IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В Биткойн не се влиза от днес за утре, това е дългосрочна инвестиция. Следенето на цената през първата година, може да "навреди" на вашето здраве

    Коментар


    • И все пак не винаги е само късмет. За пореден път направих същата грешка, която си правя от край време. Принципно често усещам кога нещо е високо и му е време да коригира, но никога не си слушам усета и не продавам навреме. Днеска видях че всичко е скъпо и си викам Айде поне веднъж да се послушам и да продам поне съм на плюс. Продадох.Да ама въпреки всичко се усъмних в себе си се оставих моментен скок да ме заблуди, че може би все пак има още растеж нагоре. И пак купих. И разбира се очакваният спад се случи моментално след това. Кога ли ще почна да вярвам на интуицията и здравия си разум.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
        БРИКС се казва, Бразилия, Русия, Индия, Китай и последните ги забравих кои бяха.
        Южна Африка.

        Коментар


        • БРИКС се казва, Бразилия, Русия, Индия, Китай и последните ги забравих кои бяха.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Познания се искат в инвестирането в акции защото там поне знаеш в какво и защо инвестираш и техн анализ малко от малко работи. И там е регулирано и манипулациите не са толкова брутални.

            В криптото неколкоцина решават всичко, а дребните риби разчитаме само и единствено на късмет.
            В момента нещата са мнооого кофти,навлизаме в нов период на студена война и всички средства и похвати са разрешени.Западът готви криптото
            за заместник на обезценените си пари,но само да си преставим какво би станало ако тия от БРИГС забранят криптото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Много правилно разсъждаваш. Това е голата истина. Трябва човек да има излишни пари, от които не се нуждае, за да има смелостта да се пробва с Биткойн и после спокойно да преживява всички възходи и падения. Но то същото важи и с всяка една друга инвестиция, направена с излишни пари. При тези инвестиции също има възходи и падения, и най-важното е човек спокойно да го приема всичко това.

              Колкото до късмета - късмет, късмет, но си иска и малко познания по въпроса, които да увеличат ПМО-то в статистически план. Липсата на познания води до чиста случайност (чист късмет), докато тяхното наличие увеличава шансовете за успех.
              Ей точно това мисля и аз- основния ми бизнес закъса тази година, може и да стигнем до ликвидация или поне до преструктуриране, имам последна вноска по едно друго инвестиционно начинание, и в крайна сметка това ме провали в крипто начинанието- продадох твърде рано, след това не се реших да рискувам и да вляза с пари, които са ми критично необходими.
              В такива начинания се влиза с пари, които можеш да прежалиш нацяло, или най-малкото не са ти нужни в момента. Иначе е по-добре да не се рискува, при спад по тези причини е много по-трудно да имаш устойчивост и да не направиш глупости, както и като цяло да имаш трезва преценка за ситуацията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Много правилно разсъждаваш. Това е голата истина. Трябва човек да има излишни пари, от които не се нуждае, за да има смелостта да се пробва с Биткойн и после спокойно да преживява всички възходи и падения. Но то същото важи и с всяка една друга инвестиция, направена с излишни пари. При тези инвестиции също има възходи и падения, и най-важното е човек спокойно да го приема всичко това.

                Колкото до късмета - късмет, късмет, но си иска и малко познания по въпроса, които да увеличат ПМО-то в статистически план. Липсата на познания води до чиста случайност (чист късмет), докато тяхното наличие увеличава шансовете за успех.
                Познания се искат в инвестирането в акции защото там поне знаеш в какво и защо инвестираш и техн анализ малко от малко работи. И там е регулирано и манипулациите не са толкова брутални.

                В криптото неколкоцина решават всичко, а дребните риби разчитаме само и единствено на късмет.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Не късмет, а вяра Аве не за теб тая раУта да знайш.
                  Ти сериозно ли? Имам няколко такива акции които държа от миналата година заради вяра. И те все повече потъват. Но там поне имам някаква база за вярата си, защото АКО се случи въпросните компании да развият идеята си те действително имат потенциал.

