IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Ако ти трябват биткойни дори няма нужда да ги купуваш. Можеш да си ги набавиш съвсем безплатно.
    Достатъчно е да направиш един сайт, който уж продава копачки само срещу заплащане в биткойни. С 100% заплащане предварително.
    За достоверност слагаш подобни снимки на разни вехтории, които да привличат баламите [ATTACH=CONFIG]n3727769[/ATTACH]


    и обявяваш примерно, че системите, които се продават, могат да копаят до 3 биткойна на месец. Стоиш и чакаш.
    Ще се намерят поне десетина лапни-шарана, които ще ти преведат койните си напълно безплатно и доброволно.
    После сваляш сайта и точка.

    Това е "великата" им система за "разплащания", чрез която всяко хлапе от 6-ти клас може да им измъкне койните от ръцете. Ха-ха-ха
    Пробвай се току така да измъкнеш на някои американец койните. Пък после ФБР като те закара пред съда отвъд океана, почни да им обясняваш как биткойна нищо не струва и затова няма престъпление.

    П.П. Да попитам какво стана с грешния превод на Сити за $500 милиона? Май пиха студена вода. Това е "великия" SWIFT за междубанкови "разплащания". Ха-ха!
    Last edited by DeBeers; 06.03.2021, 11:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Много се говори в тази тема, къде ще отиде цената.
      Но Никой не обяснява как човек , млад инвеститор, да си купи един или половин или четвърт биткойн. Къде, през каква платформа, посредник (ако са необходими такива)
      Coinbase. От там - на hard wallet. Български посредници не използвай.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Ако ти трябват биткойни дори няма нужда да ги купуваш. Можеш да си ги набавиш съвсем безплатно.
        Достатъчно е да направиш един сайт, който уж продава копачки само срещу заплащане в биткойни. С 100% заплащане предварително.

        и обявяваш примерно, че системите, които се продават, могат да копаят до 3 биткойна на месец. Стоиш и чакаш.
        Ще се намерят поне десетина лапни-шарана, които ще ти преведат койните си напълно безплатно и доброволно.
        После сваляш сайта и точка.

        Това е "великата" им система за "разплащания", чрез която всяко хлапе от 6-ти клас може да им измъкне койните от ръцете. Ха-ха-ха

        Те такива неща не могат да се случат, щото това е Смарт контракт, нова супер сигурна технология. Блок чейн, всичко седи там у веригата, пази се история кой на кой пратил парите.

        Както се казва пълна мъка за балъци.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Аз само изказах твърдение, че вероятноста за удвояване на цената на биткойна е 94%, защото това, което сме наблюдавали до момента, е почти 16 поредни удвоявания. Ти преобразува твърдението, че имало 94% сигурна печалба, което е една безсмислена и лъжлива комбинация от думи, в която си добавил и моето име.


          Ето това трябваше да се обсъжда в тази тема - стратегия с ПМО, а не разсъжденията на хора, скарани с математиката ...

          Има един икономист, професор, учен. Разглеждал там някакви пазари. Направил печеливш модел на база миналите данни за 200 години назад. Верно малко печели, но 100% сигурни печалби.

          Дали му Нобел за постиженията. Той си повярвал и направил фонд дето да търгува по схемата. Е точно след 2 години пазара тръгнал наобратно и фонда фалирал.

          Така че нещо дето е работило 200 години изведнъж почва да не работи. А ти говориш за нещо с 10 години история.

          Но успех с моделите. Ако не друго, то поне някой Нобел могат да докарат и паричната награда към него.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
            Много се говори в тази тема, къде ще отиде цената.
            Но Никой не обяснява как човек , млад инвеститор, да си купи един или половин или четвърт биткойн. Къде, през каква платформа, посредник (ако са необходими такива)
            Ако ти трябват биткойни дори няма нужда да ги купуваш. Можеш да си ги набавиш съвсем безплатно.
            Достатъчно е да направиш един сайт, който уж продава копачки само срещу заплащане в биткойни. С 100% заплащане предварително.
            За достоверност слагаш подобни снимки на разни вехтории, които да привличат баламите
            Click image for larger version

Name:	fan.jpg
Views:	1
Size:	37.1 КБ
ID:	3727769



            и обявяваш примерно, че системите, които се продават, могат да копаят до 3 биткойна на месец. Стоиш и чакаш.
            Ще се намерят поне десетина лапни-шарана, които ще ти преведат койните си напълно безплатно и доброволно.
            После сваляш сайта и точка.

