IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
    Като се сетя лятото...Litecoin на 24$ ми се струваше много...
    Много или малко не означава нищо в тази игра. Един долар за един биткойн също е адски много.

    Колко би дал за една куха децентрализирана счетоводна система, която превърта кухи числа? 21 милиона долара?
    Last edited by Money; 11.12.2017, 17:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Мрежата каквато и да ти е, блокът е 1 МБайт, формира се за десет минути и поема 1500 транзакции. Какви са тия милиони плащания за секунда, бе, друже? Ти имаш ли представа за какво говориш? Мрежата може и да има тази съмнителна възможност, но тя само пренася - нито опакова, нито копае, нито валидира, нищо. На биткойна са му зададени предварителни характеристики - това е алгоритъм. Ако носиш торба с цимент по магистрала Тракия, ще стигнеш ли за 3 часа от София до морето? Нека е бърза пистата, ама циментът си тежи.
      Съвсем скоро ще разбереш че и за това бъркаш!!!
      Lightning Network вече се тества:
      https://explorer.acinq.co/#/

      И след като заработи ще се променят транзакциите:
      Can I see the transactions?
      No, because transactions on the Lightning Network are not publicly broadcast. Instead, they are encrypted and routed from payer to payee via intermediate nodes, using a tor-like onion routing protocol.
      In other words, Lightning transactions offer significant privacy improvements over regular on-blockchain transactions.
      Идват интересни времена!!!
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

        Колко поста трябва да пускам за лайтнинг мрежата, за да разберете, че буквално до няколко седмици ще могат да се правят милиони плащания в секунда? https://lightning.network/ При това на цена от порядъка на няколко сатошита.
        Въпросната мрежа е ново ниво над биткойн мрежата, и вместо да опрости процеса го прави още по-сложен. Ето няколко "малки" проблема:

        1) Лайтнинг мрежата изисква да се отаврят канали между отделни потребители, които да си ъпдейтват балансите вместо да минават през целия процес за всяка транзакия. Това е удобно за скоростта, но изисква да има определна сума като депозит докато всеки канал е отворен, която съответно не може да се пипа. Ако първоначалният депозит е твърде малък за някаква изникнала в бъдещето транзакция, каналът трябва да се затвори и да се отвори нов.
        2) Това изискване за отваряне на канали между отделни потребители трябва може да се поддържа от капацитета на биткойн мрежата. Сиреч, тя трябва първо да расте, и чак после може лайтнинг да бъде вкаран на масово ниво.
        3) Вече доста пъти стана въпрос как ще се поддържа биткойн мрежата като копането стане твърде скъпо, трудно или биткойните просто си стигнат лимита. Всички викат, че тогава системата ще се издържа от transaction fees, само че ако всички използват лайтнинг, нормални биткойн транзакции няма да има!

        Та, лайтнинг е интересен, иновативен процес който решава един проблем на биткойн като платежно средство, но създава други, и прави всичко това като добавя нов слой технологична фантасмагория върху вече объркващия казус на криптовалутите. Междувременно цената на биткойн си скача насам натам и никой не смее да си купи или продаде нищо с него, и това няма да се промени в следващите месеци, камо ли следващите седмици.

        Коментар


        • Някой прави ли пачка от контангото тук?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Мрежата каквато и да ти е, блокът е 1 МБайт, формира се за десет минути и поема 1500 транзакции. Какви са тия милиони плащания за секунда, бе, друже? Ти имаш ли представа за какво говориш? Мрежата може и да има тази съмнителна възможност, но тя само пренася - нито опакова, нито копае, нито валидира, нищо. На биткойна са му зададени предварителни характеристики - това е алгоритъм. Ако носиш торба с цимент по магистрала Тракия, ще стигнеш ли за 3 часа от София до морето? Нека е бърза пистата, ама циментът си тежи.
            Да беше цъкнал на линка, който пуснах, щеше да разбереш.
            Спирам да поствам в тази тема, то все едно разговаряш с грамофон, при това с надраскана и прескачаща плоча.

