IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите български облигации - доходност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
    Айде пак погледни числата, че говорят доста повече от графиките, на които лесно можеш да видиш, каквото ти се иска.
    ти избираш период който да защитава ГЕРБ. Всеки друг взет период ще дава различни резултати. Аз гледам как се движат самите графики. Ако например разглеждаме Унгария, България и Румъния и ако вземем например за последните 3 месеца най-силно е намалението при Унгария. Но това не прави Орбан по свестен - защото пък преди той да дойде на власт въпреки големия дефицит в Унгария и големия дълг техния риск е оценяван на най-малко до есента на миналата година, когато Орбан почна закачките си с банките - а сега е най-високо. Румъния въпреки че направи значителни дефицити последните години нормално се оценява за последните пет години толкова рискова колкото и България - т.е. фетиша на Дянков за дефицити определено е доста безумен. Румъния започва постепенно да си повишава рисковите премии чак при масовите протести миналата година и особено при политическите кризи от началото на тази година. Което е нормално при положение че страната работи с прилични дефицити, постоянно трябва да привлича дълг пък никой не поема отговорност дългосрочно. И въпреки това спреда и спрямо България през последните месеци се колебае само около 100 пункта. А това както го има така и няма да го има. Нормалните колебания на годишна база и нашите и на румънците са по-високи от 100 пункта - и то като не взимам в предвид моментите в които се изстрелват в небесата.

    Сега ако си решил да го играеш ПР на Дянков, ок, но той просто няма никаква заслуга за основните движения по риска ни. Защото много ми е интересно как ще се интепретира например това че Чехия е на 132 пункта, а ние на 295. Нали уж сме били отличници. Нашите макропоказатели или поне тези който играят роля в мокрите сънища на Дянков са по-добри от тези на чехите. Е защо тогава те са по-слабо рискови.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
      Всяка година заради това че няма магистрала между Ст Загора и Бургас мисля че бяха над сто човека умират при катастрофи - ама щом казваш, че магистралите са глупост - ти си нъмбър уан ти знаеш най-добре. Предполагам и с парите които се дават за поддръжка на другите пътища щеше да ги раздадеш на бедните, ако управляваше ти
      специално за магистралите и въобще хубавите пътища икономическият ефект идва от спестено време и разход на гориво, спасените животи са допълнителна екстра

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        Толкова ли е трудно да бъдем обективни не знам. Ако горното беше вярно примерно с Румъния трябваше да се движим почти еднакво, не да имаме еднаква рискова премия, а да се движи еднакво, но:
        от началото на годината - Румъния с 12% спад на сидиес, България с 29% спад
        за последната една година - Румъния 64% нагоре, ние 39% нагоре.
        Тенденциите като цяло са външни, но сам виждаш, че има голяма разлика в динамиката и тя се дължи на вътрешни фактори.
        Айде пак погледни числата, че говорят доста повече от графиките, на които лесно можеш да видиш, каквото ти се иска.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
          Всяка година заради това че няма магистрала между Ст Загора и Бургас мисля че бяха над сто човека умират при катастрофи
          Ами нъмбър уан си ти, защото явно не знаеш колко човека умират всяка година само в Ст Загора и Бургас поради липса на лекарства и адекватно обслужване в местните болници! А за цялата държава изобщо да не говорим... Щото в мнозинството от случаите тези катастрофи се предизвикват от джигити,. Ама болните в болница без лекарства и консумативи, където те врънчат да "даряваш" пари въпреки здравните ти вноски за да те оперират, те какво са виновни? Боко казва че са виновни.... Техните вноски отиват за пенсии. Пенсиите отиват за спортни зали. А като няма пари за пенсии се теглят заеми... Това ви е цялото управление... Едно голямо недоразумение, обясняснявано компетентно от Боко всяка вечер по продажни и зависими медии!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Всяка година заради това че няма магистрала между Ст Загора и Бургас мисля че бяха над сто човека умират при катастрофи - ама щом казваш, че магистралите са глупост - ти си нъмбър уан ти знаеш най-добре. Предполагам и с парите които се дават за поддръжка на другите пътища щеше да ги раздадеш на бедните, ако управляваше ти



            Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            И 80-ти път да е, видно е че бръщолевиш глупости... Имаш едни пари вместо обаче да си платиш заемите, ти ги изхарчваш за спортни зали и магистрала до морето. В резултат на което се налага да теглиш нов заем, защото наличните пари са изхарчени за глупости вместо да си платиш заемите!!!

            Все едно някое дете да рИве че иска нов телефон, въпреки че старият му върши работа. То хубаво и нормално... нали иначе няма да го признават за "европеец" в даскалото. Да но тъпият му родител нали и той е с пилешки мозък отива да тегли заем, щото няма кьорава стинка, за да му купи нов телефон и да ходи и той като "европеец" на родителските срещи... Разбираш ли сега, какви тъпи аргументи ръсиш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
              и резултатът е, че тенденцията е една и съща, но България се справя по-добре, нали и аз това казвам, но ти твърдиш обратното
              От кой се справя по-добре - тенденцията е абсолютно идентична навсякъде. В Румъния за последните шест месеца се смениха и аз не знам колко правителство - две ли три ли. А въпреки това като динамика след първоначалното повишаване поради политическата криза се движат идентично с българия. В Унгария Орбан от есента на миналата година прави глупост след глупост - и пак въпреки че това им вдигна риска след това динамиката е почти напълно идентична.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                а не на 10 години да се вясваме там и после всички да забравят за нас
                Е, че ти по този начин ли искаш да напомняш за себе си на света?!... Напомняй с постижения в изкуството, в спорта, в науката, а не като ходиш да крънкаш другите за заеми!!! Да не мислиш, че сега на гърци и испанци им е много хубаво? Напротив! Молят се да забравят за тях на дълговите пазари, но не би...
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Влизаш в гугъл, пишеш bulgarian cds bloomberg първия резултат ти дава това което търсиш, цъкаш на него, отиваш под графиката на интерактив чарт. Отваряш нов прозорец и търсиш пак за ромъния, унгария или там каквото те интересува. Виждаш им блумбърг кода и го пускаш в графиката за българия. И се наслагват. Така и с останалите кодове
                  и резултатът е, че тенденцията е една и съща, но България се справя по-добре, нали и аз това казвам, но ти твърдиш обратното