            Това е "великата" им система за "разплащания", чрез която всяко хлапе от 6-ти клас може да им измъкне койните от ръцете. Ха-ха-ха
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Матеев, това го кажи на онези заложили апартаментите си през 2017-8-та и купили биткойн на цени от близо 20к. Също на копачите платили по 6-8 к за машина по същото време, и след това продали оборудването на по 1,5-2к, имаше цели ферми по 50-100 машини из обявите през 2019-та. Не са толкова розови нещата както ги представяте тук, много хора са губили от криптото, естествено други са печелили.Но няма как всички винаги да печелят. Също и сега няма гаранции, че ще удвои цената си, дори че ще пробие последния връх на бтц-то от преди 1-2 седмици в следващите месеци. Може и да се случи, но може и да не. Ако секне потокът от нови мераклии, а едрите играчи тръгнат да разпродават, ще видим отново цени под 20 к и следващ скок евентуално след 2-3 години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Много се говори в тази тема, къде ще отиде цената.
                Но Никой не обяснява как човек , млад инвеститор, да си купи един или половин или четвърт биткойн. Къде, през каква платформа, посредник (ако са необходими такива)
                https://altcoins.bg/
                https://bitcoinborsa.bg/?lang=bg
                https://bonex.bg/
                https://crypto.bg/
                https://xchange.bg/bg/

                За малки сума е най-добре през Българските криптоборси. За големи суми - CoinBase като лидер и още няколко стотин международни борси.
                Last edited by Mateev; 06.03.2021, 10:45.

                Коментар


                • Много се говори в тази тема, къде ще отиде цената.
                  Но Никой не обяснява как човек , млад инвеститор, да си купи един или половин или четвърт биткойн. Къде, през каква платформа, посредник (ако са необходими такива)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
                    .Но не мисля, че за крипто вложенията трябва да правим изказвания, като тези на Матеев за 94% сигурна печалба.
                    Аз само изказах твърдение, че вероятноста за удвояване на цената на биткойна е 94%, защото това, което сме наблюдавали до момента, е почти 16 поредни удвоявания. Ти преобразува твърдението, че имало 94% сигурна печалба, което е една безсмислена и лъжлива комбинация от думи, в която си добавил и моето име.

                    Когато говорим за вероятности, трябва много да се внимава каква точно вероятност се цитира. Например:
                    - Вероятноста за фалит на Биткойна (падане до нула) е точно 100%.
                    - Вероятноста тренда да е с безкрайна дължина е точно 0%.
                    - Вероятноста да спечелиш от Биткойн при сделка с продължителност 1 ден e точно 50%.
                    - Вероятноста да спечелиш от Биткойн при симетрична сделка със SL=TP е някъде между 60 и 70%
                    - Вероятноста да спечелиш от Биткойн при несиметрична сделка зависи от коефициента на несиметрия и може да бъде между 0.1 и 99.9%

                    Мога да изредя още 1000 различни вероятности с различни проценти, но те не си противоречат, защото говорим за РАЗЛИЧНИ вероятности. Освен всичко друго вероятноста за спечелване на единична сделка нищо не значи, защото можеш да се изхитриш при несиметрична сделка 1000 пъти да спечелиш по 1$ и само веднъж да загубиш 1000$. Така си постигнал 99.9% вероятност за печалба, но в същото време стратегията ти е с нулево ПМО.

                    Затова не е важна цитираната вероятност, а ПМО-то на стратегията, която използваш. Това ПМО при хазарта е отрицатело. Отрицателно е и при над 95% от трейдерите, които са скарани с математиката, но въпреки това имат смелоста да играят една математическа игра с нулев резултат, при която умните и компетентните измъкват пари от джобовете на некомпетентните.

                    Специално за Биткойна - той е едно уникално явление, каквото светът вижда за първи път. За първи път в живота си трейдерите се сблъскват с финансов инструмент, който за 10 години се изхитри 16 пъти да удвои стойноста си. Видимо при този финансов инструмент вероятността за UP движение е много по-голяма от вероятноста за Down движение. Човек трябва да е сляп, глух или малоумен, за да не го забележи този факт.

                    Хората обаче са неподготвени. Не знаят как да извлекат изгода от това. Не знаят как да си разработят стратегия с ПМО. Дори не знаят, че това е златен шанс от математическа гледна точка. При това положение си задавам въпроса що за инвеститори има в този форум, щом не правят разлика между 50% и например 60%? Или що за хазартни личности има в този форум, които не могат да осъзнаят, че им се предлага игра, в която за първи път през живота им шансовете за печалба са по-големи от шансовете за загуба?

                    Още веднъж ще повторя:
                    1. Да, вероятноста за фалит на Биткойна наистина е 100%, защото все някога ще загине или ще бъде подменен от друг койн.
                    2. Това обаче не противоречи на факта, че към днешна дата произволна UP стратегия има вероятност за печалба, значително по-висока от 50%. Тоест има ПМО.
                    3. Точка 1 важи за всеки един друг финансов инструмент по света, но точка 2 важи само и единствено за Биткойна. Това го прави много специален и много переспективен, ако човек знае как да се възползва.

