IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Сребърният фонд да не влага в ДЦК, а други гаранционни схеми да го правят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Абсолютно! Който гласува за Боко, а след това и за оня малоумник Плевнелиев, не заслужава нищо добро. Да си сърбат попарата...

    Всичко вече е изпукано. Време е за МВФ... Отново.

    А пенсионерите да го духат!
    а за кого да гласуваме , който ще ни направи живота лесен , богат и щастлив... аз мисля , че такъв достоен българин е Цветелин Кънчев .. а какво ще кажеш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
      .. то нали това е идеята на резерва , да се ползва в случай на нужда , когато няма други източници....
      Така ли стана вече? Няма вече други източници... Не съм чул някой от управляващите да го каже на глас... Опряхме до последния източник, а? И как се стигна до тук?
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        че кво му е лошото на МВФ.
        Питай румънците, бат пешко.

        Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Само борда да не падне щото доходите ще станат още по мизерни.
        Е, и таз добра... То ако МВФ не свали доходите, кой ще го направи? Виж при румънците. В резултат на искането от МВФ свалиха всички доходи в държавата - от пенсиите до заплатите на полицаите!

        Така че, не се заблуждавай. Ако дойде МВФ падането на доходите е НЕИЗБЕЖНО.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
          Лично аз бях много приятно изненадан от решението на БНБ да се противопостави на безумието на Дянков да посегне на последните резерви останали във фискалният резерв (То не, че на тези пари им е мястото и във ФР де).
          За разлика от МинФин. , БНБ трябва да се грижи за финансовата стабилност в държавата, докато на МинФин и кабинета като цяло, целта и желанието е да си оправят и стъкмят изпълнението на бюджета, при записания дефицит.
          Да ама НЕ ! Този път - ядец ! БНБ показа, че България трябва да е над всичко.
          по твоята логика е по добре да умрем от глад , но с резерви в БНБ , отколкото обратното... то нали това е идеята на резерва , да се ползва в случай на нужда , когато няма други източници.... пляскаш с ръце на искров не защото е прав , а защото мразиш Дянков ...
          Last edited by йосиф; 12.04.2012, 10:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Абсолютно! Който гласува за Боко, а след това и за оня малоумник Плевнелиев, не заслужава нищо добро. Да си сърбат попарата...

            Всичко вече е изпукано. Време е за МВФ... Отново.

            А пенсионерите да го духат!
            Форката че кво му е лошото на МВФ.Само борда да не падне щото доходите ще станат още по мизерни.Иначе фонда ще принуди тея глупаци най накрая да направят нещо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              .. а ти, като си туряш парите в бамчицата, не мислиш ли, че ти плащат лихва от твоите собствени пари?
              Не, императоров. Аз внасям 100 лева и след това получавам 106 лева. 6-те лева са от парите на тези де изплащат кредити. А ти внасяш на бфб-то 100 лева и след това получаваш 85 лева /70 лева цена на акцията ако успееш да я продадеш + 15 лева "дивидент"/...
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                А бе какво ви притеснява и какво не ви е ясно?
                Герберските мародери опукаха фискалния резерв, изхарчиха резерва на здравната каса, откраднаха и изхарчиха парите на частните пенсионни фондове, обрали са и държавния резерв. Сега е ред и на последната свободна парА, Сребърния фонд. Това е! И като слушам сутринта мръсника Дянков, каква грижа за пенсионерите, какво нещо!
                Така им се пада на малоумниците български!
                Абсолютно! Който гласува за Боко, а след това и за оня малоумник Плевнелиев, не заслужава нищо добро. Да си сърбат попарата...

                Всичко вече е изпукано. Време е за МВФ... Отново.

                А пенсионерите да го духат!
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  А бе какво ви притеснява и какво не ви е ясно?
                  Герберските мародери опукаха фискалния резерв, изхарчиха резерва на здравната каса, откраднаха и изхарчиха парите на частните пенсионни фондове, обрали са и държавния резерв. Сега е ред и на последната свободна парА, Сребърния фонд. Това е! И като слушам сутринта мръсника Дянков, каква грижа за пенсионерите, какво нещо!
                  Така им се пада на малоумниците български!
                  Така е. Аз така или иначе не разчитам на "държавата" - точно тия дето разчитат, бяха изклатени от точно тоя, когато с аплаузи качиха на власт !!! Ама така им се падаха, като дадоха управлението на цялата държава на субект, който и за селски пъдар не става !!!
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Форексов ме разбива просто.... а ти, като си туряш парите в бамчицата, не мислиш ли, че ти плащат лихва от твоите собствени пари? Бамкерът си ги врътка, прави 20-25% печалба, тебе ти подхвърля 5-6%....

