IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Хубава новина, ама надали
    Припнах веднага при тях https://crypto.com/cards
    да взимам новата крипто-VISA. А тя работата била дълга и дебела
    Трябвало да си купиш от тях едни жетони CRO,
    които да отлежават при тях 180 дни
    и тогава да се кандидатираш за една Crypto.com Visa Card.

    ==========================================
    How do I apply for a Crypto.com Visa Card?

    You need to stake CRO tokens for a period of 180 days to apply for a Crypto.com Visa Card. To do so, first sign up for a Crypto.com App account and complete our KYC verification. Next, purchase CRO tokens and deposit them into your Crypto Wallet in the App. If you buy CRO directly in the App, then no action is required. The amount of CRO depends on the card tier you’re applying for.
    https://www.reuters.com/article/us-c...KBN2BL0X9?il=0

    Коментар


    • Вие сега нали сте топ инвеститори, копачи, миньори, експерти и пр. за някакви байтчета и сатошита се разправяте.

      Ще каже човек че по 500 транзакции на ден правите и сте се закахърил за таксите.

      Между другото като изхвърлите всичкото кеш и биткоина остане единствен и последна инстанция на разплащанията и стане 1 милион трилиона или там колко стане, то една транзакция ще струва колкото една Тесла по моите сметки.

      Или това като стане тогава ще му мислите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        ....
        Трябва към това твърдение да се добави фразата: "в някои (кратки) периоди от време"
        Не ги знам моментите дали са кратки или дълги, защото моят метод и моят алгоритъм ПРАВИЛНО отчита реалноста такава, каквато е. В миналото е имало цели месеци и дори години със такса, по-ниска от 10 сатоши на байт. Може и да има нещо подобно и за в бъдещя, а може и да е коренно различно и таксата да нарастне до над 1000 сатоши на байт.

        Ако внимателно прочетеш долния постинг с картинката ще осъзнаеш, че това е единственият правилен метод, но той много трудно се поддава на алгоритмизиране, и поради тази причина всички прогнозиращи алгоритми се дънят с грешни прогнози. Повечето програмисти не се замислят и вземат Moving Average от определен брой блокове в миналото, което е тотално грешен подход.

        Ако те мързи да мислиш и искаш сляпо да се доверяваш на грешни алгоритми, това е твое право. Истината обаче е на друго място - трябва да се следи графиката на мемпула и да се избягват моментите от време, през които тренда е нарастващ. За транзакция са най-удобни моментите с намаляващ тренд, който лесно се прогнозира, защото има дневна и седмична цикличност, която е много стабилна във времето. Просто разгледай тази графика в различни мащаби на времето, за да се убедиш в това със собствените си очи.

        Ето още веднъж линка - важен е:
        https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,24h,count

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          В 9 часа сутринта още в следващия блок минаваха всички транзакции с по 7 сатоши на байт и част от транзакциите с по 6 сатоши на байт. Вечерта обаче нещата коренно се промениха. Към момента на писане на този постинг минималната такса за една транзакция е 70 сатоши на байт, но аз не бих рискувал с толкова. Точно сега бих дал 100 сатоши на байт, и пак няма гаранция.
          https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,24h,count
          Сега остава още една мистерия: Защо тази транзакция с такса 15 сатоши на байт
          е обработена в период, в който минималната такса за една транзакция е над 50 сатоши на байт
          https://www.blockchain.com/btc/tx/4a...97266df669361d

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Задачка за Матеев
            Каква такса трябва да платя сега за превод на биткойни = 1 долар, за да пристигнат най-късно след 1 час
            Транзакцията ми е само 200 байта
            Изглежда настана времето да обясня как се определя най-оптималната такса за една транзакция така, щото с 99.99% вероятност да мине още със следващия блок. Това става посредством наблюдаване и анализиране на мемпула (опашката от транзакции). Вижте тази картинка:



            В нея е показано състоянието на мемпула преди няколко минути. Най-горната кафява линия показва колко хиляди транзакции има в опашката. На картинката това са около 65 000 транзакции (скалата е в ляво). Тъй като транзакциите са с различен брой байтове, то ние много трудно можем да кажем колко транзакции ще се съберат в следващия блок. Могат да са 3-4 хиляди, но може и да са под 1000. За по-голяма сигурност приемаме, че ще са само 1000.

