IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Подобен сценарий в който правителства да забраняват криптовалутите е слабо вероятен, особено при администрацията на Байдън. Номинираният за шеф на SEC е професор от МИТ, който е водил курс за криптовалути и казва за тях - ""a catalyst for change in the world of finance and the broader economy."". Мислиш ли, че ако имаше подобна вероятност, фирми като Виза и Мастъркард щяха да работят по проекти свързани с крипто? До края на годината, Мастъркард ще предостави възможност на търговците да получават плащания в крипто.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Пропусна далаверите покрай пари от разни проекти за фирмени обучения, за соларки, че и за пчеларски асоциацийки
      Щото с копачките точно се уши като първолак по 7 бона всяка, после рева че те обрали с изкопано крипто, по едно време топлеше реката със соларките, тук рева от брокери - не се сещам някъде да не си губил пари

      А да бе, как забравих великия форекс-аналитичен софтуер с най-яката база данни на света мейд ин Габрово - дето нито тя, нито той видяха бял свят
      Орева орталъка за 1000лв че го измамили, сега широкоскроен го раздава. И да загубел 100к все тая. Габровска душичка свикнала само да краде и да не плаща. В затвора как ще му носят пари "ИНВЕСТИЦИИТЕ" ....
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Моята диверсификация изглежда така:
        1. Работещи фирми, в които съм акционер (съдружник) с различен процент - от 10% до 80%
        2. Тези фирми са от различни браншове именно с цел диверсификация
        3. Земи и гори около 1000 декара, част от който ги давам под аренда, и ми носят доходи
        4. Сгради и/или части от тях - промишлени и битови
        5. Малко физическо злато и сребро, колкото да мога да го нося в себе си, ако се наложи.
        6. Криптовалути
        7. Фиатни пари в кеш (по банкови сметки)

        Специално около криптовалутите само се заиграх с 5 копачки и 6 рига, които се преобразуваха в крипто на стойност малко над 100к долара по днешни цени. Печалбата е поне 3 пъти инвестицията за 3 години. Дори и ако утре всички криптовалути се сринат на 100%, понеже това е много малка част от личното богатство, няма да се ядосвам. Само ще си го преместя от единия крачол в другия и ще продължа да си живея живота и да му се кефя.

        Най-голямото ми преимущество на така направената диверсификация е, че тя ми носи пасивни доходи. На практика от 5-6 години аз не ходя на работа. Живея си живота и си правя кефа с парите (дивиденти, заплати, ренти и т.н.), които регулярно пристигат от моите инвестиции. Диверсификацията ми е така направена, че все нещо ще остане дори и ако се случи някакъв апокалипсис, и аз оживея.
        Пропусна далаверите покрай пари от разни проекти за фирмени обучения, за соларки, че и за пчеларски асоциацийки
        Щото с копачките точно се уши като първолак по 7 бона всяка, после рева че те обрали с изкопано крипто, по едно време топлеше реката със соларките, тук рева от брокери - не се сещам някъде да не си губил пари

        А да бе, как забравих великия форекс-аналитичен софтуер с най-яката база данни на света мейд ин Габрово - дето нито тя, нито той видяха бял свят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Акции в дивидентни компании.

          Ти кажи какъв процент от богатството си го вкарал в биткоина? Ама като беше на 3000 и никой не говореше за него.

          Доколкото разбрах си купил копачки, ама си ги спрял като е нямала смисъл да се копа.
          Моята диверсификация изглежда така:
          1. Работещи фирми, в които съм акционер (съдружник) с различен процент - от 10% до 80%
          2. Тези фирми са от различни браншове именно с цел диверсификация
          3. Земи и гори около 1000 декара, част от който ги давам под аренда, и ми носят доходи
          4. Сгради и/или части от тях - промишлени и битови
          5. Малко физическо злато и сребро, колкото да мога да го нося в себе си, ако се наложи.
          6. Криптовалути
          7. Фиатни пари в кеш (по банкови сметки)

          Специално около криптовалутите само се заиграх с 5 копачки и 6 рига, които се преобразуваха в крипто на стойност малко над 100к долара по днешни цени. Печалбата е поне 3 пъти инвестицията за 3 години. Дори и ако утре всички криптовалути се сринат на 100%, понеже това е много малка част от личното богатство, няма да се ядосвам. Само ще си го преместя от единия крачол в другия и ще продължа да си живея живота и да му се кефя.

