IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как ще гласувам на референдума за АЕЦ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    berti, a da te pitam i teb (sorry za latinitsata) - kak za "zelena" energy moje da se hvyrlqt miliardi, a za AEC - ne? Chisto za efektivnost pitam, bez da vklyuchvame bullshitite za eco i t.n.
    написал съм го ясно, това е прекалено голяма лъжица за нашата уста.
    знаеш какви са властимащите и майките си продават за пари.

    децата ни ще плащат кредити.

    ВЕИ е друго там парите са от много частни компании и не обременяват (като изключим схемите в ДЕКЕВР) с нищо

    поздрави
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Белене е скъпо и безсмислено начинание. Ще загробим десетки милиарди, че да направим нещо, което реално ще работи на загуба, освен ако държавата не му гарантира изкупуване на продукцията. Белене си е едно Кремиковци на 21 век.

      Нито имаме нужда от този ток дето ще го произвежда. Нито имаме нужда от такава голяма мощност на едно място. Нито пък ги имаме парите че да ги хвърляме с лека ръка.

      А ГЕРБ си показаха проруската политика. Връткаха се напред назад, правиха се на прозападни и на края всички руски интереси се оказва че са най-добре защитавани от ГЕРБ. Ако почнат да се правят рефендуми за това как да се харчат пари от държавата държавата ще фалира за нула време.

      А все едно какво се говори в момента, убеден съм че ако се получи ДА. На което се надяват и ГЕРБ и БСП, то Белене ще бъде строен и то или с държавни гаранции или с гарантирано изкупуване на тока. Този вот на неграмотните избиратели ще служи за извинение за политическа корупция в огромни размери.

      Коментар


      • http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/05/...tomen_reaktor/
        Четиво за простаци, манипулирани от крадливите ПЕСове.
        За да крадат им трябват мегапроекти а за съдбата и здравето на народа си не ги е еня. Доказаха го с мълчанието на ПЕСовете при Чернобилската авария.
        Искате ли един ден да светнете като крушки, за да напълнят гушките си Станишковци и руски монополи??/

        Коментар


        • Разбира се, че всеки патриот у нас следва да гласува с ДА на референдума, да се знае че ние ще градим инфраструктурата и енергетиката у нас. Това е пътя напред, другото е само оправдания.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            На референдума ще гласувам твърдо 'НЕ' не защото съм противник на атомната/ядрената енергетика, а защото съм напълно нясно, че това е лъжица прекалено голяма за нашата уста.

            25 години ще са нужни, за да се смени цялото ДС обременено поколение на български политици, за да може да ме убеди някой, че харч с подобни мащаби няма да обрече децата и внуците ми да изплащат яхтите, вилите в кан и монако на куп известни и неизвестни членове на политическия ни 'елит'.

            Ако ще по 1 цент да е тока от новата ЯЕЦ, което е напълно невъзможно....ще се продава на безценица на ДС фирми, а ние ще си плащаме скъп ток понеже така било в Европата.

            Така и така ще ни дере енергийната мафия (свещи да им палят с тия пари) поне децата ни да не плащат заеми и лихви.

            поздрави и успех на всички трезвомислещи хора тук
            За мен по важния въпрос а може би и най важния е дали радиоактивните отпадъци ще се съхраняват в България.На този въпрос никой не отговаря.Друг също важен въпрос е кой е на власт защото той управлява и АЕЦ.Когато политици и разни други далавераджии сложат приоритет на финансовите далавери пред сигурността нещата стават страшни.Особено опасна е манията за икономии и печалби.Тя води до много сериозни аварии.А когато начело на такава централа е и човек който хабер си няма става зловещо.Да не забравяме че в такава ситуация той е и ръководител на радиационната защита газоспасяването и пожарната.Твърдо съм против частници да държат контролния пакет защото при ядрена авария лъжат не подават навреме точна и ясна информация а когато стане ясно че щетите са огромни си вземат капата и оставят държавата да се оправя.Според мен България трябва да заложи на строежа на много малки вецове на течащи води и на големи водни централи с големи язовири на фотоволтаици (при разумни цени) и вятър от една страна и на енергийна ефективност от друга.С тежката индустрия трябва да се сбогуваме и да заложим на туризъм земеделие хранителновкусова и лека промишленост малко машиностроене електротехническа промишленост фармация и високи технологии.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
              А сега си предтави познатата схема два часа няма ток, два часа има, а може и периодът да е по дълъг.
              С тая пропаганда може и сам да си повярваш от много повтаряне.
              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

              Коментар


              • аз още не мога да разбера за какво трябва да грасуваме на този референдум - за белене ли конкретно, по принцип за ядрената енергетика ли, а за атомната няма ли да гласуваме, последно АЕЦ или ЯЕЦ ще строим, некви такива въпроси ми се въртят?

