Първоначално изпратено от fefo
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Биткойн
Collapse
X
-
dsx500
Икономиката им е доларбазирана и затова не го искат биткойна - нормално е. А също така, ще може в Китай другите да изкарват пари и да си ги изнесат в брой. Второто никак, ама никак не ги устройва, защото в момента в Китай много лесно влизат пари,но излизат стоки които другите трябва да купят от тях а пари да се изнесат не дават - те си ги трупат там. Обаче Марко умира вече.D.Y.F-091066
Коментар
-
China's E-Commerce Giant Alibaba Just Banned Bitcoin
Alibaba said that as of January 14 it would stop its users from doing any deals in Bitcoins or other virtual currencies such as Litecoins, and would bar merchants from selling any Bitcoin mining software or offering any related products.
The decision was taken to “promote the healthy development of Taobao Marketplace and to more effectively protect the interests of Taobao members,” Alibaba said in a statement. It added that the ban stemmed from the central bank’s ruling in December that prohibits any payment companies or financial institutions from handling Bitcoins.
Read more: http://www.businessinsider.com/aliba...#ixzz2po1FpWMxМнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.
Коментар
-
От алтернативките няма смисъл, оказва се че алгоритъма на криптирането им е зле - осакатен е и не е като на бит койна. Чистете го всичкия тоя шът.
Биткойна ще се разкодира, когато хардуера много се развие и не се знае след колко десетки години. Много яко е направен - лайткойни, други имитации са чиста проба менте. Както се казва - нищо общо с оригинала.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнениеИстината е, че биткойна е алтерначивно плащане извън банкович контрол. Ако контролираш парите контролираш всичко. Те просто не искат да изпускат контрола, който имат чрез банките.
P.S. Кои са "Те"? Извънземните нали?"Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."
Коментар
-
Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнениеНе знам защо всички говорите толкова много за физически пари. Проблема с "печатането" на пари, не е толкова в създаването на хартиените носители.
В България си плащаме яко с хартийки, но хората по света оперират с карти, чекове, плащания с мобилни телефони и т.н. Средствата ти са в банкова сметка. Отиваш на ресторант и плащаш с карта. Какво става на практика - виртуалното изражение на средствата ти се премества от твоята сметка в тази на ресторанта. Същото е в супермаркета. Същото е и в бензиностанцията. Същото е с лизинга на колата. Същото е и с ипотеката. Същия е и начина по който получаваш заплата.
Еми то какво стана? Ние и сега използваме виртуални пари - прехвърлят се някакви нули и единици насам-натам... Ама банката имала активи, дрън-дрън... Чушки!
"Печатането" на пари и то е същата работа - добавяне на нули и единици в сървърите на Централна банка и/или търговските банки.
Какво излезе? Тя сегашната система и тя била виртуална. И тя била софтуер.
Биткойн можели да го хакнат и да изкопаят милион монети. Тука го хакват постоянно, напълно законно, колкото си искат и то точно определени хора.
Истината е, че биткойна е алтерначивно плащане извън банкович контрол. Ако контролираш парите контролираш всичко. Те просто не искат да изпускат контрола, който имат чрез банките.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеДо мотинки ако се стигне ще стане много много зле, защото народа ще измре стискайки мотинките, пък на оня свят никой не е заминал с ремарке с мотинки - за там с мотинки и без мотинки все тая.
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнениеНякой койн копа ли се със смартфон?
Така де, ще ме топли в мъглатаhttp://www.investor.bg/harduer/459/a...oistva,164502/
Да видим AMD"Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."
Коментар
-
Не знам защо всички говорите толкова много за физически пари. Проблема с "печатането" на пари, не е толкова в създаването на хартиените носители.
В България си плащаме яко с хартийки, но хората по света оперират с карти, чекове, плащания с мобилни телефони и т.н. Средствата ти са в банкова сметка. Отиваш на ресторант и плащаш с карта. Какво става на практика - виртуалното изражение на средствата ти се премества от твоята сметка в тази на ресторанта. Същото е в супермаркета. Същото е и в бензиностанцията. Същото е с лизинга на колата. Същото е и с ипотеката. Същия е и начина по който получаваш заплата.
Еми то какво стана? Ние и сега използваме виртуални пари - прехвърлят се някакви нули и единици насам-натам... Ама банката имала активи, дрън-дрън... Чушки!
"Печатането" на пари и то е същата работа - добавяне на нули и единици в сървърите на Централна банка и/или търговските банки.