                    Нашата задача като трейдери е да измислим стратегия, която да спечели повече пари от тези, които ще ги загубим когато Биткойна фалира. Тоест как да спечелим през останалото време на живот на биткойна, което може да е още 10 или 20 години. Какви трейдери ще сме, ако при този златен математически шанс се провалим, и не измислим печеливша стратегия?

                    Ето това трябваше да се обсъжда в тази тема - стратегия с ПМО, а не разсъжденията на хора, скарани с математиката ...
                    Last edited by Mateev; 06.03.2021, 10:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                      Е щом милион долара не го броиш и с лека ръка си склонен да го жертваш,значи си изкарваш парите по доста по лесен начин отколкото с търговия на финансовите пазари.Както и да е въпрос на гледна точка.
                      Броя вложените пари, а не стойността им в момента. Лесно изкарани пари не мисля, че има. Освен някоя изключителна идея, която да се превърне в старт ъп, а после в някоя голяма компания. Имам дял в една румънска компания на българи, която след година-две, живи и здрави, ще направи IPO. Това вложение ми е много по-важно от вложението в крипто. Криптото беше просто fun, с което имам късмет към днешния ден. Но не мисля, че за крипто вложенията трябва да правим изказвания, като тези на Матеев за 94% сигурна печалба. Биткойн и криптото имат не един и два рубикона, които да преминат. Да сме живи и здрави, ще видим какво ще се случи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                        Да, така е, прав си. Към настоящия момент са виртуални. Вероятно ще продам някаква част към края на декември 2021г. Но не се вълнувам от цената, защото и без тези вложения имам достатъчно. Ако стигнат цена 0 долара и не съм продал, здраве да е. Просто така е трябвало да стане.
                        Е щом милион долара не го броиш и с лека ръка си склонен да го жертваш,значи си изкарваш парите по доста по лесен начин отколкото с търговия на финансовите пазари.Както и да е въпрос на гледна точка.
                        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                          Когато ги кешираш можеш да кажеш,че от вложението ми в биткойн спечелих 1.25млн.долара и ги дадох за благотворителност.Тогава вече можеш да се похвалиш,че си надхитрил другите участници на този пазар.
                          Да, така е, прав си. Към настоящия момент са виртуални. Вероятно ще продам някаква част към края на декември 2021г. Но не се вълнувам от цената, защото и без тези вложения имам достатъчно. Ако стигнат цена 0 долара и не съм продал, здраве да е. Просто така е трябвало да стане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                            Вложенията ми в биткойн и етериум струват в момента около 1.25 млн. долара. Биткойн ми е на цена малко под 1000 долара. За Етериум имам средна покупна цена около 8 долара - декември 2016г.
                            За протокола - милиардер не съм бил и не искам да бъда. Апропо, изобщо не ме интересува колко ще струват в бъдеще. Надявам се да струват много, защото смятам да ги използвам за благотворителност, доколкото мисля, че това е най-добрия начин да харчиш пари.
                            Когато ги кешираш можеш да кажеш,че от вложението ми в биткойн спечелих 1.25млн.долара и ги дадох за благотворителност.Тогава вече можеш да се похвалиш,че си надхитрил другите участници на този пазар.
                            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Ей големи тарикати сте тука значи, не успяхме да ви "излъжем" да купите .... местим се в "Бг Татко"
                              П.С кът станИ 60к (вероятно този или другия месец) пак ще се появим белким се излъжете, тогиз
                              Така гледам,че много го разбираш биткойна,би ли разтълкувал тази графика в съотношението цена-обем.Няма нищо технически и ако наистина вярваш в това което си написал да купуваме на тези цени не би представлявало трудност за теб да ни убедиш.Дал съм ти и насоки със стрелкичките

                              Click image for larger version

Name:	Screenshot_7.jpg
Views:	1
Size:	42.9 КБ
ID:	3727729
                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                                ....и се самонавиват,че покрай тях ще станат милионери.Може и да станат,ама ако преди това са били милиардери
                                Вложенията ми в биткойн и етериум струват в момента около 1.25 млн. долара. Биткойн ми е на цена малко под 1000 долара. За Етериум имам средна покупна цена около 8 долара - декември 2016г.
                                За протокола - милиардер не съм бил и не искам да бъда. Апропо, изобщо не ме интересува колко ще струват в бъдеще. Надявам се да струват много, защото смятам да ги използвам за благотворителност, доколкото мисля, че това е най-добрия начин да харчиш пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X