IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • значи грешката е моя,ФБР имат паролите и койните са преместени в техни портфеили.
    Но както казах и преди,те не могат да разполагат/продават/заменят/използват и каквото се сетиш с тях преди да свърши делото което ще е поне 2г
    И както казах и преди най-големия портфеил или портфеили е на Сатоши с около 1.1млн биткойна
    и кво като фбр имат толкова койни? и да ги продадат цената ще падне и за няколко дена/седмици ще се върне пак
    ако само ги съхраняват пак нищо няма да стане
    ако ги унищожат пак нищо няма да стане,освен че ще се вдигне стоиноста на останалите
    в близките 2г нищо няма да стане така или иначе
    Е ,тогава изобщо в каква връзка ги споменаваш тея коини на фбр
    И изобщо не виждам към е смисъла от тоя спор,пълно губене на време за мен, ама нз защо и те се вързвам на акъла
    Last edited by kurta007; 15.01.2014, 19:06.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
      все едно си говоря с супертреидъра и фростев
      ...
      Не разбирам сравнението. "Кой не скача е червен", така ми прозвуча. Дадох още линкове, че и преведени, коментирай по същество моля! Ей тука човекът търси просветени хора, пък само БТК ви е в главите!
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Щом са в един портфейл, вероятно са прехвърлили койни от арестуваните машини в портфейл на ФБР. Интересува ме само разликата от бляскавия образ, създаван от медиите, и евентуално кой ще подобри системата.
        все едно си говоря с супертреидъра и фростев

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hash.bg Разгледай мнение
          ...
          Не търсим хора само с умения в програмирането, а хора с идеи, които искат да разберат в дълбочина как работят системите и да помогнат с кой каквито умения има - мислене по идеите/функциите/описание/промотиране/правни въпроси и т.н. С една дума, хора с ум и интереси в онлайн бизнеса.

          Поздрави
          Aми аз доста чета по криптовалутите като цяло, ама гледай какво става тука ако намериш някое петънце по Биткойн
          Първоначално изпратено от Кurta007
          Отделно ФБР няма паролата за тея койни и не може да борави с тях и трето за да ги конфискуват и да станат собственост на държавата тея койни трябва да има съдебен процес какъвто за сега няма.
          Koйто си пази архиви си има достъп до портфейла. Аз не знам какво точно са имали предвид под "конфискувани", и честно казано не ме интересува много. Щом са в един портфейл, вероятно са прехвърлили койни от арестуваните машини в портфейл на ФБР. Интересува ме само разликата от бляскавия образ, създаван от медиите, и евентуално кой ще подобри системата. Защото идеята на БТК не е първата, и няма да е последната.
          А това, дето си го очервил е естимейт, за много портфейли, евентуално, може би.

          http://www.investor.bg/novini/130/a/...dolara,158833/
          http://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%...%8F-83280.html
          Last edited by IvanTerziev; 15.01.2014, 17:50.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Kaк предлагаш да се включим? Да инвестираме в закупуване на БТК? С копачки за десетки хилади $? Портфейл за разплащане не е инвестиция, както не е инвестиция да си отвориш електронно банкиране или кредитна карта.
            Сайтът hash.bg е направен единствено да намерим способни хора, които искат да се включат в проектите, които ще се възползват от възможностите на крипто-революцията.

            Ако някой иска да инвестира, това си е негово лично решение, но никой не може да каже, колко е реалната цена на 1 биткойн. Може да е $1млн може да е $1 - аз само твърдя, че не е нула и че може да се направят сума ти интересни услуги за хората.
            Печалбата не е на първо място при нас, по-скоро възможността да се занимаваме с нещо супер интересно и глобално...

            Не търсим хора само с умения в програмирането, а хора с идеи, които искат да разберат в дълбочина как работят системите и да помогнат с кой каквито умения има - мислене по идеите/функциите/описание/промотиране/правни въпроси и т.н. С една дума, хора с ум и интереси в онлайн бизнеса.