                    Имам акции (и то най-силните ми), от които само от дивиденти съм си избил парите, които съм дал за тях, че и съм напред.... какво да коментираме повече? Как съм вътре при това положение?

                    То и сам да изграждаш бизнес - пак е същото - първо трябва да ДАДЕШ пари, та после да ВЗЕМАШ...
                    Last edited by Императорът; 12.04.2012, 10:24.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • А бе какво ви притеснява и какво не ви е ясно?
                      Герберските мародери опукаха фискалния резерв, изхарчиха резерва на здравната каса, откраднаха и изхарчиха парите на частните пенсионни фондове, обрали са и държавния резерв. Сега е ред и на последната свободна парА, Сребърния фонд. Това е! И като слушам сутринта мръсника Дянков, каква грижа за пенсионерите, какво нещо!
                      Така им се пада на малоумниците български!
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        ний ще земаме 16% дивидентна доходност и секи ще е доволен.
                        Толкова ли си залюхан, че не можеш да видиш как ти плащат "дивидент" с твоите собствени пари?

                        Купил си акция ама цената и пада с 30%. Това е 30% печалба за мажо. От тези 30% той ти връща 15%. За него остава чиста печалба от 15%. Секи нормален човек де е с всичкия си ще се усети, че по този начин не печели, а губи 15%. Ти у ред ли си изобщо?!... Или гориш чужди пари и не ти пука? Ако е последното, поне не заблуждавай хората по този нагъл начин!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Лично аз бях много приятно изненадан от решението на БНБ да се противопостави на безумието на Дянков да посегне на последните резерви останали във фискалният резерв (То не, че на тези пари им е мястото и във ФР де).
                          За разлика от МинФин. , БНБ трябва да се грижи за финансовата стабилност в държавата, докато на МинФин и кабинета като цяло, целта и желанието е да си оправят и стъкмят изпълнението на бюджета, при записания дефицит.
                          Да ама НЕ ! Този път - ядец ! БНБ показа, че България трябва да е над всичко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            Коки.....Мисляче по-долу друг го каза....Ако искаш доходност,трябва да поемеш риск.Колкото е по-голям риска,толкова по-голяма доходност и обратно.В крайна сметка е добре да се види опита на другите Европейски държави.Няма нужда да откриваме топлата вода.А това ,че на БНБ не им се иска да им вземат толкова евтения ресурс....е ясно
                            Не бива да се бърка риска с кражбата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                              Ккакво каза тая сутрин Монката Дянков по БНТ ?>Много европейски държави нямат изобщо Сребърен фонд, няма риск за България,

                              коментира вицепремиерът и тази тема.

                              Напълно разбирам мнението на БНБ от тяхна гледна точка, каза по повод декларацията на БНБ, в която се настоява за категорично оттегляне на законопроекта за Сребърния фонд.

                              "Ние имаме двойна задача - стабилност от една страна, но доходност за бъдещите пенсионери от друга страна. Досега въобще не се е говорило за доходност и ние искаме да я издигнем като равностойна", посочи Дянков. Нормално е да имаме противоречия и затова се гледа към Европа и се задава въпросът: Другите европейски държави, които имат Сребърен фонд - седем европейски държави, включително България, имат такъв - какво правят?

                              Отговорът е лесен -

                              средно 70% от сребърните фондове се инвестират в държавни ценни книжа

                              Това е европейска практика, причини за притеснение няма", заяви финансовият министър.

                              Колкото до упреците от страна на БНБ и тяхното сравнение, че решението на Дянков граничи с некомпетентност, вицепремиерът заяви: "Времето ще покаже кой е компетентен и кой не".
                              Относно пенсиите същият каза:,,Няма страшно, ще се вдигат''
                              http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4722671
                              Коки.....Мисляче по-долу друг го каза....Ако искаш доходност,трябва да поемеш риск.Колкото е по-голям риска,толкова по-голяма доходност и обратно.В крайна сметка е добре да се види опита на другите Европейски държави.Няма нужда да откриваме топлата вода.А това ,че на БНБ не им се иска да им вземат толкова евтения ресурс....е ясно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                С всяка пирамида е така, първите печелят така че започват да си въобразяват де що лети се яде, а последните плащат за всички преди тях и духат супата!

                                С това и ще си останеш... Със спомените за баснословните печалби в началото на пирамидата! Много хора се усетиха, но и много все още продължават да надуват спукания балон... Ти спукан балон надувал ли си като малък, императоров?!...
                                Аз ти казвам, че и сега се печели повече от добре, ти си знайш твоето, но както и да е. Трупай си депозитченцата за 6% лихвица, ний ще земаме 16% дивидентна доходност и секи ще е доволен.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X