IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    https://www.chia.net/
    Chia Network
    • 1 XCH = $647.04
    • Volume 24h $34,306,494
    • Netspace 2,292.28 PiB
    • Difficulty147
    • Total XCH 21,472,142
    • Farmed XCH 472,142
    • Unique address count 48,180
    • Power usage (Chia Power formula) 3,450 kW
    Barbaron намери приложение на старите си дискове
    Тука няма пулове и за да изкопаеш 1 койн с 1 TB диск трябва да чакаш средно по 500 дена. И това при сегашната сложност, а тя нараства с всеки един изминат ден. И в един момент ще се окаже, че спечелените пари са по-малко от цената на диска. Тоест ще си изхвърлил диска поради повреда преди да си спечелил достатъчно пари да си купиш нов със същите параметри.

    Тази игра вече съм я играл с BURST-а, при който изкопаните койни струваха много по-малко от парите, които дадох за дискове. Най-вероятно и тука ще се случи същото - печалбата от копане ще е по-малка от амортизацията на дисковете, и в края на краищата ще се цакнеш.

    Иначе и аз от любопитство изтеглих програмата и я пуснах да видя какво ще направи, и ..... буквално се ужасих. Оказа се, че плотването на един единствен файл с дължина 100MB трае от 6 до 20 часа, което означава, че за да напълниш 8TB диск ще трябва да го плотваш цели 1000 часа (40 дена). И това ако ползваш бързо SSD за TMP файловете. А ако ползваш обикновени въртящи се дискове, времето за плотване ще се утрои.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      толкова ми беше 1 нощ. Аз и бития кон толкова. 0,1 имах и го продадох за 20$ май .... със 2х 7990 копах прави си сметката кога е било
      Е, тогава трябваше да замениш картите с KNCMiner Saturn & Jupiter
      и сега щеше да имаш 20 биткойна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Я го виж ти нашия бот156 Плюе по криптокойните, а тайно си копае XCH
        толкова ми беше 1 нощ. Аз и бития кон толкова. 0,1 имах и го продадох за 20$ май .... със 2х 7990 копах прави си сметката кога е било
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          SEPA идва от Single Euro Payments Area - което показва че е за Еврозоната само и още 2-3 страни я ползват без да ползват Еврото.

          Извън ЕЗ си има SWIFT, който е доста стара технология. Но е факт, че работи.


          Транзакцията в блокчейн не е гарантирана, но е необратима. Освен ако не направят хард форк на цялата верига преди транзакцията, което се е случвало доста пъти в началото за да оправят бакиите след кражби.

          Ако не знаеш по някое време от Етера се открадват едни токени дето струват къде 50 милиона в долари, следва хард форк отпреди кражбата и сега има ETC - Етер Класик и ETH - текущия етер.

          ETC си има цена даже и се търгува и си работи още - не знам дали се копа или не, но се търгува.


          Лично за мен това е безумие, но щом хората са решили така да съществуват в две паралелни вселени, едната с кражбата, другата отпреди кражбата.


          SWIFT ? Туй по старо от Слънцето ве чуек, стигаааааа ще повърна вече

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            И на практика съм прав, сепа извън Европа не става за никакъв чеп - факт!
            Не вярно това преводите в блокчейн са гарантирани и необратими!
            SEPA идва от Single Euro Payments Area - което показва че е за Еврозоната само и още 2-3 страни я ползват без да ползват Еврото.

            Извън ЕЗ си има SWIFT, който е доста стара технология. Но е факт, че работи.


            Транзакцията в блокчейн не е гарантирана, но е необратима. Освен ако не направят хард форк на цялата верига преди транзакцията, което се е случвало доста пъти в началото за да оправят бакиите след кражби.

            Ако не знаеш по някое време от Етера се открадват едни токени дето струват къде 50 милиона в долари, следва хард форк отпреди кражбата и сега има ETC - Етер Класик и ETH - текущия етер.

            ETC си има цена даже и се търгува и си работи още - не знам дали се копа или не, но се търгува.


            Лично за мен това е безумие, но щом хората са решили така да съществуват в две паралелни вселени, едната с кражбата, другата отпреди кражбата.



            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              На теория си прав, но на практика хората не им дреме и гледат да ползват това, което върши работа.

              Относно преводите с цел прехвърляне на пари или покупка на нещо или бизнес, мисля че блокчеин (включая всички коини и стейбълите даже) не заема и 0.000000000000000000001% от пазара на транзакции (1 сатоши).

              Както се казва - парадокс.

              Имаме перфектно звучаща на теория система, ама хората си ползват старата щото им върши работа.