            Поздрави
            HASH.bg - биткойн портал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Who Owns the World’s Biggest Bitcoin Wallet? The FBI
              http://www.wired.com/wiredenterprise...12/fbi_wallet/
              Нека пък да не е вярно, не съм ги видял, не мога да твърдя такова нещо.
              цитат от твоя линк
              That doesn’t make the FBI the world’s largest bitcoin holder. This honor is thought to belong to bitcoin’s shadowy inventor Satoshi Nakamoto, who is estimated to have mined 1 million bitcoins in the currency’s early days

              да беше си направил труда да го прочетеш ли, преди да се правиш на интересен ?
              Отделно ФБР няма паролата за тея койни и не може да борави с тях и трето за да ги конфискуват и да станат собственост на държавата тея койни трябва да има съдебен процес какъвто за сега няма.
              Last edited by kurta007; 15.01.2014, 14:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                Много елементарно се опитваш да се измъкнеш.То е лесно само да критикуваш и да ревеш ,дай нещо конструктивно да чуем и от теб

                За ФБР не е вярно ама ай , че ФЕД обаче държат най-много $ и най-много американски дълг е вярно.Кажи ти като има толкова бъгове койна и го крадат и хакват кво праиш в тая тема и все питаш нещо ? и що си губиш времето да пишеш само глупости ?
                Много елементарно искаш да ме изкараш досаден съветник, а аз съвети не давам.
                и що си губиш времето да пишеш само глупости ?
                Аз също съм обсебен, и дори мисля да понатоваря една валута подобна на NxT, още не са я листнали по борсите. Информацията, че въпросите ми остават без отговор - за мен значи само едно.

                Who Owns the World’s Biggest Bitcoin Wallet? The FBI
                http://www.wired.com/wiredenterprise...12/fbi_wallet/
                Нека пък да не е вярно, не съм ги видял, не мога да твърдя такова нещо.

                Първоначално изпратено от hash.bg
                Биткойн може би ще е най-интересното нещо, което ще се случи в живота ни (а ние сме родени преди интернет) и който може да си го позволи да бъде част от него, би сглупил да го гледа отстрани.
                Kaк предлагаш да се включим? Да инвестираме в закупуване на БТК? С копачки за десетки хилади $? Портфейл за разплащане не е инвестиция, както не е инвестиция да си отвориш електронно банкиране или кредитна карта.
                Last edited by IvanTerziev; 15.01.2014, 14:23.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Съвети не давам!
                  Хубав въпрос иначе. В коя фиатна валута инвестираш (най-вероятно не), и защо? Валутите са за разплащане, не за инвестиране, това не са акции.
                  Много елементарно се опитваш да се измъкнеш.То е лесно само да критикуваш и да ревеш ,дай нещо конструктивно да чуем и от теб

                  Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Аз като видя писанията на някой обсебен - вече имам 2 на ум. Не всичко е цветя и рози, сайтът прилича повече на рекламно каре. И това далеч не е първият сайт за Биткойн на БГ, върти ми се някакъв спомен че беше го набедил. Какво ще посъветваш хората с хиляди изчезнали БТК, преди да съветваш останалите? Колко онлайн трезори, магазини и борси вече са история? То не изгърмя един портфейл, не са два! Най-големият БТК портфейл го държат ФБР, с експроприирани койни. На 1-2 месеца прибират по някой магазин, ходи да доказваш, че нямаш сестра!
                  За ФБР не е вярно ама ай , че ФЕД обаче държат най-много $ и най-много американски дълг е вярно.Кажи ти като има толкова бъгове койна и го крадат и хакват кво праиш в тая тема и все питаш нещо ? и що си губиш времето да пишеш само глупости ?
                  Last edited by kurta007; 15.01.2014, 14:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hash.bg Разгледай мнение
                    @IvanTerziev

                    Питаш ме, какво да посъветвам хората с хиляди откраднати биткойни: същото, което бих посъветвал хората, загубили милиони кеш - внимавайте как си пазите и на кого доверявате парите си. Съвременната банкова система така ни е разглезила и полирала, че сме забравили, че 10 лв в ПИБ са нещо различно от 10 лв в ОББ.

