IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Xman1 - Само още не съм разбрал койните как ще променят финансовата система, а на нея нищо и няма ако се изчистят доста глупости от ерата на дигитализацията и циклите се направят от 10 годишни на по няколко месечни.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
      Всяко нещо което в момента го виждаш като материално, ще се токенизира, това са квадрилиони долари, не трилиони... ще загубят балъците, които ще са на базов доход тогава... другите ще са яхнали космически кораби и ще усвояват космоса. Ние всъщност сме започнали такава огромна трансформация, че повечето хора дори не могат да си представят за какво става въпрос.

      Направо се въодушевих от трансформацията дето сте я почнали. Само дето аз 2000-та година бях свидел на спукването на дот ком балона. И тогава така говореха. Ти чувал ли си за дот ком балона?



      Да ти кажа ли още 2-3 такива въодушевяващи факта.

      1971 год САЩ обявяват война на болестта рак и вярват, че до 10 години ще имат лекарство. Трилиони долари са наляти, държавно финансиране, частно финансиране. Може ли да смяташ - стават 50 години и едно лекарство против рака не може да измисли Света, космоса щял да завладява.

      Айфон навършва 10 год. Нещо революционно да се е променило за тези 10 год. Още преди 10 год (че и повече) проблемът с батериите е ясен - че бързо падат, бавно се зареждат, етц. За 10 год. се наливат милиарди долари в измислянето на батерии дето да съхраняват повече енергия, по-бързо да се зареждат, етц. Ми нищо за 10 год. - нула, нъцки. Освен подобряване на текущата технология - може би 2 пъти.



      Ех, младежи, трябва да се опарите, за да разберете, че не всичко квото фърчи се яде.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Малко трудно ще загубят... още квадрилиони има да се наливат... как ще загубят?! Изобщо даваш ли си сметка какво се случва или мозъка ти изобщо не иска да го приеме за възможно?!
        .
        Ще ти се ...Явно на това се крепи вярата ти ...
        Единствения принос на "криптовалутите" ще остане, че ще дадат урок на милиони хора по света - как не трябва да "инвестират" и ще започнат да уважават традиционните начини... Ще държи влага и на следващите едно-две поколения...
        Примерът с балона при лалетата ще стане банален. и няма вечно да гледаме в средновековието ..скоро
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Някой по-долу беше питал за корейската борса.Аз пробвах да се регистрирам на два-три пъти ,но не ми връща есемес на телефона за регистрация.Също някой каза че е Епъл е надут балон.Не е по темата ,но при това П/E и при толкова кеш в баланса,може да го каже само човек непрочел нито един финансов отчет през живота си.Не се заяждам ,обиждам се!А аз купувах Епъл при П/Е 10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Криптовалутите са кухи жетони. Цената на трансакция при тях е десетки, а при биткойна стотици пъти над цената на трансакция на Виза.

            Сега може и да сме в началото на балона, но това нищо не доказва.
            Това не е вярно, това което прави Виза не са истински транзакции и таксите не са толкова ниски, а са в проценти, около 2 - 3%. Примерно можеш ли да ми кажеш защо за регулярни транзакции към едни и същи търговци трябва да плащам такса за транзакция. При крипто за регулярни транзакции цената може да бъде почти 0. Това, че ти не плащаш такси не означава, че няма такси. Освен това не мога да ползвам Виза да дам 50лв. на приятелката ми да си купи нещо, трябва или да дам кеш или да ходя с моята карта да го купувам... а кеша е само физически и това създава много проблеми. (примерно лесно могат да ти го откраднат, да го изгубиш и тн.).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Икономиката работи по следния начин: един произвежда стойност днес и я предоставя на друг срещу обещание в бъдеще този друг да предостави стойност.

              Функцията на банките е да търгуват с тези обещания и риска, свързан с тях, както и да трансформират тези обещания в ликвидност. Тази ликвидност са парите.

              Криптовалутите са кухи жетони. Цената на трансакция при тях е десетки, а при биткойна стотици пъти над цената на трансакция на Виза.

              Сега може и да сме в началото на балона, но това нищо не доказва.
              Виж сега Мони, блъскам си главата с тези лалета. Да речем отиваш на работа бъхтиш се изкарваш някой лев и си купуваш едно лале, след някое време лалето увяхва и го изхвърляш, нали така. И кво се получава положил си труд а ни пари ни лале с яйцата е същото. Как се обяснява този феномен в твоята теория?

