IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите български облигации - доходност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Ами тогава си облъчен което е още по зле.....
    Какви магистрали какви джиткания , до Атина ако искаш да караш като хората или до Будапеща.....или до Италия...


    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1445448


    Толкова е зле това правителство че по единственото си перо което ни облъчват вече три години по всички медии не може да стъпи и на малкото пръсче на Станишев а камо на другите правителства ......
    Цитираш ми държави, които се нагълтаха с еврозаеми и за правнуците си. А малкото средно пръстче на Станишев не го размахвай - народа му показа голям среден пръст завинаги.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
      А-а-а-а не-е-е-е-е .... Това е достойно за "Бисери и вицове". Абе, "кокосов орех" ти удари великия проф. Каро в земята бе! Неговата "Теория за чистите акции" ряпа да яде!

      Кое не разбра от тази проста сметка или си плюеш по дифолт и заръка? Обоснови се!
      podpis

      Коментар


      • Започна търговията с новите български глобални облигации
        Доходността близо двойно по-ниска от тази на книжата по дълга на Милен Велчев
        16:45 | 02.07.2012 | 789 прочитания
        Размер на текста

        Започна предлагане на глобалните български облигации на международните пазари в размер до 950 млн. евро, издадени след разрешение на Народното събрание. Новият дълг се емитира, за да се покрият с него около 1.8 млрд. лв. от облигационен заем от времето на премиера Симеон Сакскобургготски. Падежът на заема е в началото на следващата година.



        Предлагането на книжата протича при индикативна доходност около 4.5%, предаде Ройтерс. Това е близо два пъти по-ниска доходност от тези по книжата на дълга на финансовия министър от времето на Сакскобургготски Милен Велчев, което може да се приеме като успех на емисията.



        Дори доходността да се повиши, експертите очакват тя да остане под 5 процента. Най-песимистичните очаквания на ГЕРБ бяха за лихва от 6%, а в договорите, ратифицирани от парламента, беше поставен таван от 10%. Подобни стойности обаче в никакъв случай няма да бъдат достигнати, категоричен бе тогава Дянков.



        Консултанти по сделката са трите големи банки - BNP Paribas, HSBC и Raiffeisen Bank International.



        През уикенда Дянков определи момента за тръгването на емисията като много подходящ заради резултатите от провелата се в петък среща на европейската лидери и ръста, който тази среща донесе на пазарите.



        Ройтерс припомня, че България има оценка Baa2/BBB съответно от агенциите за кредитен рейтинг Moody’s и S&P.
        podpis

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
          Монти, в БГ получаваш 7,5% лихва по депозит, кой „свой“ сте купи дълг на 4,5%, защо вие комунистите сте воовще толкова тъпи, защо?! Ми поне се аргументирай като хората вместо да ставаш за смях с безпомояното си, злобно хленчене!
          А-а-а-а не-е-е-е-е .... Това е достойно за "Бисери и вицове". Абе, "кокосов орех" ти удари великия проф. Каро в земята бе! Неговата "Теория за чистите акции" ряпа да яде!
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            kokonut28, ако ти се живее в миналото бъди си там, аз гледам днес и перспективата за утре

            ...за миналото---прокуратурата чака ли чака...
            Съни, нещо даде на заден а? Айде това са простички въпросчета, като за червена шапчица *каскетка“ като теб, отговори им! Хората питат, искат да знаят, кой ограби парите им???? И защо крадците не са в затвора?? Кажи съни, къде са ограбените червени пари??
            podpis

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
              ако бях, щях да имам поне 2408 мнения, иначе да съм умрял от глад
              Ами тогава си облъчен което е още по зле.....
              Какви магистрали какви джиткания , до Атина ако искаш да караш като хората или до Будапеща.....или до Италия...


              http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1445448


              Толкова е зле това правителство че по единственото си перо което ни облъчват вече три години по всички медии не може да стъпи и на малкото пръсче на Станишев а камо на другите правителства ......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Доколкото познавам начина на действия и правилата им на работа , заема е бил уреден предварително от наши банки , ПФ и "свой" клиенти и в чужбина...
                Те не смеят да отидат в тоалетната ,ако не проверат дали има вода в канализацията....
                Монти, в БГ получаваш 7,5% лихва по депозит, кой „свой“ сте купи дълг на 4,5%, защо вие комунистите сте воовще толкова тъпи, защо?! Ми поне се аргументирай като хората вместо да ставаш за смях с безпомояното си, злобно хленчене!
                podpis

