IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако имаме спайк нагоре, това ще накара много хора да продадат новината, което ме принуждава и аз да застана в такава позиция и да махна едно 10-20%-та в очакване на корекция след това. Лошото е, че не знаем сега ли ще го одобрят(ако се случи това)или март за да се депозират сега койни на борсата. А ако кажат, че е одобрен и мрежите ще са натоварени, съответно таксите още не се знае колко нагоре.

    Коментар


    • Корекцията се задълбочи преди решението за ETF . И би трябвало тези дни да приключи. Според мен решението ще е положителни. Като при положителна новина ще направи спайк за няколко дни на горе и след това ще влезне в по сериозна корекция до към средата и края на февруари. Бичият тренд отново ще се възобнови с очакванията за халвинга.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
        Моля, аз си стоя зад думите за него и Авеланш. ICP даже се мъчи да излиза на моменти от тренда на коня показвайки странни движения. Всичко докато падаше, той качи 30%-та по едно време, преди това всичко стоеше и беше скочил, после всичко скочи той стоя...
        ...
        Да, извинявай, забравих че не те цитирам тебе.



        Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
        Много нервен е май пазара, 10-ти наближава ЕТФ-и нямааа. Тия хиени от BlackRock и ко дали пък не мислят да сварят всички - да пропуснат 10-ти и да го върнат до 20к, да напазаруват и хоп Февруари-Март да им го одобри SEC и после да хванат и халвинга

        Или пък просто няма да има ЕТФ и доста хора ще пием по една студена вода поне до края на годината?
        Интересна седмица се очертава във всеки случай.

        Всички го чакат ETF-a на 8-ми януари, (уж) ще одобрят няколко наведнъж в първи транш, другите ще чакат. Разбира се нищо сигурно няма, всичко зависи от SEC.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
          Мерси за ICP дето го каза, и аз купих малко, върви най-добре от всички други алт-шитни дето накупих.
          Моля, аз си стоя зад думите за него и Авеланш. ICP даже се мъчи да излиза на моменти от тренда на коня показвайки странни движения. Всичко докато падаше, той качи 30%-та по едно време, преди това всичко стоеше и беше скочил, после всичко скочи той стоя...

          Ще видим, двата проекта уж имат бъдеще, единия да успее истински ще съм доволен. Малко след тях очаквам нещо добро за Чейнлинк, а соПоланка нищо чудно и тя да изненада. Във всеки шиткойн с пари за семки, айде за първите два сън сложил за семки и бонбонки.
          76/21/3, това ми е съотношението кон/Етер/шитове. Не знам при голяма корекция дали няма да обърна още малко кон в шитове. Но макс още процент. Етерът засега не го пипам, но пък при ДЦА продажби някога си, той ще хвърчи много преди малкото количество кон с което съм готов да отигравам цикъл.
          Ходъл и толкова.

          Коментар


          • Много нервен е май пазара, 10-ти наближава ЕТФ-и нямааа. Тия хиени от BlackRock и ко дали пък не мислят да сварят всички - да пропуснат 10-ти и да го върнат до 20к, да напазаруват и хоп Февруари-Март да им го одобри SEC и после да хванат и халвинга

            Или пък просто няма да има ЕТФ и доста хора ще пием по една студена вода поне до края на годината?
            Интересна седмица се очертава във всеки случай.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Как може да поскъпва някаква шитня с неограничен съплай, ума ми не го побира?
              [ATTACH=CONFIG]n4143198[/ATTACH]

              Ми утре ако пуснат още 566 милиона/милиарда/трильона?

              То и за Етера никога не е имало фиксиран съплай, ама задмина $2К. Помня като беше по $200 го гледах и си виках същото: "кой пък дава за това 200 гущера, като няма таван емитирането?".

              А за Солана протокола така е замислен, че инфлацията да пада с годините, очакват дългосрочно да падне на 1.5% годишно. От една страна инфлационно се емитират токени за да се плати на валидатори/стейкърджии, от друга се изгарят токени с различни механизми, например 50% от таксите за транзакциите се изгарят, другата половина отива за разни награди. https://docs.solana.com/inflation/inflation_schedule

              Тъй че инфлацията не е страшна, незнайното е кога FTX ще си изсипят чувалите с токени да ги продадат и като се срине, ще купя още малко.

              Вече няколко проекта видях, дето пишеха че се местят на Солана. Може наистина един ден да съборят Етера, дето направиха доста подобрения, но пак въобще не е достатъчно. Кой ще ти чака средно 15 секунди и $1 за транзакция, като при Солана блока се оформя за 400 милисекунди и таксите са фракции от цента.