          Най-голямото ми преимущество на така направената диверсификация е, че тя ми носи пасивни доходи. На практика от 5-6 години аз не ходя на работа. Живея си живота и си правя кефа с парите (дивиденти, заплати, ренти и т.н.), които регулярно пристигат от моите инвестиции. Диверсификацията ми е така направена, че все нещо ще остане дори и ако се случи някакъв апокалипсис, и аз оживея.
          Last edited by Mateev; 11.02.2021, 23:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Акции в дивидентни компании.

            Ти кажи какъв процент от богатството си го вкарал в биткоина? Ама като беше на 3000 и никой не говореше за него.

            Доколкото разбрах си купил копачки, ама си ги спрял като е нямала смисъл да се копа.
            Погледни ETF на компании, които се занимават с канабис

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chavko Разгледай мнение
              Здравейте, може ли някой който е декларирал печалби от биткойн или е запознат с въпроса да дада няколко съвета относно данъчните декларации. Декарирате ли изобщо печалби от крипто валути и има ли смисъл да се декларират дребни суми който не надвишават 10-15к на година? Ако се декларират, вписват ли се сумите, които сте платили за тях било то и преди 2 години? Ако примерно не сте декларирали дребни суми и продадете да кажем за 50к и ги декларирате, смятате ли за нужно да се декларират всички?
              Има значение как си купувал биткойн. Coinbase, например, могат да изчислят дължимия данък за съответната държава. Съответно, облагаемата данъчна основа ще е цената, на която продаваш минус цената, на която си придобил. Но, ако си дал кеш на ръка на някой, а той ти е прехвърлил биткойн на cold wallet, не знам как ще убедиш данъчните колко дължиш?

              10-15к годишно могат да минат под радара на данъчните. Ако банковите транзакции от coinbase към твоята сметка са от 2000-3000 лева всяка, никой няма да е наясно кой на кого превежда и на какво основание.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Кажи какво лично богатство имаш и как си го диверсифицирал. Щото ако само теоретизираш, върви в БгМама - там ще ти повярват.
                Акции в дивидентни компании.

                Ти кажи какъв процент от богатството си го вкарал в биткоина? Ама като беше на 3000 и никой не говореше за него.

                Доколкото разбрах си купил копачки, ама си ги спрял като е нямала смисъл да се копа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chavko Разгледай мнение
                  Здравейте, може ли някой който е декларирал печалби от биткойн или е запознат с въпроса да дада няколко съвета относно данъчните декларации. Декарирате ли изобщо печалби от крипто валути и има ли смисъл да се декларират дребни суми който не надвишават 10-15к на година? Ако се декларират, вписват ли се сумите, които сте платили за тях било то и преди 2 години? Ако примерно не сте декларирали дребни суми и продадете да кажем за 50к и ги декларирате, смятате ли за нужно да се декларират всички?
                  Тук са по общите приказки, не задавай такива конкретни въпроси.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                    Добре звучи на теория, но на практика не седят баш така нещата.

                    Златото се е доказало като най-надежднатa вече поне 2 хилядолетия.

                    В биткоина или другите коини не съм сигурен че някой съхранява стойност. 99.99% са там със спекулативни цели.
                    Кажи какво лично богатство имаш и как си го диверсифицирал. Щото ако само теоретизираш, върви в БгМама - там ще ти повярват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Именно - нагледали сме се на хиперинфлации на фиатни пари. И затова умните хора не им вярват. И започват да търсят други начини за съхранение на богатство, ако го имат. И разглеждайки различните алтернативи - злато, диаманти, картини и т.н. стигат до извода, че НЕ СЪЩЕСТВУВА НИТО ЕДНА НАДЕЖДНА АЛТЕРНАТИВА.

                      И затова решават да направят ДИВЕРСИФИКАЦИЯ в много на брой ненадеждни алтернативи, една от които е и Биткойна. Идеята на диверсификацията е човек да си запази поне част от богатството, ако някоя от алтернативите се издъни с течение на времето. И издънки ще има, но никога няма да се издънят едновременно всички алтернативи от диверсификацията.

                      Добре звучи на теория, но на практика не седят баш така нещата.

                      Златото се е доказало като най-надежднатa вече поне 2 хилядолетия.

                      В биткоина или другите коини не съм сигурен че някой съхранява стойност. 99.99% са там със спекулативни цели.