                Коментар


                • berti, a da te pitam i teb (sorry za latinitsata) - kak za "zelena" energy moje da se hvyrlqt miliardi, a za AEC - ne? Chisto za efektivnost pitam, bez da vklyuchvame bullshitite za eco i t.n.

                  Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  На референдума ще гласувам твърдо 'НЕ' не защото съм противник на атомната/ядрената енергетика, а защото съм напълно нясно, че това е лъжица прекалено голяма за нашата уста.

                  25 години ще са нужни, за да се смени цялото ДС обременено поколение на български политици, за да може да ме убеди някой, че харч с подобни мащаби няма да обрече децата и внуците ми да изплащат яхтите, вилите в кан и монако на куп известни и неизвестни членове на политическия ни 'елит'.

                  Ако ще по 1 цент да е тока от новата ЯЕЦ, което е напълно невъзможно....ще се продава на безценица на ДС фирми, а ние ще си плащаме скъп ток понеже така било в Европата.

                  Така и така ще ни дере енергийната мафия (свещи да им палят с тия пари) поне децата ни да не плащат заеми и лихви.

                  поздрави и успех на всички трезвомислещи хора тук
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • На референдума ще гласувам твърдо 'НЕ' не защото съм противник на атомната/ядрената енергетика, а защото съм напълно нясно, че това е лъжица прекалено голяма за нашата уста.

                    25 години ще са нужни, за да се смени цялото ДС обременено поколение на български политици, за да може да ме убеди някой, че харч с подобни мащаби няма да обрече децата и внуците ми да изплащат яхтите, вилите в кан и монако на куп известни и неизвестни членове на политическия ни 'елит'.

                    Ако ще по 1 цент да е тока от новата ЯЕЦ, което е напълно невъзможно....ще се продава на безценица на ДС фирми, а ние ще си плащаме скъп ток понеже така било в Европата.

                    Така и така ще ни дере енергийната мафия (свещи да им палят с тия пари) поне децата ни да не плащат заеми и лихви.

                    поздрави и успех на всички трезвомислещи хора тук
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                      Комунягите сгазиха лука и си искат референдума за да не връщат мизата а новите искат да продадът централата я на янките я на по платежоспособни.
                      Гол да го духат и едните и другите, и сами си го нахлузиха с това ЯЕЦ, демек с моето НЕ и козлодуи да затваря
                      Спомнете си чернобил и се сещаите за фукушима...
                      "с моето НЕ и козлодуи да затваря"........ А сега си предтави познатата схема два часа няма ток, два часа има, а може и периодът да е по дълъг.

                      Коментар


                      • Комунягите сгазиха лука и си искат референдума за да не връщат мизата а новите искат да продадът централата я на янките я на по платежоспособни.
                        Гол да го духат и едните и другите, и сами си го нахлузиха с това ЯЕЦ, демек с моето НЕ и козлодуи да затваря
                        Спомнете си чернобил и се сещаите за фукушима...
                        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                        Коментар


                        • Не харесвам ядрените технологии, считам ги за ретро, и не вярвам в тяхната безопасност. Щом японският народ избра да живее без тях, и тъпият българин трябва да се сети. Не вярвам в нуждата от тази централа - и без това няма кой знае какво физическо производство в България, че да е толкова необходим този ток. Ние не сме Китай. Дали ще е по-скъп или по-евтин с едни 50% мен честно казано ми е все тая. Аз съм човек, който може да си позволи да цени здравето и живота си по-високо от всичко! Една такава огромна сума би била много по-правилно инвестирана в наука, образование и инфраструктура.
                          ПП Ако стане като 100% частен проект, съм по-съгласен, но пак считам, че е по-добре без него!
                          Само че на всички е ясно, че ордите малоумници със сталински фетиш към големите съоръжения и евтините кебапчета ще решат въпроса.
                          Last edited by Fiscalist; 05.11.2012, 00:29.
                          Custodite sortem vestram