              Коментар



              • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                Я кажи един бизнес в който всички пИчелят едновременно, по равно и завинаги.
                Между другото Рипълчето беше дотук, сега ще има да се влачи няколко дена.
                mathematician - Живее в някакъв абсолютно измислен свят... 95% от бизнесите фалират през първите 3 години. Аз с очите си съм виждал, как хора вземат заеми за да започнат бизнес и после всичко отива по дяволите и си губят дори това което са имали преди това. Какво като има регулации... регулациите не гарантират печалби.

                Коментар


                • Икономиката работи по следния начин: един произвежда стойност днес и я предоставя на друг срещу обещание в бъдеще този друг да предостави стойност.

                  Функцията на банките е да търгуват с тези обещания и риска, свързан с тях, както и да трансформират тези обещания в ликвидност. Тази ликвидност са парите.

                  Криптовалутите са кухи жетони. Цената на трансакция при тях е десетки, а при биткойна стотици пъти над цената на трансакция на Виза.

                  Сега може и да сме в началото на балона, но това нищо не доказва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Много променя.

                    Едни хора ще направят много пари, други хора ще загубят. В момента, в който 2-3 водещи криптовалути потънат, то новото надуване на балона няма да е толкова лесно - просто камилчетата загубили пари няма да се излъжат втори път.

                    Малко трудно ще загубят... още квадрилиони има да се наливат... как ще загубят?! Изобщо даваш ли си сметка какво се случва или мозъка ти изобщо не иска да го приеме за възможно?!

                    Всяко нещо което в момента го виждаш като материално, ще се токенизира, това са квадрилиони долари, не трилиони... ще загубят балъците, които ще са на базов доход тогава... другите ще са яхнали космически кораби и ще усвояват космоса. Ние всъщност сме започнали такава огромна трансформация, че повечето хора дори не могат да си представят за какво става въпрос.

                    Примерно знаеш ли колко ресурси има в атероидния пояс... когато запчнем да ги добваме някои хора ще станат несметно богати... ако чакаме на държавите да решат да миньорстваме космоса, ще си чакаме още 1000 години... иницативата ще бъде на частни компании, които само в началото ще са корпорации, после ще бъдат ДАО. Частната иницатива надминава 1000-дократно тази на държавните чиновници, виж Илън Мъск какво направи със SpaceX. Това ако го чакахме на държавни чиновници да го решат и да го направят... парите щяха да потънат, а ракета за многократно ползване още нямаше да има.
                    Във финансовия сектор е същата работа, ако чакаме на някакви държавни чиновници да го решат, ще си чакаме хиляди годни. Затова Сатоши направи Биткойн... ако чакаше регулаторите да му разрешат, никога нямаше да имаме криптовалути. Регулациите ще дойдат и криптовалутите всъщност са доста по-добри от това което имаме в момента. Измамите и прането на пари ще станат по-трудни отколкото при остарялата банкова система (където на практика е достатъчно един банкер/политик да купиш и можеш да си переш колкото си искаш).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Много променя.

                      Едни хора ще направят много пари, други хора ще загубят. В момента, в който 2-3 водещи криптовалути потънат, то новото надуване на балона няма да е толкова лесно - просто камилчетата загубили пари няма да се излъжат втори път.
                      Я кажи един бизнес в който всички пИчелят едновременно, по равно и завинаги.
                      Между другото Рипълчето беше дотук, сега ще има да се влачи няколко дена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tukasam Разгледай мнение
                        Напълно съм съгласен със колегата това е само началото
                        Тц, технологията съществува от 10 години. И до сега няма никакво практично приложение. Единственото се ползва за надуване на балони.

                        Даже в началото като излезе имаше по-голямо практическо приложение - повече сайтове я приемаха. Сега никой не си прави труда я приема никъде, даже се отказват от биткоина.

                        2016 в топ 500 на най-големите Интернет търговци само 5 са я приемали. През 2017 само 3-ма. 2-ма се отказват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          На всички ни е ясно, че няма всички криптовалути да бъдат успешни и днешните криптовалути може да не съществуват изобщо след 20 години, но това не променя нищо.
                          Много променя.

                          Едни хора ще направят много пари, други хора ще загубят. В момента, в който 2-3 водещи криптовалути потънат, то новото надуване на балона няма да е толкова лесно - просто камилчетата загубили пари няма да се излъжат втори път.

