IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите български облигации - доходност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
    Хахаха, основните купувачи на вторичен пазар в момента са българи. Хитрецът Дянков, просто ги натовари с една фигура и отгоре, като не им даде да запишат от бонда. Добра чиста печалба за някои, без дори и ден да държат книгата )).
    Леко ми е необясним меракът на някой (говорим за България) да си купува облигации с доходност, по-ниска от тази на депозит.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • хахахаха кво стимулиране бе момко - няма държава дето е излязла от кризата със стимулиране - разпечатай си го това и си го ламинирай

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      , ако целта е да се използва за стимулиране. Ако пусне още милиард, милиард и половина евро може и да може да направи нещо. Но ме съмнява да го направи.

      Коментар


      • Според мен е много вероятно, средностатистическия българин е доста глупав и до голяма степен от това харчене зависи за кого ще гласува. Много малко хора са тези, които оцениха и ще оценят правилните действия на дянков в началото, когато дойде.. Повечето могат да оценят само накрая, когато има резултати. То и като чете този форум човек вижда същата картинка. Тая ниска лихва на заема е резултат от намаляне на бюджетния дефицит, което си е заслуга на дянков особено като се има предвид как му пречеше бойко. Тъй че увеличаване на пенсиите или сваляне на ДДС преди изборите, откриване на магистралки и подобни ще има.




        Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
        Хора, интересното е какво ще стане оттук нататък. Колкото и да си вият хейтърите, всички знаем, че тази емисия беше тотален успех за българската държава и се подготвяше поне от 2 години, за да можем да го докараме на макроикономически показатели. Въпросът е, окей, взехме парите изгодно и поне в следващите 5 години нов "изпит" няма да имаме. Това би ли означавало разхлабване на фискалната позиция на Дянков с оглед предстоящите избори? Вече обещаха качване на пенсиите и индексации (подкрепям). Може би и за това заемът беше изтеглен толкова рано (падежът на дълга ние в началото на 2013), за да има време да се харчи предизборно. До колко това е вероятно според вас?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
          Е то, ако питаш българина, все кухи пауни го управляват. Мисълта ми е, че всяко конкретно действие заслужава различна оценка. В случаят пак политиканстваме по една определено положителна стъпка на правителството. Дори и нещо да е позитивно, щом е от Дянков и Бокича, значи задължително трябва да се намери начин да се оплюе. Това не го разбирам.
          Ако си спомняш аз приказвах как държавата трябва да вземе такива облигации още от 2009. Тогава масовата нагласа и в този форм бе - НИКАКЪВ нов дълг. Смятам че това действие на Дянков е единственото му нормално действие откакто е на власт. И сори но за един успех предхождан от безкраен брой издънки ми е трудно да ръкопляскам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
            Е нали след 2 години, ако не бъркам, падежира още Велчев дълг
            Тия пъри 13 година отиват там, от дет са дошле ...
            Ама 15 има още един милярд долАра за плащанка ...
            Та се си мисла, чи ше има още ...
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
              Хора, интересното е какво ще стане оттук нататък. Колкото и да си вият хейтърите, всички знаем, че тази емисия беше тотален успех за българската държава и се подготвяше поне от 2 години, за да можем да го докараме на макроикономически показатели. Въпросът е, окей, взехме парите изгодно и поне в следващите 5 години нов "изпит" няма да имаме. Това би ли означавало разхлабване на фискалната позиция на Дянков с оглед предстоящите избори? Вече обещаха качване на пенсиите и индексации (подкрепям). Може би и за това заемът беше изтеглен толкова рано (падежът на дълга ние в началото на 2013), за да има време да се харчи предизборно. До колко това е вероятно според вас?
              Силно ме съмнява да се е подготвяла две години. Дянков до последно се надяваше да прибере парите от сребърния фонд. Просто като се ръзсмърдяха нещата и реши да почне да действа нормално.

