IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Разработката на стратегии с ПМО е именно с цел да накараме математиката и най-вече статистиката да работят в наша полза. Това е защото интуицията е ненадежден инструмент, още повече че той работи само при единични събития, резултата от които може да е всякакъв.

    При интуицията човешкият мозък обработва голямо количество информация, и на базата на нея взема решение, което обаче не може да се алгоритмизира. Това решение освен всичко друго е обременено и с емоции, както и с голяма доза късмет. За съжаление обаче живота и бизнеса е пълен с такива единични събития, които не подлежат на статистическа обработка, така че иска или не всеки един човек е принуден да взема интуитивни решения.

    Реално в моя бизнес всички решения са били интуитивни, като определено за част от тях бъдещето е показало, че са грешни. Добрите решения обаче са надделели, позволявайки средностатистически личното ми Equity да върви нагоре, и то с много.

    Колкото до биткойна - каквото и да ти кажа, то това пак ще бъде прогноза на ЕДИНИЧНО СЪБИТИЕ, която ще бъде обременена с много емоции и ако все пак се реализира, то тогава заслугата ще бъде повече на КЪСМЕТА и по-малко на реалната интуиция.

    И така - сега да приемем, че сме приблизително на 50к. При чистата случайност 25к и 100к са равновероятни, както и 10к и 250к също са равновероятни. Това защото се ползва логаритмична скала, която според математиката е истинската скала на всеки един финансов инструмент. Та моята прогноза е, че е по-вероятно да видим 100к преди да видим 25к. За следващата стъпка (10к или 250к) първо трябва да си изясним какво става с предишната стъпка, и тогава да разсъждаваме.

    Това за логаритмичната скала малко хора го знаят и го осъзнават, но да - това е истината. Публикувам по-пълна табличка за пътя до 100к:
    60к преди 41.6к
    70к преди 35.7к
    80к преди 31.2к
    90к преди 27.7к
    100к преди 25к

    Някои от редовете в тази табличка може и да не се изпълнят, но това не означава, че следващия ред няма да се изпълни. Познанията за логаритмичната скала са важни, за да може човек да знае какви очакваания да има. Например критикарите казват, че биткойна ще падне до 10к, но не осъзнават, че това събитие е равновероятно със събитието да се вдигне до 250к. Също така 5к и 500к са равновероятни събития. Това обаче означава, че преди да видим 500к има вероятност от една дълбока корекция до под 10к.
    Аз пък преди няколко часа обърнах много голяма част от криптото си в доларов тетер. Трудно боравя с активи поскъпнали 10 пъти за 10 месеца, затова ще изчакам една корекция от 50% и ще вкарам обратно всичко.
    Вероятно ще излезна и на кеш тия дни, за всеки случай.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Това обаче означава, че преди да видим 500к има вероятност от една дълбока корекция до под 10к.
      Ако биткойн падне под 10к, пътят ще води към $500.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        По някое време правителствата ще се изплашат и ще вземат мерки
        И какви точно мерки ще вземат правителствата, които да са ефективни? Как са ограничили пазара на златото, например, който гони 10 трлн. капитализация?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от representjah

          Добре де, Матеев, какво стана с доказано работещата печеливша стратегия? ПМО-то? Уж трябваше да захвърлим всичката интуиция (аз още смятам че тя няма място на пазарите изобщо, нито за финансовите решения от какъвто и да било вид), а сега се оказва, че си се водил по интуиция.

          В тази връзка, два конкретни въпроса за Биткойна. Ще са радвам на конкретни цифри.
          1. Каква според тебе е вероятността той да скочи до 100К, 200К, 300К?
          2. Каква според тебе е вероятността той да падно до 20К, 10К, 1К?
          3. Кое според тебе ще се случи първо във времето? И в какъв период?

          Не го забравяй - бъдещето е неясно.
          Разработката на стратегии с ПМО е именно с цел да накараме математиката и най-вече статистиката да работят в наша полза. Това е защото интуицията е ненадежден инструмент, още повече че той работи само при единични събития, резултата от които може да е всякакъв.

          При интуицията човешкият мозък обработва голямо количество информация, и на базата на нея взема решение, което обаче не може да се алгоритмизира. Това решение освен всичко друго е обременено и с емоции, както и с голяма доза късмет. За съжаление обаче живота и бизнеса е пълен с такива единични събития, които не подлежат на статистическа обработка, така че иска или не всеки един човек е принуден да взема интуитивни решения.

          Реално в моя бизнес всички решения са били интуитивни, като определено за част от тях бъдещето е показало, че са грешни. Добрите решения обаче са надделели, позволявайки средностатистически личното ми Equity да върви нагоре, и то с много.