                  Освен това няма как да сме сигурни, че компаниите представят реално нещата, а не са измамници. Който следи примерно Nikola е видял какво се случи. Човек остава с впечатление, че има супер идея, супер продукт, млад амбициозен екип, светло бъдеще... И кво излезе накрая - всичко било измама. Но инвеститорът нямаше как да го знае, защото не го пише никъде. Изведнъж се появява един в тубата и ги изобличава с доказателства. И акцията потъва съответно. Аз бях една от повярвалите в тах и за щастие успях да се измъкна на печалба. Но си беше жив късмет, какъвто с други компании за сега нямам. И няма как да знам истина ли е писаното в медиите за тях. Карам на вяра. И за сега губя. Даже поизгубих вярата си, но надеждата ми остана поне тия да не се окажат измамници.

                  Единственият умен човек е, или поне ми се струва, че е умен - Благовест Белев - и заради който инвестирах. Всички останали по тубата имат вид на повярвали си полуолигофрени, защото са извадили късмет, но погрешно са решили, че се дължи на интелект и вече се перчат.

                  Другият умен Биткойн инвеститор е Мъск. Но съм сигурна, че е проучил фатките с криптото и е преценил, че може да инвестира достатъчно пари за да манипулира пазара. И най-вече - пробва се няколко пъти в туитър да види как се реагира на туитовете му, видя че може да манипулира целокупното малоумно човечество и чак тогава се хвърли. Т.е. той беше сигурен, че ще спечели от сделката защото 1, 2, 3... Конкретни причини е имал. Е това е с ум да прецениш.
                  А който е инвестирал в нещо само щото расте и всички го правят не е умен, а комарджия.

                  Умни са и кодерите на криптовалути - не им коства нищо да драснат 20 реда, па ако стане...

                  Умни хора има в криптото, ама не е и тук в групата. Сори - тук са комарджии повярвали в лесните пари защото е приятно да се вярва в такова нещо и случайно извадили късмет и решили че са умни и мноо ги разбират нещата.

                  Коментар


                  • Маркет капа прехвърли 2,5 Трлн. $

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      ако имат късмет и уцелят. Разумът няма нищо общо търгуването на крипто. Купилите биткойни преди години когато бяха евтини са го направил не с ума си като инвестиция, а щото са имали излишни пари и са решили да сложат малко в крипто да си пробват късмета. И той е проработил. А можеше и да не проработи и да загубят всичко.
                      Умните хора си ползват ума за смислени неща. Който няма акъл за смислени инвестира в крипто и се надява, че поне късмет може да има щом откъм акъл не е надарен.
                      Аз нямам късмет и затова преди много години когато един ме навиваше да купувам биткойни се изсмях и го игнорирах - акълът ми ми каза, че от въздух нито може да се пезели, нито има смисъл от него. Ако нямах акъл щяха да рипна и да купя при обещанието за забогатяване.
                      Някои имаха пари за прежалване и си пробваха късмета и ето ги сега - милионери. И не мислят и да продават защото не разчитат на тия пари. Могат да си позволят да го гледат как ходят нагоре и надолу и да не им дреме.
                      Много правилно разсъждаваш. Това е голата истина. Трябва човек да има излишни пари, от които не се нуждае, за да има смелостта да се пробва с Биткойн и после спокойно да преживява всички възходи и падения. Но то същото важи и с всяка една друга инвестиция, направена с излишни пари. При тези инвестиции също има възходи и падения, и най-важното е човек спокойно да го приема всичко това.