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Кога? - не знам Не съм екоталибан, но не знам доколко сигурна би била каквато и да е техника в ръцете на топ-идиоти. За нуждата от АЕЦ, не мога да определя. Действително трябва да отиваме към енергийна ефективност. А енергийните разходи спокойно могат да се свалят х2. Тоците от слънце звучат скъпо, но с темповете на намаляване на цените, скоро могат да бъдат съвсем поносими. Абе какво да ти кажа. Не знам дали гледа Япония след земетресението. Ама лайв, не каквото даваха по новините.
                            разбрах ви и двамата с МИЛОМ (чието мнение също мноо уважавам)- единият го е страх от авария, а другият - не го смята за ефективно. Ами, как да ви кажа:
                            - за страха от авария - в София имираме с пъти повече от мръсотията на тец-овете и газовете на автомобилите, отколкото са умрели във Фукушима. Та в тоя ред на мисли - ако има нещо да се случи, то ще си стане и аз не виждам проблем - спецаилно Варна по я брига аец-а на мамалигите в Черна вода, отколкото Белене, ама за там никой нищо не казва
                            - за ефективността - не знам, не съм достатъчно запознат със сметките, за да извадп точни калкулации, но знам едно - ставаме енергийно независими, щото у нас всичко бачка на ток, така или иначе. А какво става ако матьошките ни резнат газа и нямаме ел. енергия, която да го замести?
                            - трето и най-важно - аец-а е гаранция за целостта на страната- никой не напада страна с аец (спомнете си бивша югославия и си спомнете къде нещата с отделянето минаха най-леко - да, словения. дали е случайно съвпадение, че там имаше аец?)

                            лека вечер от мен
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              а защо да няма нужда от ядрена енергия, а да има нужда от "зелена", при положение, че едната е 50-100 пъти по-скъпа от другата. Чисто икономическа логика търся? И колко струва квтч от аец-а?
                              ще се опитам да го обясня с няколко думи
                              Още по-големи и сериозни са въпросите ,какво ще се прави произведената енергия-защото пазар за нея у нас няма -и сега изнасяме ,дори миналата година имаме рекордно количество изнесена енергия. Акумулатори още не са измислени.
                              Една енергийна с-ма не може да бъде изградена само от базови мощности-АЕЦ-вижте какво е потреблението в момента-ако имаме Беле-не не трябва да работи никаква друга мощност,а това е невъзможно.
                              Базовите централи работят денонощно,бавни са в реакциите и произвеждат най евтината енергия.
                              В енергийната с-ма участват и подвърхови централи-ТЕЦ и ВЕЦ и газови ц-ли-те покриват неравностите в товаровия график-тока им е по-скъп ,но те не работя т с постоянно натоварване.
                              И най-скъпия ток е върховия-доставян от централи ,които могат да реагират от секунди до минути-това са ВЕЦ и Газови/които ние нямаме/
                              Не знам дали разбрахте ,какво искам да ви кажа-но с две думи да обобщя:
                              В една енергийна с-ма не може да има само базови мощности,а и други ,които взаимно се допълват и е необходимо да бъдат в някакви здравословни пропорции,
                              а тези пропорции с Белене-без твърди договори за износ ,защото у нас тази енергия не и е необходима,сериозно се нарушават.
                              При сегашната ситуация АЕЦ Козлодуй дава около 40% от консумираната енергия в страната,ако заработи Белене -80% -от пролетта,до средата на есента и 90%
                              това съм го писал преди няколко месеца
                              http://milom.blog.bg/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                супер - имаш си мнение, изразяваш си го, имаш това право. важното е да гласуваш, за да покажеш, че не си пионка, а жив човек, както се казва:
                                не съм съгласен с мнението ти, но бих дал живота си, за да можеш да го изразиш.

                                И все пак не разбирам - кога би бил ЗА или инзчало си против ядрената енергетика, щото си екоталибан Странното е как гроб от твърди убийци на природата, чрез гласувания закон за горите, изведнъж станаха първи екозащитници по темата за аец-а
                                Кога? - не знам Не съм екоталибан, но не знам доколко сигурна би била каквато и да е техника в ръцете на топ-идиоти. За нуждата от АЕЦ, не мога да определя. Действително трябва да отиваме към енергийна ефективност. А енергийните разходи спокойно могат да се свалят х2. Тоците от слънце звучат скъпо, но с темповете на намаляване на цените, скоро могат да бъдат съвсем поносими. Абе какво да ти кажа. Не знам дали гледа Япония след земетресението. Ама лайв, не каквото даваха по новините.

                                Коментар

                                Working...
                                X