IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Гледам, че ти наистина вярваш в теорията на Елиът. Тя обаче не е вярна, защото е изпълнена с противоречия вътре в себе си, има една камара недомислици, и освен всичко друго противоречи на математическото поведение на случайните числа. Връзката с числата на Фибоначи също е изсмукана от пръстите на Елиът, но мога да го разбера - едно време е нямало компютри и той е бил принуден да измисля теорията си с чесане зад врата и гледане в тавана.

    Сега в компютърната ера вече всичко е ясно, или по-точно вече е ясно, че Теорията на Елиът е капан за наивници. Иначе ако човек си направи труда да провери в статистически план "предсказанията" на Елиът, веднага ще открие, че те нямат абсолютно никаква прогностична стойност. Самото подреждане на вълните е грешно. Например няма такова понятие като последователно подредени една след друга корекции, защото това противоречи на фракталноста на пазара, при която фракталност всички вълни са вложени една в друга.

    Има си друга теория, която вече е математически вярна, и която описва всички възможни движения, а Елиът е частен случай на тази теория, при това Елиът не е в състояние да опише всички възможни движения.
    Да взимам мнението ти за вълновата теория , Елиът и Фибоначи под внимание , е като да се интересувам от мнението на Столипиновец за ядрената енергетика на България .....................
    Достатъчно си се ''опитвал '' да пишеш за корекции , ''фрагмента АБС'' и така нататък - твой си измислици и глупости - че си ми напълно ясен , доколко си запознат и владееш това , което казваш ''че не работи '' ................. Нещо като шопа и жирафа .............
    Той и Столипиновеца е чул за ''ядерена енергетика '' ...............ама до тук ...
    1. Я ми покажи кое ''работи '' .......... ?
    2. Никой не казва че вълни , фибоначи и елиът са панацея ............и че ако ги владеш и използваш то задължително печелиш виниги ..... НО , те са предимство , което ти дават пред другите , и донякъде могат да увеличат % в твоя полза .............. Никога не се използват единично и винаги в комбинация с други неща ......... така % се увеличава повече ........... а от тук и възможноста да спечелиш ..........
    Последователни корекции () директно една след друга няма .... ако си се изразил поне правилно ......... След всяка корекция следва движение по направление на тренда ..........и чак след това може да има пак корекция но от по висок ранг , ако е завършена 5-цата или 3-ката ....в зависимост какъв е модела който е образуван .....
    И теорията на Елиът не са чертички и букви , както ти го разбираш ..............Теорията , дори не е създадена за '' цената '' на нещо си ........... Ние я използваме донякъде (правилно или не ) с такова приложение................
    Теорията на Елиът , пчеларю , е теория за живота ............Тя е математическа теория (да ) за това как поведението на обществото (а не пазарите ) се развиват и променят във вид на разпознаваеми модели но това е дълга тема
    Това е от вчера .............
    Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
    Личното ми предположение според модела , който разглеждам е , че скоро ще направи ново дъно под 47 187 , като низходящ пробив на формация ''триъгълник'' ,който за сега отчитам като iv корекционна на III импулсна вълна надолу .
    Написано е на 50100 ............... Докато сме спинкали е направило ново дъно , стигайки 46880 .........

    Оттук натам .............нещо нашепва ли ти твоята прословута измислена от теб математическа теория с ПМО ......
    Last edited by X_Y; 26.04.2021, 12:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


      Ходлърите продават. На нови рибоци.
      Навлезе в опасната зона 52-53 където би трябвало мечката да се появи .Това бавно и мудно движение на цената
      говори ,че всички се ослушват дали някой няма да сипе.
      Last edited by Grosss; 26.04.2021, 07:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

