IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Това са глупости !
    Не може на едната "борса" да са 600 а на другата 140 долара......
    Не може пък.... !!!
    Може, що да не може.

    Правиш си няколко BTC портфейла, слагаш пари на няколко BTC борси и започваш да играеш на арбитраж. Купуваш евтини BTC от едната борса, прехвърляш си ги в портфейла на другата BTC борса и ги продаваш по-скъпо.

    Коментар


    • Аз пък за втори път ще ви кажа... Гледайте при какви смешни обеми колко пада. Включително и на други различни от Гокса борси. Много народ държи милиони койни, а някакви смешни десетки хиляди койна го събарят с десетки %. Тези душички с койнчетата са като стадо овчици в кошарка. Като тръгне стадото да се спасява, портичката ще е много тясна и ще се блъскат. А вълците са отзад....

      С една дума, матирани сте, ама още не сте го разбрали.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
        Криптовалутите не са обезпечени с нищо реално или казано по друг начин са обезпечени със 100 % доверие. Като се подрони доверието и цената пада....
        Като чета оправданията на МтГокс все едно слушам оправданията на времето на Лекс...
        Бе, незнам за доверието, сигурно е така.
        Ама един приятел ми разправя - абе как да купя на 300 долара, че и на 600 дори. Това освен някой миньор да ти продаде, не виждам как може да стане. Уж цената е ниска, а - я да видим как може да си купи човек. Майтап. Наистина интересно ще бъде да видим цена 0 - на МтГокс. Но то си е казано много пъти и в тая тема - пари/койни не се дьржат по борсите. Ама някои хора явно си дьржат - повечето явно са спекуланти та не е за яд. Какьв е смисъла да държиш 1000 койна или 100 000 долара на борсата , освен ако не се правиш на играч по графики и т.н. ?
        Така че предпочитам да гледам на тоя курс в момента като на изчистване от спекулативния капитал. Поне аз де.
        Last edited by verimg; 20.02.2014, 16:56.

        Коментар


        • Криптовалутите не са обезпечени с нищо реално или казано по друг начин са обезпечени със 100 % доверие. Като се подрони доверието и цената пада....
          Като чета оправданията на МтГокс все едно слушам оправданията на времето на Лекс...
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            Това са глупости !
            Не може на едната "борса" да са 600 а на другата 140 долара......
            Не може пък.... !!!
            МтГокс напрактика фалира преди 2 седмици. Още тогава я извадиха от всички индекси.
            Там и 0 да покаже ще е все тая.

            Коментар


            • Това са глупости !
              Не може на едната "борса" да са 600 а на другата 140 долара......
              Не може пък.... !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty




                мхм кой ви кара да се занимаате с тва ....

                Коментар


                • Започва да е очебийно че биткойна не е това за което се представя.


                  If you are paid in cash for mowing the lawn of a notorious drug dealer, the money is yours to keep even if the dealer obtained it illegally. But if the dealer pays you in Bitcoins, the government may seize them from you someday when you least expect it.

                  http://www.businessweek.com/articles...earned-bitcoin
                  Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                  Коментар


                  • През настоящия месец ще бъде открит първият банкомат за криптовалутата биткойн в САЩ, който ще позволява на потребителите да купуват и продават виртуалната валута по всяко време, съобщава Reuters. http://www.reuters.com/article/2014/...21067220140218

                    Първите АТМ за САЩ ще бъдат открити в Сиатъл и в Остин, Тексас. Те са подобни на стандартните банкомати, но имат инсталиран скенер, който може да идентифицира документи като шофьорска книжка, паспорт или лична карта.

                    Банкоматът ще позволява на хората да обменят биткойни за пари в брой или в депозит, с който да купят още биткойни чрез трансфер на средства от и във виртуалния портфейл на смартфоните си.

                    Първият в света публично достъпен банкомат за биткойни започна работа във Ванкувър, Канада още в края на 2013 година. Robocoin планира откриване на подобни устройства в Азия и Европа. http://economic.bg/news/28308/1/1/Ba...-i-v-SASt.html
                    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Balu Разгледай мнение
                      А например един биткойн на колко лева (стотинки) или долари се равнява?
                      http://bitcoinwisdom.com/

                      Коментар


                      • Благодаря за отговорите и специално на Xman1 за желанието да помогне

                        Ще прегледам официалната им страница за информация.
                        Аз под специаллен хардуаер имах предвид точно този за копаенето, който сте споменали. Но както сте обяснили и както и аз четох, копаенето вече е станало малко като лотария. Може да се окаже много нерентабилна инвестиция в мощен хардуер и ток, за да изкопаеш нещо като нищо.
                        А например един биткойн на колко лева (стотинки) или долари се равнява? Или пък ако някой е пазарувал нещо от някой сайт - на една покупка каква и е стойността в биткойни и каква в стандартна валута?

                        Коментар


                        • Изобщо не е късно за копаене. Е, не е като преди 2-3 години, но с инвестиция за хардуер от 2 BTC спокойно се вадят по 0.02 BTC на ден..

                          Коментар


                          • Хахх Линкчето вече го няма, но както и да е, благодаря за него. Беше малко прекалено схематично и техническо за мен, но пък благодарение на него си намерих това:
                            https://www.youtube.com/watch?v=000UtKtm7kU за начинаещи
                            Иначе в темата вие всички вече явно сте имали понятие и не сте си губили времето в обяснения

                            Коментар


                            • Здравейте,
                              наскоро научих за Биткойн, стана ми интересно и намерих темата.
                              Гледам, че доста сте изписали и доста има за четене, надявам се да успея да се ориентирам какво точно представлява.
                              На мен приятел се опита ми ми обясни - къде разбрах, къде не. Но оставам с впечатленето, че освен ако не си някакъв много голям играч, реално няма какво да изгубиш. Доколкото разбрах от него инвестицията е някакво хардуерно устройство, което струвало около 100 долара. (но пък имало много хакери напоследък, които в компютрите на хората търсели точно биткойни и ги крадяли) Аз не можах да схавана как точно се разплащаш с нещо, което според мен няма покритие, но пък щом има кой да се съгласява да до приема - защо не? Той последно си беше платил с биткойни самолетните билето до Щатите.
                              Ако някой има време и му се обяснява малко по-подробно, ще съм му благодарна, но аз така или иначе смятам да прегледам и темата, да се ограмотя.

                              Коментар


                              • barbaron

                                Разбира се че не е само ай пи адресите, кодира се и мак адреса и един идентифакационен номер на процесора на машината. Всичко е направено както трябва.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X