                Коментар


                • kokonut28, ако ти се живее в миналото бъди си там, аз гледам днес и перспективата за утре

                  ...за миналото---прокуратурата чака ли чака...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    А и ти си платен.....
                    ако бях, щях да имам поне 2408 мнения, иначе да съм умрял от глад

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
                      Ми питай твойте хора с червените куфарчета, дето източиха резерва 2007-2008 за ремонти за по 4000 еуро м2, питай Станишката за АЕЦ Белене, питай го колко плати на Сиеменс за новите паспорти, питай го колко получи от Австрийците за Водното огледало и колко ни струва то на нас, питай Масларова колко прибра от социалното министерство? Айде Съни, нали си много отворена, питай ги! Лека ти нощ и на теб и доходна да ти бъде!
                      Питай го за договорите с руснаците за газа, питай и за заема от 300 млн евро от Париба, попитай го и за оръжейните сделки, колко комисионна прибра, и защо Кремиковци беше докран до фалит, питай Съни, питай!
                      podpis

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
                        А дали е така, или ти си мислиш че е така?
                        И ма Бойковите магистрали се изсипаха по тон плюнки на квадратен метър, но защо сега плюещите джиткат към морето по тях, а не бойкотират карайки по второкласните пътища? Лесно е да се плюе, трудното е да успееш в начинанието.
                        А и ти си платен.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Резонните въпроси бяха, трябваше ли да се емитира този заем и за какво изтече резерва...
                          И понеже съм сигурна, че медиите ще подемат мантрата за големия успех на Дянков днес, вие като инвеститори си помислете - постигнатата доходност отговаря ли на икономическата обстановка в България
                          Доволни ли сте от условията за бизнеса?
                          От личното ви благосъстояние?
                          И в другата тема прочетох....от "снагана-червен" добър въпрос за голямата разлика между външния и вътрешния пазар на книжа...

                          Хубава вечер

                          Ми питай твойте хора с червените куфарчета, дето източиха резерва 2007-2008 за ремонти за по 4000 еуро м2, питай Станишката за АЕЦ Белене, питай го колко плати на Сиеменс за новите паспорти, питай го колко получи от Австрийците за Водното огледало и колко ни струва то на нас, питай Масларова колко прибра от социалното министерство? Айде Съни, нали си много отворена, питай ги! Лека ти нощ и на теб и доходна да ти бъде!
                          podpis

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Доколкото познавам начина на действия и правилата им на работа , заема е бил уреден предварително от наши банки , ПФ и "свой" клиенти и в чужбина...
                            Те не смеят да отидат в тоалетната ,ако не проверат дали има вода в канализацията....
                            А дали е така, или ти си мислиш че е така?
                            И ма Бойковите магистрали се изсипаха по тон плюнки на квадратен метър, но защо сега плюещите джиткат към морето по тях, а не бойкотират карайки по второкласните пътища? Лесно е да се плюе, трудното е да успееш в начинанието.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
                              За цените на енергоизточниците съм съгласен, но тук става въпрос за лихви!
                              Доколкото познавам начина на действия и правилата им на работа , заема е бил уреден предварително от наши банки , ПФ и "свой" клиенти и в чужбина...
                              Те не смеят да отидат в тоалетната ,ако не проверат дали има вода в канализацията....

                              Коментар


                              • Резонните въпроси бяха, трябваше ли да се емитира този заем и за какво изтече резерва...
                                И понеже съм сигурна, че медиите ще подемат мантрата за големия успех на Дянков днес, вие като инвеститори си помислете - постигнатата доходност отговаря ли на икономическата обстановка в България
                                Доволни ли сте от условията за бизнеса?
                                От личното ви благосъстояние?
                                И в другата тема прочетох....от "снагана-червен" добър въпрос за голямата разлика между външния и вътрешния пазар на книжа...

                                Хубава вечер

                                Коментар

                                Working...
                                X