          Колкото до биткойна - каквото и да ти кажа, то това пак ще бъде прогноза на ЕДИНИЧНО СЪБИТИЕ, която ще бъде обременена с много емоции и ако все пак се реализира, то тогава заслугата ще бъде повече на КЪСМЕТА и по-малко на реалната интуиция.

          И така - сега да приемем, че сме приблизително на 50к. При чистата случайност 25к и 100к са равновероятни, както и 10к и 250к също са равновероятни. Това защото се ползва логаритмична скала, която според математиката е истинската скала на всеки един финансов инструмент. Та моята прогноза е, че е по-вероятно да видим 100к преди да видим 25к. За следващата стъпка (10к или 250к) първо трябва да си изясним какво става с предишната стъпка, и тогава да разсъждаваме.

          Това за логаритмичната скала малко хора го знаят и го осъзнават, но да - това е истината. Публикувам по-пълна табличка за пътя до 100к:
          60к преди 41.6к
          70к преди 35.7к
          80к преди 31.2к
          90к преди 27.7к
          100к преди 25к

          Някои от редовете в тази табличка може и да не се изпълнят, но това не означава, че следващия ред няма да се изпълни. Познанията за логаритмичната скала са важни, за да може човек да знае какви очакваания да има. Например критикарите казват, че биткойна ще падне до 10к, но не осъзнават, че това събитие е равновероятно със събитието да се вдигне до 250к. Също така 5к и 500к са равновероятни събития. Това обаче означава, че преди да видим 500к има вероятност от една дълбока корекция до под 10к.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от representjah

            Добре де, Матеев, какво стана с доказано работещата печеливша стратегия? ПМО-то? Уж трябваше да захвърлим всичката интуиция (аз още смятам че тя няма място на пазарите изобщо, нито за финансовите решения от какъвто и да било вид), а сега се оказва, че си се водил по интуиция.

            В тази връзка, два конкретни въпроса за Биткойна. Ще са радвам на конкретни цифри.
            1. Каква според тебе е вероятността той да скочи до 100К, 200К, 300К?
            2. Каква според тебе е вероятността той да падно до 20К, 10К, 1К?
            3. Кое според тебе ще се случи първо във времето? И в какъв период?

            Не го забравяй - бъдещето е неясно.
            и аз да хвърля конкретни цифри
            1. Каква според тебе е вероятността той да скочи до 100К, 200К, 300К?
            -30%
            2. Каква според тебе е вероятността той да падно до 20К, 10К, 1К?
            -99%
            3. Кое според тебе ще се случи първо във времето? И в какъв период?
            - очевидно е, че първо е надуването - после спихването. Това под 1К ще е финалното спихване, то може да продължи десетки години. По отношение кое кога ще стане - нямам представа. По някое време правителствата ще се изплашат и ще вземат мерки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от GoF Разгледай мнение
              Струва ми се, че Мъск ще намери още работа на Starlink ...
              Виж къде стават 5.12% от покупките на биткойни, в Бинансе, обаче чрез заменки на тетъра (USDT), зад който не стои нищо, както писахме преди дни и чакаме решението на съда (JPМ иначе има пет дела за манипулация на пазарите, плаща си и пак си работи)
              https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/markets/
              Общо взето доста % биткойни (10.40%) се обменят през тетъра, който е stable coin, а не изкопан койн, не и през през фиатна валута, работата намирисва, ама нали балона се надува ....
              Със 10% можеш да манипулираш цената на едно нещо, понеже има арбитражи и коините/валутите/токените са свързани.
              Last edited by hazard; 14.02.2021, 23:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от GoF Разгледай мнение
                Струва ми се, че Мъск ще намери още работа на Starlink ...
                Затребвал му е на бития да излиза в орбита

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  Говориш постфактум (не ми се ровят старите ти мнения в тази тема), миналото лято се оплакваше от цената на битото лале, тогава беше 19к и търсеше да продаваш копачките и казваше, че ако минат 25к ще си на нула и ще излизаш от койните.
                  Гаранция-Франция къде щеше да отиде цената, ако не беше хода на Пейпал от октомври.
                  Най се лъже след (рибо)лов и по форумите
                  Не знам какви си ги измисляш - копачките копаеха до преди 2 седмици. Колкото до цената на биткойна - наистина си мислех на нива 20-25к да изляза от инвестицията, мисля си го дори и сега, когато е 50к. Проблемът е, че тези пари не ми трябват - имам си достатъчно кеш. Все още нямам и идея къде да ги вложа, ако ги кеширам. Затова и взех решение да си стоят в койни и да чакам по-високи цени, дори и ако това означава преживяване на още една дълбока корекция.

                  Иначе да - подготвил съм се за спешна продажба, ако се случи някакъв форсмажор, но решението ще го взема когато се случи, а не сега. В момента просто чакам и се чудя има ли къде да инвестирам изгодно излишната сума. И докато се чудя, инвестицията ми ще си стои в биткойни.

