IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron


    Bitcoin history in 4 minutes
    къв е тоя хронометър бе батко, да не е за игрите в Сочи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Инвеститор1 Разгледай мнение
      Ако искате може и на лични. Много четох тия дни из нета и само въпроси ми изникват!
      Първо, не очаквай че някой гори от желание да си губи времето да обяснява на поредния човек с елементарни въпроси кое и как е и то безплатно.Може и да звуча грубо но е истина.Времето е пари.А и как може да инвестираш пари в нещо което не си направил труда да проучиш а очакваш другите да ти снясят на готово .
      Второ,очевидно не си чел достатъчно понеже въпросите ти са много елементарни.
      За да не съм много груб все пак доуточни каква точно ти е целта,интрадей,средносрочна търговия или просто да купиш и кой точно криптовалути те интересуват.Като цяло големите борси за нас бг са две-три и искат верификации така че бърз начин няма .Депозира се с SEPA превод основно .Ако търсиш бързина https://bitcoini.com/ или localbitcoins.com но те не са за търговия .За търговия btc-e.com и www.bitstamp.net ,борси номер 1 и 2 в момента в света а и са в Европа.Първата иска верификация при теглене а втората при депозиране така че в btc-e.com може да стане по бързо понеже верификацията е 1 седмица
      Last edited by kurta007; 26.12.2013, 23:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Инвеститор1 Разгледай мнение
        5. Не е ли малко алъш-вериш цялата тази работа, имайки предвид, че всяка борса (има хиляди) си търгува криптираните валути ,определяйки цената само от себе си. Няма централизираност никаква!
        Асла, така е! Имаше едно интервю със собственик на борса където той признава че е можел ръчно да сменя цената на която се търгува когато пожелае. То каква борса, това са просто сайтове които ти имитират борса.

        Иначе на другите въпроси не мога да отговоря И аз търсих преди месеци място откъдето да купя, но се оказа много трудно да захраня сметка в която и да е голяма борса. Тогава се замислих колко ли ще е трудно да изкарам парите от там.

        Последно видях сайт където можеш да захранваш с американска банкова сметка, май https://coinbase.com/ беше.
        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

        Коментар


        • Здравейте!

          Имам въпроси, мисля че не само аз.

          1. В кой момент от време ми се генерира електрнния код? Трябва ли да го имам предварително при регистрацията на дадена борса (нaпример mtgox or btc-e.com)?
          2. Как най лесно да си прехвърля пари по сметката. Не видях никъде възможност това да става с кредитна карта. Ползва ли някой ОКpay като посредник? Дори и ОКpay не може да се зареди с карта! Кой е най-надеждния начин за зареждане на сметка?
          3. За колко време реално мога да имам вече сума в някоя борса, където да търгувам?
          4. Виждам и друг проблем. Електорнния портфейл. Как го пазите? Койните, които са по борсите да разбирам ли, че не са ви в портфейла в този момент?
          5. Не е ли малко алъш-вериш цялата тази работа, имайки предвид, че всяка борса (има хиляди) си търгува криптираните валути ,определяйки цената само от себе си. Няма централизираност никаква!
          6. МETA TRADER и криптовалутите? Тук не би трябвало да ставаш собственик на койни, а само да търгуваш очаквания, както при валутните двойки? Така ли е?

          Ако искате може и на лични. Много четох тия дни из нета и само въпроси ми изникват!

          Благодаря.

          Коментар


          • Междувременно големите риби на гокса се разбудиха и докато масовката си продаде койните с цел да купи на "дъното" след празниците или така нареченето зарибяване "Продай сега и купи по евтино утре " , цената вече е 820$.С тва темпо до Нова година ще минем 1000$ и доста хора за пореден път ще глътнат вода и ще усетят една горчилка в устата
            Чудно защо и тоя балон и пирамида вместо да се пукне за 5 път ,както предричаха доста форумни "експерти", не само не се пука ами и го купуват като портокали преди Нова година през комунизма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
              Най-богатия човек в Азия с богатство 31 млрд $ инвестира в BitPay.2-рата много голяма риба след Overstock.com /приходи 1.1 млрд./ която инвестира в койна .Нека някой хора
              се замислят защо тея хора ,без никакъв нюх към парите, инвестират в балони и пирамиди ?

              http://www.scmp.com/business/banking...stment-bitcoin
              а кое те караш да мислиш че това не е измислена новина.кара ли те тази новина да се чувстваш по сигурен ----кара те-----следователно тази новина си върши добре работата.има едно голямо правило-------НИКОГА ГОЛЕМИТЕ НЕ ДАВАТ НАСОКА МАЛКИТЕ ДА ПРАВЯТ ПАРИ,ОСВЕН АКО ПОСОКАТА Е ГРЕШНА

              Коментар


              • Вярно е,че не съм чел много за койните,но не съм сляп и си ценя времето да вярвам в Дядо коледа.

