IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно, според сегашните ми сметки Биткойна излиза на 150к, преди халвинга...

    Доста съм озадачен от растежа последните месеци... трябваше да мине ATH преди халвинга, но не толкова бързо. Значи в момента отиваме над 200к след халвинга.

    Ще се радвам да чуя и други мнения, не отиваме ли твърде бързо нагоре?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Веселият_мелничар Разгледай мнение

      Не се обиждай, но този коментар е пример за пълна липса на познания в икономиката и финансите. Златото има капитализация от 14.7 трлн. долара при цена за унция в размер на 2180 щатски долара. А сега умножи 14.7 × 24 и ще получиш gold market cap на златото при цена от $ 50к. Възможността златото да расте към цена от $ 5к долара е равна на нула, щото това означава да добави нови 20 трлн. капитализация. Само, че при цена от $2500-3000 всички компании в сектора на добив ще инвестират в разработване на нови находища, респективно ще имаш натиск надолу върху цената. С пшеницата е още по-брутално, защото там при 20% повишение на цената всички започват да садят зърно. И на следващата година следва крах в цената й.

      А сега се пробвай да изкопаеш 1 биткойн над тези 21млн. и виж дали ще ти се получи? Злато има много в недрата на Земята и не е ограничено като количество. За пшеница да не говорим
      Ще цитирам Jack Maller: Златото е "заклещено" в земята, Биткойн е заклещен във времето. Единствено времето може да отключи повече Биткойн, дори и търсенето да се качи 10x и капитализацията да се качи 10x.

      Fascinating.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

        По тази антилогика за инфлацията, златото трябва да е 50 000 $, а пшеницата 10 000, а не да е паднала 60,70 %
        И двете са реални активи, а не спекулативнини като коментирания тук
        Не се обиждай, но този коментар е пример за пълна липса на познания в икономиката и финансите. Златото има капитализация от 14.7 трлн. долара при цена за унция в размер на 2180 щатски долара. А сега умножи 14.7 × 24 и ще получиш gold market cap на златото при цена от $ 50к. Възможността златото да расте към цена от $ 5к долара е равна на нула, щото това означава да добави нови 20 трлн. капитализация. Само, че при цена от $2500-3000 всички компании в сектора на добив ще инвестират в разработване на нови находища, респективно ще имаш натиск надолу върху цената. С пшеницата е още по-брутално, защото там при 20% повишение на цената всички започват да садят зърно. И на следващата година следва крах в цената й.

        А сега се пробвай да изкопаеш 1 биткойн над тези 21млн. и виж дали ще ти се получи? Злато има много в недрата на Земята и не е ограничено като количество. За пшеница да не говорим

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

          По тази антилогика за инфлацията, златото трябва да е 50 000 $, а пшеницата 10 000, а не да е паднала 60,70 %
          И двете са реални активи, а не спекулативнини като коментирания тук
          Ми тогава кво търсиш в темата на "спекулативния актив", има тема за злато, ходи там и чакай да стане 50 000$. Ние тук търсим 100 к.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            . Според мен реалния АТН (като покупателна способност) ще е след 100к.
            По тази антилогика за инфлацията, златото трябва да е 50 000 $, а пшеницата 10 000, а не да е паднала 60,70 %
            И двете са реални активи, а не спекулативнини като коментирания тук
            Last edited by Мечкан_Бикоядов; 10.03.2024, 07:38.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Яаааа, пропуснал съм пробива на 70к, тоест пробива на ATH ...
              Да го е страх човек да легне и да се наспи като хората ...

              И сега въоросът е къде да си продам дългата позиция. Съдейки по историята, след пробив на ATH има около 3-пъти нарастване на цената над ATH. Значи ли това, че някъде около 200К трябва да продавам?