                      Колкото до късмета - късмет, късмет, но си иска и малко познания по въпроса, които да увеличат ПМО-то в статистически план. Липсата на познания води до чиста случайност (чист късмет), докато тяхното наличие увеличава шансовете за успех.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        ако имат късмет и уцелят. Разумът няма нищо общо търгуването на крипто. Купилите биткойни преди години когато бяха евтини са го направил не с ума си като инвестиция, а щото са имали излишни пари и са решили да сложат малко в крипто да си пробват късмета. И той е проработил. А можеше и да не проработи и да загубят всичко.
                        Умните хора си ползват ума за смислени неща. Който няма акъл за смислени инвестира в крипто и се надява, че поне късмет може да има щом откъм акъл не е надарен.
                        Аз нямам късмет и затова преди много години когато един ме навиваше да купувам биткойни се изсмях и го игнорирах - акълът ми ми каза, че от въздух нито може да се пезели, нито има смисъл от него. Ако нямах акъл щяха да рипна и да купя при обещанието за забогатяване.
                        Някои имаха пари за прежалване и си пробваха късмета и ето ги сега - милионери. И не мислят и да продават защото не разчитат на тия пари. Могат да си позволят да го гледат как ходят нагоре и надолу и да не им дреме.
                        Не късмет, а вяра Аве не за теб тая раУта да знайш.
                        Last edited by better; 10.05.2021, 10:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          ако имат късмет и уцелят. Разумът няма нищо общо търгуването на крипто. Купилите биткойни преди години когато бяха евтини са го направил не с ума си като инвестиция, а щото са имали излишни пари и са решили да сложат малко в крипто да си пробват късмета. И той е проработил. А можеше и да не проработи и да загубят всичко.
                          Умните хора си ползват ума за смислени неща. Който няма акъл за смислени инвестира в крипто и се надява, че поне късмет може да има щом откъм акъл не е надарен.
                          Аз нямам късмет и затова преди много години когато един ме навиваше да купувам биткойни се изсмях и го игнорирах - акълът ми ми каза, че от въздух нито може да се пезели, нито има смисъл от него. Ако нямах акъл щяха да рипна и да купя при обещанието за забогатяване.
                          Някои имаха пари за прежалване и си пробваха късмета и ето ги сега - милионери. И не мислят и да продават защото не разчитат на тия пари. Могат да си позволят да го гледат как ходят нагоре и надолу и да не им дреме.
                          Отдавна вече ти писах - тая работа не е като оная
                          и не е за теб

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                            Интересното е, че за първи път в Историята в процеса на развитие на тази нова технология могат да участват милиони човеци и да имат някаква полза от това, ако са умни и разумни.
                            ако имат късмет и уцелят. Разумът няма нищо общо търгуването на крипто. Купилите биткойни преди години когато бяха евтини са го направил не с ума си като инвестиция, а щото са имали излишни пари и са решили да сложат малко в крипто да си пробват късмета. И той е проработил. А можеше и да не проработи и да загубят всичко.
                            Умните хора си ползват ума за смислени неща. Който няма акъл за смислени инвестира в крипто и се надява, че поне късмет може да има щом откъм акъл не е надарен.
                            Аз нямам късмет и затова преди много години когато един ме навиваше да купувам биткойни се изсмях и го игнорирах - акълът ми ми каза, че от въздух нито може да се пезели, нито има смисъл от него. Ако нямах акъл щяха да рипна и да купя при обещанието за забогатяване.
                            Някои имаха пари за прежалване и си пробваха късмета и ето ги сега - милионери. И не мислят и да продават защото не разчитат на тия пари. Могат да си позволят да го гледат как ходят нагоре и надолу и да не им дреме.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                              Да,сигурно и ти това не го твърдеше


                              [ATTACH=CONFIG]n3756989[/ATTACH]
                              Ами объркал съм критпото . Към 9.3.21 Етера е 1782$, сега колко е и какъв ръст е направил сам може да си го сметнеш. Можеш да видиш и маркет капа колко е бил. Просто парите отиват в крипто, това е тенденцията и тя ще продължи докато печатниците печатат лесни пари. Рано или късно пък ръста на алтовете прелива в Биткойн!
                              Last edited by better; 10.05.2021, 10:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                                За да ме "образоват" и мен лапнишарана,и да "инвестирам"в бъдещето хубаво е специалистите да ми обяснят това болднатото.И без постове от рода на: прост си и не разбираш технологията,без обиди,а аргументирано и ентелегентно,като за прост човек.
                                Ще бъде и от полза за темата
                                Като всяка нова технология,
                                и технологията на blockchain + smart contracts + DFin + DApps + ...
                                ще имат и полезни, и вредни приложения сега и в бъдеще.
                                Поради лекотата на създаване на нови крипто-валути се появиха и безброй безсмислени монетки.
                                Аз очаквам глобално ползата за Човечеството от полезните приложения да е огромна,
                                а на вредните приложения ще се противодейства.

                                Интересното е, че за първи път в Историята в процеса на развитие на тази нова технология могат да участват милиони човеци и да имат някаква полза от това, ако са умни и разумни.

                                Ще има и губещи. Както някога собствениците на такси-файтоните, които не са преминали навреме към такси-с-ДВГ

                                П.П. Всякакви наивни краткосрочни прогнози са смешни Важна е тенденцията.
                                Last edited by barbaron; 10.05.2021, 10:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X