              Тези пари не стигат за нищо. Нищо не може да направи с тях освен да плати стария дълг. Емисията е доста дребна спрямо нуждите за България, ако целта е да се използва за стимулиране. Ако пусне още милиард, милиард и половина евро може и да може да направи нещо. Но ме съмнява да го направи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                Хахаха, основните купувачи на вторичен пазар в момента са българи. Хитрецът Дянков, просто ги натовари с една фигура и отгоре, като не им даде да запишат от бонда. Добра чиста печалба за някои, без дори и ден да държат книгата )).
                Айде сега,
                ората бюжети имат за изкарване ...
                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
                  Хора, интересното е какво ще стане оттук нататък. Колкото и да си вият хейтърите, всички знаем, че тази емисия беше тотален успех за българската държава и се подготвяше поне от 2 години, за да можем да го докараме на макроикономически показатели. Въпросът е, окей, взехме парите изгодно и поне в следващите 5 години нов "изпит" няма да имаме. Това би ли означавало разхлабване на фискалната позиция на Дянков с оглед предстоящите избори? Вече обещаха качване на пенсиите и индексации (подкрепям). Може би и за това заемът беше изтеглен толкова рано (падежът на дълга ние в началото на 2013), за да има време да се харчи предизборно. До колко това е вероятно според вас?
                  Е нали след 2 години, ако не бъркам, падежира още Велчев дълг

                  Коментар


                  • Хахаха, основните купувачи на вторичен пазар в момента са българи. Хитрецът Дянков, просто ги натовари с една фигура и отгоре, като не им даде да запишат от бонда. Добра чиста печалба за някои, без дори и ден да държат книгата )).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Когато дребните политически страсти определят изхода от инвестициите ти, да не кажа че са основно определящи, то е съвсем нормално да има политика в главите. Ако имахме нормални политици, които никой да не забелязва и никой да не се интересува от тях, а нещата да си вървят гладко, то едва ли ще има и политика в главите. До като имаме кухи пауни начело ще има и политически страсти.
                      Е то, ако питаш българина, все кухи пауни го управляват. Мисълта ми е, че всяко конкретно действие заслужава различна оценка. В случаят пак политиканстваме по една определено положителна стъпка на правителството. Дори и нещо да е позитивно, щом е от Дянков и Бокича, значи задължително трябва да се намери начин да се оплюе. Това не го разбирам.

                      Коментар


                      • Хора, интересното е какво ще стане оттук нататък. Колкото и да си вият хейтърите, всички знаем, че тази емисия беше тотален успех за българската държава и се подготвяше поне от 2 години, за да можем да го докараме на макроикономически показатели. Въпросът е, окей, взехме парите изгодно и поне в следващите 5 години нов "изпит" няма да имаме. Това би ли означавало разхлабване на фискалната позиция на Дянков с оглед предстоящите избори? Вече обещаха качване на пенсиите и индексации (подкрепям). Може би и за това заемът беше изтеглен толкова рано (падежът на дълга ние в началото на 2013), за да има време да се харчи предизборно. До колко това е вероятно според вас?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                          Ей много политика има още в главите на хората и инвеститорите, които би трябвало да са доста над дребните политически страсти.
                          Когато дребните политически страсти определят изхода от инвестициите ти, да не кажа че са основно определящи, то е съвсем нормално да има политика в главите. Ако имахме нормални политици, които никой да не забелязва и никой да не се интересува от тях, а нещата да си вървят гладко, то едва ли ще има и политика в главите. До като имаме кухи пауни начело ще има и политически страсти.

                          Коментар


                          • Ей много политика има още в главите на хората и инвеститорите, които би трябвало да са доста над дребните политически страсти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              трудно е да се обясни ..... решение на НС до 9 % лихва и 10 дълг....
                              Излезна в медиите че ще са 7 или 10 годишни...
                              ми тези отговарят на решението на НС ... Лихвата и матуритета са тамън наполовина ...
                              ... А тва, че некой спецялис от "уважавана" медия се изходил по въпроса с някакво предположение... няма никакво значение...
                              Все пак...
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                                Какво ще рече "трябваше" .. ???
                                трудно е да се обясни ..... решение на НС до 9 % лихва и 10 дълг....
                                Излезна в медиите че ще са 7 или 10 годишни...

                                Коментар

                                Working...
                                X