              Мерси за ICP дето го каза, и аз купих малко, върви най-добре от всички други алт-шитни дето накупих.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                Всъщност се оказва че е имало и други тръпки за поскъпването на Солана. Освен че е тръгнал някакъв дебел проект с токен JITO (JTO/USDT), за който нещо четох ама нищо не разбрах (баси колко съм тъп! ха-ха..) https://www.jito.network/ има и по-интересно нещо: имало за продажба смартфон, с вграден официалният портфейл на Солана (SOLFLARE), в който е имало подарък от 30 млн. броя от меме-токена BONK (Има съплай пре-емитирани сто трилиона токена). Междувременно обаче цената на токена поскъпнала толкова, че който купи телефона и продаде токените, си избива парите за покупката и все едно го купува за без пари. Съответно всички наличности били разпродадени много бързо и въобще не е ясно кога ще има пак. https://store.solanamobile.com/eu/detail/saga-eu

                Докато четох https://solanamobile.com/ направо се зарибих, ако имаше наличност щях да си го купя. Не заради меме-шита, ами заради това че идва с чист Андроид, без инсталирани простотии от производителя които не можеш да махнеш без да root-неш телефона (съответно се губи гаранцията). Би трябвало да ги няма и всичките "google services" които работят във фонов режим и следят всичко каквото правиш, това не е ясно написано дали ги има. Нормално при инсталация на чист Андроид (от "Custom Rom") ги няма, но пак има начин да се ползва магазина GooglePlay, та в случая не е ясно.

                Има си вграден чип за сигурност в който се пазят частните ключове, както е при хардуерните портфейли например Ledger, Trezor. Смисъла от тоя чип е, ако се открадне/загуби телефона, да не могат да се извлекат ключовете за портфейла, информацията се самоунищожава при опит за интервенция. С две думи, джиджено телефонче направено за прайваси и крипто маниаци. Гледам, че и магазин на Shopify се подготвя да се харчат токените от мрежата на Солана, нещата придобиват други измерения. Добре че са почивните дни, та прочетох доста материали и видях колко съм изостанал от събитията.



                Май не е съвсем така, според каквото четох, за да се ползва LN (Lightning Network), трябва първо да депозираш някакви койни в отделен портфейл, а това си е нормална транзакция и ще те оскубят 5-10 долара. После се отваря канал с магазина или с който обект/субект правиш най-често алъш-вериш и изпращаш/приемаш койни почти без комисионна. Накрая като решиш да затвориш канала, само нетната сума от алъш-вериша се записва на блокчейна, а това пак си е класическа транзакция, значи още 5-10 долара, макар че много пари са спестени междувременно. Поне така го разбирам аз, не съм ползвал LN и нищо не твърдя и споря.




                Дано си се оправил, не знам какво си видял ама ги погледнах и на Uniswap и на 1inch за такава обмяна цената все е около $7, пладнешки обирджии са тия, ако и двата токена са в мрежата на Етера, цената трябва да е около $1.50 (38 Gwei се умножава по минимум 21'000 и се получава цената в Етери за транзакцията https://etherscan.io/gastracker Докато пишех и доста падна, отива към $1)

                EDIT: 1Gwei = 0.000000001 Ether https://info.etherscan.com/what-is-gas-fee/

                Примерно:

                38 Gwei x 0.000000001 x 21`0000 = 0.000798 Ether -> при цена $2'300 таксата е около $1.80
                Сваляш си Wallet of Satoshi, мяташ 0.1 кон (4500$) ако ти е скъпо, чакаш да се успокои чейна прехвърляш срещу 5-10$ и си хачриш на воля срещу 0.01 $ на транзакция. Това е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                  Всъщност се оказва че е имало и други тръпки за поскъпването на Солана. Освен че е тръгнал някакъв дебел проект с токен JITO (JTO/USDT), за който нещо четох ама нищо не разбрах (баси колко съм тъп! ха-ха..) https://www.jito.network/ има и по-интересно нещо: имало за продажба смартфон, с вграден официалният портфейл на Солана (SOLFLARE), в който е имало подарък от 30 млн. броя от меме-токена BONK (Има съплай пре-емитирани сто трилиона токена). Междувременно обаче цената на токена поскъпнала толкова, че който купи телефона и продаде токените, си избива парите за покупката и все едно го купува за без пари. Съответно всички наличности били разпродадени много бързо и въобще не е ясно кога ще има пак. https://store.solanamobile.com/eu/detail/saga-eu