                "Тъй като феновете могат само да ти обяснят колко си непросветен, аз ще отговоря.
                1 биткойн не е най малката единица, той се дели, можеш да изпратиш 0.001 биткойна без проблем. Като най-малкото неделимо количество е 0.00000001
                Това означава че в обръщение ще има 2 100 000 000 000 000 единици".

                Това е като при Холдинг пътища преди и след сплита 48.000лв/няколко стотинки.И на двете цени си е избушиняк.Колко неоринтиран трябва да е човек,че да вярва,че всеки може да си печата пари и да са конвентеруеми.Оня ден коментирахме Динамо
                /ильозионистта/и според повечето от компанията той е МАГЬОСНИК./според една -втори след Исус/.И въпреки,че им показах на клип разобличение на един от номерата му/телефон в бутилка/ пак не повярваха.Така,че никого не убеждавам.Да изчакаме малко и ще видим! /.Тоя филм го гледох при фенове на Галакси,Проксима/пирамидите имам пред вид-финансовите/.
                Last edited by 000; 26.12.2013, 21:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                  Да позная ли ?
                  Ти си един от малкото хора на планетата който ги разбират
                  Не, един от многото

                  https://www.youtube.com/watch?v=mFcTJAQ7zc4
                  Този в ляво има добри аргументи спрямо вашият човек.
                  Last edited by dsx500; 26.12.2013, 20:45.
                  Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Арабите ако кажат, че дават петрол за койни. Играта ще загрубее жестоко и империята на янките ще потъне за дни.
                    Проблема е че този софт е като вирус и ще го атакуват е ще увисне.Много е слаб и не се поддържа уж от никой, ще бъгяса ако наистина обемите се вдигнат.
                    койна е създаден за да прецаква всички със свободна валута .ако арабите решат да си обменят петрола за койни аз лично ще ги обявя за топ идиотите на света...братле тази илюзия вашата ще секне но да видим кога

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                      а и виждам и че не ги разбирате.
                      Да позная ли ?
                      Ти си един от малкото хора на планетата който ги разбират

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                        BitPay и Coinbase,са две компаниии който предлагат точно такива услуги.
                        BitPay отчете и 6,260% процента увеличение на транзакциите през Черния петък.
                        Компанията обслужва 15,000 търговци в 200 държави !!!! Като рекорда за единична транзакция им е $1 милион.
                        Coinbase която обслужва както търговци но и обикновени потребители в УСА наскоро прехвърли 650,000 потребители.
                        Дотук с пророчествата ти за фалити и балони
                        Точно за тях говорих, пак прочети какво съм казал за да го разбереш, няма смисъл да повтарям.

                        P.S. Знам, че скептиците никога няма да изгледат 40 минутен клип, но за да ви е пълноценен хейта, все пак трябва да сте запознати, нали? - https://www.youtube.com/watch?v=Cs6F91dFYCs (след 10та минута е съществената част) /dsx500 - като компютърджия съм сигурен, че ще ти е интересно/
                        На 60% съм от видеото и човека очевидно е заинтересован да върви койна нагоре, представа идеализиран сценарии в който биткойн се използва за всичко, изтъква само силните страни, има доста неверни или подвеждащи твърдения. Това не е независим анализ на технологията. Ако прочетем коментарите под видеото, там има доста хубави въпроси зададени.

                        Толкова от мен засега, само времето ще покаже кой е прав. Не смятам да водя безкрайна дискусия, не виждам някой да дава логични отговори на сериозните въпроси, а и виждам и че не ги разбирате.
                        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение

                          Но по този начин биткойн не се използва като истинска валута, използва се само като медиум и се печели анонимността на транзакцията за потребителя, търговеца през цялото време си работи с долари.
                          Според мен тези компании които предлагат тази услуга или няма да издържат дълго, защото клиентите обикновено ще избират биткойни ако им е изгоден курса и искат анонимност. Другия вариант е да ги спонсорират сериозно само за да прокарват идеята за чисто виртуална валута.
                          BitPay и Coinbase,са две компаниии който предлагат точно такива услуги.
                          BitPay отчете
                          $100m bitcoin transactions this year
                          и 6,260% процента увеличение на транзакциите през Черния петък.
                          Компанията обслужва 15,000 търговци в 200 държави !!!! Като рекорда за единична транзакция им е $1 милион.
                          Coinbase която обслужва както търговци но и обикновени потребители в УСА наскоро прехвърли 650,000 потребители.
                          Дотук с пророчествата ти за фалити и балони


                          Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                          За разлика от вас имам технически познания за това как работи технологията на ниско ниво. Вие знаете абстрактните обяснения които сте чели, а те са написани като за хора които не знаят кое е компютъра и кое монитора, и защо са различни неща
                          Ти си супер експерта и "програмиста с много голям опит" а ние нищо не разбираме.
                          Защо ли си мисля че това съм го чувал доста често по бг форумите