              И за протокола ти не разбра, че превода ти към Япония с шиткоини не е гарантиран. Питай Матеев или Хмен1 да ти обяснят технологията, че там нямаш гарантирана транзакция - транзакцията може да стане, но може и да не стане, нямаш 100% гаранция. Т.е. системата не е идеална по дизайн. Но работи в 99.999999999999999999999% от случаите. Те туй исках да кажа. Но хората не им пука че транзакцията им е вероятността и просто я ползват.

              Както и хората не им пука че банките били бавни, че преводите били скъпи, че бла, бла - просто я ползват, щото е удобна.
              И на практика съм прав, сепа извън Европа не става за никакъв чеп - факт!
              Отделно парите там не са твои - т.е имаш там един док където пише че ти дължат пари, но само ако ги имат. Ако обаче ги нямат, както тези?
              Фaлитът нa гepмaнcĸaтa бaнĸaтa Grееnѕіll yдapи Dеutѕсhе Ваnk и Соmmеrzbаnk
              17.03.2021

              https://money.bg/business/falitat-na...mmerzbank.html

              Не е вярно това, преводите в блокчейн са гарантирани и необратими!
              А и щях да забравя парите ти са САМО ТВОИ!
              Last edited by better; 05.05.2021, 22:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Аз с парите си мога да си правя кво си сакам (включително глупости), тва не е работа на една частна фирма
                Двете системи нямат нищо общо! Едната е дърта антична, която работи само в раб дни и то само в Еврозоната (хахахахахах)! Другата работи 24/7 и е ГЛОБАЛНА!
                Аз мога да пратя пари до Япония и да пристигнат след 5 минути. Ти можеш да пробваш през античната "сепа" да пратиш до Япония (ако изобщо успееш да вкараш сметка), ама ще стигнат га цъфнат налъмите
                На теория си прав, но на практика хората не им дреме и гледат да ползват това, което върши работа.

                Относно преводите с цел прехвърляне на пари или покупка на нещо или бизнес, мисля че блокчеин (включая всички коини и стейбълите даже) не заема и 0.000000000000000000001% от пазара на транзакции (1 сатоши).

                Както се казва - парадокс.

                Имаме перфектно звучаща на теория система, ама хората си ползват старата щото им върши работа.

                И за протокола ти не разбра, че превода ти към Япония с шиткоини не е гарантиран. Питай Матеев или Хмен1 да ти обяснят технологията, че там нямаш гарантирана транзакция - транзакцията може да стане, но може и да не стане, нямаш 100% гаранция. Т.е. системата не е идеална по дизайн. Но работи в 99.999999999999999999999% от случаите. Те туй исках да кажа. Но хората не им пука че транзакцията им е вероятността и просто я ползват.

                Както и хората не им пука че банките били бавни, че преводите били скъпи, че бла, бла - просто я ползват, щото е удобна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Аз с парите си мога да си правя кво си сакам (включително глупости), тва не е работа на една частна фирма
                  Двете системи нямат нищо общо! Едната е дърта антична, която работи само в раб дни и то само в Еврозоната (хахахахахах)! Другата работи 24/7 и е ГЛОБАЛНА!
                  Аз мога да пратя пари до Япония и да пристигнат след 5 минути. Ти можеш да пробваш през античната "сепа" да пратиш до Япония (ако изобщо успееш да вкараш сметка), ама ще стигнат га цъфнат налъмите
                  На теория си прав, но на практика хората не им дреме и гледат да ползват това, което върши работа.

                  Относно преводите с цел прехвърляне на пари или покупка на нещо или бизнес, мисля че блокчеин (включая всички коини и стейбълите даже) не заема и 0.000000000000000000001% от пазара на транзакции (1 сатоши).

                  Както се казва - парадокс.

                  Имаме перфектно звучаща на теория система, ама хората си ползват старата щото им върши работа.

                  И за протокола ти не разбра, че превода ти към Япония с шиткоини не е гарантиран. Питай Матеев или Хмен1 да ти обяснят технологията, че там нямаш гарантирана транзакция - транзакцията може да стане, но може и да не стане, нямаш 100% гаранция. Т.е. системата не е идеална по дизайн. Но работи в 99.999999999999999999999% от случаите. Те туй исках да кажа. Но хората не им пука че транзакцията им е вероятността и просто я ползват.