                  Докато четох https://solanamobile.com/ направо се зарибих, ако имаше наличност щях да си го купя. Не заради меме-шита, ами заради това че идва с чист Андроид, без инсталирани простотии от производителя които не можеш да махнеш без да root-неш телефона (съответно се губи гаранцията). Би трябвало да ги няма и всичките "google services" които работят във фонов режим и следят всичко каквото правиш, това не е ясно написано дали ги има. Нормално при инсталация на чист Андроид (от "Custom Rom") ги няма, но пак има начин да се ползва магазина GooglePlay, та в случая не е ясно.

                  Има си вграден чип за сигурност в който се пазят частните ключове, както е при хардуерните портфейли например Ledger, Trezor. Смисъла от тоя чип е, ако се открадне/загуби телефона, да не могат да се извлекат ключовете за портфейла, информацията се самоунищожава при опит за интервенция. С две думи, джиджено телефонче направено за прайваси и крипто маниаци. Гледам, че и магазин на Shopify се подготвя да се харчат токените от мрежата на Солана, нещата придобиват други измерения. Добре че са почивните дни, та прочетох доста материали и видях колко съм изостанал от събитията.



                  Май не е съвсем така, според каквото четох, за да се ползва LN (Lightning Network), трябва първо да депозираш някакви койни в отделен портфейл, а това си е нормална транзакция и ще те оскубят 5-10 долара. После се отваря канал с магазина или с който обект/субект правиш най-често алъш-вериш и изпращаш/приемаш койни почти без комисионна. Накрая като решиш да затвориш канала, само нетната сума от алъш-вериша се записва на блокчейна, а това пак си е класическа транзакция, значи още 5-10 долара, макар че много пари са спестени междувременно. Поне така го разбирам аз, не съм ползвал LN и нищо не твърдя и споря.




                  Дано си се оправил, не знам какво си видял ама ги погледнах и на Uniswap и на 1inch за такава обмяна цената все е около $7, пладнешки обирджии са тия, ако и двата токена са в мрежата на Етера, цената трябва да е около $1.50 (38 Gwei се умножава по минимум 21'000 и се получава цената в Етери за транзакцията https://etherscan.io/gastracker Докато пишех и доста падна, отива към $1)

                  EDIT: 1Gwei = 0.000000001 Ether https://info.etherscan.com/what-is-gas-fee/

                  Примерно:

                  38 Gwei x 0.000000001 x 21`0000 = 0.000798 Ether -> при цена $2'300 таксата е около $1.80
                  Как може да поскъпва някаква шитня с неограничен съплай, ума ми не го побира?
                  Click image for larger version

Name:	sol.jpg
Views:	1
Size:	21.3 КБ
ID:	4143198


                  Ми утре ако пуснат още 566 милиона/милиарда/трильона?

                  Коментар




                  • НОВОГОДИШНИ ПОЗДРАВИ ОТ МИНЬОРИТЕ НА BTC
                    Last edited by barbaron; 02.01.2024, 12:51.

                    Коментар


                    • Всъщност се оказва че е имало и други тръпки за поскъпването на Солана. Освен че е тръгнал някакъв дебел проект с токен JITO (JTO/USDT), за който нещо четох ама нищо не разбрах (баси колко съм тъп! ха-ха..) https://www.jito.network/ има и по-интересно нещо: имало за продажба смартфон, с вграден официалният портфейл на Солана (SOLFLARE), в който е имало подарък от 30 млн. броя от меме-токена BONK (Има съплай пре-емитирани сто трилиона токена). Междувременно обаче цената на токена поскъпнала толкова, че който купи телефона и продаде токените, си избива парите за покупката и все едно го купува за без пари. Съответно всички наличности били разпродадени много бързо и въобще не е ясно кога ще има пак. https://store.solanamobile.com/eu/detail/saga-eu

                      Докато четох https://solanamobile.com/ направо се зарибих, ако имаше наличност щях да си го купя. Не заради меме-шита, ами заради това че идва с чист Андроид, без инсталирани простотии от производителя които не можеш да махнеш без да root-неш телефона (съответно се губи гаранцията). Би трябвало да ги няма и всичките "google services" които работят във фонов режим и следят всичко каквото правиш, това не е ясно написано дали ги има. Нормално при инсталация на чист Андроид (от "Custom Rom") ги няма, но пак има начин да се ползва магазина GooglePlay, та в случая не е ясно.

