IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Сребърният фонд да не влага в ДЦК, а други гаранционни схеми да го правят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Съни:

    1. Средната продължителност на животът за мъжете е 69 години. Тоест ако се пенсионирам на 63 (тоест АКО не вдигнат пенсионната възраст, което СЪС СИГУРНОСТ ще стане), ще получавам пенсия не 14-15, а 6 години, ако благоволя да пукна навреме.
    Оттук нататък сметките ти не струват нищо.

    2. НОИ плаща "повече" - при мъжете точно с 6.28 стинки. Много висока доходност явно... но само ако приемем твоята невярна средна продължителност на животът. Но ако разделим 23 068 на 72 месеца (6 години), пада се сумата от над 320 лева... а не 136, тоест НОИ залага сериозна отрицателна доходност на налетите средства.

    3. Ако пукна по-рано - какво? Парите в доброволният фонд са наследяеми, подарените на НОИ - не - и това е ясно - защото което човекът тоя месец налее в НОИ, циганорите го изпиват още другият месец... какво да се наследи?

    Но ок, залагаме в същият калкулатор посочената от тебе вноска - 48 кинта на месец - получава се пожизнена пенсия 302 кинта... а ако човекът реши, че ще живее още около 20 години (т.е. до 83), срочната му пенсия ще бъде 340 кинта. Ако реши да я получава 10 години (т.е. 4 години НАД средната продължителност на животът на мъжът) месечната сума става 595 кинта.


    Та НОИ ли снася повече?
    Last edited by Императорът; 14.04.2012, 10:59.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      По-мащабно относно пенсиите - в моментът, доколкото зная, минималната пенсийка е 136 кинта. Минималната пенсионна вноска (при минимален доход 420 кинта) е около 93 кинта на месец.
      Е, в моментът си играя с калкулаторът на една пенсионна компания - ако 21-годишен момък започне да си внася по 93 кинта там - в нейният доброволен пенсионен фонд, и снася докато стане на 63, ще получи пожизнена пенсийка от около 558 кинта... а ако избере пенсия за 20 години, то тя ще му бъде около 630 кинта... не 136 !!! ... да не говорим, че при пирамидалната същност на държавното пенсионно осигуряване, е страшно съмнително дали след 20-30 години старичокът ще получава и 136 лева... вий вярвате ли, че след 30 години мръснокафявият "икономически резерв" ще бачка здраво, за да осигури пенсиите на белите хора, дето са го хрантутили навремето?

      Минималната пенсия (136 кинта) човекът може да си подсигури, като снася за доброволен пенсионен фонд по същите 93 кинта на месец в продължение само на 18 години.

      Мисля коментарите са излишни. Мисля няма нужда от друго доказателство, че огромната част от вноските ни "за бъдеща пенсия" отиват за размножаването на същият тоя хъхрещ "икономически резерв", дето не иска да работи друго освен бране на чужда собственост. То и иначе нямаше да ни натискат да плащаме - дреме им на управляващите дали ще земаме пенсия след 30 години или не.
      Нещо има значителна грешка в сметките тук.
      Минималния осигурителен доход не е 420, а 270 (минималната работна заплата).
      При 270, данък пенсии е 17,8% или 48,06 месечно.
      Ако се внася 40 години това прави общо 23068,80.
      От НОИ пенсията на човека би била
      40 години стаж * 1,1% * индивидуален коефициент 270/600 * 600 = 118.80
      Обаче НОИ ще плати минималната пенсия 136 лева

      Ако се разчита на частен пенсионен фонд, то
      1. частния пенсионен фонд не трябва да изгуби парите
      2. частния пенсионен фонд не трябва да даде парите на батко и братко
      3. частния пенсионен фонд трябва да се моли да няма "икономически кризи"
      4. ако всички тези условия са изпълнени, то пенсията, която би се полагала от тези оцелели 23068,80 лева би била...