            Когато движим мишката по графиката се появява едно вертикално прозорче (това в дясно) и в него има следната информация:
            - Колонка 1 - Колко сатошита на байт са плащали клиентите като такса за своята транзакция, все още отлежаваща в мемпула
            - Колонка 2 - Колко транзакции има с това количество сатошита на байт

            Например от табличката на снимката се вижда, че в мемпула има 1 транзакция с над 700 сатоши на байт, две с над 600 сатоши, 2 с над 500, 3 с над 400 и т.н. Цифрите във втората колонка са с натрупване, така че не се хабете да ги сумирате - те вече са сумирани. Ние търсим не реда с маркера, а последния ред с брой транзакции, по-малко от 1000. В случая това е реда с 80 сатоши на байт.

            Какво означава този ред?

            Ами това означава, че когато дойде следващия блок, в него ще влязат отгоре надолу всички транзакции от 700 до 80 сатоши на байт включително (732 броя) и още 200-300 от по-долния ред.

            Имаме ли 100%-ова гаранция при такса 80 сатоши на байт?

            Не, нямаме 100%-ова гаранция, защото както виждате докато чакаме идването на следващия блок, в мемпула се натрупват нови и нови транзакции, които променят тази направена моментна снимка. И ако се случи блок, който го чакаме дълго време (напр. половин час), то в рамките на този половин час могат да се натрупат много много на брой транзакции, които са по-скъпи от нашата.

            За да не се случи този гаф, има 2 възможни алтернативи:
            1. Плащате прекалено голяма такса от типа 300-500 сатоши на байт и си свиркате, защото такава голяма такса с 99.99% вероятност минава в следващите няколко блока. Милионерите и милиардерите предпочитат този метод.
            2. Анализирате тренда на мемпула, и ако той е нагоре - отказвате се да правите транзакции. Ако е равен или надолу - ами вече знаете как се определя най-ниската такса. За всеки случай увеличавате с 10% и освен това чуквате чекбокса, който ви позволява за в бъдеще да добавите към цената на транзакцията, ако възникне необходимост от това.

            Много е важно да се разбере, че не съществува сума на транзакцията, която да ви даде 100%-ова гаранция. Колкото и голяма сума да заплатите, винаги съществува вероятност някой блок да се забави повече от половин час, и само в рамките на блока таксата за 1 транзакция да нарастне 100 пъти. И ако след този блок тръгне тренд нагоре, и отиде да чакате цяла седмица докато в неделя вечерта нещата се успокоят (има такава седмична цикличност).

            ПП: Когато движите мишката по екрана се движи и прозорчето, заедно с маркера в него. Този маркер обаче показва вертикалната позиция на мишката (какво има в дадения цвят), но тя е без значение за нас. Важното е да се убедим, че сме сложили мишката възможно най в дясно на графиката, и след това да гледаме от горе надолу кой е последният ред, а който все още има брой транзакции, по-малък от 1000. Това е нашият ред и това е нашата такса, като разбира се я увеличаваме с около 10% за по-голяма сигурност.

            Ако имате въпроси по тази картинка, сега е момента да ги зададете.
            Last edited by Mateev; 30.03.2021, 13:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Ами нали за имот говориш - там (все още) не става
              Е нали можело у Турция да си купиш имот с биткоини.

              Па и Тесла и БВМ

              Скоро няма и да става.

              Па и да става, предполагам ще искаш да го видиш преди това, демек па ще си требе ходене за оглед.


