IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите български облигации - доходност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
    По-важното е, че са на Мид-Суоп+320 за 5-годишни, а Велчевите бяха май на 10-годишен бунд+275? Нещо май доверите към Дянков пада, май? Нали през 2009 г развяваше графика със CDS на 190 и се хвалеше, че го получил от Станишев на 270....а сега на 320, дали ще се покаже да философства??? Пълен провал преживяхме май...а на неуките ще им го сервират като успех , щото видиш ли били на 4,5, а не на 7.7%....
    Ти тъп ли си или си просто поредния платен драскач?

    Поздравления за Дянков и правителството! 4,5% доходност е ДВА ПЪТИ под доходността на корумпирания некадърник Велчев и неговите комисионни дето цял народ ги плаща сега! При 4,5% плащаме по-малко и от 60% от страните в фалиралата Еврозона и прехвалената „западна“ Европа!! РЕСПЕКТ и поздраления за Дянков!

    На кое викаш провал ти???? Аман от малоумници!
    podpis

    Коментар


    • За цените на енергоизточниците съм съгласен, но тук става въпрос за лихви!

      Коментар


      • Поздравления за Дянков и правителството! 4,5% доходност е ДВА ПЪТИ под доходността на корумпирания некадърник Велчев и неговите комисионни дето цял народ ги плаща сега! При 4,5% плащаме по-малко и от 60% от страните в фалиралата Еврозона и прехвалената „западна“ Европа!! РЕСПЕКТ и поздраления за Дянков!
        podpis

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
          Защо мериш само на Германия бе? Защо не споменаваш нищо за Испания, Италия, Португалия, Гърция...........
          Не наредиха да пиша ,че докато не се намалят цените на ток ,газ и петрол ние няма ни икономика да имаме , нито нормален живот ,ако ще лихвите да са ни по 2 % и да вземем 100 милиарда заеми....
          Last edited by mibova; 02.07.2012, 20:02.

          Коментар


          • За теб дори и 2% да бе постигнал Дянков, пак трябваше да го утрепем с камъни, защото Германия видиш ли е на 0.5%?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
              Защо мериш само на Германия бе? Защо не споменаваш нищо за Испания, Италия, Португалия, Гърция........
              Защото всички си го мерят спрямо Германия, неслучайно се нарича БЕНЧМАРК.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                Приемам го, но сам знаеш, че кредитните рейтинзи вече не отговарят на истинското състояние. Но айде аз да извъртя масата така - преди 10 години Германия се финансираше около 4.90% за десет години, а ние на 7.7%. А сега Германия се финансира на под 0.5%, а ние на 4.7%. Дянков преди 3 години сам каза, че това е оценка лично на него и на неговото управление. А сега ми кажи ти, ако взема неговите думи, то днес каква е оценката за Дянков от пазара спрямо Велчев? Ми слаб /2/
                Защо мериш само на Германия бе? Защо не споменаваш нищо за Испания, Италия, Португалия, Гърция............
                Last edited by mibova; 02.07.2012, 19:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  ОК! По друг начин да го обърнем въпроса.
                  Ако ся ние вземаме кинти на 4,75, на колко ги вземат 5 произволно избрани от теб държави от ЕU
                  И какво е било дереджето по Велчево време със същите тези държави.
                  Другото си е бла-бла.

                  Ако при постигането на тези цифри днес играта е била чиста - Ашколсун за Дянков. Тва естествено не означава, че народът ще е по сит
                  Приемам го, но сам знаеш, че кредитните рейтинзи вече не отговарят на истинското състояние. Но айде аз да извъртя масата така - преди 10 години Германия се финансираше около 4.90% за десет години, а ние на 7.7%. А сега Германия се финансира на под 0.5%, а ние на 4.7%. Дянков преди 3 години сам каза, че това е оценка лично на него и на неговото управление. А сега ми кажи ти, ако взема неговите думи, то днес каква е оценката за Дянков от пазара спрямо Велчев? Ми слаб /2/

                  Коментар


                  • ОК! По друг начин да го обърнем въпроса.
                    Ако ся ние вземаме кинти на 4,75, на колко ги вземат 5 произволно избрани от теб държави от ЕU
                    И какво е било дереджето по Велчево време със същите тези държави.
                    Другото си е бла-бла.

                    Ако при постигането на тези цифри днес играта е била чиста - Ашколсун за Дянков. Тва естествено не означава, че народът ще е по сит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      А общото с CDS?
                      Ми едното е хедж на другото, т.е. би следвало да са силно корелирани. И облигацията е 5-годишна, а CDS-a цитиран по подразбиране вингаи е бил 5-годишния. Спредовете са много близки един до друг и в общия случай се припокриват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                        И я ми я обясни кашата? спреда е истината и Дянков го знае
                        А общото с CDS?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Братле, оправи си кашата в главата, след тва подскачай
                          И я ми я обясни кашата? спреда е истината и Дянков го знае

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                            По-важното е, че са на Мид-Суоп+320 за 5-годишни, а Велчевите бяха май на 10-годишен бунд+275? Нещо май доверите към Дянков пада, май? Нали през 2009 г развяваше графика със CDS на 190 и се хвалеше, че го получил от Станишев на 270....а сега на 320, дали ще се покаже да философства??? Пълен провал преживяхме май...а на неуките ще им го сервират като успех , щото видиш ли били на 4,5, а не на 7.7%....
                            Братле, оправи си кашата в главата, след тва подскачай

                            Коментар


                            • По-важното е, че са на Мид-Суоп+320 за 5-годишни, а Велчевите бяха май на 10-годишен бунд+275? Нещо май доверите към Дянков пада, май? Нали през 2009 г развяваше графика със CDS на 190 и се хвалеше, че го получил от Станишев на 270....а сега на 320, дали ще се покаже да философства??? Пълен провал преживяхме май...а на неуките ще им го сервират като успех , щото видиш ли били на 4,5, а не на 7.7%....

                              Коментар


                              • Нещата изглежда вървят към под 5%, даже по-близо до 4.5%, но за 5-годишни, аз мислех, че ще пуснат 7-годишни

                                Коментар

                                Working...
                                X