            Коментар


            • Като се сетя лятото...Litecoin на 24$ ми се струваше много...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                Колко поста трябва да пускам за лайтнинг мрежата, за да разберете, че буквално до няколко седмици ще могат да се правят милиони плащания в секунда? https://lightning.network/ При това на цена от порядъка на няколко сатошита.
                Мрежата каквато и да ти е, блокът е 1 МБайт, формира се за десет минути и поема 1500 транзакции. Какви са тия милиони плащания за секунда, бе, друже? Ти имаш ли представа за какво говориш? Мрежата може и да има тази съмнителна възможност, но тя само пренася - нито опакова, нито копае, нито валидира, нищо. На биткойна са му зададени предварителни характеристики - това е алгоритъм. Ако носиш торба с цимент по магистрала Тракия, ще стигнеш ли за 3 часа от София до морето? Нека е бърза пистата, ама циментът си тежи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                  Колко поста трябва да пускам за лайтнинг мрежата, за да разберете, че буквално до няколко седмици ще могат да се правят милиони плащания в секунда? https://lightning.network/ При това на цена от порядъка на няколко сатошита.

                  Коментар


                  • Не чухте ли Радев? Не чухте ли Андронов? В прав текст ви го казаха преди няколко дни...или ако не на вас на подопечените си.
                    Забравете за всякакви банки.
                    Всъщност нали това е и от основните цели на койните???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                      И накрая, за стимулиране на минимално критично мислене, възниква следният въпрос - при скорост от 150 транзакции на биткойна за минута в сравнение с банковата система с 50 000 транзакции за минута какво мислите? Ако преминем на биткойн, ще може ли съседът ми да си продаде куцото магаре? Който е спечелил - спечелил е. Но за момента биткойнът си остава един високорисков актив и нищо повече, балон - вътрешна гума от камион Камаз. По-важното е, че чрез него е подсказана една гениална идея - тази на блокчейн технологията, децентрализацията, пред която има невероятно бъдеще.
                      Колко поста трябва да пускам за лайтнинг мрежата, за да разберете, че буквално до няколко седмици ще могат да се правят милиони плащания в секунда? https://lightning.network/ При това на цена от порядъка на няколко сатошита.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                        Явно от тук нататък ще има откази от банки да ни превеждат пари от и към борсите.Трябва да си направим регистър някакъв и да си споделяме къде е ОК,къде не.Аз имам преводи към Coinbase и Kraken от Прокредит .Без проблем за сега.Имам и превод на 1 евро ,за верификация на сметката ми в ДСК ,също без проблем.Имам и преводи от Coinbase към ДСК ,засега пак без проблем.Който има някъде проблеми да драсне тука някой ред ,да не се набутваме да откриваме и закриваме сметки в банките.Може би има значение и големината на сумите,моите бяха под 5 к евро.
                        Те входящи преводи надали ще откажат, обаче не знам на база на какво режат изходящите. Дори и да се подготвят за MIFID II или там каквато директива има - тя още не е в сила, така че нямат основание за това. На практика ми ограничават незаконосъобразно правата, ама не ми се занимава с тях. Пък и не съм чул някъде на друго място из ЕС да се оплакват от такъв проблем.
                        ОББ режат към Coinbase, от отказа им разбирам, че ще спрат към всякаква борса за криптовалута, 1000 евро беше превода, дребна работа, не е да е нещо, което попада под наблюдение. Ще пробвам довечера през ДСК, ама там таксите за валутни преводи стават зловещи. Ще ме накарат да си отворя една сметка в прокредит май. Ако някой има блокирани преводи да казва - да не се бутаме там. Може и на лични, да не кажат, че нещо анти/реклама правим на някой.
                        Last edited by new_investor; 11.12.2017, 17:11.