              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                В 9 часа сутринта още в следващия блок минаваха всички транзакции с по 7 сатоши на байт и част от транзакциите с по 6 сатоши на байт. Вечерта обаче нещата коренно се промениха. Към момента на писане на този постинг минималната такса за една транзакция е 70 сатоши на байт, но аз не бих рискувал с толкова. Точно сега бих дал 100 сатоши на байт, и пак няма гаранция.
                https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,24h,count
                КТДД Което Трябваше Да Докажем

                Тоест, че не е вярно подвеждащото твърдение на г-н М. по което спорихме оня ден:
                "Истинската цена обаче, която е за транзакции между портфейли и за транзакции в посока от портфейл към борса към днешна дата е 7-8 сатоши на байт или около 2000 сатоши за 250 байта транзакция или това прави около 1 долар на транзакция."

                Трябва към това твърдение да се добави фразата: "в някои (кратки) периоди от време"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Задачка за Матеев
                  Каква такса трябва да платя сега за превод на биткойни = 1 долар, за да пристигнат най-късно след 1 час
                  Транзакцията ми е само 200 байта
                  В 9 часа сутринта още в следващия блок минаваха всички транзакции с по 7 сатоши на байт и част от транзакциите с по 6 сатоши на байт. Вечерта обаче нещата коренно се промениха. Към момента на писане на този постинг минималната такса за една транзакция е 70 сатоши на байт, но аз не бих рискувал с толкова. Точно сега бих дал 100 сатоши на байт, и пак няма гаранция.

                  https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,24h,count
                  Last edited by Mateev; 29.03.2021, 20:55.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Е нали били отживелица и всичко щяло да става онлайн, два клика цъка-цака и преводите готови, па и смарт контракт имало.
                    Ами нали за имот говориш - там (все още) не става

                    Коментар


                    • А бре някой да знае се са изгуби оня професор-философов Иван Терзиев, че нещо ми липсва в коментарите.
                      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Биткойна създава работни места, при това много. Това са служителите в индустрията, произвеждаща копачки. Това са служителите в хилядите биткойн ферми по света. Това са служителите в електроцентралите, захранващи биткойна. Това са служителите в електроразпределителните предприятия. Това са строители и инженери, проектиращи и строящи нови централи. И не на последно място - това са милионите трейдери или миньори, част от които изхранват семействата си именно с приходите от биткойн.

                        Въобще биткойна е една ОГРОМНА МНОГОМИЛИАРДНА ИНДУСТРИЯ, колкото и да ти е тъжно за това.

                        Така е, но ако наемеш 10 човека сутрин да копаят дупки, а следобед да ги зариват - пак ще е създаване на работни места.

                        Т.е. преливането от пусто в празно създава работни места, но това не променя факта че е преливане от пусто в празно.

                        Както и че някакви хора се издържат от това - просто това са две непротиворечащи си твърдения.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                          Запознайте се с Мариана Господинова
                          Пари нема, само по любов.
                          Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Става, но отиваме при нотариус
                            Е нали били отживелица и всичко щяло да става онлайн, два клика цъка-цака и преводите готови, па и смарт контракт имало.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Задачка за Матеев
                              Каква такса трябва да платя сега за превод на биткойни = 1 долар, за да пристигнат най-късно след 1 час
                              Транзакцията ми е само 200 байта
                              Ми прати ги в банани. Такса нула , време 1-5 секунди. ако не вярваш в банани прати ги в кучета има някава такса ама е нищожна или си тома неверни и искаш нещо изпитано - ами прати ги в Лайт такса 3,5 цента.
                              Красиво е да правиш троловете на туршия. ама не са таковаи с тия дет са в час.
                              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                А това тук постигаш ли го с електронен подпис?
                                Elrond is a blockchain protocol that seeks to offer extremely fast transaction speeds by using sharding. The project describes itself as a technology ecosystem for the new internet, which includes fintech, decentralized finance and the Internet of Things. Its smart contracts execution platform is reportedly capable of
                                15,000 transactions per second, six-second latency
                                and a $0.001 transaction cost.
                                Това в бъдеще далечно време ли е.

                                Отделно гледам авторите са набутали fintech и IoT на едно място. Дано да е само маркетингово съобщение, щото тея двете нямат много общо, ама карай.

                                Освен ако някой не държи да си регулира климатика чрез блокчеин записи. Ама няма да се учудя.

                                Коментар

                                Working...
                                X