IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от The Big One Разгледай мнение
    Интересно...

    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3296526

    + комемтарите под статията !
    Ужас!! Надявам се коментарите да са от тролове, но ме съмнява.... Простият народ, очевидно изпитва неистово удоволствие да тъне в мизерия. Тъпунгерите не могат да осъзнаят, че това е данък върху дохода на ФИЗИЧЕСКИ лица и точно на олигарсите ще накривят..... Ама викат, за бедния това е кофичка кисело мляко, а за ония с милионите нищо не е.....

    Коментар


    • Интересно...

      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3296526

      + комемтарите под статията !

      Коментар


      • В края на май 2013г., когато на власт идва тройната коалиция (БСП+ДПС+АТАКА):
        - осигурените, които не бяха заети в сектор Държавно управление бяха 2,607,642 души
        - пенсионерите бяха 2,198,338 души
        - заетите в сектор Държавно управление бяха 116,390 души
        Тоест на всеки общо 1,000 пенсионери и заети в сектор Държавно управление имаше едва 1,127 осигурени.


        За сравнение в края на 2013г.:
        - осигурените, които не бяха заети в сектор Държавно управление бяха 2,579,530 души
        - пенсионерите бяха 2,186,570 души
        - заетите в сектор Държавно управление бяха 115,953 души
        Тоест на всеки общо 1,000 пенсионери и заети в сектор Държавно управление имаше вече едва 1,120 осигурени.





        Честито на всички, които подкрепят тройната коалиция (БСП+ДПС+АТАКА)!


        http://www.noi.bg/aboutbg/st
        https://www.nsi.bg/bg/content/3827/%...83%D0%B4%D0%B0
        Last edited by Inform; 15.02.2014, 16:05.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
          В края на май 2013г., когато на власт идва тройната коалиция (БСП+ДПС+АТАКА):
          1)
          - осигурените бяха 2,724,032 души
          - пенсионерите бяха 2,198,338 души
          Тоест на всеки 1,000 пенсионери имаше едва 1,239 осигурени.
          В края на 2013г.:
          2)
          - осигурените бяха 2,695,483 души
          - пенсионерите бяха 2,186,570 души
          Тоест на всеки 1,000 пенсионери имаше вече едва 1,233 осигурени.





          Честито на всички, които подкрепят тройната коалиция (БСП+ДПС+АТАКА), че има спад от 6 осигурени на всеки 1,000 пенсионери за 7 месеца!


          http://www.noi.bg/aboutbg/st
          Това е само началото! Демографската криза и зациклилата икономика скоро ще доведат България до тотална катастрофа.
          Политиците вероятно ще се опитат да избегнат катастрофата чрез заеми, повишаване на пенсионната възраст и вдигане на данъци и осигоровки, но това ще има обратен ефект! Бизнеса ще търси начини да съкрати разходите, което пък ще увеличи безработицата а от там и младите ще продъжават да емигрират........ в същото време пенсионерите ще искат увеличение на пенсиите през следващите години......абе няма измъкване. България сега е в шах и скоро ще има и МАТ!

          Коментар


          • В края на май 2013г., когато на власт идва тройната коалиция (БСП+ДПС+АТАКА):
            1)
            - осигурените бяха 2,724,032 души
            - пенсионерите бяха 2,198,338 души
            Тоест на всеки 1,000 пенсионери имаше едва 1,239 осигурени.
            В края на 2013г.:
            2)
            - осигурените бяха 2,695,483 души
            - пенсионерите бяха 2,186,570 души
            Тоест на всеки 1,000 пенсионери имаше вече едва 1,233 осигурени.





