IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бихте ли купили Liberty Reserve сега? Разликата в принципа е минимална, а възможните лостове на правителствата са същите. Защо едното не мина, а другото мина. Да се твърди, че не могат да спрат на практика БТК е повече от смешно. Най-малкото домейните, дето работят с това са публични, а и без връзка с "нечестните" валути БТК е просто цифрички. Аз категорично нямам намерение да инвестирам (като всеки нормален човек съм си задавал и тоя въпрос).
    Клиентите ми плащат, за да знам отговорите на въпросите им. Директно ме питаха днес още по телефона "ама да не ме карат да ходя да давам обяснения с тия анонимности".
    Liberty Reserve was a Costa Rica-based centralized digital currency service that billed itself as the "oldest, safest and most popular payment processor ... serving millions all around a world".[1] The site had over one million users when it was shut down by the United States government. Prosecutors argued that due to lax security, alleged criminal activity largely went undetected, which ultimately led to them seizing the service.[2]
    In May 2013, Liberty Reserve was shut down by United States federal prosecutors under the Patriot Act after an investigation by authorities across 17 countries. The United States charged founder Arthur Budovsky and six others with money laundering and operating an unlicensed financial transaction company.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Liberty_Reserve
    Last edited by IvanTerziev; 22.11.2013, 20:48.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • с Биткоийни вече може да се лети и в космоса

      http://www.coindesk.com/virgin-galac...chard-branson/

      Коментар


      • А знаеш ли през балканската война как си менкахме партенки за канчета и фелдфебела ни биеше зад вратовете и с карцер ни плашеше.
        6 месеца са много за днешния свят, адски много.

        Една интересна графика:
        http://bitcoinrichlist.com/charts/pe...ned-by-richest

        Коментар


        • Единствената разлика е, че тази валута е централизирана.
          Какво би могло да означава това беше представено нагледно от задълбоченото международно разследване на друг вид онлайн валута, Liberty Reserve, която в момента е обвинена в участие в схема за пране на пари, „обработила“ 6 милиарда долара.
          ...
          Единствената свобода, която Liberty Reserve предостави на своите потребители беше свободата да извършват престъпления, тъй като се беше превърнал в популярен център за измамници, хакери и трафиканти", заявява той. "Международно-координираната дейност по затварянето му, която обявяваме днес е важна стъпка към обуздаването на „дивия запад“ на незаконното интернет банкиране. Както е посочено в обвинителния акт, Liberty Reserve е умишлено създаден и структуриран, за да улесни всякаква престъпна дейност. Той на практика беше банката на черния пазар. "

          Законоприлагащите органи най-накрая се докопаха до най-слабото звено в лабиринта от виртуални задни улички, субекти с променени самоличности и други: следата на парите. Да се проследи определено хакване е почти невъзможно, но да се проследи, например, къде отиват откраднати пари е далеч по-възможно.
          https://bitcoini.com/bitcoin-news-18

          Приликите са напълно случайни, статия от преди само 4 и нещо месеца:
          Заповедта е от 30 май, тази година, издадена седмица и половина след провеждането на конференцията “Bitcoin 2013” в Сан Хосе, Калифорния. В писмото се казва, че фондацията „Биткойн“ може да се счита за организация извършваща парични преводи (money transmission business), и я заплашва с глоби и затвор.
          ...
          И други щати са проявили агресия в борбата с финансовите стартъпи. В началото на миналия месец щатът Virginia закрива компанията Tangible Cryptography на базата на жалба, свързана с нейната услуга „FastCash4Bitcoins“. И други технологии за плащане са били нарочени; Матонис посочва обтегнатите отношения между регулатора в щата Илинойс и някои фирми за плащания, NetSpend включително.
          https://bitcoini.com/bitcoin-news-21
          Last edited by IvanTerziev; 22.11.2013, 16:14.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Не бой се и за тях има лек --> Li-Fi...маститите оператори де
            Ганя Балканский J.R.

            Коментар


            • Нали от това патя в момента. Мастити оператори на телефон и мобилен нет ме правят на маймуна и се циганят за 10 лева, а съм редовен платец. Ту плана ми занулили, ту надписали нещо, ту "забравили", че съм им върнал някое остройство и ми пляснали 50 лева (ако мине). Свободният нет ми върши по-добра работа (навсякъде има по някой оставен free рутер), и понеже ми писна и си сменям доставчика - и аз ще пусна свободен като дойдат новите с жицата. И торентите са на същия принцип - съвест и взаимопомощ, и от години нямат спиране.
              Парите развалят хората. А и властите доказаха, че всичко е под техен контрол. Май се разбрахме дотук, че гледаме бета версията. Аз като "честни пари" виждам само проблеми в бетата, в тоя си разпределен вид. Пък и едва ли някой от имащите койнове би купувал на тия цени, ако ме разбирате.

              "В отговор на официално запитване от КФН, БНБ цитира доклад на Европейската централна банка, който рзглежда 2 вида валути - Биткойн и Second Life долари. "
              https://bitcoini.com/bitcoin-news-76

              Я, предната виртуална валута била жива. Почвам, почвам да си компилирам валута.

              На някой да му звучи познато?
              http://en.wikipedia.org/wiki/Economy...rency_exchange
              "...No government,
              ... Linden Lab has been marketing SL as a viable business channel for making real money
              ... Users on the Second Life forums have calculated the Gini coefficient of Second Life to regularly exceed 0.9, with 90% of the money within the world controlled by the richest 10% of users.
              ... The low cost of business in SL allows unprofitable business models to be sustained at a lower real world cost than would be possible for the same business in real life.
              "
              Кой не се хванал, той не забогатял от въздух, линковете са от статията горе:

              "^ Second Life economy totals $567 million US dollars in 2009 — 65 % growth over 2008
              Jump up ^ Paul Sloan (2005-12-01).