                          Коментар


                          • Напълно съм съгласен със колегата това е само началото

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              Дай Боже да не се набутате от кухи вложения. 3 години си седя на едни цени, и без външна причина подскочи и се юрнахте да купувате, щото щели да свършат. Истерия без грам логика зад нея.
                              Има логика, просто ти не я виждаш. На хората в Япония и Китай им трябваше време да разберат какво е това нещо. Не е толкова лесно, виж ти примерно как се дърпаш, те също така са имали съмнения... но в момента в който са разбрали за какво става въпрос, започнаха да действат. Япония ги узакони, Китай забрани борсите.
                              Разбирането на криптовалутите идва като един вид просветление, както когато се опитваш да разбереш някаква сложна математическа задача, прозрението идва моментално и после вече няма връщане назад, можеш да решаваш всякакви такива задачи с лекота. Конверсията на човек към криптовалути е само в едната посока, просто падане на цените, няма да откаже нито един, който ги разбира.

                              На всички ни е ясно, че няма всички криптовалути да бъдат успешни и днешните криптовалути може да не съществуват изобщо след 20 години, но това не променя нищо. Ще дойдат по-добри криптовалути, тези в момента могат да се скъсяват, ако си сигурен, че ще падат... тъй че човек може и от спадове да печели. Доводите ти са безмислени... 3 години нямало движние... имаше движение, просто ти не си го виждал, защото си извън нещата.
                              За последните 3 години при криптовалутите имаше огромна трансформация, от продукт само за ентусиасти те достигнаха мейнстриим... това няма как да се случи за 1 ден. Още сме в началото на мейнстриим разпространението, дори 1% от човечеството все още не използват и не търгуват с криптовалути. Борсите започнаха да се огъват под натиска на "народа". В момента големия проблем е, че борсите не могат да поемат всички желаещи да се включат, някои от най-големите борси спряха новите регистрации и едва ли ще ги пуснат скоро. При това положение вие "критиците" излизате и казвате "балона скоро ще се спука"... толкова сте далече от истината, че няма на къде повече.

                              Уеб страницата на Coinbase е на 41-во място в САЩ, а Coinmarketcap на 50-то... това илюстрира увеличаващия се интерес към криптовалутите. Темата за Биткойн в Reddit е с 600 000 последователи... и всичко това е само началото.
                              Last edited by Xman1; 06.01.2018, 14:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                                Не знам защо не го харесвате Рипъла.Имах много ,купих го на 24 цента и го продадох на 60.Даже не знам защо е толково лош и на кого е .И Епъл имам много ,ама ги чакам цяла година да станат от 100 на 170 .Така че в момента харесвам Рипъла.Утре ще харесам някой друг.Вече даже и знам и кога ще си продам всички криптоси.Когато всички критици млъкнат и всичките ми познати са сигурни че пазара им ще расте.Дотогава има време,макар че тука критиците поизчезнаха малко.Ще си сипя!
                                Не съм зачезнал, просто ми омръзна да дъвчем едно и също. Рипъл е творение на Гугъл, и са милиарди преизкопани тъпни. Епълския балон е пълен с въздух, Рипълите са балон пълен с вакуум.
                                Сигурен съм, че ще обърне тенденцията като рибоците се усетят. Няма как да расте никому ненужно нещо. Притежанието на който и да е койн не дава предимства на притежателя. Ползвате го единствено за спекула. Ако искате верно да правите преводи - купувате койн, пращате, и оня отсреща пак го продава. Така отново излиза на борсата.
                                Искам да кажа на всички използвайте момена правете пари, защото нещата ще се нормализират и няма да е има тази златна възможност.Дай боже всеки да направи по някой лев във тези мътни времена.
                                Дай Боже да не се набутате от кухи вложения. 3 години си седя на едни цени, и без външна причина подскочи и се юрнахте да купувате, щото щели да свършат. Истерия без грам логика зад нея.
                                По днешен курс са си над 1.400$ - за да получа толкова лихви от банки трябваше да държа десетки хиляди долара с години......
                                Нещо което ви пиша повече от 2 години тук !!!
                                Лихвите в банките отдавна са отрицателни, бай Марине. За под 60 К лева си плащаш, за да ти ползват парите. Наскоро си обединих влоговете, щот като погледнах таксите на месец и ми призля!
                                Да сравняваш с инвестиция в банка е като да се хвалиш, че си бягал след автобуса и си спестил от билетче. Да беше бягал подир някое такси, щеше да спестиш повече!
                                Last edited by IvanTerziev; 06.01.2018, 13:11.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X