IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • China Telecom/компания с 40млрд приходи !!! / опипва почвата като почва да приема пре-оредери за телефони с плащане в биткойни

    и другия момент от днес
    https://images.weserv.nl/?url=i.imgu...b3aF0F.png&fnr
    Last edited by kurta007; 29.11.2013, 08:48.

    Коментар


    • Британец изхвърли биткойн богатство за 4 млн. паунда

      28.11.2013 г.,
      Търси се: Хард диск, изхвърлен на сметището в Нюпорт, с биткойни на стойност 4 милиона паунда." Това е заглавието на любопитна история на британския вестник "Гардиън" http://www.theguardian.com/technolog...-landfill-site , която беше отразена по цял свят.
      Тя разказва за "най-нещастния мъж на земята“, наричан още "най-големия карък“ - британецът Джеймс Хоуълс, който изхвърлил погрешка дигитален портфейл с виртуална валута - 7500 биткойна, генерирани чрез програма в лаптопа му в началото на 2009 г.
      Каква е историята?
      "Нещастният" Хоулс разказва, че изхвърлил хард диска на стария си лаптоп Dell някъде между 20 юни и 10 август тази година в кошчето си за боклук вкъщи, чието съдържание после било изсипано в градски контейнер, а след това и на сметището край Нюпорт в Уелс. На хард диска имало записани биткойни, генерирани от негова компютърна програма преди четири години, когато виртуалната валута била известна само сред тесни специалисти.
      Хоулс е програмист. В момента, когато изхвърлил хард диска, биткойните в него стрували около половин милион паунда, но оттогава цената на кибервалутата се покачи, надхвърляйки 1000 долара за биткойн. Изгубеният хард диск съдържа криптографския ключ, нужен да се получи достъп до биткойн богатството. Без този ключ парите са изгубени завинаги. А Хоуълс не си е направил бекъп.
      Британецът изхвърлил устройството през лятото при разчистване на чекмедже с лични вещи в дома си. Миналия петък обаче изведнъж се сетил, че в него е държал дигитален портфейл с голямата сума, която нараснала след като закупил почти без пари биткойни в началото на 2009 г. Той направил запасите си чрез програма на стария си лаптоп преди четири години. Днес, за да се направи същото, е необходима колосална компютърна мощност. Спрял работата на програмата си за биткойни през 2009 г. когато приятелката му се оплакала, че лаптопът много загрява и е шумен, докато в него се решават сложни математически задачи, нужни, за да се създават нови биткойни.
      През 2010 г. старият Dell се счупил, след като върху него била разлята лимонада. Повечето му части били изхвърлени или продадени, освен харда, който бил оставен на съхранение в чекмедже до лятото на тази година, когато бил хвърлен в коша.
      Хоуелс вече е бил на сметището, което е с размера на малко футболно игрище. Човек от службата по градска чистота в Нюпорт му помогнал и го развел, но му обяснил, че боклукът от разгара на горещите месеци е заровен "някъде там, на метър-метър и двайсет дълбочина". По изчисления на програмиста е нужен екип от 15 души, които здраво да се заловят с копаене, облечени в специални защитни костюмит. За него е невъзможно да финансира начинанието. Говорител на градския съвет на Нюпорт заяви, че всички златотърсачи са добре дошли на сметището в града, но "очевидно, ако това лесно можеше да се намери, ние бихме го върнали“.
      И все пак, Хоуълс не е толкова нещастен. Той казва, че се е сдобил с друго, много по-ценно ботаство от 2009 г. насам, когато създал биткойн валутата на стария си компютър – двете му деца.
      http://www.manager.bg/%D1%81%D0%B2%D...BD%D0%B4%D0%B0
      Last edited by коки; 28.11.2013, 19:38.
      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Ако някой се чуди как се "копаят" Litecoins, ето как изглежда една малка ферма:



        При цена от $40 за 1 LTC (Litecoin), една видео карта, която струва 600 лв. , за 2 седмици работа си избива цената. Ако цената на лайткойна не падне под $25, след седмица видеокартите ще бъдат изкупени, както в зората на биткойн майнинга.
        You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
        Know when to walk away and know when to run

        Коментар


        • Мерси..