                    По подобен начин през 90-те ние българите трябваше да се научим как да си пазим собствеността - нещо, от което се бяхме отучили през комунизма. Но може ли да се каже, че комунизмът беше по-добър за частната собственост отколкото строят днес (и то дори олигархичен капитализъм в България)?

                    Притеснява те, че Федералните имат хиляди биткойни в тях. Мен пък ме притеснява, че федералните и сие в цял свят имат достъп до трилиони в напечатани хартийки и с тях ебават света на макс....

                    За обсебването, какво да ти кажа, и аз понякога се плаша, но е успокояващо като видя, че повечето ми приятели, които са един вид онлайн предприемачи, също са обсебени като мен... Биткойн може би ще е най-интересното нещо, което ще се случи в живота ни (а ние сме родени преди интернет) и който може да си го позволи да бъде част от него, би сглупил да го гледа отстрани.
                    +1
                    http://selfielifes.com

                    Коментар


                    • @IvanTerziev

                      Питаш ме, какво да посъветвам хората с хиляди откраднати биткойни: същото, което бих посъветвал хората, загубили милиони кеш - внимавайте как си пазите и на кого доверявате парите си. Съвременната банкова система така ни е разглезила и полирала, че сме забравили, че 10 лв в ПИБ са нещо различно от 10 лв в ОББ.

                      По подобен начин през 90-те ние българите трябваше да се научим как да си пазим собствеността - нещо, от което се бяхме отучили през комунизма. Но може ли да се каже, че комунизмът беше по-добър за частната собственост отколкото строят днес (и то дори олигархичен капитализъм в България)?

                      Притеснява те, че Федералните имат хиляди биткойни в тях. Мен пък ме притеснява, че федералните и сие в цял свят имат достъп до трилиони в напечатани хартийки и с тях ебават света на макс....

                      За обсебването, какво да ти кажа, и аз понякога се плаша, но е успокояващо като видя, че повечето ми приятели, които са един вид онлайн предприемачи, също са обсебени като мен... Биткойн може би ще е най-интересното нещо, което ще се случи в живота ни (а ние сме родени преди интернет) и който може да си го позволи да бъде част от него, би сглупил да го гледа отстрани.
                      Last edited by hash.bg; 15.01.2014, 13:05.
                      HASH.bg - биткойн портал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                        Дай съвет тогава в какво да инвестирам и защо ?
                        Съвети не давам!
                        Хубав въпрос иначе. В коя фиатна валута инвестираш (най-вероятно не), и защо? Валутите са за разплащане, не за инвестиране, това не са акции.

                        Първоначално изпратено от hash.bg
                        Ще се радваме, ако споделите какво смятате, че е грешно или едностранно тълкувано, какво да се доизясни и прочие.
                        От тогава възможностите и хоризонтите на биткойн иновацията са ме обсебили, колкото и да съм се опитвал да се погрижа за другите си проекти и да оставя Биткойн на заден план, тези опити са се проваляли само след дни.