                  Трудно се вземат финансови решения, но аз вярвам на интуицията си, която ме е водила през този живот до средностатистически успешни решения и успешни резултати.

                  Коментар


                  • Струва ми се, че Мъск ще намери още работа на Starlink ...
                    Last edited by GoF; 14.02.2021, 22:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                      Това казвам, че Libra е по-голяма опасност, докато в биткойна няма такъв потенциал да се конкурира с централните банки.
                      Или по точно той (bitcoin) ще е "централната банка"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Точно така, но тези копачки си изкопаха собствената стойност и ми донесоха печалба от над 300% за 3 години. За мене това беше една добра сделка, и дори съжалявам, че тогава не купих по-много копачки.
                        Говориш постфактум (не ми се ровят старите ти мнения в тази тема), миналото лято се оплакваше от цената на битото лале, тогава беше 19к и търсеше да продаваш копачките и казваше, че ако минат 25к ще си на нула и ще излизаш от койните.
                        Гаранция-Франция къде щеше да отиде цената, ако не беше хода на Пейпал от октомври.
                        Най се лъже след (рибо)лов и по форумите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Тихо ся, той не е изкарал нищо и от S9-ките, щото тогава се срина биткойна и орева орталъка Ама тук трябва да се самозалъже че е излязъл на кяр, както сам е писал за Дънинг-Крюгер ефекта си го дъни та дрънка
                          И как я разбра тази велика "истина" - с чесане зад врата и гледане в тавана, или може би лееш олово и хвърляш боб?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            Мога. Такъв като мен ти ги продаде И прибра печалба в пъти без да чака с години.
                            Добра сделка си направил тогава, но вложи ли парите в Биткойн, за да се похвалиш с още една допълнителна 300% печалба, или още тогава ги изяде и изпи?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                              В поста от оня ден говореше за 1500 лв сметка за тока от петдесетината сървари.
                              Що не използваш централите ? О, да, зимата няма толкоз слънце.
                              Тия централи да не би да са без пари като си ги купувал навремето или има европейска помощ по тях ?
                              Даже и да няма, с тези 25% (макс) ефективност на панелите и то във облачното Габрово, ще ти трябват десетина години да се изплатят.
                              Айде добави и още поне пет, че има и инфлация на парите.
                              Съчинения в свободна форма от човек с ниска камбанарийка, който като няма истинска информация, започва да си измисля небивалици.

                              Тока, който го харча, няма нищо общо със слънчевите централи. Харча го защото ми е кеф и защото мога да си го позволя.

                              Колкото до централите - те произвеждат ток, който все още държавата ми го изкупува по договори, сключени през 2007-а година. На мене ми струва 0 (нула) лева на мегаватчас, защото тези централи отдавна са изплатили вложената в тях инвестиция. Когато изтекат тези договори, тогава ще мисля какво да правя с произведения ток, но сам осъзнаваш, че имам хиляди алтернативи да го вложа в нещо полезно, от което да продължа да извличам печалби.

                              Следователно едно време съм направил добра инвестиция, която отдавна е на печалба, и която ще ме надживее и ще носи доходи на моите деца и внуци. Ти можеш ли да се похвалиш със същото, или ще започнеш с оправданията защо нямаш собствена електроцентрала?

                              Точно така работи мозъка на хората от кота нула. Започват да си ИЗМИСЛЯТ врели-некипели и НЕВЕРНИ оправдания за собствения си провал и с тях да критикуват успелите в живота хора, които през живота си явно са вземали по-правилни решения от тях.

                              Истината е друга - явно и тука едно време съм взел правилните инвестиционни решения, и съм осигурил печалба и доходи на мене и на членовете на семейството за поне още 50 години напред в бъдещето. Само централите са достатъчни никой да не работи от моето семейство, а какво остава за всички други бизнеси, които продължават да функционират дори и без моята намеса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                В поста от оня ден говореше за 1500 лв сметка за тока от петдесетината сървари.
                                Що не използваш централите ? О, да, зимата няма толкоз слънце.
                                Тия централи да не би да са без пари като си ги купувал навремето или има европейска помощ по тях ?
                                Даже и да няма, с тези 25% (макс) ефективност на панелите и то във облачното Габрово, ще ти трябват десетина години да се изплатят.
                                Айде добави и още поне пет, че има и инфлация на парите.

                                П.П.Не виждам кой малък инвеститор, ще купува на цени от 50к, а те са нужни за поддържане на балона.
                                Мъск ще трябва да се потруди повече, например да покаже биткойн тату на задника на жена си.
                                Тихо ся, той не е изкарал нищо и от S9-ките, щото тогава се срина биткойна и орева орталъка Ама тук трябва да се самозалъже че е излязъл на кяр, както сам е писал за Дънинг-Крюгер ефекта си го дъни та дрънка

                                Коментар

                                Working...
                                X