IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук некой хора звучът като Грую И Харито у темта Алтерко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Биткойн не е обещавал, че няма да е по-евтин от предишния месец....всъщност, Биткойн на никого нищо не е обещавал
      Тия ги разправяй на купилите на 60 000, защото щеше да става 1 000 000, ще ти се зарадват. Някой да е обвинявал биткойн, че е обещавал нещо? Не. Набутващите се така си говорят, за да натътрузят нововлизащите. Едните и другите са предостатъчно. И едните и другите не практитуват купуване в ниското и продаване във високото, стискат. В играта са. Не дават да ги поучават, не желаят да учат. Те знаят!
      М.... . ш..... ..й.о!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

        Tова да се обясняват основни неща на хора до 35 год е невъзможно.
        Особено закърмени във БГ мутренски преход и във съзнателния им живот виждали само Ръст по борси, крипто, имоти.
        Фиатните пари ще загубят едни 3-5% от инфлацията тая година.
        Знаеш ли защо, щото средния американец не получи много от грантовете и програмите, щото новите пари основно отиват на борсата или във големите компании.

        Преди близо 2500г Аристотел написа своя прочут трактат за парите. Парите служат като средство за размяна, запас от стойност и разчетна единица. В своя трактат Аристотел изброява характеристиките на идеалните пари.
        Парите трябва да се делят, поради което не използваме изобразителното изкуство като пари. То трябва да бъде заменяемо, поради което не използваме недвижими имоти като пари.
        Би трябвало да е рядко, поради което не използваме желязна руда като пари и т.н. Аристотел заключава, че само златото има всички тези качества и е идеалната форма на парите.
        Отделно, златото е децентрализирано, само и единствено по това си прилича до голяма степен със биткойна.
        Златото и имотите ти помагат да си запазиш стойноста на парите (от инфлацията).
        А със джобните си пари ( или макс 5% от портфейла) можеш да спекулираш със биткойна.
        А със сериозна сума можеш да инвестираш, купувайки акции.
        Ама много ми идва, някой дето е вкарал 1000 лв в биткойн и да си къне фланелката дето щяло да иде на $100 000.
        Кой е вкарал 1000 лв. я покажи да видим?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          М-да, better, при цена над 60К си спомням, че беше в екстаз...

          90% продават при сривовете. Държат, държат и близо до дъното продават. Това, че още държиш е индикатор, че не сме близо до дъното

          Има и един друг индикатор, но няма да го споменавам, за да не го дразня
          Аз съм от другите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

            Tука имаше един бай Маринец, орева целия форум че направил печалба от две унции злато и после продаде като падна цената. Та и ти вкарал си 2-3 хиляди спечелил си 1000 и вече голям рев голяма работа
            вЕрвай си

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              А на "нарисуваните" лесни пари, само с едно натискане на един бутон, само тази година (2 Трлн. $ и горе долу токоз евра), какъв е фундамента викаш?
              Tова да се обясняват основни неща на хора до 35 год е невъзможно.
              Особено закърмени във БГ мутренски преход и във съзнателния им живот виждали само Ръст по борси, крипто, имоти.
              Фиатните пари ще загубят едни 3-5% от инфлацията тая година.
              Знаеш ли защо, щото средния американец не получи много от грантовете и програмите, щото новите пари основно отиват на борсата или във големите компании.

              Преди близо 2500г Аристотел написа своя прочут трактат за парите. Парите служат като средство за размяна, запас от стойност и разчетна единица. В своя трактат Аристотел изброява характеристиките на идеалните пари.
              Парите трябва да се делят, поради което не използваме изобразителното изкуство като пари. То трябва да бъде заменяемо, поради което не използваме недвижими имоти като пари.
              Би трябвало да е рядко, поради което не използваме желязна руда като пари и т.н. Аристотел заключава, че само златото има всички тези качества и е идеалната форма на парите.
              Отделно, златото е децентрализирано, само и единствено по това си прилича до голяма степен със биткойна.
              Златото и имотите ти помагат да си запазиш стойноста на парите (от инфлацията).
              А със джобните си пари ( или макс 5% от портфейла) можеш да спекулираш със биткойна.
              А със сериозна сума можеш да инвестираш, купувайки акции.
              Ама много ми идва, някой дето е вкарал 1000 лв в биткойн и да си къне фланелката дето щяло да иде на $100 000.
              Last edited by hazard; 28.06.2021, 01:14.