        Приказката за шараните и кукичката я слушам от декември 2016 при цена $900 за биткойн. А някои приятели и познати даже ми се сърдеха, след като им обяснявах, че шараните са те. Биткойн струваше $32000 в началото на годината и е съвсем естествено да търси равновесната си цена четири месеца по-късно, доколкото беше ясно, че ръст от 100% за 4 месеца е прекален. Тези лафове - за шараните - съм сигурен, че ще ги чуем тук при драматичния и панически краш по пътя от $100000 до $75000. Но честно казано ми се струва, че участие в този форум е сериозна загуба на време, доколкото тук цари потресаваща посредственост и неграмотност, с изключение на 3-4 от участниците. Гледам, че единия даже спря да взима участие и мисля, че това ще е най-разумното, което мога да направя и аз.
        Браво уцели дъното, с некви минути разлика.
        Last edited by Майстора233; 26.04.2021, 05:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          better, ще ги преведеш на някоя борса щеш не щеш, как ще ги продадеш иначе ?
          Няма никаква необходимост да ги продава, може директно да си пазарува с тях. В САЩ дори храна може да се пазарува, за България нещата са малко по-сложни, но и тук има някои магазини които ги приемат (не тръбят за това, но приемат). За САЩ например newegg директно приемат крипто.

          Който не е поискал, не си е пазарувал с крипто... и не, не е пълно "с измамници", каквото е общоприетото мнение сред "масите". Никой реномиран магазин няма да тръгне да те мами само защото си му платил с крипто, а не с долари.



          Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Преча ви да прилъгвате нови калинки към Понци схемата.
          Най-много да попречиш на някого да спечели пари, то затова на БГ казана в АДА, няма дявол да го пази, а реши някой Българин да излезе, веднага някой от долу го дръпва обратно в казана.

          Вместо да разискваме тук във форума някакви смислени неща свързани с търговията на криптопазарите, все още основният спор е относно това дали Биткойн е пирамида/понци схема и така вече почти 9 години (виж първите постове на темата). Аз съм я изчел цялата тема (независимо дали ти се вярва или не), общо взето противниците на Биткойн си повтаряте едно и също от 2012-а до сега. Всеки който ви е послушал е пропуснал да спечели пари и ще продължава да го прави, докато ви обръща внимание.

          Освен това наистина ли си мислиш че няколко човека от този форум могат да повлияят на цената?! Дори всички Българи, утре да инвестират, цената едва забележимо ще помръдне. Прекалено сме малко като население и като богатство, че да имаме някакво сериозно влияние. Обвинението ти, че "набираме хора да инвестират в Биткойн" е абсолютно нелепо. Дори на държавно ниво да се инвестира, я бутнем цената с 1% нагоре я не.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Mateev, не допускаш ли че някой може сам на себе си да продаде на по ниска цена с цел да смъкне цената та може и някой шаран да се закачи на кукичката. Като няма шарани в посока нагоре се търсят надолу.
            Приказката за шараните и кукичката я слушам от декември 2016 при цена $900 за биткойн. А някои приятели и познати даже ми се сърдеха, след като им обяснявах, че шараните са те. Биткойн струваше $32000 в началото на годината и е съвсем естествено да търси равновесната си цена четири месеца по-късно, доколкото беше ясно, че ръст от 100% за 4 месеца е прекален. Тези лафове - за шараните - съм сигурен, че ще ги чуем тук при драматичния и панически краш по пътя от $100000 до $75000. Но честно казано ми се струва, че участие в този форум е сериозна загуба на време, доколкото тук цари потресаваща посредственост и неграмотност, с изключение на 3-4 от участниците. Гледам, че единия даже спря да взима участие и мисля, че това ще е най-разумното, което мога да направя и аз.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
              .Да видим кой продава,щото явно някой продава и се пази пълна тайна.

              Ходлърите продават. На нови рибоци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Mateev, не допускаш ли че някой може сам на себе си да продаде на по ниска цена с цел да смъкне цената та може и някой шаран да се закачи на кукичката. Като няма шарани в посока нагоре се търсят надолу. Собствениците на койни са много малко вече, изчислителните мощности също са силно концентрирани, трябва да има интрига с цената за да влизат пари. С тези пари се плаща на печелившите, тока за железарията и самата железария.
                Това няма да го признае,че е възможно.Притежателите на големи количества биткойни ги държат в няколко портфейла и каква е гаранцията,че не си ги прехвърлят от портфейл на портфейл само и само да симулират движение в една или друга посока.Да не забравяме,че това е децентрализиран пазар все пак
                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Изглежда забравяш, че колкото биткойни се продадат от изпадналите в паника инвеститори, точно толкова биткойни се купуват от някой друг. Тоест със същия успех може да се каже, че сега в момента умните инвеститори товарят влака с евтини койни. Ето сами виждате на практика как парите преминават от един джоб към друг, и като се вдигне пушилката ще се окаже, че бедните са станали още по-бедни, а богатите - още по-богати. Винаги става така ...
                  Е какви инвеститори в светая светих (биткойна) са тогава щом позволяват да ги завладее паниката.А аз си мислех,че е Never Fear and Buy the dip.
                  Ако беше точно така цената нямаше да пада,а щеше да намери равновесното си състояние.А тя пада засега,това означава,че има повече продавачи отколкото купувачи.