          Коментар


          • И втората част от прогнозата ми се сбъдна, лайткойна да мине $50 до НГ На печелившите честито!

            Коментар


            • Аз мисля да поспра да гледам всякакви борси за известно време, защото виждам доста народ и около мен вече започна да има сериозни психологически проблеми.
              Успех на всички фенове на крипо-валутите.

              Коментар


              • Въпрос

                Нов сам, но съм що годе наясно с някой неща.
                Има ли сайт от които могат да се купуват директно с пари BTC и NMC. Или става само чрез копане, или може и от потребител на потребител на лична уговорка?

                Коментар


                • Китайците най-накрая се събудиха и след като пробиха 6000 помпат яко нагоре а и с добър обем и ще пробудят биковете на гокса нищо чудно днес или утре да видим 1100 на гокса и при китайците.
                  Междувремено лайткойна достигна 50$ при тях
                  Last edited by kurta007; 28.11.2013, 11:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Walker1 Разгледай мнение
                    Здравейте. Нов съм в сайта, но се интересувам от криптовалути от 1 година.
                    Търгувам на MtGox с малко биткойни, но въпросът ми е относно лайткойните.
                    Искам да инвестирам средства, но не знам начинът, по който да ги вложа. Мисля да използвам BTC-E.
                    Ако някой може да помогне ще съм много благодарен
                    доста хора не я препоръчват тая борса заради различни проблеми но начина е регваш се ,правиш превод и купуваш .Най-вероятно ще ти искат верифициране при теглене затова го направи предварително.Имай впредвид че таксите за депозит и теглене не са малки .

                    Другия вариант е да купиш от човек кеш .https://localbitcoins.com/ /за биткоини, има подобен саит и за лаиткоини но не ми се търси сега /може да търсиш за София.Аз ти препоръчвам обаче тоя пич,много е коректен ,аз съм търгувал с него доста http://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=15&t=329 Пиши му на меила за подробности и актуални курсове
                    Last edited by kurta007; 28.11.2013, 10:42.

                    Коментар


                    • Относно лайткойните

                      Здравейте. Нов съм в сайта, но се интересувам от криптовалути от 1 година.
                      Търгувам на MtGox с малко биткойни, но въпросът ми е относно лайткойните.
                      Искам да инвестирам средства, но не знам начинът, по който да ги вложа. Мисля да използвам BTC-E.
                      Ако някой може да помогне ще съм много благодарен

                      Коментар


                      • Интересно четиво. Идеята на този асасинейшън маркет е почти толкова гениална колкото и на самия биткойн.

                        http://www.forbes.com/sites/andygree...with-bitcoins/
                        "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                        Коментар


                        • kurta007

                          Все още няма сериозен производител на копачки - хардуер, който да е брандов. Подобна разработка не струва повече от 100 милиона и няма кой да ги инвестира при положение, че възвращаемоста - печалбата би била голяма.Толкова сериозно е всичко с койните и криптирането им е пак същата стока.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • аз не виждам рухване или някво осезаемо падане в цената поне в близките 3-4м ,дотогава смятам че сме твърдо нагоре
                            има цели фабрики за койни вече,маса пари са вкарани ....няма как да стане
                            все още много масовка не се е качила ,заради липсата на голяма борса в УСА ,а по другите борси е зор ,бавно депозиране,верификации и т.н.
                            аз съм супер булиш за бит и лаиткойна за близките 3-4м поне, за другите коини не знам
                            но всичко е възможно все пак,покачването е доста стръмно
                            фундамента също е зад койна засега ,ако има пукване то ще е от проблеми в сигурноста на протокола,51% атака,хакване или нещо от сорта,но тея работи са малко вероятни...поне така си мисля

                            Коментар




                            • Продавайте биткойните, когато чуете за тях в новините на БиТиВи
                              Истината е винаги някъде по средата

                              Коментар


                              • индианеца

                                Помпи се чрез криптосите, как би могло да се изчисли кога ще рухне ? Съмнявам се да платят къси койни предлагащите ги брокери, ще офейкат.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X