IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите български облигации - доходност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хляб и зрелища : Какво скриха гей-парадът, пожарът във Витоша ?

    http://alchemicalshots.blogspot.com/2012/07/iii.html

    Коментар


    • ми разкажи ни какво в действителност се случи в Естония, че съм много любопитен.


      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ей ще ме амбицирате да взема да пусна една статия в разни медии за това какво в действителност се случи в Естония, и как Дянков иска да направи същото в България.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Aз и сега не искам дългове.И не желая да плащам лихви.Ще харчим колкото сме събрали.На който не му харесва да си тегли личен заем и да си заложи имуществото.Не ме интересуват мераците на разни чалгари как искат да живеят.
        Ми Бате Пешо те нещата са елементарни. Или взимаш дълг за да си покриеш стария дълг и разсрочващ плащанията във времето - или прибираш парите сега и нищо не разрочващ във времето. Така и така тези пари все от теб ще ги вземат. Въпосът е единствено дали ще ти ги вземат накуп следващите 6 месеца, или ще ти ги взимат по-малко следващите години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ако си спомняш аз приказвах как държавата трябва да вземе такива облигации още от 2009. Тогава масовата нагласа и в този форм бе - НИКАКЪВ нов дълг. Смятам че това действие на Дянков е единственото му нормално действие откакто е на власт. И сори но за един успех предхождан от безкраен брой издънки ми е трудно да ръкопляскам
          Aз и сега не искам дългове.И не желая да плащам лихви.Ще харчим колкото сме събрали.На който не му харесва да си тегли личен заем и да си заложи имуществото.Не ме интересуват мераците на разни чалгари как искат да живеят.

          Коментар


          • А процентът гласували в анкетата за доходност под 5% расте ли расте ..... Много ми е интересно, какво чувстват тези хора, които гласуват в анкетата от вчера късния предиобед, когато слуховете за доходност около 4.5% станаха много достоверни. Някакъв особен кеф ли има да гласуваш в анонимна анкета, след като вече е известен верния отговор? Казваш си "ей колко съм велик - аз това го предвидих и гласувах в анкетата"......
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
              Правителството им остави банките да фалират - не са наливали пари в тях както правят в САЩ и Европа. Аз на това му викам дясна политика и съм за такава.
              90% от пазара им се държи от скандинавски банки, които си намалиха кредитния портфейл със 20% за една година. А това няма как да стане без огромна подкрепа от майките им, защото иначе означава падане на борда им - това се случи преди да влезат в еврозоната. като пак само това влизане в еврозоната ги спаси от тотална разруха. 2009 г. залозите по света бяха че Естония също както и останалите прибалтийски държави ще девалвират валутите си брутално. Не че им беше малко 20% спад на БВП и 20% безработица.

              Що Дянков не предложи на БНБ да притисне банките и тук да действат така. Много ми е интересно каква ще е реакцията. Сигурно ще наблюдаваме спринт на Дянков по жълтите павета, докато цялото БНБ го гони да го разкъса. А като научи населението че Дянков му готви излизане от борда и вече няма само него да го гонят, и няма да е само Дянков тичащ пред тълпа.

              Ей ще ме амбицирате да взема да пусна една статия в разни медии за това какво в действителност се случи в Естония, и как Дянков иска да направи същото в България.

              Коментар


              • Правителството им остави банките да фалират - не са наливали пари в тях както правят в САЩ и Европа. Аз на това му викам дясна политика и съм за такава.

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Т Правителството им наля пари в банките. Ти това липса на стимули ли го наричаш.

                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                  може ли да си такъв демагог бе - какъв пример да ти давам - за Естония чувал ли си може и Исландия.
                  Тва което ти не можеш да разбереш е че да като вземеш заем и налееш парите в икономиката тя ще се подобри краткосрочно, но се увеличава дълга и така докато фалираш - примери ако искаш САЩ, Гърция, и половин европа.
                  Ти май се майтапиш нещо - Исландия отказа да плати застраховката на депозитите на чужденци в исландски банки. Това си беше брутална кражба на милиарди. Девалвираха си и валутата, а Правителството им наля пари в банките. Ти това липса на стимули ли го наричаш.