Какво излезе? Тя сегашната система и тя била виртуална. И тя била софтуер.
Биткойн можели да го хакнат и да изкопаят милион монети. Тука го хакват постоянно, напълно законно, колкото си искат и то точно определени хора."Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."
Коментар
-
vstoykov
До мотинки ако се стигне ще стане много много зле, защото народа ще измре стискайки мотинките, пък на оня свят никой не е заминал с ремарке с мотинки - за там с мотинки и без мотинки все тая.
Кризата която е причина за демографски срив в момента е резултат от валутна война между САЩ и Европа - липсата на инфлация свива жестоко потреблението и предизвиква безработица.
САЩ предизвикаха дефлация, сринаха сами цените на имотите там - само и само да не си обезценят долара и еврото да не го измести като разлащателно срудство в международната търговия.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеАко инфлацията е дефект, то на един автомобил мотора му е дефект и би трябвало да е безмоторен.Как така ЦБ няма да емитират пари , а кой ? - Сатошито ли ?
Не съм казал и че няма да има пари емитирани от централни банки. Предложих само, че би било добре ако централните банки спрат да създават пари (след като са създали достатъчно).
Разбира се няма нищо лошо в това централната банка да подменя изхабените банкноти с нови.
В една икономика без банкиране с частичен резерв и без създаване на нови пари, пак ще има инфлация, но тя ще е временно явление - ще има периоди на инфлация и дефлация, като дългосрочно ще се наблюдава дефлация (при определени условия - едно от тях е населението, което ползва парите да не намалява твърде много). В резултат от научно-техническия прогрес и развитието на технологиите, цените на стоките и услугите ще падат, защото производството им ще става по-лесно и количеството на достъпните ресурси ще се увеличава, ще се усвояват ресурси, които сега не са достъпни.
Ако случайно не разбрахте това, което написах, помислете на това: каменната ера върши ли поради липса на камъни?
Разбира се при липса на развитие на науката и технологиите е възможно цените да не намаляват и даже да се увеличават - например, ако достъпните ресурси намалеят.
В една икономика без емитиране на нови пари (ползват се вече емитираните пари) пак ще имаме икономически цикли - периоди когато кредитирането ще се увеличава и периоди когато кредитирането ще намалява. Но балоните ще се надуват по-малко, кризите ще преминават по-бързо (ако държавите спрат да пишат нови закони и премахнат повечето от вече написаните).
За да се осъществи преход към икономика без създаване на нови пари чрез централните банки и чрез банкирането с частичен резерв, трябва да се мине през сериозна икономическа криза. Това е така, защото дълговете, които сега са натрупани не могат да бъдат погасени тъй като превишават многократно наличните пари.
Има много сценарии, по които може да се реализира преходът към пазарна икономика (капитализъм). Сегашната система не е пазарна икономика - няма нищо пазарно в квотите, субсидиите, митата, купищата разрешителни и лицензионни режими, банкирането с частичен резерв, ограбването на населението чрез инфлационен данък и други несправедливи данъци, огромното преразпределение на ресурсите от държавата и т.н.
Официалната пропаганда когато се правеше "прехода" беше, че се прави преход към пазарна икономика. Това беше лъжа. Действителния преход беше към планово-пазарен крони капитализъм с елементи на социализъм.
Ако липсата на създаване на пари от нищото доведе до голяма дефлация и стане неудобно да се плаща (например цената на 1 кг банани стане 1 стотинка), е възможно този проблем да се реши като се създадат по-малки валутни единици, но без да се увеличават парите в обращение (примерно се въведе валутната единица "мотинка": 100 мотинки = 1 стотинка). Обърнете внимание, че когато банката пусне в обращение мотинките, тя ще изтегли левовете и стотинките и така няма да създаде инфлация. Например всеки, който желае ще може да размени своите левове и стотинки за мотинки, при което банката ще унищожава левовете и стотинките, които купувачите на мотинки дават. Потребителят дава на банката 1 лев - тя му дава 100 000 мотинки (и унищожава този 1 лев*). Потребителят дава на банката 1 стотинка - банката дава 100 мотинки (и унижава стотинката*).
* Ако левовете и стотинките не са стари - банката ги съхранява докато не и донесат износени стотинки и левове, при което унищожава старите и пуска новите в обращение (защо да се унищожава нещо, което после трябва да се произвежда?).Last edited by vstoykov; 07.01.2014, 17:42.
Коментар
Коментар