IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Точно така, но тези копачки си изкопаха собствената стойност и ми донесоха печалба от над 300% за 3 години. За мене това беше една добра сделка, и дори съжалявам, че тогава не купих по-много копачки.

    А ти можеш ли да се похвалиш с някаква по-добра и по-печеливша сделка през този период от време?

    Колкото до тока - не забравяй, че имам и слънчеви централи, които отдавна са се изплатили, и в момента себестойноста на производството ми е 0 (нула) лева на мегаватчас. И когато държавата спре да ми дава преференциални цени на произведената електроенергия, аз мога да я вложа в нещо друго, включително и в копане на критовалута със стари и неефективни копачки или ригове.

    А ти можеш ли да се похвалиш с някаква по-добра и по-печеливша сделка от това да произвеждаш електроенергия със себестойност 0 (нула) лева на мегаватчас?

    Да продължавам ли с другите ми бизнеси или инвестиции?
    Мога. Такъв като мен ти ги продаде И прибра печалба в пъти без да чака с години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Колкото до тока - не забравяй, че имам и слънчеви централи, които отдавна са се изплатили, и в момента себестойноста на производството ми е 0 (нула) лева на мегаватчас. И когато държавата спре да ми дава преференциални цени на произведената електроенергия, аз мога да я вложа в нещо друго, включително и в копане на критовалута със стари и неефективни копачки или ригове.
      В поста от оня ден говореше за 1500 лв сметка за тока от петдесетината сървари.
      Що не използваш централите ? О, да, зимата няма толкоз слънце.
      Тия централи да не би да са без пари като си ги купувал навремето или има европейска помощ по тях ?
      Даже и да няма, с тези 25% (макс) ефективност на панелите и то във облачното Габрово, ще ти трябват десетина години да се изплатят.
      Айде добави и още поне пет, че има и инфлация на парите.

      П.П.Не виждам кой малък инвеститор, ще купува на цени от 50к, а те са нужни за поддържане на балона.
      Мъск ще трябва да се потруди повече, например да покаже биткойн тату на задника на жена си.
      П.П.2 Не мога да си представя, че ще признаваш по-успял и по-умен човек от теб тук във форума и във града, нали ?
      Илия Чубриков и Колю Фичето не се броят, че са умрели вече.
      Last edited by hazard; 14.02.2021, 20:59.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Без да се заяждам с Матеев, ама хич не съм съгласен. Има много хора, които не са изобщо прости, но които нищо не разбират от финанси и монетарна политика и не им е това работата
        Понятието прост или умен няма нищо общо, защото зад тези думички всеки си представя нещо различно. Според мене единственият критерий е колко успешен е успял човек да направи живота си, благодарение на ежедневните решения, които той е вземал от позицията на собствената си камбанарийка.

        Всички са се родили еднакво бедни и еднакво глупави. От този момент нататък всеки е взел живота си в своите ръце и е започнал да се катери по стълбата на обществената йерархия. И в един момент от време някъде към 40-те или 50-те години той си дава сметка колко е бил успешен живота му. Няма как тука да се сбърка, защото той вижда какво са постигнали неговите набори. И чак тогава (не по-рано) той осъзнава, че живота му е провал или че живота му е бил успешен на база на направените сравнения.

        И тука се задейства защитната система на мозъка, ако живота му се е оказал провал. Тази защитна система не му позволява да си признае собствената некадърност, и го принуждава да започне да търси вината навсякъде другаде, но не и в себе си. И понеже няма преки виновници, този човек започва сам да си ги измисля.

        Това е голата истина, и по написаното във форума лесно може да се преценят кои са неудачниците, по начина на техните разсъждения. Тези разсъждения са от позицията на камбанарийка, която не е просто ниска, а направо си стои на кота нула. А Дънинг и Крюгер са казали, че тези хора не могат дори и да осъзнаят защо са се провалили.

        Коментар


        • Без да се заяждам с Матеев, ама хич не съм съгласен. Има много хора, които не са изобщо прости, но които нищо не разбират от финанси и монетарна политика и не им е това работата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
            Написа човека, дето си купи копачки по 7000 лева едната и после трябваше да ги спре че не можеха да си платят само тока
            Точно така, но тези копачки си изкопаха собствената стойност и ми донесоха печалба от над 300% за 3 години. За мене това беше една добра сделка, и дори съжалявам, че тогава не купих по-много копачки.

            А ти можеш ли да се похвалиш с някаква по-добра и по-печеливша сделка през този период от време?

            Колкото до тока - не забравяй, че имам и слънчеви централи, които отдавна са се изплатили, и в момента себестойноста на производството ми е 0 (нула) лева на мегаватчас. И когато държавата спре да ми дава преференциални цени на произведената електроенергия, аз мога да я вложа в нещо друго, включително и в копане на критовалута със стари и неефективни копачки или ригове.

            А ти можеш ли да се похвалиш с някаква по-добра и по-печеливша сделка от това да произвеждаш електроенергия със себестойност 0 (нула) лева на мегаватчас?

            Да продължавам ли с другите ми бизнеси или инвестиции?
            Last edited by Mateev; 14.02.2021, 20:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              То има хора, които поради простотия са си загубили дори и живота. Виж статистиката на нещастните случаи .....