                  Естония я подкрепиха шведските банки, дето и държат активите. Там помоща дойде от тях - не от правителството им. А нещо не забелязвам някой отвън да налива пари в български банки - напротив яко теглене се случва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Джей, за 100ен път го говорим това бе човек. БаМките в БГ не могат да дават парите си на депозит, като физически или дори юридически лица в други баМки!!!! Анадъмммоо.
                    Ако изобщо си дават някакви депозити една на друга(поради липсата на лимити)/или на майки, баби, чичовци и лели, то е на оувърнайт депозити в евро на 0.2% годишна лихва!!!! Така, че YTM 4.5% за 5 години в евро за актив, който ще се води "ликвиден" и с тегло 0 при рисковопретеглените активи, а и ще служи за обезпечение пред ЕЦБ (и за РЕПО сделки) си е ОК за тях. Какво пак не ти е ясно?
                    Това ясно бе човек, което си писал горе.. Макар да ми се върти една схема в главата как биха могли, но това е тяхна работа.. За обезпечението не се бях замислил Така, че тенкю за уточнението
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • http://www.minfin.bg/bg/pubs/1/6327

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Джей, за 100ен път го говорим това бе човек. БаМките в БГ не могат да дават парите си на депозит, като физически или дори юридически лица в други баМки!!!! Анадъмммоо.
                        Ако изобщо си дават някакви депозити една на друга(поради липсата на лимити)/или на майки, баби, чичовци и лели, то е на оувърнайт депозити в евро на 0.2% годишна лихва!!!! Така, че YTM 4.5% за 5 години в евро за актив, който ще се води "ликвиден" и с тегло 0 при рисковопретеглените активи, а и ще служи за обезпечение пред ЕЦБ (и за РЕПО сделки) си е ОК за тях. Какво пак не ти е ясно?
                        Дай малко повече инфо за емисията. Има ли някакво обезпечение, трежърита т.н. Приложимо законодателство при закучване на нещата или линк от където да си напиша сам домашното)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Леко ми е необясним меракът на някой (говорим за България) да си купува облигации с доходност, по-ниска от тази на депозит.
                          Мен пък ми е необясним меракът да се държат кинти нат 196000 на депозити

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Леко ми е необясним меракът на някой (говорим за България) да си купува облигации с доходност, по-ниска от тази на депозит.
                            Джей, за 100ен път го говорим това бе човек. БаМките в БГ не могат да дават парите си на депозит, като физически или дори юридически лица в други баМки!!!! Анадъмммоо.
                            Ако изобщо си дават някакви депозити една на друга(поради липсата на лимити)/или на майки, баби, чичовци и лели, то е на оувърнайт депозити в евро на 0.2% годишна лихва!!!! Така, че YTM 4.5% за 5 години в евро за актив, който ще се води "ликвиден" и с тегло 0 при рисковопретеглените активи, а и ще служи за обезпечение пред ЕЦБ (и за РЕПО сделки) си е ОК за тях. Какво пак не ти е ясно?

                            Коментар


                            • може ли да си такъв демагог бе - какъв пример да ти давам - за Естония чувал ли си може и Исландия.
                              Тва което ти не можеш да разбереш е че да като вземеш заем и налееш парите в икономиката тя ще се подобри краткосрочно, но се увеличава дълга и така докато фалираш - примери ако искаш САЩ, Гърция, и половин европа.





                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Хахаха, това кой ти го каза. За да бъдеш по конкретен защо не дадеш пример с държава излязла от криза без стимулиране. От криза се излиза по два начина - война или стимулиране.

                              Другия начин е дългодишна депресия. няма държава която да НЕ е излизала от криза за последните 100 години чрез стимулиране или чрез война. Сега ако кажеш че ГЕРБ искате да спретнете някоя война трябва да го кажете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                                хахахаха кво стимулиране бе момко - няма държава дето е излязла от кризата със стимулиране - разпечатай си го това и си го ламинирай
                                Хахаха, това кой ти го каза. За да бъдеш по конкретен защо не дадеш пример с държава излязла от криза без стимулиране. От криза се излиза по два начина - война или стимулиране.

                                Другия начин е дългодишна депресия. няма държава която да НЕ е излизала от криза за последните 100 години чрез стимулиране или чрез война. Сега ако кажеш че ГЕРБ искате да спретнете някоя война трябва да го кажете.

                                Коментар

                                Working...
                                X