IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
    Ванка в главата ти не каша ами направо ТАРАТОР .....
    Усилено вървиш по стъпките на Фрости!
    1-во АСИК не е алгоритъм ами устройства които копаят Скрипт, SHA и оше 3-4 алгоритъма!
    Видеокартите копаят това което копят АСИЦИТЕ + още 3-4 алгоритъма които АСИЦИТЕ не могат защото нямат вградена памет, за разлика от Видеокартите. Друг е въпроса кой алгоритъм е най-печеливш за даден момент за различните видеокарти, но това е много дълга тема ....
    ...
    Мислех да се включа в производство на база чипове ASIC, тъй че не ми обяснявай. Временно щяхме да движим на FPGA, ако си спомняш имаше и такова. Ама да намериш хардуерист да не го мързи е като да намериш такъв програмист. Пък е бая сложна платка, който не се занимава само с това - не може да се пребори.

    Ша изкопаеш Биткойн на видеокарта, ама ако ти е безплатен тока, картите да речем 100 броя, и ако ти се чака 20 години!
    На лаптопски процесори са го копали в самото начало.
    Last edited by IvanTerziev; 12.01.2018, 14:21.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      .................
      Само като бай ти Марин. Копа само който алткойн може, и после почват диви преобразувания, арбитражи и молебени да ти дойде кеша накрая. После се нарежда на опашката за златце.
      ASIC НЕ може да се копае на видеокарта, дори тока да си избиеш.
      Ванка в главата ти не каша ами направо ТАРАТОР .....
      Усилено вървиш по стъпките на Фрости!
      1-во АСИК не е алгоритъм ами устройства които копаят Скрипт, SHA и оше 3-4 алгоритъма!
      Видеокартите копаят това което копят АСИЦИТЕ + още 3-4 алгоритъма които АСИЦИТЕ не могат защото нямат вградена памет, за разлика от Видеокартите. Друг е въпроса кой алгоритъм е най-печеливш за даден момент за различните видеокарти, но това е много дълга тема ....
      2-ро С арбитраж никога не съм се занимавал и нямам намерение никога да се занимавам .....
      3-то Бай Марин на се реди на никакви опашки когато си купува нещо или трябва да плаща услуги, камо ли на опашка за Злато!!! Когато чеовек си харчи парите, трябва да го прави с удоволствие а не срещу него да гледа кисели касиерки и да виси на опашки ....

      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
        ... Вие сте по зле от "роботи с изкуствен интелект". Просто нямам думи как за почти 10 години не отворихте да прочетете няколко страници. Оставете го милиардера Бъфет... и аз да бях на 80 години, нямаше да ми се занимава с криптовалути.

        Само повтаряте като латерни новините без да мислите. Айде стига толкова повтаряне, включете си мозъците, човешки същества сте. Би трябвало да можете да мислите, вече започвам да се чувствам като извънземен, не съм чак толкова по-умен от вас, стегнете се.
        Баце, почваш да се излагаш много сериозно. То с ДНК-то, то били ограничени, ся пък роботи сме били. Аз за разлика от тебе имам капацитета и познанията да погледна сорса на тия тъпни. Ама субекти като тебе нямат тая възможност, и се зомбират от реклами, парадигми и свършилите кески.
        Не мога да сваря да ти цитирам изцепките, щото постоянно генерираш нови и нови.
        Включи си ти мозъка най - накрая, ама надали.
        Само да ти напомня, че от последния крах оцеля само Биткойн, Рипъл, Лайткойн и още една не се сещам. Другите генерираха набутвация почти на 100%. Лайткойна потъна само с 98%. По някакво чудо възкръсна.
        Що мислиш, че след още 3 години няма да е същото?
        Като те влече набутвай се в каквото пари си скътал, ама спри да даваш квалификации на който не се е зомбирал като теб.
        Няма да е първият крах няма и да е вторият.
        Last edited by IvanTerziev; 12.01.2018, 14:02.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
          ...
          Криптовалутите теоретически предлагат лимитиране на обема на парично предлагане (ако се приемат за платежно средство - legal tender), което направо зачертава понятията "лихва" и безметежен растеж (любима мантра на много публични лица, предимно политически такива).
          ....
          Някой ще обясни ли как тъй са лимитирани? Нови валути никнат като гъби, освен това на 2 седмици правят по някой форк.
          Първоначално изпратено от XMan1
          Точно там идва мястото на "умната" верига, тя ще може да предвиди с 95% точност, колко стомана ще трябва примерно за период от 5 години.
          Хубаво, айде предвиди колко стомана ще трябва, гледайки по блокверига, боб, кълбо или на пъп.
          Ако погледнем в момента богаташите, които са инвестирали в криптовалути, те стават наистина по-богати, но не за сметка на останалите. Малките инвеститори също забогатяват пропорционално на големите.
          Като при всеки банален балон. Тоя с криптосите е най-тъп, щото се повтаря през 3 години. Все има по някой неразбрал и почва да си фантазира за парадигми, ДНК-та и предвиждане в бъдещето.
          Дори една видеокарта е достатъчна за миньорстване и човек може да миньорства като хоби и да си докарва допълнителни доходи, особено в по-бедните държави.
          Само като бай ти Марин. Копа само който алткойн може, и после почват диви преобразувания, арбитражи и молебени да ти дойде кеша накрая. После се нарежда на опашката за златце.
          ASIC НЕ може да се копае на видеокарта, дори тока да си избиеш.
          Last edited by IvanTerziev; 12.01.2018, 13:50.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Колко жалко че повечето хора продължават да гледат на криптовалутите като на начин за печалба.
            Не виждате ли там начин да си улесните живота ?
            Какво не харесвате на идеята да ползвате децентрализирана валута ? - да не говорим че това е само едно от приложенията на блокчеина.
            Какво стои за хартиените валути ?
            Много ли ви кефи да плащате данък инфлация ?
            Супер доволни ли сте да сте от долната страна на монетата, някой да не могат да фалират а 97 % да са в дългове и да не могат да се издължат ?
            Една валута ( да уточня, биткойна има още доста да се развива за да стане адекватна такава но е стъпка в правилната посока ) колко струва?
            Много хора не са доволни от сегашното статукво, защо държавата да може да печата пари без покритие ?
            Защо лично аз да плащам за некадърността, безхаберието, мързела и корумпираноста на държавните служители и всички на държавна издръжка ?
            Една валута има толкова стойност колкото ние и дадем , валутите зад блокчеин технологията имат потенциала да променят света.
            Очевидно не само аз съм на това мнение.
            И да изясним нещо което явно голяма част от пишещите тук не са наясно.
            Не само миньори и спекуланти ползват криптовалутите и технологиите, мнозина ги ползват по предназначение и затова те имат стойност и защото са избрали да ги ползват за да им дадат стойност.
            Аз също заставам зад крипто валутите не спекулирайки и копаейки ги а ползвайки ги за разплащания за парични преводи за смарт контракти за това за което са създадени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Виж си таксите за входящи SEPA преводи в твоята банка. Борсите ти взимат около едно евро за това, но провери колко (ако изобщо) удържа твоята банка.
              имам една универсална евро сметка в CCB и девойката в банката каза , че по нея могат да се получават евра до 100 евро без такса , до 500 е 4 евро и над 500 е някакъв процент