      правим справка за очакваната продължителност на живота в сайта на НСИ, а частните фондове ще имат и още по-лоши (за данъкоплатците) "актюерски разчети"
      http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=19&a1=297&a2=298#cont

      При пенсионна възраст на мъжете 63, то се очаква да живеят средно още 14,82 години. Тогава пожизнената месечна пенсия би била 23068,80 / 14,82 / 12 = 129.72
      При пенсионна възраст на жените 63(а сега е 60,5), то се очаква да живеят средно още 18,48 години
      Тогава пожизнената месечна пенсия би била 23068,80 / 18,48 / 12 = 104.03

      Я, май НОИ плаща повече, а?

      И нещо друго, тази добра пенсия от частен пенсионен фонд би се получавала единствено ако за 40 години успее да изкара нулева реална доходност. А какви са в действително резултатите от дейността на ДЗПО и ППФ:

      Финансови пирамиди с държавна принуда – трайни тенденции
      Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

      Коментар


      • По-мащабно относно пенсиите - в моментът, доколкото зная, минималната пенсийка е 136 кинта. Минималната пенсионна вноска (при минимален доход 420 кинта) е около 93 кинта на месец.
        Е, в моментът си играя с калкулаторът на една пенсионна компания - ако 21-годишен момък започне да си внася по 93 кинта там - в нейният доброволен пенсионен фонд, и снася докато стане на 63, ще получи пожизнена пенсийка от около 558 кинта... а ако избере пенсия за 20 години, то тя ще му бъде около 630 кинта... не 136 !!! ... да не говорим, че при пирамидалната същност на държавното пенсионно осигуряване, е страшно съмнително дали след 20-30 години старичокът ще получава и 136 лева... вий вярвате ли, че след 30 години мръснокафявият "икономически резерв" ще бачка здраво, за да осигури пенсиите на белите хора, дето са го хрантутили навремето?

        Минималната пенсия (136 кинта) човекът може да си подсигури, като снася за доброволен пенсионен фонд по същите 93 кинта на месец в продължение само на 18 години.

        Мисля коментарите са излишни. Мисля няма нужда от друго доказателство, че огромната част от вноските ни "за бъдеща пенсия" отиват за размножаването на същият тоя хъхрещ "икономически резерв", дето не иска да работи друго освен бране на чужда собственост. То и иначе нямаше да ни натискат да плащаме - дреме им на управляващите дали ще земаме пенсия след 30 години или не.
        Last edited by Императорът; 13.04.2012, 12:05.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Становище на Българска народна банка



          http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...0411_a1_bg.pdf

          Коментар


          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
            ивайло калфин... а стига де ...
            Е, ти явно продпочиташ Плевнелиев и Боко. Затова и казвам де... Заслужил си всички неволи, които ти се случват и които те очакват! Заслужил си кочинката отвсякъде... Въргаляй се в калта и си повтаряй колко си добре!
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • FX Майстор, няма какво да се напъваш да им обясняваш.
              Горе-долу тема за консервативно управление във форум, където се коментират предимно пръчкави акции и ъп-ъп-чета, е същото като инвестиране на СФ в български ДЦК .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Защо се правиш на ощипана мома и ревеш че нямало за кого да се гласува?... Казвал съм го! Ивайло Калфин щеше да е много по-достоен президент от Плевнелиев

                Плевнелиев започна да се излага още от първия ден. Първото му официално посещение в чужбина бе в Афганистан и то отиде и се върна на борда на хамерикански транспортен самолет. Такова унижение се случва за пръв път с български президент.

                Вчера се изцепи че България по спешност трябва да купи изтребители ф16 втора ръка. Стойността им е около 1 милиард лева. Времето за тази изцепка е перфектно... Тогава когато Боко излиза с номера че нямаме и стинка за АЕЦ Белене и тогава когато Дянков посяга и на последните пари в държавата, които все още не са присвоени и издухани - Сребърния фонд!

                СмЕх...
                ивайло калфин... а стига де .И къде му е достойнството..в чиновническото му коремче ли...Наистина достоен човек , но в очите на бабички и дедковци ( и в твоите също ) ..Четох му онзи ден мисловните полюции , как за всичко лошо в тази държава последните 100 години са виновни другите , сякаш неговата партийка нещастна не е била 4/5 от тях на власт... за безгръбначни човечета недей да ми говориш Мастър..че си развалям мнението за тебе ..все си мисля че си сериозно момче...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Пазарните им цени в моментът си ги провери сам...
                  Помогни на Стандарт Инвестмънт да си проверят пазарните цени на порфейла, че те сами явно не могат. Обясняват, че нямало пазарни цени и затова не изпълнявали полъчки за теглене...
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Хвани някой манго на улицата и почни да му се обясняваш... Може и да ти повярва!

