха" или бяха на път да умрат, все по-малко хора щяха да ги използват, а се случва точно обратното.

                        Не се е "напомпил" по случайност, има много прични цената му да се покачи, но няма как да ги знаеш при положение, че не се интересуваш.... а и тук темата беше замряла, защото в момента в който се посъживи я налазват троловете, та повечето хора се отказаха да пишат.

                        Очаквам ако цената се покачи още малко, тук да дойде армията тролове, която да започне да ни убеждава как Биткойн съвсем скоро "ке пукне". Разбира се корекция винаги може да има, но те не предвещават това.... те предвещават 0, което според мен е абсолютно невъзможно, освен ако не се спомине цялото човечество.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Биткойна става за разплащателно средство... особено ако си търговец или трафикант на наркотици.
                          И за това не става.

                          Всъщност става ако говорим за малки суми. Но за големите картели не работа. В крайна сметка големите нарко-барони искат да си вземат лъскави коли, къщи, охрана, етц. На тях им плащат в долари. А като тръгнат да конвертират коините в долари там ги чакат службите.

                          А дребните цаци могат да цъкат до няколко хиляди долара без проблеми предполагам.

                          Коментар


                          • Бях чел някъде, че първият милион биткойна Сатошито (или които са там зад това име), са накопани в негови адреси и оттогава не са пипани. Бях гледал преди време класация на най-големите наличности по адреси, от 50000 нагоре. В топ 20 има адреси дето не са барани от години, това са милиони койни. Каква е идеята зад това и кой стои зад тях? Не вярвам да са им загубили ключовете
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Биткойна става за разплащателно средство... особено ако си търговец или трафикант на наркотици.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                                Нищо, ноне, зеро, нула.

                                Не го приемай лично, но тези твои думи са прекрасна характеристика за твоите познания по темата. Абсолютно нищо не ти е ясно, като причината за това е, че не си положил никакви усилия, за да се образоваш. Прочети и научи нещо. Аз започнах с четенето и вникването в материята преди пет години. Сигурно поне двадесет лекции съм изчел на приятели, като нито един от тях не прояви интерес. А всеки един от тях си формира мнение от рода на "измама", "понци схема" и прочее. Което не пречи тия дни да ми звънят и да питат. Само, че както сполучливо бе отбелязал премиера "к*р да е, да му го набиеш, ама акъл....."

                                Коментар

                                Working...
                                X