IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Още не мога да разбера - уж си за новото, а само в БТК си се вторачил.
    Дай съвет тогава в какво да инвестирам и защо ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
      Терзиев ,аве ти си все едно жена в цикъл, все нещо недоволстваш
      blockchain.info е най-известния биткоийн сайт с 1млн регистрирани уолета ти го сравняваш с някви никому неизвестни пулове
      преди тва пък ми го сравняваш с банка
      ...
      Пък като не ти харесва нещо ,не го ползвай , да не мислиш че някой го интересува
      Що така с лошо, същата логика може да ползваш за турските сериали. Милиони пенсионери ги гледат, а аз недоволствам, че не ме кефят!
      Паролата на wallet е много условна, няма да задълбавам. Хората вярват на милионите (съмнявам се за цифрата) потребители, просто защото звучи много и яко! Няма начин да не е нещо супер, само дето на няколко пъти БТК е бил на косъм на зануляване. Няма да задълбавам да им търся други кусури, че се досещам за още едни неща, но докато не ги тествам няма да пиша.
      Още не мога да разбера - уж си за новото, а само в БТК си се вторачил. Поне тия диви мегавати да не пилееше, че и без това имаме проблем с цапането на въздуха! Мен лично най ме дразни коравата централизация. Копаят само тия, дето имат пари да инвестират в хардуер, дето за друго не става. То и с досегашните пари не е толкова наболяла централизацията, повече хора са намазали от печатането.
      Last edited by IvanTerziev; 14.01.2014, 16:26.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Eдно Догикойн, дето много му се радваха... тъкмо по празниците събориха пула. Беше много опънсорс, и пак толкова безплатно. Онлайн портфейл е идея, точно обратна на Биткойн митологията! Трябва да се довериш на някого да ти пази парите. Аз затова им казвам "банка".
        Терзиев ,аве ти си все едно жена в цикъл, все нещо недоволстваш
        blockchain.info е най-известния биткоийн сайт с 1млн регистрирани уолета ти го сравняваш с някви никому неизвестни пулове
        преди тва пък ми го сравняваш с банка
        Ти ,доколкото разбрах,търсиш онлаин портфейл с приложения за телефони за ежедневни нужди и без да сваляш целия блокчейн и да кажем да не държиш суми над 10к $ в него,е blockchain.info е твоят избор ,имат two way authentication + си криптираш портфеила,Т.е. хакнтат ли те теб - 2WA те пази.Хакнат ли тях - паролата те пази.Имат и браузери Extension https://blockchain.info/wallet/chrome-extension ,може да импортваш,експортваш ключове ,да си правиш хартиени портфеили и кво ли не още .Много хора,много по големи специалисти от теб и мен ,са ги проучвали и имат много положително мнение/именно и затова имат 1млн регистрирани портфеила и са най-известния биткойн сайт и онлайн портфеил http://www.coindesk.com/blockchain-m...ebsite-wallet/
        Ако вече имаш суми над 10к ще мислиш други варианти,над 100к съвсем други,има писано много за сигурноста ,разрови се и чети
        Пък като не ти харесва нещо ,не го ползвай , да не мислиш че някой го интересува
        Last edited by kurta007; 14.01.2014, 15:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
          разликите между обикновена банка и онлаин портфеила на blockchain.info са много но две са основните:

          -портфеила на blockchain е опън сорс ,и може да го прегледаш в най-дребни детаили как работи
          -услугата която представя blockchain.info /онлаин портфеила/е напълно безплатна !!!

          А кажи сега,има ли съществена разлики или са едно и също ?
          Eдно Догикойн, дето много му се радваха... тъкмо по празниците събориха пула. Беше много опънсорс, и пак толкова безплатно. Онлайн портфейл е идея, точно обратна на Биткойн митологията! Трябва да се довериш на някого да ти пази парите. Аз затова им казвам "банка".
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            "биткойн - банка" за ежедневни разплащания, ерес някаква ли е станало, или нещо митовете се рушат?
            !
            разликите между обикновена банка и онлаин портфеила на blockchain.info са много но две са основните:

            -портфеила на blockchain е опън сорс ,и може да го прегледаш в най-дребни детаили как работи
            -услугата която представя blockchain.info /онлаин портфеила/е напълно безплатна !!!