              "The Virtual Rockefeller: Anshe Chung is raking in real money in an unreal online world". Business 2.0. Retrieved 2007-05-29."
              Last edited by IvanTerziev; 22.11.2013, 13:47.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Как мислиш за изкушение за милиарди, ей тъй да направят някоя промяна по терлици, и да направят състояние?
                Хората от ядрото разработващи приложения за биткойн ВЕЧЕ са направили състояния. Не изключвам възможността някои от тях да са се полакомили и да са продали биткойните си ощ на 200 долара. Но повечето от тях са не само мултимилиоери но скоро ще станат и милиардери! Единственото лошо е на този момент е че това доскоро бяха най-обикновени момчета. Дет се вика, наивници на средна възраст. Огромната част от тях нямат имунитет срещу това да имат много пари /наистина много/. Такъв имунитет не се изгражда за годи-две. Често са необходими дори няколко поколения. Съвсем реална е възможността скоро доста от тях да превъртят...


                Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Новите валути чукат на вратата, една дето не я бях чувал се търгува за 0,01 койна. И там се копае по-лесно. Докога така?
                Свободен пазар... Всичко незабранено от закона е разрешено...

                В момента наблюдаваме 1-ва серия от сериала "Пряка Демокрация".
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  ...
                  Необходимо е принципно решение за състезателност при наредените преводи. Може дори да се достигне до тъй нареченото твърдо разклонение (hard fork) на мрежовия протокол нещо като Bitcoin 2.0 за да се реши принципно този проблем. Но каквото и решение да се вземе паричната основа от 21 милиона биткойни ще се запази и сегашните собственици могат да са уверени, че ще запазят биткойните, които сега притежават!
                  Как мислиш за изкушение за милиарди, ей тъй да направят някоя промяна по терлици, и да направят състояние? Нещата вървят със светкавична скорост, разтоварват самосвала за минути и изчезват! Новите валути чукат на вратата, една дето не я бях чувал се търгува за 0,01 койна. И там се копае по-лесно. Докога така?
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    http://blockchain.info/charts/avg-confirmation-time

                    Oсвен всичко коментирано - времето за транзакция пълзи стабилно нагоре, не ми е ясна причината, вероятно е свързано с натоварването.
                    Ето това вече е нещо, което си струва да се наблюдава. Съществува временна и основна причина.

                    Временната причина е нарастващата известност и лавинообразното нарастване на броя на преводите "кандидатстващи" за включване в блок с определен максимален размер, но всички желаещи с минималния определен разбер на таксата или дори доста често съвсем без никакви такси. Последното често се възприема като спам, но до момента миньорите са пренебрегвали този проблем.

                    Основната причина е недобрата икономика на биткойн що се отнася до определянето на размера на минималната такса за превод. В новата версия на Bitcoin-Qt v0.9 се предвиждат тъй наречените умни такси, но това ще е временно решение.

                    Необходимо е принципно решение за състезателност при наредените преводи. Може дори да се достигне до тъй нареченото твърдо разклонение (hard fork) на мрежовия протокол нещо като Bitcoin 2.0 за да се реши принципно този проблем. Но каквото и решение да се вземе паричната основа от 21 милиона биткойни ще се запази и сегашните собственици могат да са уверени, че ще запазят биткойните, които сега притежават!
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • http://blockchain.info/charts/avg-confirmation-time

                      Oсвен всичко коментирано - времето за транзакция пълзи стабилно нагоре, не ми е ясна причината, вероятно е свързано с натоварването. 20 мин. са предостатъчно време за сериозни разлики, но не се знае утре колко ще са.

                      Добре, БТК е евтин за превод, но спрямо PayPal. Има и други.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                        Казвам им 1% такса превод и ако искат.
                        Ами естествено. Никъде другаде няма такава евтиния! Бах ти и търговеца ако не може да си позволи най евтината опция от $1/ден за да приема плащания чрез биткойн без валутен риск?!...

                        Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                        Така че ако се ползва разумно пейпал не е никак скъп.
                        Сравнено с биткойн пейпал е безбожно скъп!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • https://bitcoini.com/ - ентусиасти
                          Ганя Балканский J.R.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                            Той не е точно банкомат, има двупосочни функции. На първия му ден има транзакции за 100к канадски долара = 95 к американски, като 80% са вкарване на пари и купуване на биткойни и само 20% смяна на биткойни за канадски долари.
                            за отва са "......" -те...
                            Ганя Балканский J.R.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от _PMP_ Разгледай мнение
                              Бях пуснал линк за биткоин "банкомата" някъде по-назад, там е ключа от палатката...ама ти си тъмен гений на open source-a, явно и на PGP, не мое да не измислиш нещо революционно....
                              Той не е точно банкомат, има двупосочни функции. На първия му ден има транзакции за 100к канадски долара = 95 к американски, като 80% са вкарване на пари и купуване на биткойни и само 20% смяна на биткойни за канадски долари.

                              Коментар


                              • В пейпал таксата е до 3,9%(+20-30 цента май) и като търговец се плаща най-много този процент. И обикновено е този ако си в европа.
                                Единствената друга такса е за дърпането на пари към банката и тя е 2 евро (през карта), няма такса за превода. Тъй като 2 евро си е пари аз лично предпочитам да правя големи преводи защото на няколко хиляди 2 евро са нищо.

                                Така че ако се ползва разумно пейпал не е никак скъп.
                                Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                                Коментар

                                Working...
                                X