                    А ако не ти вярва и се чудиш защо, изкарай графиките на всяка една акция на бфб-то от момента на ППП. Ще видиш, че 99% от тях са със спад от поне 80%!!! Кви дивиденти, кви пИчалби, кви 5 лева?
                    Форексов - зависи кога си влязъл. Втората и третата по тежест акции в портфейлът ми (Любовното послание и Хесовицата) ми струват съответно по 0.56 и 0.34 кинта (да подчертаем, че тия компании направиха сосни сплитове) Пазарните им цени в моментът си ги провери сам... да не говорим, че 10 години съм вземал дивиденти от там и само от дивиденти съм си избил вложените пари поне на 150%. От водещата ми акция (жабокът) съм назад спрямо средната цена на закупуване точно с 5 стинки.... ама като сложим дивидентът от 0.71 кинта (след данъци) дето го земам сяка година? Назад ли съм или съм напред?

                    Реално, като сложа дивидентите, все още съм назад само от 3-4 компании с по-малка тежест в портфейлът ми... но те са дивидентоснасящи и поне при 2 от тях ще компенсирам още сега - като зема дивидент и вече ще съм напред.



                    Така че сам ти изпадаш в позицията на.... да не казвам на Мангау, но на команч пред компютър. (оплезено човеченце)
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Защо се правиш на ощипана мома и ревеш че нямало за кого да се гласува?... Казвал съм го! Ивайло Калфин щеше да е много по-достоен президент от Плевнелиев

                      Плевнелиев започна да се излага още от първия ден. Първото му официално посещение в чужбина бе в Афганистан и то отиде и се върна на борда на хамерикански транспортен самолет. Такова унижение се случва за пръв път с български президент.
                      Калфин поне знае, че Вацлав Клаус е президент на Чешката република, а не на Полша или на Чехословакия...
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Защо се правиш на ощипана мома и ревеш че нямало за кого да се гласува?... Казвал съм го! Ивайло Калфин щеше да е много по-достоен президент от Плевнелиев

                        Плевнелиев започна да се излага още от първия ден. Първото му официално посещение в чужбина бе в Афганистан и то отиде и се върна на борда на хамерикански транспортен самолет. Такова унижение се случва за пръв път с български президент.

                        Вчера се изцепи че България по спешност трябва да купи изтребители ф16 втора ръка. Стойността им е около 1 милиард лева. Времето за тази изцепка е перфектно... Тогава когато Боко излиза с номера че нямаме и стинка за АЕЦ Белене и тогава когато Дянков посяга и на последните пари в държавата, които все още не са присвоени и издухани - Сребърния фонд!

                        СмЕх...
                        Бльъ-бльъ-бльъ - ама няма кой да те чуе... то и да има, сега - кел файда.

                        Говорехме същото преди изборите, ама простият народ пак гласува за марионетката на Питекантропският череп. Ще се срамим сега години наред...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          И така след 7 години вече съм си прибрал парите и съм напред
                          Хвани някой манго на улицата и почни да му се обясняваш... Може и да ти повярва!

                          А ако не ти вярва и се чудиш защо, изкарай графиките на всяка една акция на бфб-то от момента на ППП. Ще видиш, че 99% от тях са със спад от поне 80%!!! Кви дивиденти, кви пИчалби, кви 5 лева?
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            а за кого да гласуваме , който ще ни направи живота лесен , богат и щастлив... аз мисля , че такъв достоен българин е Цветелин Кънчев .. а какво ще кажеш.
                            Докато фъндъкова кършеше ръце и хленчеше, че не можело да сринем хъхряшките гнусни развъдници, нищо че генерират престъпност и са незаконни, щото гнусотиите нямало къде другаде да живеят, че не можело да махнем отвратителните хъхряшки каруци, нищо че са незаконни, че осират улиците, че служат за кражби и пречат на движението - щото били "етнически транспорт" и мангалозащитниците щели да се сърдят, Цветелин Кънчев единствен заяви в прав текст, че за да се елиминира хъхряшката престъпност в София, незаконно настанилите се мангали трябва да бъдат прогонени от градът !!! Не "настанени" другаде, не "помолени да напуснат", а прогонени. Това стана когато банда мангали пребиха хора в Модерно предградие, защото им попречили да крадат. И докато Фъндъкова се направи на ударена, докато Маймуната се престори, че нищо не се е случило (както винаги) само той "дон" Цеци отиде при пострадалите хора и лично им се извини така, се едно той ги е бил !!!