            Честито на всички, които подкрепят тройната коалиция (БСП+ДПС+АТАКА), че има спад от 6 осигурени на всеки 1,000 пенсионери за 7 месеца!


            http://www.noi.bg/aboutbg/st

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Да ти ева и тъпата обосновка!!!!!!!
              ;Искаш ли да направим експеримент? Да разкажем на хората кое е по-доброто. Хората от селата и от панелите. Тогава да видим кой повече има нужда от охрана, аз или ти
              Лично аз съчуствм на хората имащи нужда от охрана, та гледай да си оправиш нещата, и да не мислиш за глупости докато живота минава

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                To и прогресивния може да е нисък.
                ми не ме карай да мисля в насока дали може да е 0, щото лесно може. При неангажиращ данък, има повече прогрес, понеже организацията се съсредоточава да изкарва кинти и не и пука за съпътващите данъци за държавата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Бих допълнил, че ниският плосък данък е нещо наистина работещо!
                  Вчера едни „капацитети“ спориха по въпроса в предаването Референдум на БНТ. Оказа се, за мен, че Дуранкев и Минасян все толкова нищо не вдяват, а имат титли професор...
                  Каролев, пак, отказва да порасне и да не се държи като неврастеник при сблъсък с конвенционална утопия. Може и да не сме Австрия, що се цитират школи, но трябва да браним постигнатото на практика, повече от тях, в данъчното законодателство.
                  Ще се обоснова лесно - предпочитам да мисля два часа на ден как да платя по-високи данъци, а не как да платя по-ниски или хич!
                  To и прогресивния може да е нисък.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Бих допълнил, че ниският плосък данък е нещо наистина работещо!
                    Вчера едни „капацитети“ спориха по въпроса в предаването Референдум на БНТ. Оказа се, за мен, че Дуранкев и Минасян все толкова нищо не вдяват, а имат титли професор...
                    Каролев, пак, отказва да порасне и да не се държи като неврастеник при сблъсък с конвенционална утопия. Може и да не сме Австрия, що се цитират школи, но трябва да браним постигнатото на практика, повече от тях, в данъчното законодателство.
                    Ще се обоснова лесно - предпочитам да мисля два часа на ден как да платя по-високи данъци, а не как да платя по-ниски или хич!
                    Да ти ева и тъпата обосновка!!!!!!!
                    ;Искаш ли да направим експеримент? Да разкажем на хората кое е по-доброто. Хората от селата и от панелите. Тогава да видим кой повече има нужда от охрана, аз или ти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                      Плоският данък е най-хубавото нещо измислено от човека!
                      Бих допълнил, че ниският плосък данък е нещо наистина работещо!
                      Вчера едни „капацитети“ спориха по въпроса в предаването Референдум на БНТ. Оказа се, за мен, че Дуранкев и Минасян все толкова нищо не вдяват, а имат титли професор...
                      Каролев, пак, отказва да порасне и да не се държи като неврастеник при сблъсък с конвенционална утопия. Може и да не сме Австрия, що се цитират школи, но трябва да браним постигнатото на практика, повече от тях, в данъчното законодателство.
                      Ще се обоснова лесно - предпочитам да мисля два часа на ден как да платя по-високи данъци, а не как да платя по-ниски или хич!

                      Коментар


                      • [QUOTE=Fiscalist;1059578480][IZE="1"]Плоският данък е най-хубавото нещо измислено от човека![/SIZE][/QUOE]
                        Най-тъпото!

                        Коментар


                        • Плоският данък е най-хубавото нещо измислено от човека!
                          Custodite sortem vestram

                          Коментар


                          • През 2012г. общо данъчните приходи и приходите от социални осигуровки:
                            1)
                            - в Дания бяха 49.1% от БВП
                            2)
                            - в Унгария бяха 39.3% от БВП
                            3)
                            - в Швейцария бяха 28.0% от БВП
                            4)
                            - в България бяха 27.9% от БВП





                            Честито на всички, които мечтаят за данъчното облагане (на чуждите доходи, а не на собствените им доходи) в Дания!


                            http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/...bNiMbxaMc38Me0

                            Коментар


                            • Имам доста добра представа за качеството на образованието в УНСС и не са всички като въпросния Дуранкев и т.н. Но доста са...

                              Коментар


                              • Лъсна истината, че нашите "академични икономисти" са абсолютно неадекватни. От друга страна Каролев е чугунена глава и манипулатор. Това е българската действителност - от една страна имаме "идейно подкован" войнствен либертарианец, а от другата - професори които още си мислят, че преподават във ВИИ Карл Маркс.
                                Ганев и Ангелов стоят сравнително добре и за разлика от Каролев разбират това което говорят, но останалите просто ги заглушиха.

                                Коментар

                                Working...
                                X