                        Коментар


                        • И накрая, за стимулиране на минимално критично мислене, възниква следният въпрос - при скорост от 150 транзакции на биткойна за минута в сравнение с банковата система с 50 000 транзакции за минута какво мислите? Ако преминем на биткойн, ще може ли съседът ми да си продаде куцото магаре? Който е спечелил - спечелил е. Но за момента биткойнът си остава един високорисков актив и нищо повече, балон - вътрешна гума от камион Камаз. По-важното е, че чрез него е подсказана една гениална идея - тази на блокчейн технологията, децентрализацията, пред която има невероятно бъдеще.

                          Коментар


                          • nasco_3 - не е добре да се прави лист на . удобството е хубаво нещо обаче.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Ха-ха-ха - последните дни - дивашки ръст на Лайткойнченцата - помня - четвъртък се хвалих, че от 52 зеленички са скокнали до над Хипи, в недългият период, откак си ги харесах - а сега ги гледам - 180 зеленички. Трябваше да си купя, а не само да копам.

                              Нови Инвеститоре - и аз мисля, че Лайткойнченцата и Етерченцата имат най-добър потенциал за. Гледам тоже, че Кученцата - колкото и мизерно евтини да са - тоже май сякаш скокнали сосно - около двойно.

                              Наско - какво беше това: Кракен - не беше ли нещо от митологията с хиляди крака? Да - добре е някъде да се споделят такива работи.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                                Ресурсът за копане клони към безкрайност, но мощта на копачите също се увеличава с бързи темпове. Ако нямаше изкуствен лимит, хора щяха да продължат да копаят много след 2140 година вместо да започнат да спират много преди нея. Златото го копаят от хилядолетия и продължава да има 1.5% добив на година, а биткойнът понеже е много хитър си слага изкуствен таван за няма и 150 години още в началото. Емитирането на нови криптовалути винаги ще е проблем, защото са изяцло човешко творение без някакви вградени физически ограничения, така че единственият начин е да се наложи една или най-много няколко криптовалути, които да са с най-добри качества и да се използват от най-много потеребители. Това ще ограничи сериозно емитирането на всякакви нови криптоси, освен ако не са значително по-качествени от съществуващите, защото само така потребителите ще имат стимул да се прехвърлят. Биткойнът, обаче, е метнал каруцата пред коня и обслужва трейдъри за сметка на потребители, и цената му расте докато броят на онлайн търговци които го приемат намалява, и то още в самото начало на развитието си.
                                Има един друг проблем. Блоковете в чейна се оформят от броя транзакции, в случая с биткойна - 1500 за десет минути и блок от 1 МБайт. Копачите са тези, които обслужват оформянето на блокове, за което получават съответен бонус. Когато стане невъзможно за копане и копачите изчезнат, как ще бъдат оформяни тези блокове, като се предполага, че транзакциите ще продължават - разплащанията няма да спрат? Сега нещата вървят от технологична гледна точка, защото не е стигнал момента, когато мрежата ще се разшири до критична граница, предпоставена от самото естество на децентрализацията. Дори и при блокчейн схемите за други видове дейности, пак опираме до същия проблем. Кой ще опакова транзакциите, при положение, че те не могат да бъдат опаковани? Мрежата от блокова в каква се превръща от този момент нататък? В такъв случай възниква необходимостта от изкуствена граница, за да не се стигне до това. Може би затова е сложена тази граница от 21 000 000 койна. Когато бъде достигната, веднага се емитира нов криптос, може пак да е със същото име, но връзката между две мрежи как би била осъществявана - никой все още не знае, най-вероятно. Ами на n броя мрежи? Тук се наместват спекулативни моменти от самосебе си - трудното добиване в края на предходната мрежа и лесното добиване в началото на следващата мрежа. Тези неща не са ясни. Това е равнозначно на внезапно спиране на скоростен влак.

                                Коментар

                                Working...
                                X