                            Когато пак някакви защитници на "малцинствата" почнаха да настояват, в Българските училища да се преподава на "майчин език" (тоест в Родопите да се бръщолеви по помашки, в гетата да се хъхри по мангалски (откъде ще се намерят учители умеещи да хъхрят, това е отделен въпрос)) пак Цветелин Кънчев заяви - МАЙЧИНИЯТ ЕЗИК - В КЪЩИ ПРИ МАМА - а ако циганите искат да се интегрират в обществото, трябва да говорят по Български от най-ранно детство !!!

                            Когато измислиха новите програми за интеграция, включващи строене на безплатни къщи на етнически принцип (само за хъхряци) ПАК "дон" Цеци пръв скочи и заяви, че това е дискриминация на нуждаещите се от другите етноси, че полза няма да има, а само ще се нагнети напрежение, че мангалите трябва да бъдат принудени да умат и да работят и че само така ще се интегрират, а не като им се дават подаяния наготово.


                            Е, Марксов - ако на изборите за кмет бяха стигнали до балотаж пачаврата фъндъкова и "дон" Цеци, познай за кого щях да гласувам аз !!! Срамно е, но се стигна дотам, че правителството налага противоконституционни хъхряшки привилегии, а лидерът на една незаконна циганска партия защитава интересите на Българският народ !!!
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                              .. а какво ще кажеш.
                              Защо се правиш на ощипана мома и ревеш че нямало за кого да се гласува?... Казвал съм го! Ивайло Калфин щеше да е много по-достоен президент от Плевнелиев

                              Плевнелиев започна да се излага още от първия ден. Първото му официално посещение в чужбина бе в Афганистан и то отиде и се върна на борда на хамерикански транспортен самолет. Такова унижение се случва за пръв път с български президент.

                              Вчера се изцепи че България по спешност трябва да купи изтребители ф16 втора ръка. Стойността им е около 1 милиард лева. Времето за тази изцепка е перфектно... Тогава когато Боко излиза с номера че нямаме и стинка за АЕЦ Белене и тогава когато Дянков посяга и на последните пари в държавата, които все още не са присвоени и издухани - Сребърния фонд!

                              СмЕх...
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Не, императоров. Аз внасям 100 лева и след това получавам 106 лева. 6-те лева са от парите на тези де изплащат кредити. А ти внасяш на бфб-то 100 лева и след това получаваш 85 лева /70 лева цена на акцията ако успееш да я продадеш + 15 лева "дивидент"/...
                                Да, само че аз не постъпвам така, Форексов. Неслучайно някои ми викат - Колекционерът на акции. Давам един ревлю за акции. Земам 15 кинта. И догодина пак земам 15 кинта. И догодина пак. И догодина пак. И догодина пак. Щом акцията е секси и аз като чичо Уорън - не продавам... освен ако не надуша нещо още по-секси.

                                И така след 7 години вече съм си прибрал парите и съм напред, но продължавам да си земам по 15 кинта на година. Да не говорим, че на една от най-силните ми акции - Любовното послание, дивидентите растат от година на година, а аз съм я зел Втора (т.е. преди 10 години) на 15% годишна дивидентна доходност.

                                Това да купиш акция барабар с дивидентът на 1.68 кинта, за да земеш дивидент 18 стинки, а после да я шитнеш на 1.24 кинта е малко тъпичко... за 14 години тая грешка съм я правил само веднъж май... Ного по-добре е да купиш на 1.24 около януарий, два дена след сборището да я шитнеш на 1.68, барабар с дивидентът, а ноември, ако щеш пак да си я земеш на 1.28 напримерно.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X