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    откъде да го взема тоя блумбърг, че да си пусна графика, пусни ти ако имаш.
                    Освен това нали ти дадох сравнение с Румъния, какво повече искаш
                    Влизаш в гугъл, пишеш bulgarian cds bloomberg първия резултат ти дава това което търсиш, цъкаш на него, отиваш под графиката на интерактив чарт. Отваряш нов прозорец и търсиш пак за ромъния, унгария или там каквото те интересува. Виждаш им блумбърг кода и го пускаш в графиката за българия. И се наслагват. Така и с останалите кодове

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
                      8-ми път - не се взима нов заем, а се рефинансира стар заем на Милен Велчев от 2002 година.
                      И 80-ти път да е, видно е че бръщолевиш глупости... Имаш едни пари вместо обаче да си платиш заемите, ти ги изхарчваш за спортни зали и магистрала до морето. В резултат на което се налага да теглиш нов заем, защото наличните пари са изхарчени за глупости вместо да си платиш заемите!!!

                      Все едно някое дете да рИве че иска нов телефон, въпреки че старият му върши работа. То хубаво и нормално... нали иначе няма да го признават за "европеец" в даскалото. Да но тъпият му родител нали и той е с пилешки мозък отива да тегли заем, щото няма кьорава стинка, за да му купи нов телефон и да ходи и той като "европеец" на родителските срещи... Разбираш ли сега, какви тъпи аргументи ръсиш?
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Аз лично смятам, че по-подходящ псевдоним за теб е "незнаещ"... Не разбирам, защо е по-добре да имаш заеми вместо да нямаш?! Или това е част от всеобщото оглупяване?!... На дълга вече се казва свобода, на липсата на пари вече се казва липса на ликвидност, на спекулацията вече се казва хеджиране, на печатането на пари вече се казва количествено облекчаване, на окупацията на чужди държави се казва революция и още и още и още...

                        Именно защото през последните десетилетия стана пристрастяване към кредитите затова тъй нареченият развит свят в момента е в нечувана рецесия, чийто апогей е все още далеч пред нас!
                        Не знам въобще защо се занимавам да ти отговарям, след като ти упорито избягваш да четеш внимателно какво пиша. кой е казал, че съм за увеличаване на дълга? казах, че спокойно можем да сме по-активни емитенти на международните пазари, а не на 10 години да се вясваме там и после всички да забравят за нас

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Пусни си в блумбърг графика със сравнение на сдс спредовете на отделни държави от източна европа за последната година и ще видиш че съм напълно обективен
                          откъде да го взема тоя блумбърг, че да си пусна графика, пусни ти ако имаш.
                          Освен това нали ти дадох сравнение с Румъния, какво повече искаш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                            Аз лично смятам, че трябва по-често да работим с международните пазари
                            Аз лично смятам, че по-подходящ псевдоним за теб е "незнаещ"... Не разбирам, защо е по-добре да имаш заеми вместо да нямаш?! Или това е част от всеобщото оглупяване?!... На дълга вече се казва свобода, на липсата на пари вече се казва липса на ликвидност, на спекулацията вече се казва хеджиране, на печатането на пари вече се казва количествено облекчаване, на окупацията на чужди държави се казва революция и още и още и още...

                            Именно защото през последните десетилетия стана пристрастяване към кредитите затова тъй нареченият развит свят в момента е в нечувана рецесия, чийто апогей е все още далеч пред нас!
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                              Толкова ли е трудно да бъдем обективни не знам. Ако горното беше вярно примерно с Румъния трябваше да се движим почти еднакво, не да имаме еднаква рискова премия, а да се движи еднакво, но:
                              от началото на годината - Румъния с 12% спад на сидиес, България с 29% спад
                              за последната една година - Румъния 64% нагоре, ние 39% нагоре.
                              Тенденциите като цяло са външни, но сам виждаш, че има голяма разлика в динамиката и тя се дължи на вътрешни фактори.
                              Пусни си в блумбърг графика със сравнение на сдс спредовете на отделни държави от източна европа за последната година и ще видиш че съм напълно обективен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Ни най-малко. Това го правят такива като теб, когато нямат аргументи!

                                Въпросът ми е съвсем елементарен. Боко се бие в гърдите, че строи магистрали и спортни зали. Да, ама щом взема заем значи няма пари. Излиза, че строи спортни зали и магистрали до морето с пари на заем! Знаем, колко лихва трябва да се плати по заема. Сега остава да изчислим дали с приходите от спортните зали и магистралата до морето ще може да си върне заема!... Очаквам изчисленията ти!
                                8-ми път - не се взима нов заем, а се рефинансира стар заем на Милен Велчев от 2002 година. Щом с това не си наясно и ми развиваш теории смятам, че няма какво да разговарям повече с теб.

                                Коментар

                                Working...
                                X