              Коментар



              • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
                Абе те и шортъджиите изревеха здраво тази година, такаче гаранция няма дали няма да отвориш късо на дъното. Същото като да се нашиеш на върха. Между другото архитекта къде изчезна?
                "архитекта" си го прибраха в Карлуково
                докато борсите пак тръгнат надолу
                Last edited by barbaron; 28.06.2021, 00:34.

                Коментар


                • Абе те и шортъджиите изревеха здраво тази година, такаче гаранция няма дали няма да отвориш късо на дъното. Същото като да се нашиеш на върха. Между другото архитекта къде изчезна?

                  Коментар


                  • М-да, better, при цена над 60К си спомням, че беше в екстаз...

                    90% продават при сривовете. Държат, държат и близо до дъното продават. Това, че още държиш е индикатор, че не сме близо до дъното

                    Има и един друг индикатор, но няма да го споменавам, за да не го дразня

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      И какво пиша аз? Казвам, че съм се включил преди 4-5 години. Aз почти не търгувам - купувам при корекции и продавам, когато имам нужда. Марджини и т.н не ме интересуват. Това дали се печели от други инструменти, може и така да е, аз не съм казал, че не може. Това, че аз съм на печалба от Биткойн, не означава, че е най-печелившия актив.
                      За да печелиш от Биткойн, трябва просто да вярваш в Него
                      Tука имаше един бай Маринец, орева целия форум че направил печалба от две унции злато и после продаде като падна цената. Та и ти вкарал си 2-3 хиляди спечелил си 1000 и вече голям рев голяма работа

                      Коментар


                      • Освен това, за истината ако се вгледаш в най малките и най незначителните детайли ще откриеш логическата връзка. Предния път като падаше от към 20к в един момент пак се появиха едни които вземат койни на заем и дават лихва, те просто ги продадоха и когато цената падна още много ги купиха обратно за да ги върнат на клиентите си които САМО КУПУВАТ това чудо на природата за да печелят. Направиха го и спечелиха, при такава повтаряемост да не знаеш какво да направиш.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          better, ами ти ако вярваш на джоба си няма да пишеш тези неща. Хилядите проценти за които все пишете ги има при всеки спекулативен инструмент през марджин, а при биткойна тези резки движения също са през марджин - всеки от тези брокери - борси на койни за това използва покупките и продажбите на клиентите си ако не си се сетил.
                          И какво пиша аз? Казвам, че съм се включил преди 4-5 години. Aз почти не търгувам - купувам при корекции и продавам, когато имам нужда. Марджини и т.н не ме интересуват. Това дали се печели от други инструменти, може и така да е, аз не съм казал, че не може. Това, че аз съм на печалба от Биткойн, не означава, че е най-печелившия актив.
                          За да печелиш от Биткойн, трябва просто да вярваш в Него
                          Last edited by better; 27.06.2021, 22:37.

                          Коментар


                          • better, ами ти ако вярваш на джоба си няма да пишеш тези неща. Хилядите проценти за които все пишете ги има при всеки спекулативен инструмент през марджин, а при биткойна тези резки движения също са през марджин - всеки от тези брокери - борси на койни за това използва покупките и продажбите на клиентите си ако не си се сетил.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                              и с 50% по евтин от миналия месец.....
                              честито на стискащите!..
                              Биткойн не е обещавал, че няма да е по-евтин от предишния месец....всъщност, Биткойн на никого нищо не е обещавал

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

                                И в това му се състои фундаментът ли - че е по-скъп от миналата година ?!
                                А на "нарисуваните" лесни пари, само с едно натискане на един бутон, само тази година (2 Трлн. $ и горе долу токоз евра), какъв е фундамента викаш?

                                Коментар

                                Working...
                                X