                      Има си вграден чип за сигурност в който се пазят частните ключове, както е при хардуерните портфейли например Ledger, Trezor. Смисъла от тоя чип е, ако се открадне/загуби телефона, да не могат да се извлекат ключовете за портфейла, информацията се самоунищожава при опит за интервенция. С две думи, джиджено телефонче направено за прайваси и крипто маниаци. Гледам, че и магазин на Shopify се подготвя да се харчат токените от мрежата на Солана, нещата придобиват други измерения. Добре че са почивните дни, та прочетох доста материали и видях колко съм изостанал от събитията.

                      Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      Най-бързо и безплатно (около 1 цент) ще е през LN мрежата на Биткойн.

                      https://decrypt.co/202474/stablecoin...coinize-dollar
                      Май не е съвсем така, според каквото четох, за да се ползва LN (Lightning Network), трябва първо да депозираш някакви койни в отделен портфейл, а това си е нормална транзакция и ще те оскубят 5-10 долара. После се отваря канал с магазина или с който обект/субект правиш най-често алъш-вериш и изпращаш/приемаш койни почти без комисионна. Накрая като решиш да затвориш канала, само нетната сума от алъш-вериша се записва на блокчейна, а това пак си е класическа транзакция, значи още 5-10 долара, макар че много пари са спестени междувременно. Поне така го разбирам аз, не съм ползвал LN и нищо не твърдя и споря.


                      Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                      Някой по запознат с тази материя - каква е причината за голямата разлика в газ фии при смяна на Арбитрум в УСД Ц койн при Унисуап спрмо 1инч. В момента при унисуапа е 3.50 долара докато в 1 инч е около 30 цента?
                      Дано си се оправил, не знам какво си видял ама ги погледнах и на Uniswap и на 1inch за такава обмяна цената все е около $7, пладнешки обирджии са тия, ако и двата токена са в мрежата на Етера, цената трябва да е около $1.50 (38 Gwei се умножава по минимум 21'000 и се получава цената в Етери за транзакцията https://etherscan.io/gastracker Докато пишех и доста падна, отива към $1)

                      EDIT: 1Gwei = 0.000000001 Ether https://info.etherscan.com/what-is-gas-fee/

                      Примерно:

                      38 Gwei x 0.000000001 x 21`0000 = 0.000798 Ether -> при цена $2'300 таксата е около $1.80
                      Last edited by Д.Петков; 29.12.2023, 22:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                        След доста ровене в нета, мисля че разбрах защо така литна Сополана. Paxos са чакали разрешителни за да пуснат стейбълкойн в мрежата на Солана - Pax Dollar (USDP) и скоро са го получили. А тия Paxos са май единствените дето имат разрешения да емитират стейбълкойни и то с регулации от няколко дестинации. За "законен" стейбълкойн не може да се говори, защото то закони няма, но поне не са в нарушение. Тая случка май се е оказва ключа от палатката и се явява game-changer, защото изведнъж се появява регулаторно читав стейбълкойн, съчетан с високата скорост на транзакциите в мрежата на Солана. Капацитета на мрежата им да валидира транзакции е същия като на VISA/Mastercard, а от Солана твърдят че могат да ги задминат с някои подобрения, като таксите ще си останат ниски. Предполагам, че това отваря пътя всеки онлайн магазин законно да почне да приема плащания с тоя стейбълкойн, при скорост на обработка като с дебитна/кредитна карта.

                        Досега Paxos са били в мрежата на Етера, но той не става за натоварени онлайн разплащания с неговите 15-30 секунди за транзакция и по $1.50 такса. Ако искам да си купя кафе за 1лв. от автомат и да платя с Етери, как да платя и $1.50 за транзакцията (без да броим че може да чакам половин минута)? За Биткойн въобще не говорим, то е ясно че той е "златна монета" и става само да си го къташ за черни дни на флашката под матрака.

                        Нищо чудно един ден Солана да надмине по цена Етера. Ще трябва по-подробно да разуча случая, ще има сериозни размествания мисля. USDC на Circle отдавна ги има вече на Солана, VISA са почнали също някакъв проект с тях. Това съм рабрал засега. Весели Празници!
                        Най-бързо и безплатно (около 1 цент) ще е през LN мрежата на Биткойн.