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение

                Прочетах ,че към външен портфейл е 4 %, което изглежда поносимо . Препоръчителна сума за прибиране ... 50 , 100 , 200 долара ?
                Виж си таксите за входящи SEPA преводи в твоята банка. Борсите ти взимат около едно евро за това, но провери колко (ако изобщо) удържа твоята банка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                  Не съвсем. Направи си регистрация в борсите. Отнема ден-два поне с верификацията, а напоследък може и повече, че всички търгуват.

                  После, когато миньорския пул ти даде изкопаното по сметката при тях , си ги прехвърли в някоя от борсите. Имай предвид обаче, че таксите за трансфер на миньорите може да са колкото сумата на трансфера. Чети кога и колко взимат и си прави сметката.
                  Като си прехвърлиш койните - продаваш и нареждаш превод към сметката ти в БГ, например.
                  Прочетах ,че към външен портфейл е 4 %, което изглежда поносимо . Препоръчителна сума за прибиране ... 50 , 100 , 200 долара ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение

                    Благодаря за важната информация . Значи правя регистрация на някоя от тези две борси и казвам на nicehash да прехвърлят всяко 0,001 там , после продавам койните за евро и после....?
                    Ако е всяко 0.001, няма да ти остане нищо към евро
                    Коинбейс можеш да ползваш безплатно от Найсхеш, хвърляш там парите и теглиш към евро сметка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение

                      Благодаря за важната информация . Значи правя регистрация на някоя от тези две борси и казвам на nicehash да прехвърлят всяко 0,001 там , после продавам койните за евро и после....?
                      Не съвсем. Направи си регистрация в борсите. Отнема ден-два поне с верификацията, а напоследък може и повече, че всички търгуват.

                      После, когато миньорския пул ти даде изкопаното по сметката при тях , си ги прехвърли в някоя от борсите. Имай предвид обаче, че таксите за трансфер на миньорите може да са колкото сумата на трансфера. Чети кога и колко взимат и си прави сметката.
                      Като си прехвърлиш койните - продаваш и нареждаш превод към сметката ти в БГ, например.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                        Bitstamp, Coinbase и донякъде Poloniex. С първите две не съм имал проблеми досега. Третата е за резерв само и не мога да потвърдя трансферите дали минават без проблеми.
                        Благодаря за важната информация . Значи правя регистрация на някоя от тези две борси и казвам на nicehash да прехвърлят всяко 0,001 там , после продавам койните за евро и после....?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение

                          препоръчай читава борса....
                          Bitstamp, Coinbase и донякъде Poloniex. С първите две не съм имал проблеми досега. Третата е за резерв само и не мога да потвърдя трансферите дали минават без проблеми.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                            Най-добре си открий сметка в някоя читава борса, че да си превеждаш изкопаните биткойни натам, когато и ако ти ги дадат, а и си струва, предвид комисионите им.
                            После продаваш койните и SEPA към БГ
                            препоръчай читава борса....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение

                              Аз сега започвам и копам с около 0,001 на ден , но все пак искам да ми стане ясно процедурата , различни пътища , комисионни и разни ебавчици .
                              Най-добре си открий сметка в някоя читава борса, че да си превеждаш изкопаните биткойни натам, когато и ако ти ги дадат, а и си струва, предвид комисионите им.
                              После продаваш койните и SEPA към БГ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Какво си изкопал там?
                                една 1080 и една 1080 TI , това ми е резултата за момента , по курса днес 13-14 долара на ден

                                Коментар

                                Working...
                                X