              Другото от историята - това трябва да се случи в следващия един месец, така че ще се наложи да премина в повишена бойна готовност ....
              Ако трябва да сме коректни, онези 70к не са като сегашните 70к. За периода от предишния АТН до този имаме поне 50% инфлация (или 50% повече напечатани долари). Според мен реалния АТН (като покупателна способност) ще е след 100к.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Покажи ми кое е тва макси, искам да се свържа с него. Сериозно говоря, в замяна предлагам синьо джони.
                п.с според теб дали съм го отиграл?
                това е петрог5счо...сещай се....
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                  Продаваш биткойна когато етера мине 10 000
                  Демек никога

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Яаааа, пропуснал съм пробива на 70к, тоест пробива на ATH ...
                    Да го е страх човек да легне и да се наспи като хората ...

                    И сега въоросът е къде да си продам дългата позиция. Съдейки по историята, след пробив на ATH има около 3-пъти нарастване на цената над ATH. Значи ли това, че някъде около 200К трябва да продавам?

                    Другото от историята - това трябва да се случи в следващия един месец, така че ще се наложи да премина в повишена бойна готовност ....
                    Продаваш биткойна когато етера мине 10 000
                    И биткойн замръзне докато тече алткойн сезон. Вероятно е в края но годината
                    Не се фиксирай върху цена важен е тайминга и циклите. Може да продадеш май- юни частично без да се връщаш ,след това ще има корекция.

                    Относно, доколко ще стигне след пробива на предишният връх. По предишният цикъл 2017 при пробива на 1000 отиде на почити 20000 плизо 20 пъти.
                    Последният цикъл 3 пъти
                    Вероятно този път ще се ограничи да около 2 пъти.
                    Самият алткойн сезон може протече не един месец а цели 6 с корекцията , което много ще изненада патетата. Това е само мое предположение.

                    Коментар


                    • Яаааа, пропуснал съм пробива на 70к, тоест пробива на ATH ...
                      Да го е страх човек да легне и да се наспи като хората ...

                      И сега въоросът е къде да си продам дългата позиция. Съдейки по историята, след пробив на ATH има около 3-пъти нарастване на цената над ATH. Значи ли това, че някъде около 200К трябва да продавам?

                      Другото от историята - това трябва да се случи в следващия един месец, така че ще се наложи да премина в повишена бойна готовност ....
                      Last edited by Mateev; 09.03.2024, 14:49.

                      Коментар


                      • Страхотно и семпло обяснение на иновациите и фундамента на Биткойн, и защо представлява най-добрите пари и актив.

                        https://www.youtube.com/watch?v=d7ID3fKAFQM

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                          Браво!
                          Абе я да питам мечоците, купихте ли корекцията?

                          ​​​​​​​https://twitter.com/BitcoinNewsCom/s...85501684322472
                          https://imgbox.com/45V26BdQ

                          Коментар


                          • Всичко на Сейлър е топ, но това новоизлязло видео определено е едно от най-най, има много нови добри размишления. Препоръчвам.

                            https://www.youtube.com/watch?v=AQJgoBQwnCM

                            Коментар


                            • Браво!
                              Абе я да питам мечоците, купихте ли корекцията? Или още ще се чака.Понеже като гледам за колко часа дропна и се качи пак...малко хлъзгава риба беше.
                              А ситуацията беше малко като тая вчера, само където разни като Блекрок звъняха на клиенти:
                              https://youtube.com/shorts/_NvBuyoNS...-MtjxZebgHnRxa

                              Иначе ако е истина...куул:
                              ​​​​​​​https://twitter.com/BitcoinNewsCom/s...85501684322472

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Не казвай хоп, преди да подскочиш. Похвали се тука в темата чак когато тези пари ги видиш в банковата си сметка като живи долари ...

                                Ще престанат да са надежди когато например си купя Audi eTron с биткойни и ми останат долари (не биткойни) за още поне 2-3 коли
                                Бъркаш ме с някого, български хвалипръцко
                                Аз никога не се хваля (като теб), а споделям опит

                                Мислиш ли, че вече 10 години се забавлявам, без да съм обръщал стократно BTC в $
                                И памперси за внучетата, и компютри, и кола, и т.п. съм купувал с биткойни

                                Коментар

                                Working...
                                X