IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите български облигации - доходност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Народното събрание, по предложение на Министерството на финансите, разреши новите облигации да се пуснат с лихви до 10%.
    Last edited by Jay Gould; 22.06.2012, 12:22.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
      ................. щото веднъж умрел ли си, втори път нема как да пукнеш......
      А-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-ха-ха-ха - аферим това ще го казвам на моите клиенти...

      Той затова Гробарят е безсмъртен....
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Испания набра € 2.2 млрд. при неизгодна лихва

        Първоначално изпратено от http://www.livebiz.bg/pazari/s/1049030654
        Испанското правителство набра 2.2 млрд. евро от пазарите, но при неизгодна лихва, съобщава Reuters. Аукционните лихви стигнаха рекордно високи нива за последните 15 години.



        „Въпреки високите лихви, аукционът е обнадеждаващ", смятат от испанското икономическо министерство. Експерти коментират, че действително резултатите са задоволителни, като се има предвид, че са пласирани повече от замислените 2 млрд. евро.



        Доходността по 10-годишните държавни ценни книжа се изкупиха при средна доходност от 6.61%. Петгодишните ценни книжа се изтъргуваха при средна лихва от 6.072%, което е невиждано през последните 15 години. Мадрид пласира и средносрочни 3-годишни ДЦК с доходност от 5.457%. И при трита вида облигации доходността е с над 1 процентен пункт над постигнатата доходност на аукциона през май.

        Коментар


        • бутам я темата нагоре, ако има някой дето не е гласувал - само 40 човека ли вдигаме патардия в този форум?
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • 4%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
              Според мен отдаваш прекалено голямо значение на емисията, още повече че не виждам никаква драма с пласирането на такава трохичка, а доходността ще си е точно такава, каквато трябва да бъде и супер изненади в една от двете посоки са невъзможни
              Ми не знам .... ша видим ... Интересно е кога ще се извърши пласирането - дали ще чакат изборите в Гърция или ще се пробват преди това?
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                Не знам колко ще е доходността, но се наемам с прогноза какво ще стане на БФБ-то .... Също така и с управлението на ГЕРБ ....

                Доходността по тая емисия е от критично значение за ГЕРБ и за Дянков лично. Неочаквано голяма доходност ще е катастрофа, а неочаквано ниска - триумф. Сега ще се види как реално ни оценяват навън. Та в този смисъл твърдя, че при доходност между 4.5 и 5.5% нищо няма да се случи. Излезем ли обаче извън тези граници ще има екшъни в едната или другата посока.

                Ако доходността е неочаквано ниска - има реален шанс умрелата БФБ да живне в средносрочен план, да се отпуши кредитирането и евентуално българските банки да получат достъп до по-евтин ресурс.

                Ако доходността е неочаквано висока, на БФБ нищо нема да се случи, щото веднъж умрел ли си, втори път нема как да пукнеш. Политически обаче ще се сговнясат нещата и може да се стигне до предсрочни избори. На Дянков ще му изядат дроба, а Бащицата ще има да се чуди какво да лъже и маже. Все по-често България ще се споменава с негативни внушения и в лоша компания със страните от Южна Европа. Лешоядите от агенциите ще ни смъкнат рейтингите. Ако доживеем до 2015, когато е следващия падеж, ще видим звезди по пладне.
                Според мен отдаваш прекалено голямо значение на емисията, още повече че не виждам никаква драма с пласирането на такава трохичка, а доходността ще си е точно такава, каквато трябва да бъде и супер изненади в една от двете посоки са невъзможни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                  ....
                  +++ На мен ми е ясно какво ще се случи с вътрешния пазар на акции, но това ще се въздържа да го коментирам широко докато не мине кредита.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • ако бяха пускали през годините няколко емисии, така че да се получи над 2 милиарда евро, тогава щеше да има реална оценка. Но Дянков предпочете да вкара България в депресия, пред това пазарите да го оценяват и него и правителството.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Сега ще се види как реално ни оценяват навън.
                      Голямата част от тези облигации ще ги купят българи. Така че доходността ще си е точно според очакванията - нищо няма да се случи нито на бфб, нито на правителството от тази емисия

                      Коментар


                      • Не знам колко ще е доходността, но се наемам с прогноза какво ще стане на БФБ-то .... Също така и с управлението на ГЕРБ ....

                        Доходността по тая емисия е от критично значение за ГЕРБ и за Дянков лично. Неочаквано голяма доходност ще е катастрофа, а неочаквано ниска - триумф. Сега ще се види как реално ни оценяват навън. Та в този смисъл твърдя, че при доходност между 4.5 и 5.5% нищо няма да се случи. Излезем ли обаче извън тези граници ще има екшъни в едната или другата посока.

                        Ако доходността е неочаквано ниска - има реален шанс умрелата БФБ да живне в средносрочен план, да се отпуши кредитирането и евентуално българските банки да получат достъп до по-евтин ресурс.

                        Ако доходността е неочаквано висока, на БФБ нищо нема да се случи, щото веднъж умрел ли си, втори път нема как да пукнеш. Политически обаче ще се сговнясат нещата и може да се стигне до предсрочни избори. На Дянков ще му изядат дроба, а Бащицата ще има да се чуди какво да лъже и маже. Все по-често България ще се споменава с негативни внушения и в лоша компания със страните от Южна Европа. Лешоядите от агенциите ще ни смъкнат рейтингите. Ако доживеем до 2015, когато е следващия падеж, ще видим звезди по пладне.
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Бондовете ще са 5 годишни, с фиксиран купон, най-вероятно 5.00% и ще се продават на дискаунт, за да докарат YTM около 5.50% средно (зависи от поръчките). Няма да е много повече, защото обема не е голям и повечето са вече "спазарени" с фондовете на Райф в БГ и Виена, както и с други големи клиенти на Париба и HSBC. Разбира се ще са навити да ги поемат до пълния обем от 950 MIO EUR, след като "алтернативата" им е да купят манипулирания боклук на Дянков на вътрешен пазар на около 3.90% ).
                          Много по-интересно ми е, какво ще се случи с вътрешният пазар след това, когато голяма част от ликвидността на баМките, застрахователите и пенсиите бъде вече изтеглена в тази емисия и кой малоумник, ще се навие да си купи ДЦК на цените от преди 1-2-3 месеца, след като този бенчмарк бонд (който напълно устройва "инвеститорите") зададе 150-170 точки спред над текущата, изкуствено поддържана от МФ крива, чрез нищожни напоследък вътрешни аукциони и отмяната на някои при които се искаше "неподходяща" според МФ доходност ).

                          Коментар


                          • Между 5 и 5.5%, ако са 7 годишни

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Търсената сумата е малка, риска също не е голям, а риска да не участваш (като гилдия) е доста голям!
                              Здравей,
                              въпросът е не дали ще участваш заради спорта а какво ще бъде след 5 години а и всяко свободно евро излезнало от нашите трезори за мен е лошо когато половината банки са под натиск заради гръцкият им прозход а в резерва се броят мишките колко са останали ...
                              как си на маркета на запад....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                                То и аз няма да купувам - интересувам се просто какви са очакванията и дали ще реагира борсата на евентуално по-голямо отклонение в положителна или отрицателна посока на постигната доходност.



                                Да очаква се да са 5 или 7 годишни.
                                Хъх - аз май волю-неволю ще си зема - човекозастраховките ми са във фонд Облизвации, а наш`те фондоуправляващи сигур ще земат от тия облизвации...
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X