                  Както и хората не им пука че банките били бавни, че преводите били скъпи, че бла, бла - просто я ползват, щото е удобна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Това, че никой няма да разбере не е много хубаво -- освен ако не си фен на това да има повечко престъпна дейност и пране на пари

                    А това, че сетълмънта между банките става бавно е вярно, но у Англия не е така. Там може аз да имам сметка в Барклис, ти в Натуест, Халифакс или която друга английска банка си помислиш и като направиш превод през апа на телефона си, след 30 секунди партите се появавят на апа на получателя

                    Така че тези неща могат да оправят

                    В България е много важно никой да не знае кво имаш, повярвай ми! Тук има "течове отвсякъде" и нерядко ти идват на гости с куфари (празни)
                    Скоро един го "олабиха" ени 60 млн., интересното в случая е че банката не е уведомила данс, защо ли?
                    С други думи банките са много стриктни за 30-40 хил лв. но за 60 млн. ......

                    При проверката на ДАНС по случая е било установено още, че „УниКредит Булбанк“ не е уведомявала финансовото разузнаване на агенцията „при извършване на плащания на суми над 30 хил. лв., съгласно Закона за мерките срещу изпирането на пари“. Извлеченията, разпространени досега от Божков, бяха именно от тази банка.

                    https://www.svobodnaevropa.bg/a/30684165.html
                    Last edited by better; 05.05.2021, 22:21.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                      Пазят те от твоята собствена глупост

                      Иначе те не режат само към борси, а режат към офшорни локации - сега друг е въпроса че повечето шиткоин борси са регистрирани в офшорни локации.

                      Теоретично шиткоин преводите на са гарантирани. Т.е. и там няма 100% гаранция че ще мине. Така че и двете системи си приличат. Не са перфектни но вършат работа в 99.99999999% от случаите.
                      Аз с парите си мога да си правя кво си сакам (включително глупости), тва не е работа на една частна фирма
                      Двете системи нямат нищо общо! Едната е дърта антична, която работи само в раб дни и то само в Еврозоната (хахахахахах)! Другата работи 24/7 и е ГЛОБАЛНА!
                      Аз мога да пратя пари до Япония и да пристигнат след 5 минути. Ти можеш да пробваш през античната "сепа" да пратиш до Япония (ако изобщо успееш да вкараш сметка), ама ще стигнат га цъфнат налъмите
                      Last edited by better; 05.05.2021, 21:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        А това, че сетълмънта между банките става бавно е вярно, но у Англия не е така. Там може аз да имам сметка в Барклис, ти в Натуест, Халифакс или която друга английска банка си помислиш и като направиш превод през апа на телефона си, след 30 секунди партите се появавят на апа на получателя

                        Така че тези неща могат да оправят
                        Това трябва да е инстант трансфера на СЕПА-та. Все още не е по дефаулт и не се предлага от всички банки, около половината само го предлагат за момента и заема около 8% от всички трансфери в ЕЗ.

                        https://www.ecb.europa.eu/paym/integ.../index.bg.html


                        А може и да не е, може да е вътрешна система на УК.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Да ама не. Аз изкопах един лот за 30-40мин, И за една нощ ми напълни фарменето 8тб външен диск (имаше поне 6тб свободни)
                          Я го виж ти нашия бот156 Плюе по криптокойните, а тайно си копае XCH

                          Коментар


                          • За разлика от койните има маса народ, на които богатството им е предимно в акции и то в широки индекси и които са напарвили 3х с извадена инфлация. Верно това отнема средно по 10-12 години, понякога и 20 години

                            Коментар


                            • Това са само едни мокри сънища обаче. Никой тука не държи 20 койна от 2012 година

                              Имаше един колега Бонвиван дето беше взел няколко койна на $1000 ако не се лъжа и ги продаде на около $10 000

                              Ама той не беше фен на койните и ги имаше защото го бяха изнудвали, ама изнудвача тъп и накрая койните си останали у него. Добра далавера, но при него това не беше 3х увеличение на богаството. И 2х не беше. Просто една солидна сумичка в добавка към сериозния бизнес

                              Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                              Достатъчно е например да е купил 20 биткойна за скромните 50 (петдесет) долара през 2012 и все още да ги има. За това се иска едно постоянно четене, воля и здрави нерви, но пък и 1 млн. долара са достатъчно голяма сума пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                https://www.chia.net/
                                Chia Network
                                • 1 XCH = $647.04
                                • Volume 24h $34,306,494
                                • Netspace 2,292.28 PiB
                                • Difficulty147
                                • Total XCH 21,472,142
                                • Farmed XCH 472,142
                                • Unique address count 48,180
                                • Power usage (Chia Power formula) 3,450 kW
                                Barbaron намери приложение на старите си дискове
                                Да ама не. Аз изкопах един лот за 30-40мин, И за една нощ ми напълни фарменето 8тб външен диск (имаше поне 6тб свободни)
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X