                      Коментар


                      • Докато си чешем клавиатурите, биткойна отново направи пробив на историческия си максимум.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                          Това не е като да не е ставало. Случвало се е в цели ДВЕ Световни Войни. Както се случва и във всяка една държава, която преживее хипер инфлация. Но това не води до края на фиатните пари. А просто занулява спестяванията на тези, които си ги държат в хартия. Ако нямаш спестявания в хартия - нямаш сериозен проблем.

                          За момента доколкото чета в Турция има сериозна инфлация. Така че там който си държи спестяванията в турски лири, ще загуби, но турската лира ще продължи да си съществува и след това.

                          Да не говорим за Венецуела - там са си в перманентна хипер-инфлация. И не знам някой да си съхранява спестяванията в тяхната валута.
                          Именно - нагледали сме се на хиперинфлации на фиатни пари. И затова умните хора не им вярват. И започват да търсят други начини за съхранение на богатство, ако го имат. И разглеждайки различните алтернативи - злато, диаманти, картини и т.н. стигат до извода, че НЕ СЪЩЕСТВУВА НИТО ЕДНА НАДЕЖДНА АЛТЕРНАТИВА.

                          И затова решават да направят ДИВЕРСИФИКАЦИЯ в много на брой ненадеждни алтернативи, една от които е и Биткойна. Идеята на диверсификацията е човек да си запази поне част от богатството, ако някоя от алтернативите се издъни с течение на времето. И издънки ще има, но никога няма да се издънят едновременно всички алтернативи от диверсификацията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Точно фиатните пари са една голяма ПИРАМИДА, която предстои да се срине, ако хората осъзнаят как действа в наше време. На практика на планетата функционират в обръщение 10 ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ от тези, напечатани от всички правителства по света. Един малко по-сериозен военен конфликт на световно ниво (не е задължително да е ядрен), със сигурност ще срине пирамидата на фиатните пари, и ще затрие (занули) всяко едно богатство на всеки един вярващ в тях лапнишаран.

                            Това не е като да не е ставало. Случвало се е в цели ДВЕ Световни Войни. Както се случва и във всяка една държава, която преживее хипер инфлация. Но това не води до края на фиатните пари. А просто занулява спестяванията на тези, които си ги държат в хартия. Ако нямаш спестявания в хартия - нямаш сериозен проблем.

                            За момента доколкото чета в Турция има сериозна инфлация. Така че там който си държи спестяванията в турски лири, ще загуби, но турската лира ще продължи да си съществува и след това.

                            Да не говорим за Венецуела - там са си в перманентна хипер-инфлация. И не знам някой да си съхранява спестяванията в тяхната валута.

                            Коментар


                            • Здравейте, може ли някой който е декларирал печалби от биткойн или е запознат с въпроса да дада няколко съвета относно данъчните декларации. Декарирате ли изобщо печалби от крипто валути и има ли смисъл да се декларират дребни суми който не надвишават 10-15к на година? Ако се декларират, вписват ли се сумите, които сте платили за тях било то и преди 2 години? Ако примерно не сте декларирали дребни суми и продадете да кажем за 50к и ги декларирате, смятате ли за нужно да се декларират всички?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Тука нещата тръгнаха от волатилност, а не от съхранение на стойност.

                                Та да се върнем на волатилността.

                                Поинта ми беше че хартията (в повечето случаи) не е волатилна спрямо цените на повечето стоки и услуги, което позволява планиране и предвидимост.

                                Би ли правил бизнес ако трябваше да се разплащаш само с биткоини? Би ли имало успешен бизнес при висока постоянна инфлация?

                                Затова ти казах, че парите спрямо стоките, които купуваме с тях не са волатилни. Може да става въпрос за хляб и парче салам, а не за къща, кола или други неща.

                                Сещаш се 96-та как работиш за надница хляб и парче салам, ама докато се мръкне с парите може да си купиш само хляба заради хипер инфлацията.
                                Точно фиатните пари са една голяма ПИРАМИДА, която предстои да се срине, ако хората осъзнаят как действа в наше време. На практика на планетата функционират в обръщение 10 ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ от тези, напечатани от всички правителства по света. Един малко по-сериозен военен конфликт на световно ниво (не е задължително да е ядрен), със сигурност ще срине пирамидата на фиатните пари, и ще затрие (занули) всяко едно богатство на всеки един вярващ в тях лапнишаран.

                                Коментар

                                Working...
                                X