              Това обаче (простотията на някой хора) не знам какво общо има с Биткойн.

              Много сте ми смешни всички критикари. Човек остава с впечатление, че понеже нямате биткойн и сте изпуснали влака, сега злобеете и се опитвате да си намерите оправдание пред себе си, че сте постъпили правилно. Измисляте си всякакви небивалици само и само да успокоите мозъка си, че той не е виновен за пропуснатия шанс да забогатеете.
              Написа човека, дето си купи копачки по 7000 лева едната и после трябваше да ги спре че не можеха да си платят само тока

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Но нали идеята е, че биткойна е по-супер откъм сигурност. Да ама не е съвсем така

                А и по твоята логика и хората, които са загубили от "фиатните" си пари и за тях може да се каже, че от простотия са ги загубили. То си имаше инфлация още от началото на 2006 и то ускоряваща се. Къде са гледали и какво са си мислили... Който е имал повечко пари тогава да е мислил.
                Не желая да навлизаме в такъв тип спорове. Не ми пука кой какво си мисли за Биткойна, както и кой докъде се е докарал в живота поради простотия или интелект. Хора всякакви, но тия на дъното на йерархията имат доста грешно мислене за нещата от живота, и със зъби и нокти защитават собствената си концепция, довела ги до провал.

                С такива хора е безсмислено да се спори, а моето мнение за тебе вече се е формирало преди време, когато спорихме за търговските стратегии. Това мнение съвсем не е розово. От тогава си в моя списък от хора, с които не искам да комуникирам, а още по-малко да споря. Търси си някой друг, с когото да се надхващаш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от GoF Разгледай мнение

                  А направи ли ти впечатление, колко бърза, остра и категорична беше позицията на САЩ по отношение на Libra и колко толерерантни са към bitcoin през всичките тези години?
                  Това казвам, че Libra е по-голяма опасност, докато в биткойна няма такъв потенциал да се конкурира с централните банки.

                  Коментар


                  • Но нали идеята е, че биткойна е по-супер откъм сигурност. Да ама не е съвсем така

                    А и по твоята логика и хората, които са загубили от "фиатните" си пари и за тях може да се каже, че от простотия са ги загубили. То си имаше инфлация още от началото на 1996 и то ускоряваща се. Къде са гледали и какво са си мислили... Който е имал повечко пари тогава да е мислил

                    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    То има хора, които поради простотия са си загубили дори и живота. Виж статистиката на нещастните случаи .....

                    Това обаче (простотията на някой хора) не знам какво общо има с Биткойн.
                    Last edited by Money; 14.02.2021, 20:21.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
                      Доста бързо ги порязаха, да. Напоследък май няма много новини.
                      От кой сайт мога най-бързо и евтино да купя криптоси, с банкова карта?
                      CoinBase е световен лидер, осигуряващ връзка между фиатните пари и криптокойните. Има над 40 милиона потребителя и превърта ежедневно през банковите си сметки по няколко стотин милиона долара. Предполагам Мъск през него е превъртял своя милиард, за да си купи крипто..

                      https://www.coinbase.com/about

                      Иначе има много други борси, както български, така и задгранични, през които можеш да си купиш биткойн с банкова карта. Въпросът е какви са лимитите по картата ти, защото банката ти няма да позволи да ги надвишиш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Нямаше ли доста хора загубили си спестяванията и в битойн. Не говоря дори за тези, дето са за загубили "ключовете" за койните
                        То има хора, които поради простотия са си загубили дори и живота. Виж статистиката на нещастните случаи .....

                        Това обаче (простотията на някой хора) не знам какво общо има с Биткойн.

                        Много сте ми смешни всички критикари. Човек остава с впечатление, че понеже нямате биткойн и сте изпуснали влака, сега злобеете и се опитвате да си намерите оправдание пред себе си, че сте постъпили правилно. Измисляте си всякакви небивалици само и само да успокоите мозъка си, че той не е виновен за пропуснатия шанс да забогатеете.

                        Коментар


                        • Доста бързо ги порязаха, да. Напоследък май няма много новини.
                          От кой сайт мога най-бързо и евтино да купя криптоси, с банкова карта?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                            За централните банки (особено за ЕЦБ) много по-опасни са проекти от типа на Libra на Фейсбук, отколкото биткойн. Това е и една от двете основни причини да се работи по въпроса за дигитално евро.
                            А направи ли ти впечатление, колко бърза, остра и категорична беше позицията на САЩ по отношение на Libra и колко толерерантни са към bitcoin през всичките тези години?
                            Last edited by GoF; 14.02.2021, 18:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Какво става колеги?
                              Биткойна, който го плюете, отново проби ALL Time цената и достигна до 49500 ....

                              Вместо да плюете да бяхте си купили, и сега щяхте да раздавате подаръци на жената и децата.
                              Пошли напъни са това преди голямата пързалка към 20 000, Колега

                              Коментар


                              • Нямаше ли доста хора загубили си спестяванията и в битойн. Не говоря дори за тези, дето са за загубили "ключовете" за койните

                                Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                                Ако знаеш колко хора си изгубиха тогава спестяванията завинаги нямаше да говориш така, точно както банда разбойници се държеше правителството тогава... и докато при Биткойн като падне надолу после всеки път се изкачва и прави рекорд, .

                                Коментар

                                Working...
                                X