            А кажи сега,има ли съществена разлики или са едно и също ?
            Last edited by kurta007; 14.01.2014, 13:08.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
              Терзиев ,тва е все едно да си девствен но да твърдиш че си голям е*бач
              Не съм е*бач, само гледам да не съм от е*аната страна.
              Ей, не щете да кажете думичката "биткойн - банка" за ежедневни разплащания, ерес някаква ли е станало, или нещо митовете се рушат?
              Ще си направя портфейл, айде мир да има, то голямото сложно! Само дето ще ме е яд да гледам колко десетки гигабайта ми е затиснало нахалост, че и онлайн ги точи!
              Last edited by IvanTerziev; 14.01.2014, 12:23.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Освен това, ако и да нямам портфейл - знам за криптовалутите повече от 90% от имащите портфейл.
                Терзиев ,тва е все едно да си девствен но да твърдиш че си голям е*бач

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнение
                  Абсолютно нищо не знаеш Има си колкото искаш онлайн ...
                  Мен ме загуби още когато каза, че си си направил пул, ама портфейл още не си
                  Аз нямам за цел да агитирам или да се правя на знаещ, може и да си прав. Само че не съм от тия, дето нариват по 1220$ за бит-стотинка без покритие, и дори нямат идея, че има още 100 криптовалути. За мен си самия се опитвам да се ориентирам, и да, не вярвам в митовете, дето приписват на Биткойн. Всяка друга от топ 10 на алткойновете е по-добра от него, Гридкойн също рулз.
                  онлайн портфейли с приложения за телефони.
                  Банка, дай да си говорим простонародному
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    и да нямам портфейл - знам за криптовалутите повече от 90% от имащите портфейл.

                    как я мислите всеки мизерен БТК портфейл да носи няколко десетки (засега) файл в раницата?
                    Абсолютно нищо не знаеш Има си колкото искаш онлайн портфейли с приложения за телефони.
                    Клиента за който говориш ти е все едно съкровищницата ти. Инсталиран на чист комп, който да го ползваш само за това ако държиш големи суми. За ежедневни транзакции си ползваш приложението за онлайн портфейл от blockchain.info например

                    Мен ме загуби още когато каза, че си си направил пул, ама портфейл още не си
                    "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                    Коментар


                    • В отговор на Xman за Nxt & Ripple:
                      Това че са pre-mined има някои недостатъци, за които говориш, но има и много плюсове спрямо биткойн - няма опасност от 51% атака, например и са много "по-зелени" валути, защото не трябва да се инвестира в АСИЦи за милиони, за да е поддържа системата - може и ние с нашите лаптопи да го правим.

                      За Nxt не е ясен случая, но за Ripple да твърдиш, че са пирамида е несериозно - инвеститори в него са много известни и легендаrни хора от онлайн бинзеса като Andreessen & Horowitz, както и създателя на eDonkey на времето.

                      В защита на Nxt хората - те много добре разбират, че за да наложат Nxt, те трябва максимално широко да разпространят Nxt сред хората и постоянно организират так. нар. faucet-и чрез които раздават нексткойни. След запитване от igrach.com са им дали 1000 nxt за организирането на фрийрол. Темата за Nxt в биткойнтолк расте с по 3 страници на час, така че имат едно от най-отдадените общества и едва ли е пирамида.

                      Ако се вникне в замисъла на тези две Layer 2 крипто-мрежи, ще разберете колко са гениални. На мен наскоро ми се случи и усещането е WOW..
                      HASH.bg - биткойн портал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                        Абе Терзиев,ти нито си инсталирал портфеил,нито имаш една транзакция направена, пък си тръгнал съвети да даваш
                        ...
                        Ъ??? Къде съм дал съвет, дай цитат! Едно от най-дразнещите неща са непоискани съвети, и се старая да избягвам това.
                        Освен това, ако и да нямам портфейл - знам за криптовалутите повече от 90% от имащите портфейл.
                        И друго. Гледам бъзикаш се с NxT. Биткойн е на 5 години ли беше, и на няколко пъти да се сгромоляса, и дори да не чуем за него. Как искаш клиентът на усъвършенствана система да няма бъгове в бета версията си? На мен лично ми е проблем, че е premined, и не бих заложил на нея. Още не са пуснали една подобна, в алгоритъма на която е заложено да има постоянна цена. Все повече се доближаваме до нещо използваемо. Уж си за новите неща, а Биткойн, та Биткойн. Всички алтернативни стотинки (вкл. подиграваното от теб NxT) се заменят за Биткойн, толкова е просто!
                        Не ми отговорихте на въпроса - как я мислите всеки мизерен БТК портфейл да носи няколко десетки гигабайта (засега) файл в раницата? Някакви като електронни банки си правят устата да групират транзакции, и къде отидохме - пак в банката! Поне в сегашната ми издават бележка, и има хубава касиерка!

                        п.с. Благодаря за инфото за NxT, дори под формата на бъзици, нямам време да тествам всичко.
                        Last edited by IvanTerziev; 14.01.2014, 11:56.
                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Айде, цикъла се завърта - http://finance.yahoo.com/news/bitpay...195200062.html
                          Служители по-лесно ще могат да получават част от възнаграждението си в биткойни
                          "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            пул си направих, но портфейл още нямам.
                            ??