                          Има един много известен експерт по сигурноста Дан Камински ,аз предпочитам да чета неговите анализи отностно биткоин сигурноста отколкото да вярвам на някъв си анонимен самохвалко и то в форум ще ти е от полза и на теб ако ги прочетеш макар че съм убеден че не знаеш и английски даже

                          Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                          Интернет си е мрежа от компютри
                          Ако трябва да сме по точни е мрежа от мрежи.
                          Last edited by kurta007; 26.12.2013, 20:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнение
                            P.S. Знам, че скептиците никога няма да изгледат 40 минутен клип, но за да ви е пълноценен хейта, все пак трябва да сте запознати, нали? - https://www.youtube.com/watch?v=Cs6F91dFYCs (след 10та минута е съществената част) /dsx500 - като компютърджия съм сигурен, че ще ти е интересно/
                            Мерси ще го гледам.

                            Интернет си е мрежа от компютри, да не забравяме че на този свят има много места където интернет не е 90% от живота на хората.
                            Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                              В предният ми пост имах в предвид че биткойн е "нищо", в следният смисъл:
                              - съществува само и единствено в една мрежа от компютри
                              ...
                              Е това не мога да повярвам, че е мисъл на човек, който разработва софтуер или се занимава с компютри

                              Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                              Прилича ми и на едни форумни точки които бяха популярни преди време... Е, този в който са били повечето точки когато админа на форума го е затворил е изгорял, нали?
                              Кой точно беше админа на биткойн?


                              За слепотата на защитниците:

                              Аз съм фен на идеята за криптовалутите като цяло и ги разбирам доста добре. Запознат съм със всеки аспект, в това число и със слабите страни и заплахите пред биткойн.
                              http://hackingdistributed.com/2013/1...oin-is-broken/
                              https://en.bitcoin.it/wiki/Weaknesses
                              Сляп е ей тоя по-надолу дето 12те милиона не му стигали...
                              Биткойн е много повече от валута, бинарно злато или средство за разплащане. Биткойн е система, която може да се променя, може да се надгражда. Биткойн е "programming environment". Биткойн е генеративна технология - иновация, на основата на която ще се появят други иновации. Такива са например компютъра, интернет, двигателя с вътрешно горене и т.н.(Това обаче, не е нещо което може да се обясни на 10 реда във форум, за това отдолу пускам клип).
                              Да - биткойн има проблеми в момента. В бъдеще ще възникват и други проблеми, това също е факт. Решение на тези проблеми обаче има - някои от тях се решават с промяна в кода, други с допълнителни технологии и услуги, трети с разширяване на общността, четвърти по някакъв си друг начин. Някой по-надолу каза много правилно нещо - дори биткойн конкретно да не успее, ще се появяват все по усъвършенствани криптовалути. Важна е идеята.
                              Това, което се опитвам да кажа е, че възможностите пред криптовалутите са толкова много, че компенсират голяма част от недостатъците.


                              P.S. Знам, че скептиците никога няма да изгледат 40 минутен клип, но за да ви е пълноценен хейта, все пак трябва да сте запознати, нали? - https://www.youtube.com/watch?v=Cs6F91dFYCs (след 10та минута е съществената част) /dsx500 - като компютърджия съм сигурен, че ще ти е интересно/
                              Last edited by fefo; 26.12.2013, 19:47.
                              "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                                Ако хората даунлоднат троянизиран софтуер - какво по дяволите е виновна блокверигата за това?
                                Нищо, но може да бъде атакувана по този начин, само давам пример че има много начини и това не е непробиваема система. Особено когато имаш ресурсите на цяла държава.


                                Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                                Ами какво правиш тогава ?
                                Приел си каузата да ни отвориш очите че това е балон но в същото време те е толкова страх че не искаш да заложиш и 1 лв на това твое твърдение ?
                                Пак ти казвам, не търгувам койни поради позицията ми по въпроса. За да скъся каквото и да е било трябва първо да направя анализ и той да покаже значителна възможност цената да падне след определено време. Всичко друго е хазарт. Особено при койните трябва да имам и сигурността че ще си взема парите от успешна транзакция, а това не е така.

                                Думата "заложиш" не е присъща за човек който инвестира.

                                Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                                Нали знаеш приказката ,като знам какъв съм инженер и ме е страх да ида на доктор
                                та така и с тоя "опитен програмист"
                                Преди да критикуваш трябва да разбереш какво съм казал. За разлика от вас имам технически познания за това как работи технологията на ниско ниво. Вие знаете абстрактните обяснения които сте чели, а те са написани като за хора които не знаят кое е компютъра и кое монитора, и защо са различни неща

                                ПП:
                                Виж какво пише в сайта където ми казваш да скъсявам:
                                Bitfinex is currently in a beta phase (testing phase) and the platform is operated under my own name, Raphael NICOLLE (founder),

                                Ще ми кажеш ли каква е възможността да духне този с парите ако се срине койна
                                Last edited by dsx500; 26.12.2013, 19:19.
                                Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                                Коментар

                                Working...
                                X