                  "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                  Коментар


                  • Mateev, не допускаш ли че някой може сам на себе си да продаде на по ниска цена с цел да смъкне цената та може и някой шаран да се закачи на кукичката. Като няма шарани в посока нагоре се търсят надолу. Собствениците на койни са много малко вече, изчислителните мощности също са силно концентрирани, трябва да има интрига с цената за да влизат пари. С тези пари се плаща на печелившите, тока за железарията и самата железария.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                      Защо,когато биткойна растеше постоянно се пускаха постове към статии от чужди сайтове,че еди кой си кит бил купил,сега когато пада няма такива, пълна тишина.Да видим кой продава,щото явно някой продава и се пази пълна тайна.Не мисля,че това е дело само на миньорите или пък на новината за преебаните камилчета в Турция.И интересно ми е какво се пише по турските форуми.Дали все още вярват,че криптото може да ги спаси от обезценяване на тяхната валутаили като съхранение на стойност
                      Изглежда забравяш, че колкото биткойни се продадат от изпадналите в паника инвеститори, точно толкова биткойни се купуват от някой друг. Тоест със същия успех може да се каже, че сега в момента умните инвеститори товарят влака с евтини койни. Ето сами виждате на практика как парите преминават от един джоб към друг, и като се вдигне пушилката ще се окаже, че бедните са станали още по-бедни, а богатите - още по-богати. Винаги става така ...

                      Коментар


                      • Защо,когато биткойна растеше постоянно се пускаха постове към статии от чужди сайтове,че еди кой си кит бил купил,сега когато пада няма такива, пълна тишина.Да видим кой продава,щото явно някой продава и се пази пълна тайна.Не мисля,че това е дело само на миньорите или пък на новината за преебаните камилчета в Турция.И интересно ми е какво се пише по турските форуми.Дали все още вярват,че криптото може да ги спаси от обезценяване на тяхната валута или като съхранение на стойност
                         
                        Last edited by bokogega; 26.04.2021, 01:34.
                        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                        Коментар


                        • Влакчето потегли...ТУТУТУТТТУУУ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            better, за Мъск мога да ти кажа че ще ги продаде ако има нужда от пари, но ти не си той и ще ги продадеш защото цената на биткойна индикира силата на икономическия срив и ако този е последен толкова силен - това автоматично означава връх на цената който няма да се повтори.
                            Спокойно и 80% съм виждал. Напоследък много сте се "изнежили" като забравяте, че това е Биткойн а той няма навика много да си стои на гЪзо ...
                            А дали идва по-голям срив (аз не бих заложил на това) или нов ATH (вероятно следващия месец)...ще поживеем, ще видим...
                            Last edited by better; 26.04.2021, 00:27.

                            Коментар


                            • better, за Мъск мога да ти кажа че ще ги продаде ако има нужда от пари, но ти не си той и ще ги продадеш защото цената на биткойна индикира силата на икономическия срив и ако този е последен толкова силен - това автоматично означава връх на цената който няма да се повтори.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                                Не желая да правя реклама, или антиреклама. Питай KVV, колко пари им е смъкнал.
                                "Со кротце, со благо." )))
                                С баниците, не стаА. ))
                                Много добре знам,от негови писания колко пари им е смъкнал и не само той.Но това не променя факта.Ако питаш Матеев той е на обратното мнение
                                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                                Коментар

                                Working...
                                X