                            Имам чувството, че четеш напосоки и лежиш на недонаучени неща отпреди години. За да влезеш в час трябва яко проби и тестове. А изглежда няма време, защото нещата са като лавина. Само гледай къде ще отиде тая история около биткойна след 3 месеца. Каквото хване човек в движение все е от полза, но скоростта на развитие е невероятна. Вече има и финансиране. Някои хора се издържат от биткойн. Да остави миньорите, ето подобни сайтчета никнат като гъби:
                            http://bittask.com/

                            Коментар


                            • Ся се зачетох в wiki-то на Nxt след като ме редирекваха към 10 страници най-най-най накрая пустата бъгня се отвори и там прочетох следното :
                              November 14, 2013

                              BCnext stops posting directly to Bitcointalk.org , and goes underground.
                              WOW

                              BCnext е юзъра който е представил тоя койн пред Bitcointalk форума,има тема и уж е нещо като лидер или е голям акционер незнам точно. В първия момент си помислих че тоя опитва да имитира Сатоши Накамото и е изчезнал в опит да вкара мистерия около Nxt в последствие обаче стана ясно че някой си се бил свързал с него по скаип и му казал че е полицаи и искал да говорят нещо много важно за него.Но тоя пич се стреснал,изключил скаипа и после преинсталирал Уйидоуса
                              Стреснал се е от това и е решил да изчезне допреди това бил използвал ТОР и сега мислил че го засекли WOW случка

                              Случка номер 2
                              Гледам в другия форум едно момче Стоко,програмист .....той си предлага услугите на тея 70 и колко са акционери да направи Уиндоус клиент понеже то няма такъв
                              срещу заплащане .........но тея 70 и колко там акционери се услушват а точно те сега трябва да инвестират за да се подобри и наложи тоя койн,ако изобщо стане някога.Та Тая случка ми се струва много показателна,някой бг и то 1 човек тепърва да тръгне да им прави уиндоус клиент и тея палячовци се услушват

                              Случка номер 3 ,инсталирайте ,клиент ли е там кво е не знам точно и кажете юзър-френдли ли е и стрували ви се че няма никакви бъгове ?

                              Случка номер 4 ,тоя така наречен "убиец" на биткойн се търгува на тая борса http://dgex.com /a Panama registered company/ и на още една която не иска да я отвори
                              та там чета следното нещо
                              NXT withdrawals take sometimes up to 48 hours.
                              втф????
                              Bitcoin withdrawals are instant (2.8% fee) or 3-24 hours (1.4% fee)
                              втф 2 ???

                              Оборота на тая ликвидна и сигурна борса е 110 биткойна за днес !!!
                              за справка, днес изтъргуваните биткойни на 11 борси са били около 350 000 биткоини,и 5.1 млн. лаиткойна изтъргувани на 2 борси

                              ДА не говорим че тоя ход с тея 70 и колко акционери е класическа пирамидална
                              схема.Не е опен сорс ! В началото уж щяха да го пускат на 3 януари кода,на 3 януари пак не го пуснаха целия ! уж имало 3 големи дупки и да не ги продучат лошите момчета

                              Тва е за има няма 2 часа тъсене отностно NXT,ако се зарова още не знам кви работи ще изкочат
                              Мога да кажа че съм на "ТИ " с компютрите и горе долу с криптовалутите и ми се струва доста бъгаво и неработещо това нещо,какво остава за някой обикновен юзър да го приеме.В близките една-две години имат време да го изградят в противен случай ще остане там където е в момента.Ако кажа че съм оптимист ще излъжа
                              Last edited by kurta007; 13.01.2014, 22:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                                Проблемът на NXT-a е тотално изкривеното разпределение на койновете, което не помага да се създаде доверие. При proof-of-work се емитират нови койнове, и дори да се включих късно, може да придобиеш част от тях. NXT-a е финансиран с 21 биткойна, и всичките еднократно емитирани 1 млрд NXT-a се разпределят м/у "акционерите" според техния дял. За да работи системата, те трябва да раздават NXT на други участници, но чуждата печалба не е в техен интерес. Въпросните 21 биткойна са вече пазар за милиони в долари. Няма друг начин да придобиеш 100% proof-of-stake койн освен да го ако купиш или някой да ти го подари. А подаряването в случая е като подхвърляне на стотинки на просяците по улицата.

                                За да заработи 100% proof-of-stake койн, трябва да се създаде организация предварително, но не по начина, който го направиха от NXT. Например всеки се записва с/у фиксиран дял от 0.01 или 0.1 биткойна в продължение на 1-2 месеца. Списъкът трабва да е доста голям. Финансира се девелопмента и емитираните пари се разпределят по равно м/у участниците. Едновремено с това се стартита борса с/у биткойн и се оставя пазарът да работи - преразпределението ще стане вече на пазарен принцип.

                                Имам NXT от известно време. Просто съм любопитен как ще се развият нещата там.
                                Инвесторите даряват за развитие в момента. А ако не бяха 71 а хиляда, едва ли щяха да могат да се организират за това.

                                Коментар

                                Working...
                                X