                        Но това не е проблемът – дай бог секиму да се събужда сутрин с идеи и желание за учене. Имам друг проблем… как да покажа на всички човечето, което виждам – и то в пълния му 3D блясък? Оказва се, че това хич не е толкова проста задача, колкото си мислех. В следващата част ще изброя повечето си опити и ще се опитам да обобщя най-силните аргументи, които съм намерил.
                        Аз като видя писанията на някой обсебен - вече имам 2 на ум. Не всичко е цветя и рози, сайтът прилича повече на рекламно каре. И това далеч не е първият сайт за Биткойн на БГ, върти ми се някакъв спомен че беше го набедил. Какво ще посъветваш хората с хиляди изчезнали БТК, преди да съветваш останалите? Колко онлайн трезори, магазини и борси вече са история? То не изгърмя един портфейл, не са два! Най-големият БТК портфейл го държат ФБР, с експроприирани койни. На 1-2 месеца прибират по някой магазин, ходи да доказваш, че нямаш сестра!
                        Last edited by IvanTerziev; 15.01.2014, 12:25.
                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Предвид споровете, които вилнеят в повечето БГ форуми по темата Биткойн, решихме да направим поредица от статии в http://hash.bg, в които да обясним подробно за какво всъщност става въпрос. Разбираме, че повечето хора нямат времето да се занимаят сериозно с технологията, затова разчитат предимно на сведенията в масовите медии, които обаче са просто пикантно обобщение на темата.

                          Първа част от поредицата е тук:

                          Биткойн в перспектива - част I

                          Ще се радваме, ако споделите какво смятате, че е грешно или едностранно тълкувано, какво да се доизясни и прочие.

                          Много е глупаво да се водят спорове и да се нагрубяваме взаимно по форумите, заради нещо, което съществува независимо от всеки един от нас. Нормално е да има повече виждания за него, но е разумно всеки да ползва мнението на другия, за да си разшири кръгозора.

                          В отговор на Xman1:
                          Вярно е, че Ripple малко се отклоняват от принципа на чист P2P, но ако видиш кои инвеститори и умове седят зад него, би следвало да си спокоен.
                          XPR-ите са там, за да предпазват мрежата от злонамерени атаки. Те служат единствено за работа в мрежата, а не като стойност. Дори ако ме питаш, правилното им решение на Ripple е да гарантират цена 1 цент за XPR и да "печатат" колкото е необходимо, за да я поддържат.

                          Nxt пък са изцяло P2P, но за това пък анонимни - предвид факта, на колко големи компании ще бръкнат в бизнеса, е разбираемо.
                          Нормално е да не са с open source в началото, но вече почнаха да публикуват части от него, като в крайна сметка всичко ще е open source.
                          Хората добре разбират, че в основата на всяка валута е броят на хората, които я притежават, така че се стараят активно да раздават създадените Nxt. Те имат същата функция като XPR и не са годни за "спестяване". Много рисков проект, но с огромно following в bitcointalk.
                          Last edited by hash.bg; 15.01.2014, 06:29.
                          HASH.bg - биткойн портал.

                          Коментар


                          • Предлагам много атрактивен домейн"bitcoin-b.com"
                            http://selfielifes.com

                            Коментар


                            • Доста интересна новина,Wells Fargo ,4-тата най-голяма банка в света по пазарна капитализация опипва почвата като е поканила експерти по виртуални валути , представители от правителството на САЩ ,както и от нейна страна финансови мениджъри и шефове от отдели "защита на пране ot пари" да обсъдят "правила за участие"
                              Искат да инвестират или да имат бизнес със фирми и предприемачи занимаващи се с Биткойн но заради липсата на регулация се опитват да начертаят кое е законно и кое не, за да няма законови последици за тях.
                              С две думи акулите от Wall Street искат да знаят кое е законно и кое не преди да започнат играта
                              Лошото е че отделно на федерално ниво всеки щат може да има и той различни изсиквания и става дълга и широка.Онлаин покера 3г не могат да го регулират кво остава за пари.Предполагам че големите банки ако играят ще е на ръба на закона или ще е "under the table"

                              Коментар


                              • Не е задължително да ползвате Bitcoin-QT (който изисква гигабайти дисково пространство за цялата база от данни с транзакциите). Има и други приложения, които не изискват гигабайти дисково пространство. На bitcoin.org има списък с такива икономични портфейли (например MultiBit и Electrum).
                                Два прости метода за легално намаляване на данъците

                                Коментар

                                Working...
                                X