                        https://decrypt.co/202474/stablecoin...coinize-dollar

                        Коментар


                        • След доста ровене в нета, мисля че разбрах защо така литна Сополана. Paxos са чакали разрешителни за да пуснат стейбълкойн в мрежата на Солана - Pax Dollar (USDP) и скоро са го получили. А тия Paxos са май единствените дето имат разрешения да емитират стейбълкойни и то с регулации от няколко дестинации. За "законен" стейбълкойн не може да се говори, защото то закони няма, но поне не са в нарушение. Тая случка май се е оказва ключа от палатката и се явява game-changer, защото изведнъж се появява регулаторно читав стейбълкойн, съчетан с високата скорост на транзакциите в мрежата на Солана. Капацитета на мрежата им да валидира транзакции е същия като на VISA/Mastercard, а от Солана твърдят че могат да ги задминат с някои подобрения, като таксите ще си останат ниски. Предполагам, че това отваря пътя всеки онлайн магазин законно да почне да приема плащания с тоя стейбълкойн, при скорост на обработка като с дебитна/кредитна карта.

                          Досега Paxos са били в мрежата на Етера, но той не става за натоварени онлайн разплащания с неговите 15-30 секунди за транзакция и по $1.50 такса. Ако искам да си купя кафе за 1лв. от автомат и да платя с Етери, как да платя и $1.50 за транзакцията (без да броим че може да чакам половин минута)? За Биткойн въобще не говорим, то е ясно че той е "златна монета" и става само да си го къташ за черни дни на флашката под матрака.

                          Нищо чудно един ден Солана да надмине по цена Етера. Ще трябва по-подробно да разуча случая, ще има сериозни размествания мисля. USDC на Circle отдавна ги има вече на Солана, VISA са почнали също някакъв проект с тях. Това съм рабрал засега. Весели Празници!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                            За Сополана може да не е отявлена измама, по-скоро прикрита с ограничаване на предлагането както си казал. Иначе не виждам как ще надуват цената на всички борси, ще им трябват огромни ресурси. Сривът може да дойде, ако например FTX започнат да си продават токените, а те имат много. Засега нямали право да ги продават, ама не се знае до кога. Аз така или иначе ще продавам всичко до две седмици след новината за ETF-а, тъй че дано качи още малко до тогава.

                            За ICP не бях чувал, добре е че са регистрирани в Швейцария, обаче няма ограничение на съплая, инфлационно постоянно се наливат токени.
                            Добре изглеждат тия https://vcspectra.io/ дето и в money.bg са писали за тях, ще действат като хедж фонд като инвестират в обещаващи крипто-проекти. Схемата е дефлационна, почват с голямо количество токени, но после само ще намаляват. Ще правят обратни изкупувания и ще горят токени при разни условия. Искам да ги видя на коя борса ще се листнат и тогава ще ги мисля дали са ми удобни. Сега на предварителни продажби не мисля да участвам.

                            Не знам какво става, ама залозите на борсите яко се увеличават. Преди седмица на ByBit лихвата (годишната) по заем на USDT беше 13%, постоянно растеше и днеска е вече 30.8%. По принцип това е силно бичо за битконя и алтовете, взимат назаем долари (стейбълкойни) за да купуват с кредитен лост. При мечи пазар е обратното, лихвата по заем на биткойни расте, взимат ги под наем за да ги продават на късо. Няма промяна от миналата седмица в лихвата за заем на битконя, все си е около 1.6% (годишно).

                            Важното е да сме в играта, пък ако има и печалби, лошо няма! Ай Наздраве!

                            https://app.suno.ai/song/63aa71ea-3c...0-000fca216fcb (Чалга създадена от Изкуствен Интелект)
                            LMAO чалга вика от ИИ, ох не мога и какви тъпотии пеят, ама то в тоя вид музика няма особено значение, гюбеци да има.

                            Върху ICP вече доста, доста неща се правят и проекта има бъдеще. Цената ще дойде с времето.

                            Коментар


                            • Канала е към приключване, вероятно при новината за ETF. Преди това още еди спайк на горе малко над 50. Като гледам некои ги тресе и фомото. Тайминга на корекцията вероятно няколко седмици до месец.
                              Click image for larger version

Name:	kanal bitkoin esen 2023.png
Views:	1
Size:	11.0 КБ
ID:	4139668

                              Last edited by Майстора233; 23.12.2023, 05:32.

                              Коментар


                              • Някой по запознат с тази материя - каква е причината за голямата разлика в газ фии при смяна на Арбитрум в УСД Ц койн при Унисуап спрмо 1инч. В момента при унисуапа е 3.50 долара докато в 1 инч е около 30 цента?

                                Коментар

                                Working...
                                X